"מה הלאה?" הוא ההקדמה של הכדור הכתום לעונת המלפפונים של ה-NBA. ננסה להעריך עד יום הדראפט איך כל הקבוצות הליגה רואות את עתידן ואילו מהלכים הן ינסו לבצע כדי להתקדם לשם. נתחיל מהגרועה לטובה לפי המאזן בעונה הרגילה, והיום – שיקגו בולס.

מה היה לנו?

הבולס נכנסו לעונה עם הרבה תקוות אחרי שאוטו פורטר נראה טוב בתקופה קצרה במדים השחורים אדומים ב-2019, מרקנן נתן עונת רוקי לפנתיאון ו-וונדל קארטר נראה כמו שחקן שאפשר לבנות עליו לשנים קדימה. זאק לאווין הוא הכוכב, ועם רוקיס מבטיחים כמו קובי ווייט ודניאל גאפורד ווטראנים מוכחים בדמותם של סטורנסקי ות'אד יאנג נראה היה שמאבק על המקום השמיני עשוי להיות אפשרי.

זה לא מה שקרה, קודם כל בגלל פציעות. פורטר כמעט ולא שיחק, מרקנן חזר מפציעה ונראה רע מאוד. קארטר החמיץ הרבה משחקים ולא ממש התקדם מעונת הרוקי. בלי שלושת אלה, גם לאווין בכושר אולסטאר וחודש פברואר מטורף של קובי ווייט לא הביאו את הבולס להצלחה, והם סיימו את העונה עם מאזן גרוע מזה של ההורנטס.

התוכנית

הבולס פיטרו באפריל את ההנהלה הותיקה בראשות גאר פורמן וג'ון פקסון, והביאו את ארתוראס קרנישובאס מדנבר. ה-GM החדש והמבטיח יצטרך להתחבט בשאלות לא מעטות, כי לא נראה שיש לשיקגו מסלול ברור להצלחה.

קודם כל – האם העונה שעברה היתה בסך הכל אוסף מקרי של פציעות, והעונה הקרובה יכולה להיות מין Do-over שלה? יכול להיות שכבר יש בקבוצה מספיק כישרון ורק צריך לתת לו זמן? אם לא – מי צריך ללכת? האם נכון לנסות להעמיד קבוצה תחרותית כבר השנה, או שעדיף להמיר ותיקים בצעירים או בחירות דראפט?

האם פורטר יכול לחזור להיות השחקן המצוין שראינו בוושינגטון לפני שנתיים, או שעדיף לההשתמש בחוזה הנגמר שלו כנכס לטרייד? האם לאווין יכול להיות אבן פינה, או שאולי גם כדאי להעביר אותו – ובשביל מי? קובי ווייט – יכול להיות יותר מסקורר חסר מצפון ולא יעיל? האם קארטר בריא מספיק כדי להיות שחקן מועיל? האם מרקנן יכול לפחות לחזור ליכולת מעונת הרוקי, או שהשרוך הפיני כבר שיחק את את עונתו הטובה בליגה?

ואולי עיקר הבעיה היתה במאמן? קרנישובאס כבר הספיק לפטר את ג'ים בוילן, מאמן לא מוערך ובעל מערכות יחסים בעייתיות עם השחקנים, ולשכור את בילי דונובן שעשה עבודה נפלאה בת'אנדר – שתי החלטות שזכו לשבחים.

לשיקגו יש את הבחירה הרביעית בדראפט השנה, ויחד איתה נראה שיש לה מספיק שחקנים שעשויים לפרוץ – גם אם זה לא קרה בשנה שעברה. סביר להניח שהיא תחפש טרייד של טאלנט, גם אם צנוע, עבור יאנג וסטורנסקי, תנמיך ציפיות ותנסה לעבור עונה חיובית עם לפחות שחקן אחד שאפשר לסמן אותו ככוכב עתידי. גם אוטו פורטר אמור להיות זמין למי שרוצה להמר עליו.

מהלכים אפשריים

אוטו פורטר לדטרויט עבור בלייק גריפין. אם הפיסטונס הולכים לבניה מחדש, הם בטח לא צריכים את גריפין, ואולי ירצו להיפטר מהחוזה שלו.

קובי וויט, ת'אד יאנג והבחירה מס. 4 בדראפט בשביל הבחירה מס. 1 וג'יימס ג'ונסון. פורסם כבר שמינסוטה מוכנה לשקול טרייד על הבחירה הראשונה, ואנתוני אדוארדס לא מתאים בדיוק לצד ראסל וביזלי. שיקגו יכולה לוותר על נכס כמו קובי וויט בשביל להמר על מי שנחשב לשחקן פרנצ'ייז פוטנציאלי, ועל הדרך להעביר שחקן הגנה טוב לקבוצה שצמאה לקצת הגנה ולקבל חזרה חוזה נגמר שיאפשר גמישות כלכלית בקיץ הגדול הבא.

סיכונים

בין אם יבצעו מהלכים גדולים ובין אם לא – הבולס לוקחים סיכון. אוסף הצעירים שיש שם ואיכזב יכול להיות חסר ערך לחלוטין אם יאכזב עוד שנה. טרייד עליהם – והקבוצה עלולה לוותר על השחקן הלא נכון. בכל מקרה הם ינסו להמר על מקסימום טאלנט.