בזמן שפלייאוף לא ישנים, והלילה בוסטון עושה את ההתאמות הנדרשות כדי לסגור עניין מול פילדלפיה

בוסטון סלטיקס 121 – פילדלפיה 76' 87 ( 1-1 בסדרה)

אחרי שפישלו במשחק הראשון בוסטון סלטיקס הצליחו להתאושש במשחק 2 מול פילדלפיה 76' בצורה משכנעת. הסיפור המרכזי לקראת המשחק היה חזרתו של ג'ואל אמביד, אך חזרתו של ה-MVP הטרי לא תורגמה להצלחה על המגרש, בערב רע של הסיקסרס.

הסלטיקס תפסו יתרון מוקדם בתחילת המשחק ולא שיחררו, למרות שברוב המחצית הראשונה הסיקסרס הצליחו להישאר קרובים. הסלטיקס רצו עם 8 נקודות רצופות לקראת ההפסקה, וברבע השלישי היתרון גדל כבר ל-27. 10 דקות לסיום כשהתוצאה 100-68, דוק ריברס הרים דגל לבן והוציא את שחקני החמישיה, ומשם 10 דקות של גארבג' שבסופן בוסטון ניצחה 121-87. הסדרה כעת עוברת לפילדלפיה בשיוויון 1-1.

ג'יילן בראון הוביל את הסלטיקס במשחק 2 עם 25 נקודות, 4 אסיסטים ו-3 ריבאונדים, ומלקולם ברוגדון הוסיף 23 נקודות ו-6 ריבאונדים מהספסל. ג'ייסון טייטום היה עם משחק רע כשנתן לבעיית העבירות להשפיע עליו וסיים עם 7 נקודות בלבד ב-19 דקות. הסלטיקס לא נזקקו לו הלילה כשהיו עם 5 שחקנים אחרים שקלעו לפחות 12 נקודות, אלא שאין ספק שבוסטון חייבת שיתאושש להמשך.

אחרי תצוגת עלית במשחק הראשון של 45 נקודות, ג'יימס הארדן התקשה הלילה במשחק השני בסדרה. הוא קלע רק 2-14 מהשדה וסיים עם 12 נקודות, 10 ריבאונדים ו-4 אסיסטים. אמביד סיים עם 15 נקודות 5 חסימות ו-3 ריבאונדים ב-27 דקות משחק. החזרה שלו בהחלט לא עברה כמתוכנן. הוא נראה בריא מה שאמור להיות מעודד עבור הסיקסרס.

 

הסלטיקס הראו נחישות והגיבו בהתאם להפסד במשחק 1. כעת נותר לראות איך יגיבו בפילדלפיה.

 

מאזולה: אחרי שחטף ביקורות ומאוד מוצדקות במשחק הראשון, הפעם מאזולה הגיע מוכן, או כפי שהוא ציין זאת הסלטיקס הגיעו עם תכנית משחק לדקות עם אמביד על המגרש, ולדקות בלי אמביד על המגרש. 2 דברים חשובים שעבדועליהם לקראת המשחק הזה: הראשון לחץ על מובילי הכדור, כשג'יילן בראון עושה לא מעט מהעבודה בתחום הזה. זה צמצם את הנעת הכדור והמצבים הקלים של פילדלפיה. הסלטיקס שמרו גם טוב יותר על הארדן עםטייטום,, שאמנם נקלע לבעיית עבירות אך עשה עבודה נפלאה בלנטרל את הסקורר המזוקן.

דבר שני שמאזולה אמר אחרי המשחק הראשון זה שהסלטיקס צריכים לזרוק יותר ל-3. זה גרם לתגובות מלגלגות לא מעט, שכן אחת הביקורות היא שבוסטון מסתמכת יותר מדי על שלשות. אלא שמסתבר שאפשר קצת יותר, ובעיקר חכם יותר. בוסטון הצליחו להגיע להרבה זריקות חופשיות הגם שהחטיאו לא מעט מהן. ואמנם בוסטון כבוסטון כשפתחו יתרון ראשוני חזרו לסורם לזריקות רעות ואפשרו לסיקסרס לצמצם, אך את הריצה הם עשו באמצעות התקפה שתפקדה כמו שצריך וכפי שהאוהדים מקווים שתיראה כל הזמן.

https://twitter.com/bballbreakdown/status/1653931310271062016

בסופו של דבר שני הדברים האלו התרגמו לכמה שורות קטנות בסטטיסטיקה

 

השפעה נוספת היא שלבוסטון היו 26 אסיסטים בעוד שלפילדלפיה היו רק 13. וזה מאוד מעיד על איך שהמשחק התנהל.  בעוד שהסלטיקס יכלו להניע את הכדור (רק חבל שיכלו לא מרמז שעשו כל הזמן), הסיקסרס התקשו להגיע לזריקות טובות.

בוסטון גם השתדלה להימנע מלבצע דאבל טים על הארדן או אמביד, מה שצמצמם את המסירות לזריקות חופשיות. למשחק 3 פילדלפיה יצטרכו למצוא פתרונות ולראות כיצד לגרום להגנת הסלטיקס לעבוד קשה יותר.

 

ג'ייסון טייטום: לא ברור מה עובר עליו. הביקורות כלפיו אחרי הגמר היו מעט מוגזמות (שיחק עם פציעה בכתף ופציעה בשורש כף היד), אלא שיש בחלקן גם בסיס אמת. כן חסר לו קילר אינסטינקט, הפעם הוא שמר על הארדן ונכנס לבעיית עבירות, וזה השפיע עליו יותר ממה שזה אמור. בצד השני זה השפיע גם על הארדן קצת יותר, אז התקזז, והפעם החברים היו שם כדי לכסות. אלא שלא תמיד זה יקרה, וטייטום לא יכול להרשות לעצמו להוריד הילוך או להיכנס יותר מדי אל תוך עצמו. מה שמבדיל בין שחקנים כשרוניים לכוכבים זה המנטאליות. בין אם זה הקילר אינסטינקט של לדעת לסגור משחקים ולא להוריד הילוך, והחלק השני זה לדעת לא לתת לסביבה להשפיע עליך. לטייטום בהחלט נדרש שיפור בשני אלה.

סה"כ אולי הסדרה הזו מלמדת אותנו פטנט חשוב?

 

 

ג'ואל אמביד. לא החזרה שרצה, וסיים את המשחק עם סטטיסטיקה מוזרה וייחודית: יותר חסימות (5) מסלי שדה (4). אמביד התקשה לפרקים בחלק ההתקפי, אך אחראי לא מעט להפסקת הנעת הכדור של בוסטון ולקיחת זריקות רעות, כשסגר את הצבע ו"הפחיד" את שחקני בוסטון החוצה.  כשנע על הפרקט הוא לא נראה כאילו משהו מפריע לו ויתכן שהיה פשוט חלוד. סה"כ הסיקסרס יכולים להיות מעודדים, ממצבו הבריאותי ומכך שסיימו את שני משחקי החוץ בבוסטון בשיוויון 1-1 לפני שמגיעים כעת אליהם הביתה.

 

טופ 5 היומי