השוק החופשי יפתח ב-1.7. נתחיל בשבוע המורטריום שבו אפשר רק לסכם והחל מה-9.7 אפשר לחתום. אנחנו בכדור הכתום ניתן לכם סקירה מלאה של השוק.

הטור הזה יוקדש לצד של השחקנים. אלה 20 השחקנים החופשיים הבכירים הקיץ. הסדר לא משנה.

קווין דוראנט (אופציית שחקן)

אחרי האליפות ספק גדול אם דוראנט עוזב את הווריורס. השאלה היחידה היא האם הוא יסתפק ב-32 מליון דולר או ידרוש חוזה מקסימום (כ-35 מליון דולר). אם יסתפק ב-32, לווריורס לא תהיה בעיה להחתים אותו ולהשאיר את איגודלה. אם ידרוש מקסימום לווריורס תהיה בעיה עם איגודלה, אבל הם ממש לא הולכים לותר על ה-MVP של הגמר האחרון.

הימור: יקבל העלאה של 20%, יחתום על עוד חוזה של 1+1 ובקיץ הבא יקבל 160 מליון דולר ל-4 עונות.

סטף קרי

בלי קשר לקווין דוראנט, הווריורס לא הולכים לותר על סטף קרי, וכנראה יתנו לו את הסופר מקס (205 מליון דולר ל-5 עונות). זה יהיה פחות רק אם סטף יוותר על כסף בשביל חיזוק. סטף הרוויח ב-4 העונות האחרונות 44 מליון דולר, באחד החוזים המגוחכים לשחקן בקליבר של MVP. אין לו שום סיבה לותר על כסף כיוון שגם אם יוותר הווריורס עדיין יהיו מעל הגג, וזה רק יחסוך ללייקוב וגובר כמה גרושים.

הימור: 205 מליון דולר ל-5 עונות בווריורס.

בלייק גריפין (סיום חוזה מוקדם)

אחרי העזיבה של כריס פול, עתידו של גריפין לוט בערפל. בקליפרס ישמחו להחתים אותו מחדש. גריפין הוא מושך קהל, וגם אם לא מתמודדים על אליפות, קבוצות עדיין צריכות למכור כרטיסים. בינתיים שמו נקשר באוקלהומה סיטי שרוצה להחזיר את יליד העיר הביתה, בבוסטון ועכשיו גם ביוסטון. הבעיה היא שבבוסטון הוא כנראה רק אופציה שניה למקרה שהייוורד לא יבוא. אוקלהומה סיטי ויוסטון צריכות להיות מאוד יצירתיות בשביל להביא אותו בגלל המצב שלהן מול גג השכר. האם הסיטואציה בקליפרס תקסום לו? גריפין יהפוך לכוכב הבלתי מעורער של הקבוצה. מצד שני אנחנו בתקופה שבה סופרסטארים חוברים אחד לשני בשביל לנצח, וגריפין נראה כמו אחד שרוצה לנצח. בקליפרס ספק אם זה יקרה יותר מדי בלי פול.

הימור: חוזר הביתה לעיר הולדתו, ומתאחד עם ראסל ווסטברוק.

גורדון הייוורד (אופציית שחקן)

הייוורד מקושר בשמועות ליוטה שמאוד תשמח להשאיר אותו, בוסטון, שם מאמן ברד סטיבנס שאימן אותו במכללות, ומיאמי שמאוד רוצה להתחזק. לא משנה באיזה קבוצה יבחר הוא יקבל את המקסימום. יוטה בעונה האחרונה הגיעה לפלייאוף לראשונה אחרי לא מעט זמן, ועזיבה שלו את הקבוצה תהיה מכה כואבת בשאיפות של הג'אז להתקדם, אבל הייוורד צריך לחשוב על עצמו. אשתו רמזה על הכיוון שכשצייצה תמונה של הבן שלהם בחולצה של הסלטיקס.

הימור: איחוד עם בראד סטיבנס.

קייל לאורי (אופציית שחקן)

לפני 3 עונות לאורי קיבל סוף סוף את הכסף הגדול שהוא חיכה לו אחרי כמה שנים שהסתובב בליגה. הוא מצא בית. אלא שמאז הכסף שקיבל נראה כמו עודף לעומת החוזים מהקיץ שעבר, כולל זה שקיבל חברו לקבוצה דמאר דרוזן. לאורי כבר מעבר לשיא, וזה כנראה החוזה הגדול האחרון שלו. לטורונטו במבנה הנוכחי כנראה אין יכולת להתמודד עם קליבלנד ולברון. מצד שני אין לה ממש איך להתחזק ועם דרוזן גם לא יכולה להתחלש מספיק בשביל להתחרות על בחירות דראפט גבוהות. לאן לאורי יכול ללכת? יש קבוצות שישמחו לרכז ברמה שלו, בעיקר קבוצות צעירות שצריכות מנהיג כמו מיניסוטה. פילדלפיה ירדה מהפרק אחרי הבחירה בפולץ. השאלה היא האם ללאורי יש כח להתחיל לגדל ילדים.

הימור: שישמור על כל המעילים שלו, כי במיניסוטה אפילו יותר קר מטורונטו. בכל מקרה נראה שלא ידרים יותר מדי.

פול מילסאפ (אופציית שחקן)

אטלנטה לא הולכת לשבור את הבנק עבור מילסאפ, אבל נראה שלא חסרה דרישה לפאוור פורוורד בן ה32. השחקן שנבחר בסיבוב השני בדראפט הצליח לפרוץ את דרכו לכוכבות ולחוזים הגדולים, ואין סיבה שהבא לא יהיה כזה. דנבר ישמחו לקבל אותו, וגם יוסטון, ופשוט לא נראה שאטלנטה תלחם על שירותיו. השאלה היחידה שנותרה היא האם הוא רוצה ללכת לקבוצה שמוכנה לנצח עכשיו, או ללכת לקבוצה שצריכה זמן, ועל כמה כסף הוא מוכן לותר בדרך. אם ירצה ללכת לשחק על אליפות, יוסטון היא אופציה מצויינת, אבל לא בחוזה מקסימום. אם ירצה כסף, דנבר אופציה טובה ושם הוא ירכיב אחלה קו קדמי עם יוקיץ'.

הימור: ביוסטון רוצים את פול ג'ורג', אבל ישמחו גם לפול מילסאפ.

קנטביוס קולדוול פופ (חופשי מוגבל)

קולדוול פופ על הכוונת של ברוקלין ויש לזה משמעות אחת, חוזה מקסימום. ברוקלין נואשת להשיג כשרון ואין לה הרבה ברירות חוץ מלעשות אובר פיי רציני. דטרויט תהסס יום או יומיים האם להשוות או לא, אבל לאור העובדה שהסגל הנוכחי לא מספיק טוב, וחוזה מקס לקק"פ סוגר את הגולל על התחזקות אני מהמר שק"קפ ישחק בברוקלין בעונה הבאה.

הימור: חוזה מקסימום בברוקלין. השוואה של הפיסטונס במצבם הנוכחי תהיה טעות.

רודי גיי (אופציית שחקן)

רודי גיי הבהיר עוד בקיץ הקודם שהוא בורח מסקרמנטו ברגע הראשון שיוכל. גם פציעה קשה לא עצרה אותו. זה לא מקרה פול ג'ורג', ואף אחד לא רדף אחריו במהלך העונה. השאלה היא איזה שוק יהיה לסקורר שהתרומה הכי גדולה שלו לקבוצות בהן שיחק הייתה שעזב אותן. נקודות בליגה הן עדיין מצרך מבוקש, והוא ימצא איפה לנחות.

הימור: חוזה לעונה אחת בקבוצה שלא תצליח להחתים אף אחד אחר (מיאמי? לייקרס?)

ג'ורג' היל

גורלו של היל קשור בגורדון הייוורד. אם הייוורד יחליט להשאר ביוטה, אני מאמין שהיא תמצא דרך להשאיר גם את היל. אם הייוורד יעזוב, היל יברח גם כן. הספרס יכול להיות כיוון מאוד מעניין בגלל ההתאמה וההיסטוריה. מצד שני חצי ליגה תשמח לשחקן כמו היל, השאלה היחידה היא באיזה מחיר הוא מגיע.

הימור: איחוד מרגש עם החברים בסן אנטוניו.

ג'רו הולידיי

ניו אורלינס נמצאת בדיוק במקום שבו הסוכן של הולידיי רוצה אותם. אין לה ממש אופציות ולכן היא חייבת להחתים את הולידיי. מבחינתו של הולידיי מדובר בסיטואציה לא רעה בכלל עם דייויס ובוגי לעונה שלמה והרבה הרבה כסף.

הימור: ישאר בעיר הג'אז.

אנדריי איגודלה

הוא לא היה אמור להיות פה. החתימה של איגודלה בווריורס הייתה מובנת מאליה, אלא שאז הוא התחיל להבין כמה כסף הוא יפסיד. גולדן סטייט יכולה להרשות לעצמה לתת לו כ-40 מליון דולר בחוזה ל-4 עונות. אבל יש קבוצות שמוכנות לתת הרבה יותר. השמועות הן שפילדלפיה מוכנה לשלם לו 20 מליון דולר לעונה כדי שיבוא ללמד את הילדים איך לנצח. יש לו לא מעט היסטוריה עם הקבוצה, ומדובר בהמון כסף. מצד שני הסיטואציה בווריורס מצויינת ואיגודלה חבר טוב של כולם. יהיה מעניין אם יצליח לומר לא לכסף שינסו לזרוק עליו.

הימור: מתקשה לראות אותו מוותר על הסיטואציה בגולדן סטייט.

סרג' איבקה

אם לאורי עוזב, כנראה שאין לו מה להשאר. השאלה היא לאן הוא יכול ללכת. טורונטו בסופו של מו"מ מתיש ידחפו את היד לכיס ויוציאו משם מספיק כסף בשביל להחתים אותו.

הימור: ישאר.

נרלנס נואל (חופשי מוגבל)

נואל הוא העדיפות הראשונה של דאלאס. אם יתנו חוזה מקסימום זה יגמר מהר. אם ינסו לקבל הנחה זה יגרר קצת, ובסוף הוא יקבל חוזה מקסימום.

הימור: מקסימום קיובן.

זאק ראנדולף

הפאוור פורוורד המזדקן מסיים חוזה, והשאלה שנשאלת היא האם הוא רוצה לשחק על טבעת, או להשאר בממפיס. כנראה ששילוב בין השניים כבר לא יקרה. ראנדולף דמות מוערכת בקבוצה ובעיר, ואני מאמין שיצליחו להשאיר אותו.

הימור: ישאר בממפיס.

ג'י ג'י רדיק

מי שכנראה לא ישאר בעקבות העזיבה של פול הוא רדיק. רדיק מבוקש בפילדלפיה, ואחרי שאלה לא יצליחו להביא את איגודלה, יתנו את הכסף לרדיק.

הימור: פילדלפיה.

ג'ף טיג

שניה אחרי שהבין שהמשולש יצא מהאופנה בניו יורק טיג צייץ שישמח להגיע. ניו יורק חיבקה בחזרה, וזה נראה כמו סיפור אהבה. באינדיאנה בכל מקרה אין מה לחפש.

הימור: יאכזב אוהדי ניקס בעתיד הקרוב.

דיון וייטרס (אופציית שחקן)

כולם כבר הרימו ידיים מדיון וייטרס, למעט האיש שיודע לקחת כשרון לא ממומש ולממש אותו. וייטרס יעשה בשכל אם ישאר במיאמי, גם במחיר של כמה מליונים. העונה האחרונה הייתה מצויינת, לא מעט בזכות הקבוצה. מעניין אם תבוא קבוצה שתהיה מוכנה לזרוק עליו כסף, או שכולם יחשבו שמה שקורה במיאמי, נשאר במיאמי.

הימור: עוד קיץ ארוך, ובסופו של דבר חוזה 1+1 נוסף במיאמי.

טאג' גיבסון

תלוי מאוד בשאלה האם אוקלהומה סיטי יצליחו להביא את גריפין. בנוסף, גיבסון ירצה חוזה 8 ספרות, ולא ברור אם הוא שווה את זה. איפה יסיים את הקיץ? לא ידוע.

הימור: יריה באפלה – מיניסוטה.

דנילו גאלינרי

שמועות שהאיטלקי לא יחזור לדנבר. דיברו על בוסטון, אבל רק כאופציה שלישית. גם כאן צריך לחכות לראות לאן הולך השוק ואחרי זה אפשר יהיה למקם אותו.

הימור: עוד יריה באפלה – יוטה כפרס תנחומים על האיבוד של הייוורד.

אוטו פורטר

אחד השחקנים היעילים בליגה, ועדיין ג'ון וול מעדיף את פול ג'ורג' .זכותו. לא יעזור לו, אבל זכותו.

הימור: ימחל על כבודו, ייקח את הכסף של וושינגטון. צפו לסולחה מרגשת עם ג'ון וול.

עוד ראויים לאיזכור:

טוני אלן, מייקל קרטר וויליאמס, דארן קוליסון, טייריק אוונס, ג'יימס ג'ונסון, טים הארדאווי ג'וניור (חופשי מוגבל), אנדרי איגודלה, אמיר ג'ונסון, קייל קורבר, אלכס לן (חופשי מוגבל), בן מקלמור, סי ג'י מיילס (אופציית שחקן), פטי מילס, ניקולה מירוטיץ' (חופשי מוגבל), שאבאז מוחמד (חופשי מוגבל), קלי אוליניק, מייסון פלאמלי (חופשי מוגבל), אנדרה רוברסון (חופשי מוגבל), ג'ונתן סימונס(חופשי מוגבל), טוני סנל (חופשי מוגבל), פי ג'י טאקר.

וכמובן גם עמרי שלנו שחקן חופשי, כמו שאתם רואים יש לו תחרות לא קטנה. נאחל לו בהצלחה במציאת קבוצה.