אינדיאנה פייסרס

שחקנים חתומים: פול ג'ורג', תדאוס יאנג, מונטה אליס, אל ג'פרסון, לאנס סטיבנסון, מיילס טרנר.

מהדראפט: טי ג'י ליף (סיבוב ראשון), אייק אניגבוגו, אדמונד סאמנר (סיבוב שני).

אופציות: סי ג'י מיילס (אופציית שחקן), לאבוי אלן (אופציית קבוצה), קווין סרפין (חוזה לא מובטח), ג'וזף יאנג (חוזה לא מובטח), ראקים כריסטמס (חוזה לא מובטח), גלן רובינסון III (חוזה לא מובטח), ג'ורג'יס ניאנג (חוזה לא מובטח).

מסיימים חוזה: ג'ף טיג, רודני סטאקי, ארון ברוקס, ג'רמי אוונס.

שכר מובטח: 62,402,047$

מצב העניינים: חרא, תודה ששאלתם.

פול ג'ורג' בדרך החוצה והשאלה היחידה זה המחיר. אינדיאנה הולכת לבניה מחדש, ואין לה ממש מה לחפש בשוק החופשי. מיילס טרנר, טי ג'י ליף, ואולי ג'וזף יאנג הם היחידים בקבוצה שהקבוצה לא תרצה להעביר. כל השאר על הבלוק.

סיכום: כאן בונים.

דטרויט פיסטונס

שחקנים חתומים: אנדרה דראמונד, טוביאס האריס, רג'י ג'קסון, ג'ון לואר, בובאן מריאנוביץ', איש סמית', מרכוס מוריס, סטנלי ג'ונסון, הנרי אלנסון.

מהדראפט: לוק קנארד (סיבוב ראשון).

אופציות: ארון ביינס (אופציית שחקן), קנטביוס קולדוול-פופ (חופשי מוגבל), רג'י בולוק (חופשי מוגבל),מייקל ג'יבינג'י (חוזה לא מובטח)

מסיימים חוזה: בנו אודריך.

שכר מובטח: 94,983,154$

מצב העניינים: אם המצב של אינדיאנה ברור, המצב של דטרויט הרבה פחות. זה השלב שהקבוצה הייתה אמורה להתבגר, ולהתחיל לחזור לחלק העליון של המזרח. בעונת 15-16 הם הגיעו לפלייאוף מהמקום האחרון במזרח והראו המון הבטחה. ואז הגיעה העונה והראתה שאין שם כלום ושום דבר. אין להם ממש יכולת להתחזק בלי לותר על נכסים משמעותיים, וגם היכולת לשמור על הנכסים שלהם (קק"פ) מוגבלת בגלל שהם יכנסו עמוק לתוך המס. אם היה מדובר בקבוצה חזקה, לאף אחד לא היה אכפת, אבל מי רוצה להכנס למס עם קבוצת סף פלייאוף? אחרי האכזבה מדומארס, SVG לא מצליח יותר. השמועות הן שהוא מנסה לסחור באנדרה דראמונד, אבל הביקוש לסנטר מפלצתי שלא קולע מהעונשין נמוך. כולם עסוקים בלרדוף אחרי פול ג'ורג'.

סיכום: כאן הורסים.

מילווקי באקס

שחקנים חתומים: יאניס אדטוקומפו, כריס מידלטון, ג'ון הנסון, מירזה טלטוביץ', מת'יו דלבדובה, ג'אבארי פארקר, ת'ון מייקר, ראשאד וון, מלקולם ברוגדון.

מהדראפט: די ג'י ווילסון (סיבוב ראשון).

אופציות: גרג מונרו (אופציית שחקן), ספנסר הוואז (אופציית שחקן), טוני סנל (חופשי מוגבל), גארי פייטון II (חוזה לא מובטח)

מסיימים חוזה:  מייקל ביזלי, ג'ייסון טרי.

שכר מובטח:  82,635,696$

מצב העניינים: יאניס אדטוקמפו הוא הדבר הכי מרענן בליגה, ולמילווקי יש אותו עוד 4 עונות. זה מספיק זמן לבנות סביבו, ותאכלס מבחינת כשרון מילווקי במקום לא רע בכלל. היא רק צריכה קצת מזל ובריאות (מדברים עליך ג'אבארי), וקצת סבלנות. הגריק פריק, כריס מידלטון, פארקר, מייקר, ברוגדון, זה יכול להתפוצץ בכל רגע.

סיכום: קבוצת העתיד של הליגה?

קליבלנד קאבלירס

שחקנים חתומים: לברון ג'יימס, קווין לאב, קיירי אירווינג, טריסטאן תומפסון, ג'י אר סמית',אימאן שאמפרט, צ'אנינג פריי, ריצ'רד ג'פרסון.

מהדראפט: –

אופציות: קיי פלדר (חוזה לא מובטח), אדי טאברס (חוזה לא מובטח)

מסיימים חוזה: קייל קורבר, ג'יימס ג'ונס, דרון וויליאמס, דרק וויליאמס, דנטה ג'ונס

שכר מובטח: 125,671,205$

מצב העניינים: אלא אם כן לקחתם אליפות, תמיד יזכרו לכם את ההפסד האחרון שלכם. אף אחד כבר לא זוכר איך קליבלנד טאטאה (כמעט) את המזרח. הגמר הפך את הליגה של קליבלנד לליגה של 2 קבוצות בלבד, וקליבלנד במקום האחרון. כבר עכשיו הם מעל האייפרון, הרבה מעל המס, ואין להם ממש איך להתחזק דרך השוק החופשי. הדרך היחידה להתחזק היא בטריידים. לברון וקיירי כמובן לא הבלוק. תומפסון, סמית' ושאמרפט מקבלים הרבה יותר מדי כסף, מה שמשאיר את קווין לאב כמועמד הואלידי היחיד לטרייד. הבעיה היא שקבוצות תחתית לא רוצות אותו כי הוא לא יאפשר להן לרדת מספיק נמוך, קבוצות ביניים לא רוצות אותו, כיוון שהוא לא ייקח אותן לטופ, וקבוצות טובות לא רוצות אותו, כי הוא לא מספיק טוב. אז תקועים. עכשיו תוסיפו למיקס את הבעלים שלא נותן הארכת חוזה לGM שהביא לו אליפות ו-3 גמרים רצופים. שמועות על זה שקיירי ממליץ לשחקנים לא להגיע לקליבלנד, ושמועות חזקות שלברון הולך לעזוב את קליבלנד בקיץ הבא. אף אחד לא ירצה להגיע ליותר מעונה אחת. זה הופך את ההשכרה של פול ג'ורג' להרבה יותר הגיונית, אבל בשביל שזה יקרה, צריך לתת נכסים לאידיאנה.

במידה ולברון יעזוב בקיץ הבא, הוא ישאיר אחריו אליפות ואדמה חרוכה. קליבלנד משכנה לא מעט בחירות דראפט (מוגנות, אבל אי אפשר לדעת) בהווה, ויש לה שחקנים על חוזים גבוהים לא מוצדקים. ייקח הרבה יותר זמן להתאושש הפעם, ולברון לא יחזור לסיבוב שלישי.

סיכום: בקליבלנד יתייחסו לזה כהזדמנות אחרונה בהחלט. ALL IN.

שיקגו בולס

שחקנים חתומים: רובין לופז, קמרון פיין, דנזל ולנטיין, ג'ריאן גראנט, זאק לאבין, כריס דאן, בובי פורטיס, פול זיפסר.

מהדראפט: לאורי מארקנן.

אופציות: דווין וייד (אופציית שחקן), רייג'ון רונדו (חוזה לא מובטח), ניקולה מירוטיץ' (חופשי מוגבל), ג'ופרי לאברן (חופשי מוגבל), איזייה כנען (חוזה לא מובטח), כריסטיאנו פליסיו (חופשי מוגבל).

מסיימים חוזה: אנתוני מורו, מייקל קרטר-וויליאמס

שכר מובטח: 44,618,029$

מצב העניינים: ההנהלה של שיקגו שניה רק להנהלה של הניקס, אבל מהסוף. אחרי ששנה שעברה בנו קבוצה שאף אחד לא הבין, השנה הם מפרקים בצורה שאף אחד לא מבין. ג'ימי באטלר נשלח למיניסוטה בתמורה למעט מאד. זאק לאבין אחרי קרע בACL יאבד קצת אתלטיות ועדיין לא הוכיח שהוא בליגה של הגדולים. כריס דאן מספיק מבוגר בשביל להחשב באסט, ומאקרנן לא מספיק מבטיח. בנוסף יש להם את וייד על הראש. וייד מיהר להכריז שייקח את האופציה על העונה הזו, לפני שהבולס מתחילים להתפרק, בשביל להשיג יתרון בקרב על הביי אאוט. הוא לא רוצה להיות בשיקגו, אבל מעדיף לעזוב אותה עם 24 מליון דולר בארנק. ומה עושים עם רונדו? לקבוצה יש את כריס דאן, ג'ריאן גראנט וקמרון פיין (אחרי שויתרו על קרטר-וויליאמס), כולם פוטנציאל, אף אחד לא קיים עדיין.

בשיקגו כנראה שואלים כל פעם מחדש מה הניקס היו עושים במקומינו, ואז לוקחים החלטה קצת פחות גרועה. הגיע הזמן שפקסון ופורמן יפנו את מקומם. הבניה מחדש צריכה להתחיל מההנהלה.

סיכום: געגועים לימים טובים יותר.