אחרי סאגה ארוכה, אתמול, באמצע הלילה בארה"ב, סן אנטוניו מצאה טרייד לקוואי לנארד. זה לא היה הטרייד שהוא רצה. סן אנטוניו שלחה את לנארד ביחד עם דני גרין לטורונטו, בתמורה לדמאר דרוזן, ג'ייקוב פאלטל ובחירת סיבוב ראשון מוגנת, שבכל מקרה אמורה להיות בסוף הסיבוב הראשון.

התגובה הראשונה מהצד של מחנה קוואי היא התגובה הצפויה:

לקוואי אין שום עניין לשחק בטורונטו. הראפטורס כנראה ידעו את זה, וזה לא הפריע להם לעשות את הטרייד. קוואי עדיין צריך לעבור בדיקה רפואית כדי להשלים את הטרייד. הבדיקה מן הסתם תתמקד בפציעה המדוברת שלו, לבדוק כמה היא חמורה, אם בכלל היא עוד קיימת. כזכור, במהלך העונה האחרונה הייתה מחלוקת בין הרופאים של סן אנטוניו לרופאים של קוואי לגבי הכשירות שלו לשחק. קוואי יכול לנסות להכריח את טורונטו להעביר אותו, אבל באותה מידה טורונטו יכולים להכריח אותו לשחק. קוואי חייב להתייצב בקבוצה, כמו גם לבדיקה רפואית.

לפי ה-CBA, אם שחקן בעונה האחרונה של החוזה שלו, מונע את השירותים שלו יותר מ-30 יום אחרי תחילת העונה, העונה לא תחשב לו תחת החוזה והוא לא יכול לחתום בקבוצה אחרת, אלא אם כן הקבוצה הנוכחית תשחרר אותו. כמו כן יש קנסות: 2500$ על האימון הראשון, עם אסקלציה אחרי החמצה של 4 אימונים ראשונים. על כל אחד מ-20 המשחקים הראשונים יש קנס של 1/145 מהשכר השנתי, ולאחר מכן 1/110 מהשכר השנתי לכל משחק.

בנוסף, קוואי לא יכול להכריז על פרישה ולחזור בעונה הבאה. שחקן שפורש עובר לרשימת הפרישה מרצון של הקבוצה בה שיחק. הוא לא יכול לשחק שנה שלמה, אלא אם כן הבורד אוף גוברנרס מאשר לו פה אחד  (הבורד מכיל 30 חברים, נציג של כל בעלים). כשהוא חוזר, הקבוצה בה שיחק מקבלת זכות ראשונים עליו. רק אם היא מוותרת הוא עובר דרך תהליך וייבר ורק אם משתחרר מהוייבר הוא הופך לשחקן חופשי.

צריך לקחת בחשבון שהבלאגן שקוואי עשה בסן אנטוניו כבר תייג אותו כשחקן בעייתי בליגה. ללייקרס זה לא יפריע, כמה זה יפריע לקבוצות אחרות? מה זה עשה למחיר שלו? בנוסף, אם ימשיך לעשות בלאגן, האם הליגה תתערב?

טורונטו ידעה הכל לפני שהסכימה לטרייד (למעט מצב בריאותי מדוייק), ויש לה סיבה. היא כנראה הבינה שעם דרוזן היא לא תגיע רחוק ושווה לקחת סיכון על קוואי. מלבד דרוזן היא למעשה לא הקריבה כלום (טוב נו, השחקן האמריקאי הכמעט יחיד שרצה לשחק שם כל הקריירה, והם העבירו אותו, אז יש פגיעה במוניטין שלהם בעיני השחקנים). פאלטל מחליף טוב, אבל לא הרבה יותר, והבחירה תהיה 20+ או לא בכלל. במקרה הכי גרוע, קוואי יעזוב בקיץ הבא והיא תתחיל מחדש עם חוזים נגמרים של כל הכוכבים. במקרה הטוב, היא עוד תצליח לשכנע אותו להשאר. הספרס העדיפו את דרוזן על הצעות אחרות כי הוא מאפשר להם להמשיך להיות חזקים. דרוזן הוא לא קוואי, בטח לא בהגנה, אבל הוא שחקן התקפה מחונן. השילוב שלו עם למרכוס אולדריג' ורודי גיי מן הסתם יבריח את רוב הצופים, אבל עדיין ייתן לסן אנטוניו לא מעט נצחונות.

בשורה התחתונה הגיע הזמן שמישהו יגיד לקוואי להרגע. זה צריך לבוא מהצד של ארגון השחקנים. זה צריך לבוא מכיוון הבעלים. שבירת הכללים פוגעת בכולם והיא חייבת להפסק במהרה.