אוהדי ספרס רבים התכווצו בכיסא שלהם כששמעו שרודי גיי חתם בקבוצה לפני שנה וחצי, ולא בגלל שמדובר בשחקן לא מוכשר – בכל זאת, הוא פורוורד גדול, שיודע ליצור לעצמו ולזנק על הטבעת, וקלע עד אז כ-20 נקודות בממוצע למשחק, ב-11 עונות. אלא בגלל אמונה טפלה בשם "קללת רודי גיי". שרית מרקוביץ'-שוויד, פרי אהבתם של ננאד מרקוביץ' האדום ואלכסיי שוויד הרוסי, כתבה על כך בהרחבה בעונה שעברה, כשהיה נראה שהקללה הגיעה לטקסס (קישור בתגובות). היא טענה שהדחה בסיבוב הראשון של הפלייאוף תהיה הוכחה לכך שהקללה כאן, וכך אכן קרה.

הקללה נמשכה אל תוך הקיץ כשרודי גיי בחר להישאר לשנה נוספת בקבוצה: הקרע בין קוואי לספרס לא החלים, מאנו ג'ינובילי הודיע על פרישה והעונה נפתחה בצורה הכי עגומה שרק הייתה יכולה להיפתח, עם פציעתו של דז'ונטה מוריי ומאזן שלילי אחרי 17 משחקים. אבל אז, לא צריך לחפור על זה בפעם המאה, הקבוצה החלה להיראות טוב יותר ולנצח.

בין השחקנים שתרמו לתחייה המחודשת אי אפשר שלא להזכיר את רודי גיי, שנלחם הרבה בשני צידי המגרש. אחרי עונה יחסית לא טובה שלו בשנה שעברה, הוא חזר להעמיד את המספרים שהוא רגיל אליהם, כשהוא קולע בחלק מהמשחקים 31, 23 ו-21 נקודות אבל חשוב מזה – מוריד ריבאונדים קריטיים. את חודש דצמבר הוא סיים עם 14.4 נק', 5.7 ריב' ונט רייטינג של 9.8, אבל בשלושת המשחקים האחרונים של דצמבר היה נראה שהוא שוב חוזר לעצמו עם תצוגות פושרות מינוס. לא היה ברור מה קרה, עד שהודיעו שהוא נפצע בפרק כף יד.

https://twitter.com/spurs/status/1079240148305403904

בגלל הפציעה הזו רודי גיי ישב בחוץ נגד הסלטיקס במשחק האחרון של 2018, אבל חזר לשני המשחקים שאחר כך. ואז שוב הודיעו שהוא פצוע, הפעם ללא תאריך חזרה מוגדר או דיווח על ההתקדמות בהחלמתו. על פניו, פציעה בפרק כף היד לא בהכרח אמורה להיות קשה במיוחד, אבל זה מאוד תלוי במה מדובר. להזכירכם, בתחילת העונה גם פאו גאסול נפצע והרופאים של הספרס אישרו לו לחזור, אבל אז הוא התלונן על כאבים והתברר שהוא סובל משבר מאמץ והושבת למשך חודש וחצי. ומוקדם יותר העונה, דני גרין דיווח שהוא שיחק בעונה הקודמת עם קרע לא מאובחן במפשעה.  כנראה שגם הפעם מיהרו לאשר לרודי לחזור, ונקווה שזה לא החמיר את הפציעה. כך או כך, משהו רע עובר על הצוות הרפואי של הקבוצה.

התרומה של רודי גיי לקבוצה נראית סולידית מאוד על פניו, אבל בהיעדר גבוהים חזקים שיכולים לשחק לצד אולדריג', לשמור על פורוורדים פיזיים ולהוריד ממנו נטל הגנתי, היא תרומה חשובה. לפאו גאסול היה חלק גדול מאוד בהפסד לפנות בוקר לאוקלהומה סיטי, ויעקב פלטל פשוט לא מספיק פיזי או מוכן עדיין למשימות כאלה. ברטאנס יכול וצריך למלא את החלל הזה טוב, אבל צריך גם את גיי.

בתשעת המשחקים שמהם רודי גיי נעדר העונה הקבוצה הפסידה 6, מהם שניים בארבעת המשחקים האחרונים. זה מדגם קטן מדי, כמובן, כך שיכול להיות שמדובר באנומליה שתתיישר במשחקים הקרובים, אבל אסור לשלול לחלוטין את התרומה שלו. בטח שלא בסגל קצר ומוגבל יחסית שבו כל שחקן חשוב וממלא תפקיד ספציפי מאוד. ואולי, בעצם, זה הגלגול הנוסף של הקללה שלו. עד שהעונה לא תסתיים לא נדע.