"מה הלאה?" הוא ההקדמה של הכדור הכתום לעונת המלפפונים של ה-NBA. ננסה להעריך עד יום הדראפט איך כל הקבוצות הליגה רואות את עתידן ואילו מהלכים הן ינסו לבצע כדי להתקדם לשם. נתחיל מהגרועה לטובה לפי המאזן בעונה הרגילה, והיום – פילדלפיה 76'.

מה היה לנו?

אחרי שהזריקה של קוואי בסוף משחק 7 בפלייאוף הקודם הסתיימה בארבע קפיצות על הטבעת ודהחדה אכזרית, פילדלפיה התחילה את 19-20 כניסוי אוונגרדי בכדורסל. אם יוסטון לקחה את הסמול בול לקצה, פילדלפיה הלכה עד הסוף עם ביג בול. באטלר עזב למיאמי בשביל ג'וש ריצ'רדסון, רדיק הלך ואל הורפורד הוחתם, והסיקסרס העמידו הרכב של שני סנטרים (אמביד והורפורד), שני פאוור פורוורדים (סימונס והאריס) וסמול פורוורד.

זה לא עבד. הסיקסרס קרטעו כל העונה בדרך למקום השישי במזרח ולהדחה מהירה בסיבוב הראשון. הורפורד לא מצא את מקומו בקבוצה וירד לספסל, כשלהרכב המשווע לקליעה נכנסו שחקנים כמו פורקאן קורקמאז ושייק מילטון (באמת, אלה לא שמות מומצאים). סימני שאלה רבים עלו סביב ההתאמה של סימונס לאמביד ובכלל היכולת של שחקן שמסרב לזרוק להצטיין בכדורסל המודרני. ברט בראון פוטר ובמקומו הגיע דוק ריברס. ודריל מורי הגיע לנהל את

התוכנית

עם כמעט 150 M$  במשכורות מובטחות, פידלפיה תתקשה להתחזק בשוק החופשי, והבחירה ה-21 בדראפט לא תושיע אותה. בקיצור – הסיקסרס צריכים טרייד, ומהר.

אמביד נבחר לחמישית הליגה השניה ב-18-19'. סימונס נבחר לחמישית הליגה השלישית העונה. הורפורד היה אולסטאר לא מעט שנים, האחרונה בהן ב-18', ושיחק מצוין בבוסטון ב-19. האריס וריצ'רדסון לא אולסטארים,  אבל שניהם שחקנים טובים. לקבוצה יש כישרון של אלופה, אבל התאמה מאוד רעה של הסגל הנוכחי אחד לשני, כך שהשאלה היא איזה טריידים ניתן לעשות.

הצורך של הקבוצה ברור גם הוא – קליעה במקום הראשון, ופליימייקינג במקום השני. השאלה הגדולה היא סימונס ואמביד – כל אחד מהם הצטיין כאשר השני לא שיחק, אבל לא ברור אם ההתאמה שלהם אכן לא עובדת, או שהבעיה היתה שניתן לצופף עליהם ואם יוקפו בקלעים הם יוכלו להצליח יותר.

המועמדים הטבעיים לעבור הם אל הורפורד וטוביאס האריס, אבל שניהם נחשבים לנכסים שליליים בנקודת הזמן הנוכחית. הורפורד כבר בן 35 ושיחק רע בעונה שעברה, בלי שיפור יוצא דופן כשאמביד לא שיחק, ועם חוזה יקר ל-3 שנים. האריס גם לא הצטיין, אבל יושב על חוזה מקסימום ל-4 שנים ושווה בערך חצי ממנו. הסיקסרס יצטרכו לקבל חוזים רעים בחזרה אם יעבירו אותם, ואולי לוותר גם על בחירות דראפט או על מאטיס ת'ייבול, שהראה פוטנציאל 3 ובעיקר D גבוה מאוד בעונה שעברה.

מהלכים אפשריים

יש הרבה דיבורים על מעבר של באדי הילד לסיקסרס. טרייד ישיר בינו לבין הורפורד נראה הגיוני לכל הצדדים. אפשרות נוספת, שיכולה לעבוד לכל הצדדים, היא צירוף של מייק סקוט וזאיר סמית', ואולי בחירת דראפט עתידית מוגנת, לטוביאס האריס כדי להעביר לסיקסרס את הילד והאריסון בארנס. פילי תקבל כך עוד קלע שלשות ושומר טוב, והקינגס ייפטרו משני חוזים מעיקים כדי לקבל חזרה אחד.

שחקן נוסף שנמצא בכותרות הוא כריס פול, שיכול להזניק את הקבוצה הרחק קדימה. הורפורד, ג'וש ריצ'רדסון, ת'ייבול והבחירה ה-21 בדראפט הנוכחי עשויים לקסום לת'אנדר, או אולי לקבוצה שלישית (הניקס?). השאלה העיקרית היא כמה מאמינים בריצ'רדסון, שנראה כמו שחקן מהסוג שכל קבוצה רוצה ויושב על חוזה נוח של 22 M$ לשנתיים.

אפשרות שלישית היא בלוקבאסטר יוצא דופן – בן סימונס, סקוט וזאיר סמית' על ג'יימס הארדן. אם הארדן יבקש טרייד מיוסטון, הרוקטס יתקשו למצוא חבילה אטרקטיבית יותר. הסיקסרס עם הארדן ואמביד יהיו קבוצה מאוד מעניינת – אם כי עדיין סביר שיחפשו טרייד נוסף על קלעי.

סיכונים

סיכון גדול אחד שעומד בפני הסיקסרס הוא שחיקת הערך של השחקנים שלהם. עוד שנה גרועה של הורפורד יכולה לסמן אותו כשחקן עבר עם חוזה בלתי ניתן להעברה. שנה נוספת של חוסר התאמה בין סימונס לאמביד תעלה סימני שאלה לגבי הערך שלהם גם בקבוצות אחרות. ועוד שנה של בינוניות תשכיח במהירות את היכולת הטובה של האריס בקליפרס.

הסיכון השני הוא פציעות. סימונס החמיץ את הפלייאוף בגלל פציעה, אמביד אף פעם לא מצליח להישאר כשיר לאורך זמן. פציעה חמורה של אחד משניהם עלולה להשאיר את הסיקסרס עם התחייבות עצומה לשחקן שקשה להאמין שיוכל לקחת קבוצה רחוק.