רגע לפני הדראפט שיתקיים בלילה שבין ה-22 ל-23 ביוני או בבוקר ה-23 בשעה 02:00 למדקדקים, התכנסנו עידו שצקין, זאב סוביק ואני לבצע מוק דראפט. כנראה שזה לא היה רגע לפני באופן מספיק, מכיוון שסיימנו אתמול (ה-20 ביוני) בערב, וכמה שעות אחרי כבר היו כמה טריידים שאולי שינו קצת את התכניות.

זה עובד בסבב כאשר כל פעם מישהו אחר בוחר והאחרים מגיבים, במטרה ליצור דיון. לאחר הבחירה יהיו הנתונים הבסיסיים של השחקן. לפירוט נוסף על השחקנים מוזמנים להציץ באתרים הללו: (ובכלל לשמור אותם להבא)

דראפט אקספרס

דראפט נט

ונתחיל:

עידו:  עם הבחירה הראשונה פילדלפיה סיקסרס בוחרת את:  מרקל פולץ זוכה בכבוד להיות הבחירה הראשונה בדראפט עמוס כשרונות, עם ספקות בקשר להגעה של רכזים מובילים בקיץ (קייל לאורי למשל), פילדפיה נוטשת את הפרוייקט של בן סימונס כרכז לפני שבכלל שיחק דקה כמקצוען.

היתרונות של פולץ: הסיקסרס דחפו לבחור ראשונים ומקבלים כישרון התקפי בגוף שכבר מוכן ל-NBA. שחקן שיודע לעשות הכל – חדירה ברמה גבוהה, שינויי כיוון, שליטה אבסולטית בגוף ויד מצויינת (41.3% לשלוש). פולץ יכול כבר עכשיו לנהל התקפת מעבר ברמה גבוהה או להשתלט על משחק התקפה בבידודים אחרי תנועה או פוסט אפ. בהגנה מוטת ידיים של 10"6 והרבה הבנה של המשחק מכוונת לפוטנציאל גדול גם בתחום הזה. חסרונות: כנראה שאיינג' ויתר על פולץ בגלל ריבוי רכזים ובעיות כימיה אפשריות עם תומאס, אבל אי אפשר לפסול את האפשרות שההייפ סביבו גבוה מאוד, אולי מידי. פולץ בחר במודע ללכת למכללה קטנה, מה ששם עליו פחות לחץ ואי הופעה במרץ. משחק ההגנה בעיקר הפיזיות והמעבר דרך חסימות עדיין דורש שיפור בליגה בה כל ערב פוגשים רכז טוב.

דרור: נו בריינר, הוא ללא ספק הבחירה מספר אחת בדראפט הזה.

מרקל פולץ: רכז 1.91 גיל 19  בעונה שעברה: אוניברסיטת וושינגטון  23.2 נק' 5.7 ריב' 5.9 אס' 53.5% EFG

זאב: עם הבחירה השניה, לוס אנג'לס לייקרס בוחרים את: לונזו בול. למרות כל הבעיות, בסופו של דבר הרכז הטוב בהיסטוריה ניצב בהחלטה הגדולה הראשונה שלו מול האפשרות לבחור את המוסר הטוב ביותר שהגיע לליגה מזה שנים. בול הוא לא רק רכז גבוה בעל מסירה עילאית , אתלטיות וקליעה נפלאה. הוא גם שחקן סופר-אינטליגנטי שבגיל 19 משחק כמו בוגר. מג'יק לא יוכל לפסוח עליו.

עידו: ברור שמג'יק ילך על רכז שמשפר את השחקנים סביבו. באמת שהתמזל מזלו עם ההצהרה הברורה של פול ג'ורג'  בנוגע להגעה ללייקרס כי יכול להיות שעוד כמה שנים שג'קסון הוא השחקן הטוב יותר משמעותית מבין השניים אבל בראייה שנה קדימה הוא לא רלוונטי עבור הלייקרס. בקשר לבול, אני ממש רואה את קיד כשהוא משחק, ואם הוא יפתח גם קליעה כמו שקיד פיתח אז הוא יהיה שחקן מוביל בליגה.

דרור: למרות הכל כנראה שזה אכן מה שהלייקרס ילכו עליו. פוטנציאל ואפסייד מרשימים. ואישית מאוד בעד המטרה שהלייקרס ישימו על עצמם עם הבחירה הזו.

לונזו בול: רכז. 1.98 גיל: 19 בעונה שעברה: UCLA     14.6 נק' 6 ריב' 7.6 אס' 66.8% EFG

דרור: עם הבחירה השלישית, בוסטון סלטיקס  בוחרים את ג'וש ג'קסון. סווינגמן שאמור להיות החבילה השלמה. גם הגנה, גם התקפה. אחד הסקאוטים הגדיר אותו אנדרו וויגינס משודרג ובעתיד יחד עם ג'יילן בראון יכול להשלים צמד לא רע בכנפיים, שלפחות בעתיד הקרוב יעלה מהספסל.

זאב: שחקן כנף אתלטי וקשוח, מוטור מטורף, משחק בשני צידי המגרש. אין יותר טייפקאסט מזה לשחקן שדני איינג' אוהב. בחירה קלה.

עידו:  תהיה שנה מעניינת עבורו – יש לו יכולת הובלת כדור וקליעה ברמה יחסית גבוהה שתאפשר לו גם לשחק כ-2 אם סטיבנס יחליט. חשוב להגיד שהוא ישפר גם את הריבאונד של בוסטון, שחקן שעולה מאוד גבוה לטבעת וגם יודע לסגור.

ג'וש ג'קסון: פורוורד, 2.04 גיל: 20 בעונה שעברה: קנזס  16.3 נק' 7.4 ריב' 3 אס' 55.2% EFG

עידו: עם הבחירה הרביעית' פניקס סאנס בוחרים את: ג'ייסון טייטום. יש עדיין רכזים טובים על הלוח, אבל בלדסו נתן עונת קריירה ובפיניקס מאוד מאמינים שהוא יכול להוביל כאחד מהוותיקים. טייטום כישרון התקפי שעם קצת ליטוש יכול להפוך לאופציה התקפית נהדרת לצד בוקר. מצד שני שחקן שלא ידוע כשמשקיע בהגנה יהיה מעניין לראות איך משתלב בקבוצת תחתית אבל עם פוטנציאל.

זאב: בחירה מעניינת של פיניקס, שמשלימה חמישייה עתידית עמוסת שחקני התקפה – קודם כל בוקר, כריס שעושה סימנים של שחקן התקפה מעולה וטייטום, שנולד כדי לייצר נקודות. לפיניקס יש כבר את טי ג'יי וורן, אבל האפסייד של טייטום גבוה בהרבה

ג'ייסון טייטום: פורוורד 2.04 גיל: 19 בעונה שעברה: דיוק  16.8 נק' 7.3 ריב' 2.1 אס' 50.7%  EFG

זאב: עם הבחירה החמישית סקרמנטו קינגס בוחרת את:  ד'ארון פוקס. כמה שהוא טוב. יש גם סיכוי לא רע שבעוד כמה שנים יתגלה שמדובר ברכז הכי טוב שיצא מהדראפט הזה. פוקס מושווה לג'ון וול, ולא בכדי. אמנם אין לו עדיין את יכולת המסירה של וול, אבל פוקס מהיר כמוהו ויודע לעשות את הדבר הנכון עם הכדור. בעימות הישיר מול בול בטורניר המכללות, פוקס התעלל בו ובUCLA עם 37 נקודות. "רציתי להשתיק את לוואר בול". צפו שיעשה זאת עוד כמה פעמים במקצוענים. והוא אשכרה רוצה לשחק בסקרמנטו!

דרור: הבעיה של פוקס שהוא לא מסוגל לקלוע בכל מקום שהוא לא בצבע. אם הייתה לו קליעה אפילו לא טובה, סבירה. יכול היה להיות הבחירה הראשונה. מזכיר מדי את אלפריד פייטון.

עידו:  אני מאוד מאוד אוהב את פוקס, יש לו מנטליות נהדרת והוא אשכרה יכול לשנות את ה-DNA של הקינגס. הוא הסביר בראיון ל-SI שהייתה לו עונת קליעה גרועה אז נראה. הוא בחלט מזכיר את פייטון, אבל יש לו יכולת השתלטות על משחק סטייל פרקינס (של מכבי, לא מיידה השלשות או הגופה המהלכת).

דארון פוקס: רכז 1.91 גיל: 19 בעונה שעברה: קנטאקי  16.7 נק' 3.9 ריב' 4.6 אס' 49.7% EFG

דרור: עם הבחירה השישית אורלנדו מג'יק בוחרים את: ג'ונתן אייזק. אז אורלנדו צריכים רכז, כי כנראה שפייטון מיועד להיות הרכז המחליף, וצריכים גם 3. אם טייטום או ג'קסון היו פנויים, היה חוסך להם דילמה. אז הולכים על הדבר הגדול הבא, תרתי משמע. ג'ונתן אייזק. 2.10 שיכול לשחק גם שלוש, לקלוע משלוש ולשמור על כמה עמדות. כאן אגב למרות אי אילו טענות, הדימיון לדוראנט מסתיים, אם כי יש מי שחוזה לו בעתיד להיות הדוראנט סטופר.

עידו: נגענו בפייטון והוא באמת השאלה הכי גדולה של אורלנדו לקראת הדראפט הקרוב, מבחינת פוטנציאל כנראה שג'ונתן אייזיק הוא הבא בשרשרת, אבל אורלנדו צריכה מישהו שייצר נקודות. בגלל שפייטון עדיין בקבוצה אני חושב שהמג'יק ילכו על מאליק מונק – אולי הסקורר הכי מוכשר במחזור הזה. קצת נמוך אבל יכול להוביל כדור, יהיה מעולה בפיק אנד רול ואם אורלנדו ירוצו (והם ירוצו) הוא יכול להפוך שם לאופציה ההתקפית הראשונה מהר מאוד.

ג'ונתן אייזק: פורוורד 2.10 גיל: 19 עונה שעברה: פלורידה סטייט 12 נק' 7.8 ריב' 1.2 אס'  56.8% EFG

עידו: עם הבחירה ה-7 מינסוטה טימברוולבס בוחרים את דניס סמית'. מקוטלג כאתלט הכי גדול בדראפט ועוד אחרי פציעה, סמית' הוא רכז שחושב נקודות לפני מסירה אבל זה לא אומר שהוא מנהל משחק לא טוב. השילוב שלו עם לאבין ייצר קו אחורי סופר אתלטי והוא מסוג השחקנים שמתאים כמו כפפה לסגנון של תיבודו בגלל הדימיון לרוז.

דרור: לא בטוח שרכז צעיר זה מה שהם צריכים.

זאב:  יש כל כך הרבה דברים שאפשר לא לאהוב בסמית'. רכז שלא משפר את החברים לקבוצה, דיבורים על גישה בעייתית.

דניס סמית': רכז 1.91 גיל 19 עונה שעברה: צ. קרוליינה סטייט 18.1 נק' 4.6 ריב' 6.2 אס' 52% EFG

זאב: עם הבחירה ה-8, ניו יורק ניקס בוחרים את: מאליק מונק. יש דיבורים על נטיליקינה, אבל אם מונק פנוי אני לא רואה איך הם יכולים לדלג עליו. מונק הוא סקורר אדיר, שמסוגל לייצר נקודות בדרכים כה רבות. קלעי אדיר, אקספלוסיבי שליטה נהדרת בכדור. מההיבט השלילי, מונק הוא טווינר – נמוך מעט לעמדת השוטינג גארד, אבל לא מספיק רכז. עם זאת, קשה לראות כיצד הוא לא הופך לנשק התקפי משמעותי בליגה. והוא לא שכח לשבח את התקפת המשולש אחרי האימון בניקס.

דרור: אני חושב שילכו על הצרפתי שהוא סיכון סיכוי גבוה יותר, אבל מונק המתאים להם באמת מהסיבות שציינת אחרי שקורטני לי יעזוב.

עידו: אני חושב שזאת הבחירה הנכונה פשוט פחות סביר. הניקס לא הולכים לשום מקום, ואם מונק ינחת שם הוא לפחות ייצר עניין בגארדן שלא קשור במכות עם שחקני עבר או כוכבים מבקרים.

מאליק מונק: גארד 1.91 גיל 19 עונה שעברה: קנטאקי 19.8 נק' 2.5 ריב' 2.3 אס' 54.3% EFG

דרור: עם הבחירה ה-9 דאלאס מאבריקס בוחרים את…  לאורי מארקאנאן.  2.13 עם קליעה טובה מהפרימטר והגנה מחורבנת. כולם רואים בו דמוי נוביצקי, ואם מארק קיובן יראה את זה גם יש סיכוי שהוא יגיע לדאלאס. האמת שהוא מתאים, ויתכן אף שישחקו יחדיו בקו קדמי מעניין מעט. לפחות לעונה או שתיים. הוא השחקן הטוב שפנוי כרגע גם. אלא אם המאבס יחליטו לנסות לחזק את עמדת הרכז. עם כל הכבוד ליוגי.

עידו: אם הוא נוחת בדאלאס אז אין שחקן יותר טוב עבור מרקאנקאן ללמוד ממנו מאשר דירק. יכול להיות עוד כמה שנים עוגן התקפי בקבוצה שתקיף אותו בשחקני הגנה טובים.

 לאורי מרקאנקאן פורוורד-סנטר 2.13 גיל: 20 עונה שעברה: אריזונה 15.6 נק' 7.2 ריב' 0.9 אס' 58.4% EFG

זאב: עם הבחירה העשירית סקרמנטו קינגס לוקחים את  ג'סטין ג'קסון. אלוף המכללות עם צפון קרוליינה, שחקן השנה ב-ACC. ג'קסון אמנם מבוגר יותר מהשחקנים שמתחרים איתו (שנה שלישית) אבל הוא גם בשל יותר ומסוגל להתסגל לליגה מהר יותר. ג'קסון הוא שחקן חכם שטוב בייצור נקודות ושומר איכותי, אם כי רזה מאוד פיזית.

דרור: בחירה מעניינת, אם כי כנראה שהוא לא יבחר כל כך גבוה.

ג'סטין ג'קסון: פורוורד 2.04 גיל: 22 עונה שעברה: צ. קרוליינה 18.3 נק' 4.7 ריב' 2.8 אס' 53.1% EFG

עידו: עם הבחירה ה-11, שארלוט הורנטס בוחרים את  לוק קנארד. קנארד יתן כוח אש וקליעה לקבוצה שמלאה בשחקני כנף הגנתיים ואתלטיים. מעבר לזה הוא מביא את החבילה של דיוק – IQ, ראיית משחק וקבלת החלטות טובות בסיומת. אני חושב שהוא יפתיע לטובה, מוסר עבודה גבוה מאוד יכול להיות אחלה שחקן שישי בהרבה קבוצות.

דרור: מייקל ג'ורדן בוחר שחקן מדיוק?! לא יקרה. ובאותו עניין, אם ג'סטין יהיה פנוי כנראה שילכו עליו.

זאב: אחח שחקנים של דיוק…  ב-90% מהמקרים הם יראו הרבה יותר טוב בקולג' מאשר במקצוענים. קנארד מצד אחד נראה כמו בחירה בטוחה, מצד שני סביר להניח שהוא יהיה עוד שחקן משלים ב-NBA.

לוק קנארד: גארד 1.98 גיל: 21 עונה שעברה: דיוק 19.5 נק' 5.1 ריב' 2.5 אס' 58.1% EFG

דרור: עם הבחירה ה-12 דטרויט פיסטונס בוחרים את דונובן מיצ'ל. כנראה שיעשו פה טרייד. אבל אנחנו לא מתעסקים בטרייד אז הם צריכים רכז. שאר העמדות מכוסות, אלא אם השמועות בדבר טרייד על דראמונד נכונות. אז נלך בינתיים על גארד, דונובן מיצ'ל. השחקן שהוגדר כגרסה האתלטית של אייברי בראדלי. וזו מחמאה ענקית. כמו בראדלי הוא קלעי  לא רע עם יכולות הגנתיות מעולות, אם כי צריך ליטוש עד שיפור בכמה מכישורי הרכז שלו. אם לא יהיה טרייד על ג'קסון ובהנחה גם שרג'י ישתפר העונה ולא יתן את מופע האימים מעונה שעברה זו יכולה להיות התאמה מעולה, ובהמשך שילוב מצויין עם קק"פ.

זאב: הוא נמוך יותר מבראדלי, אבל כן, נשמע לא רע. אני גם חושב שהוא יכול להיות גרסה משופרת של רג'י ג'קסון, שגם במקרה שלו, נדרש ליטוש עד שיפור בכישורי הרכז…

עידו: אנחנו מתקרבים כבר לאיזור של הגניבות והפיסטונס משיגים כאן גם פוטנציאל וגם מישהו שיכול לתת תרומה מיידית שעונה על צרכים.

דונובן מיצ'ל: גארד 1.91 גיל: 20 עונה שעברה: לואיוויל 15.6 נק' 4.9 ריב' 2.7 אס' 49.8% EFG

זאב: בבחירה ה-13 דנבר נאגטס בוחרים את… פרנק נטיליקנה. אם הוא יפול עד לכאן, דנבר לא יפסחו עליו. פוטנציאל עצום. רכז גבוה ואתלטי שכמה שהוא מוכשר בהתקפה, כך גם יש לו את היכולת לאימפקט הגנתי. בסוף הלוטרי, יכול להיות הגניבה של הדראפט.

דרור: כן אבל… הוא נחשב סיכוי\סיכון גבוה כי הוא מאוד גולמי, כמו ריקי רוביו בזמנו. יכול להיות שעוד שנתיים שלוש הוא יהיה רכז ענק כמו טוני פרקר, ויכול להיות שיהיה עוד רכז בינוני פלוס. מאוד קשה לדעת כרגע. בגלל זה תיקח אותו רק קבוצה שמוכנה לחשוב לטווח ארוך ולתת לו זמן להתפתח. ואנחנו מדברים על פרק זמן של שנים.

עידו: דנבר בלימבו בעמדת הרכז עם מודיאיי ונלסון, יש גבוהים טובים כבר באיזור הזה של הדראפט שיכולים להשלים את יוקיץ' אבל נטיליקנה יביא הגנה ופיק אנד רול על היום הראשון.

פרנק נטילקינה: רכז 1.96 גיל: 18 עונה שעברה: שטראסבורג, צרפת. 5.8 נק' 2.1 ריב' 1.6 אס' 55.9% EFG

עידו: בבחירה ה-14 מיאמי היט לוקחת את זאק קולינס. למיאמי יש הרבה שאלות בקיץ סביב החוזים של וויטרס וג'ונסון. אבל כשהאסלם עדיין מקבל דקות ולוק באביט הוא ה-4 הפותח שלך, ברור איפה מיאמי צריכה הכי להתחזק. יכול לשחק גם כסנטר, לא זורק יותר מידי לשלוש אבל יכול עם השקעה להפוך לאיום לגיטימי גם משם. ישלים טוב מאוד את ווייטסייד.

זאב: 2.13 שרץ את המגרש ומראה ניצוצות של קליעה משלוש? אנחנו אוטוטו ב-2018, זה מצרך חובה.

זאק קולינס: סנטר 2.13 גיל: 19 עונה שעברה: גונזאגה 10 נק' 5.9 ריב' 0.4 אס'  67.6% EFG

דרור: עם הבחירה ה-15 פורטלנד טריילבלייזרס בוחרים את: ג'ון קולינס. 4-5 פיקנרול מצויין שקולע מעולה מהמיד ריינג'? בפורטלנד? הלך די טוב בפםעם הקודמת. עם צמד הגארדים ואחרי הטרייד שהביא את נורקיץ', הבלייזרס צריכים לשפר בעיקר את עמדות הפורוורד. ומכיוון שאין 3 טוב באזור הזה, ילכו על מישהו שאולי יזכיר נשכחות לקהל הביתי, ואם יהיה מספיק קרוב, אז פורטלנד מרוויחה פה בענק. בניגוד להוא שכבר לא מזכירים כאן בעיר, הוא גם שומר פיקנרול טוב, עם אפסייד גבוה בשני צדי המגרש.

עידו: לא יעזור להם בשמירה על הטבעת אבל ישתלב טוב בהתקפה, יכול גם להפוך לשחקן סטייל קאנטר, ווצ'ביץ' או ג'פרסון – גבוה שעולה מהספסל משתלט התקפית על משחקים ואפשר להסתיר אותו הגנתית מול הרכבים מחליפים. הוא יהיה יותר טוב הגנתית מהשלושה שציינתי פשוט נחשב בוסר בהשוואה לשחקנים אחרים גבוהים בטווח הזה של הדראפט, והם קבוצה הגנתית נוראית.

 ג'ון קולינס: פורוורד-סנטר 2.08 גיל: 19 עונה שעברה: ווייק פורסט 19.2 נק' 9.8 ריב' 0.5 אס' 62.2% EFG

עידו: עם הבחירה ה-16 של הדראפט שיקגו בולס לוקחת את אוג אנונובי. לא תחליף מיידי לבאטלר (או וויד), ולא ברור מה מידת הכשירות שלו. אבל יכול לענות על הרבה צרכים של הבולס בתחום היצירתיות ואולי גם הקליעה אם יתפתח בהתאם. בעידן שבו מחליפים כל כל דבר בהגנה מוטת ידיים של 2"7 תאפשר לו להפוך למומחה הגנתי כשהרף הוא בין פארוק אל אמינו לקוואי לנארד. פרוספקט.

 אוג אנונובי: פורוורד 2.04 גיל: 19 עונה שעברה: אינדיאנה 11.1 נק' 5.4 ריב' 1.4 אס' 61.5% EFG

זאב: עם הבחירה ה17 בדראפט, מילווקי באקס בוחרים את… טרנס פרגוסון. יש שלושה מאפיינים שהבאקס אוהבים במיוחד בבחירות שלהם – אורך, אתלטיות וסימן שאלה. לפרגוסון יש את שלושתם. שוטינג גארד בגובה 2 מטר שיודע לקלוע, והעדיף לוותר על הקולג'ים עבור עונה בליגה האוסטרלית, שם היה בינוני מינוס. מבחינת נתונים מזכיר מאוד את השוטינג גארד הנוכחי של הבאקס, טוני סנל – בהבדל אחד. הווינגספאן של סנל הוא 7 פיט. של פרגוסון בקושי 9'6

 עידו: הוא שחקן שיכול לייצר נקודות, אבל גם לא אנוכי וישתלב טוב בשיטה של קיד מהבחינה הזאת. עדיין יש לו הרבה פערים לסגור כדי לקבל להפוך לשחקן שלם יותר, יכול להיות נטל הגנתי ביחס לאחרים בקבוצה.

טרנס פרגוסון: גארד 2.01 גיל: 19 עונה שעברה: אדלייד 4.6 נק' 1.2 ריב' 0.6 אס' 45.7% EFG

דרור: ועם הבחירה ה-18 אינדיאנה פייסרס בוחרים את טי ג'י ליף. בעיה. באזור הבחירה הזה המון ביגמנים ואני לא יודע כמה הם ילכו על כזה. אז הם צריכים מישהו שישלים את מיילס טרנר בקו הקדמי. בקו האחורי לא ברור מה קורה השנה, ולכן, נהיה קצת ציונים. טי ג'יי ליף!פורוורד גבוה עם יכולת קליעה מרשימה. ריבאונדר טוב ומצויין בפיקנרול. יש לו גם ראיית משחק טובה וכל עוד הוא לא צריך לצאת בהגנה על שחקנים בפרימטר, הוא בסדר.

עידו: אני חושב שליף בשילוב עם טרנר זאת התחלה טובה בבנייה מחדש של אינדיאנה מתוך כוונה שלא תיקח יותר מדי זמן אם בכלל.

טי ג'יי ליף: פורוורד 2.08 גיל: 20 עונה שעברה: UCLA   16.3 נק' 8.2 ריב' 2.4 אס' 65.2% EFG

עידו: בבחירה ה-19 אטלנטה הוקס לוקחת את ג'ארט אלן מטקסס. טראוויס שלנק ה-GM החדש של ההוקס צפה בו במבחנים האחרונים וגם דווח שהסנטר חלק שתי ארוחות עם הצוות המקצועי.אטלנטה בדיוק ויתרה על הסנטר הדומיננטי שהיה להם, ואולי תזרוק את אלן ישירות למים. הוא יצטרך להוסיף מסה וללמוד לזוז טוב יותר בשביל להיות עוגן הגנתי. יש לו זמן לגדול ביחד עם הצעירים האחרים של הקבוצה. בצד ההתקפי יש לו טאץ' לא רע אבל הוא מאוד בוסרי.

דרור: יותר מדי אולד סקול לטעמי.

זאב: הוא אולד-סקול אבל לא עד הסוף. ווינגספאן מפלצתי, יכול לרוץ את המגרש, יכולת להגן מתחת לטבעת וגם בפיק-אנד-רול. בחירה שתשתלם לאטלנטה.

ג'ארט אלן: סנטר 2.08 גיל: 19 עונה שעברה: טקסס 13.4 נק' 8.5 ריב' 0.8 אס' 56.6% EFG

דרור: עם הבחירה ה-20 פורטלנד בלייזרס בוחרים את… אנג'ייס פאשיצ'ניק 4-5 גבוה מובילי שכמו כל גבוה לטבי, עם קליעה טובה מבחוץ. שיחק בגראן קנריה וה-3 ריב' בלבד למשחק מעוררים מספר סימני שאלה שזו בעיה, והוא גם לא חוסם מבריק מה שעלול ליצור נטל להגנה המחוררת של פורטלנד. (ועדיין לא בטוח שלא הייתי צריך לקחת פה את באם אדבאיו שהוא רים פרוטקטור פנטסטי ) בניגוד ללטבים הוא גם לא ניחן בראיית משחק מיוחדת או אפילו ממוצעת, אבל הוא שומר די טוב באחד על אחד ובפיקנרול, ויש מספיק מהירות בשביל חילופים. מאוד בוסרי וממילא מי שיבחר פה ילך לספסל.

זאב: לא אמור להיבחר בסיבוב הראשון, ועדיין – 2.17 עם שליטה בכדור וקליעה מבחוץ יכול להיות מפתה מדי לקבוצה שיכולה לתת לשחקן זמן להתפתח.

אנג'ייס פאשיצ'ניק: פורוורד-סנטר 2.18 גיל: 21 עונה שעברה: גראן קנריה 7.1 נק' 3 ריב' 0.2 אס' 67.3% EFG

זאב: עם הבחירה ה21 בדראפט הת'אנדר בוחרים את… קיילב סוואניגן. פיט מושלם לקבוצה. שחקן עם סיפור חיים מרתק, מפצה על גובה בעזרת ווינגספאן, חיה מתחת לסלים, דומיננטי בריבאונד. מסוגל לקלוע שלשות ביעילות מרשימה. אחד השחקנים הטובים במכללות בשנה האחרונה. הנוק עליו שהוא לא אתלטי. בקבוצה כמו הת'אנדר בה השחקנים לא רואים יותר מדי את הכדור, יכולות הריבאונד שלו יבואו לידי ביטוי במיוחד. עכשיו דרור עד כמה הוא מזכיר לך את סאלינג'ר?

 דרור: הוא לא שמן והוא קולע באחוזים סבירים מבחוץ? אין דימיון.

קיילב סוואניגן: פ. פורוורד 2.06 גיל: 20 עונה שעברה: פורדו 18.5 נק' 12.5 ריב' 3 אס' 57.2% EFG

עידו: עם הבחירה ה-22 ברוקלין נטס לוקחים את באם אדבאיו. יכול היה להיבחר גם גבוה יותר, כמו רוב הגבוהים שהזכרנו המשחק ההתקפי לוקה בחסר. דאנקר, ריבאונדר התקפה מעולה (4.1 רבי' ב-40 דקות) והנתונים הפיזיים שם אבל בעיקר סובל מבעיות ריכוז שצריך לשפר עבודת רגליים.

 דרור: הבעיה העיקרית איתו שהוא בעיקר רים פרוטקטור. מן סוג של ביומבו.

באם אדבאיו: סנטר 2.08 גיל: 19 עונה שעברה: קנטאקי 13 נק' 8 ריב' 0.8 אס' 59.9% EFG

זאב: עם הבחירה ה-23 בדראפט, טורונטו ראפטורס בוחרים ב… ג'אוון אוונס. יש קבוצות שיחששו מבחירת רכז בגובה 1.83. הראפטורס, בעקבות העזיבה המסתמנת של קייל לאורי, לא יהיו ברשימה הזו. אוונס הוא הדבר הקרוב ביותר ללאורי בדראפט, ועושה סימנים של מישהו שיכול גם לקלוע וגם לנהל משחק.

דרור: לא ברור לי למה לבחור שחקן שיהיה פנוי גם בתחילת הסיבוב השני. אייזיאה יש רק אחד, ולמרות שהוא גבוה יותר, הוא נראה הגרסה המוגבלת שלו.

ג'וואן אוונס: רכז 1.83 גיל: 20 עונה שעברה: אוקלהומה סטייט 19.2 נק' 3.4 ריב' 6.4 אס' 47.5% EFG

דרור: עם בחירה ה-24 יוטה ג'אז בוחרת את… סמי אוג'לייה. לא ברור אם הייורד ישאר או לא, בכל מקרה חיזוק לעמדות הפורוורד לא יזיק. בטח שלא אחד שיכול לשחק עמדות 2-4 כמו הייוורד, ויתאים את עצמו לכל הרכב או סגנון.  42% לשלוש, שומר טוב. ישתלב לא רע בקבוצת המורמונים.

עידו: נדיר למצוא שחקנים בדראפט שחוצים את ה-20 שלא לדבר על 22 וחצי כמו במקרה שלו. פלג גוף עליון חזק מאוד, מגיע מבושל ויכול להיות גניבה רצינית בשלב הזה של הדראפט.

סמי אוג'ליה: פורוורד 2.01 גיל: 22 עונה שעברה: SMU. 18.9 נק' 6.8 ריב' 1.5 אס' 57.4% EFG

עידו: עם הבחירה ה-25 אורלנדו לוקחת את דריק ווייט. המג'יק בונים את עצמם כקבוצה אתלטית אבל לא כל כך אינטילגנטית, בתרחיש הפסימי אורלנדו מצרפת מוביל עוד שחקן שיכול לקלוע שלשות, בתרחיש האופטימי וויט הוא לא פרוייקט רחוק מידי (בן 23), פרמטרים טובים בכל הקטגוריות וIQ שיסייע לקבוצה לייצר משהו בהתקפה.בצד השלילי לא מספיק מהיר או בעל שליטה בכדור בשביל לקבל הרבה דקות כבר בעונה הראשונה.  אם יש עמדה שאורלנדו לא מרוצה ממנה זה עמדת הרכז, בהנחה שפייטון נשאר וויט יצטרך להתמודד על דקות מול אוגוסטין, ווטסון וכ-2 גם מול מיקס (אם בכלל יהיה כשיר), לא משהן בשמיים.

דרור:  בגיל 23 הוא כבר לא ישתפר יותר מדי, ורכז מחליף כבר יש להם.
זאב: זו בעיה כשהשחקן שלך הוא כבר בן 23 ולא מספיק טוב כדי לשחק מיד, אבל אני חושב שהוא ימצא איך לתרום.

דריק ווייט: רכז 1.96 גיל: 23 עונה שעברה: קולורדו 18.1 נק' 4.1 ריב' 4.4 אס' 57.8% EFG

דרור: ועם הבחירה ה-26 פורטלנד טריילבלייזרס בוחרים את… הארי ג'יילס. כן עוד גבוה. ודווקא בגלל זה מהמר על ג'יילס. אני יודע מה אתם אומרים, גבוה עם פציעות רגליים שנבחר על ידי פורטלנד בדראפט. היינו בסרט הזה וגם בסרט ההמשך. מצד שני, אם הוא הבחירה השלישית שלהם והוא פנוי, זה הימור ששווה לקחת. ללא הפציעות הוא טופ 10. גבוה אתלטי (עדיין) שומר ורסטילי ויעיל מאוד בצבע. כן, לגמרי ביג מן יעיל. רק העניין הזה עם הפציעות והרצועות…

עידו: חמש פציעות רציניות בארבע שנים האחרונות, אבל אם כבר אז בגילאים האלו הגוף משתקם מהר יותר בטח אצל אתלטים ברמתו. בתיכון דיברו על יכולת לפתח סגנון משחק כמו של וובר, יכול לעשות קפיצה גדולה אם יהיה כשיר כי כרגע הוא מוגבל מאוד בכלים ההתקפיים.

הארי ג'יילס: פורוורד-סנטר 2.11 גיל: 19 עונה שעברה: דיוק 3.9 נק' 3.8 ריב' 0.3 אס' 57.7% EFG

עידו: עם הבחירה ה-27 לוס אנג'לס לייקרס לוקחים את ג'ונה בולדן. במקום הזה אפשר כבר להמר יותר, והאוסטרלי שמתנדנד בין סיבוב ראשון לשני יכול להיות שחקן פרודקטיבי בליגה. קליעה טובה וסגנון משחק פרוע שיכול להרוס או להפתיע. זכה בתואר השחקן המבטיח באדריאטית מה ששם אותו באותה שורה של זיזיץ', יוקיץ' ושאריץ'.

זאב: עם כזה גודל וניתור, הקריירה שלו בליגה תלויה רק ביציבות שלו וביכולת שלו לא להיות רך.

ג'ונה בולדן: פורוורד 2.08 גיל: 21 עונה שעברה: ראדניקי 12.3 נק' 7.3 ריב' .7 אס' 55.5% EFG

זאב: עם הבחירה ה-28, לוס אנג'לס לייקרס בוחרים ב… פרנק ג'קסון. אול אמריקן לשעבר, שזכה לתפקיד מופחת באוניברסיטת דיוק, אבל הראה ניצוצות ויכול לגדול באופן אורגני לתפקיד בלייקרס. היתרונות: צעד ראשון קטלני, קליעה משלוש, סלשר, אתלט. הבעיה המרכזית שהוא שוטינג גארד בגובה 1.90

דרור: עוד שחקן שיהיה על הלוח בתחילת הסיבוב השני.

פרנק ג'קסון: גארד 1.93 גיל: 19 עונה שעברה: דיוק 10.9 נק' 2.5 ריב' 1.7 אס' 56.4% EFG

זאב: עם הבחירה ה-29 סן אנטוניו ספרס בוחרים ב… ג'וש הארט. התרגום של המשחק שלו ל-NBA זועק סן אנטוניו. שחקן שנה רביעית, בוגר, קולע מבחוץ, שומר בהגנה. גודל טוב לעמדת השוטינג גארד. יכול להיות D & 3 מעולה שמסוגל גם ליצור מדי פעם.

ג'וש הארט: גארד 1.96 גיל: 22 עונה שעברה: וילאנובה 18.7 נק' 6.4 ריב' 2.9 אס' 59% EFG

דרור: עם הבחירה ה-30 יוטה ג'אז בוחרים את… ג'אסטין פאטון. הוא באמת נשאר עד עכשיו?! ביג מן שיכול לשחק 4-5 טוב בשני צידי המגרש, קליעות, ריבאונדים חסימות וגם ווינגספאן מרשים של 2.21, מצויין בפיקנרול ורק זקוק לליטוש. עוד יהיה אחת מגניבות הדראפט הזה, ודי בספק אם יפול עד לכאן.

זאב: אני גם חושב שהוא ילך לפני, והתלבטתי מאוד לגביו בבחירה של הספרס. הבעיה שלו שהוא גולמי, ומבוגר בשנה מיתר הפרשמנים. יש לו את הנתונים, השאלה אם יוכל לתרגם אותם למשחק ברמת NBA

ג'אסטין פאטון: פורוורד-סנטר 2.11 גיל: 20 עונה שעברה: קרייטון 12.9 נק' 6.2 ריב' 1.2 אס' 68.9% EFG