השוק החופשי של קיץ 2019 הבטיח הרבה וגם קיים. כבר ביום הראשון נסגרו חוזים בסך של כמעט 3 מיליארד דולר! מאזן הכוחות בין הקבוצות בליגה השתנה. המזרח נחלש והמערב נפתח לחלוטין. התהליך שהתחיל לברון ג'יימס ב-2010, עם המעבר המתוקשר שלו למיאמי, הסתיים בניצחון הסופרסטארים, שהוכיחו שהם אלו ששולטים היום בליגה. יוצאים לעונה חדשה בלי פייבוריטית ברורה.

לקראת פתיחת עונת 2019-20, הכדור הכתום עם פרויקט קבוצה ביום.

הקבוצה היום: קליבלנד קבאלירס

לדף הקבוצה: 

קליבלנד קאבלירס

נשארו: קווין לאב, טריסטן תומפסון, לארי נאנס ג'וניור, ג'ון הנסון, צ'די אוסמן, ברנדון נייט, ג'ורדן קלרקסון, מת'יו דלבדובה, קולין סקסטון, אנטה זיזיץ'.

עזבו: צ'אנינג פריי (פרש), ג'יי אר סמית' (שוחרר, כרגע ללא קבוצה).

הגיעו: ג'רל מרטין (שוק חופשי, מממפיס), סינדריוס ת'ורנוול (שוק חופשי, מהקליפרס) דריוס גרלנד (דראפט), דילן ווינדלר (דראפט), קווין פורטר ג'וניור (דראפט).

מתנדנדים: ג'רל מרטין, סינדריוס ת'ורנוול.

חמישייה: קולין סקסטון, דריוס גרלנד, צ'די אוסמן, קווין לאב, טריסטן תומפסון.

ספסל: ג'ורדן קלרקסון, לארי נאנס ג'וניור, ג'ון הנסון, מת'יו דלבדובה, ברנדון נייט, דילן ווינדלר, קווין פורטר ג'וניור, ג'רל מרטין, סינדריוס ת'ורנוול.

המהלכים הגדולים של עונת 2018-19:

אז מה היה לנו שם?

קיירי אירווינג עזב את קליבלנד בקיץ 2017, לברון ג'יימס עזב בקיץ 2018, לא הרבה אחרי שקליבלנד הודחה בגמר הליגה ע"י הווריורס ורק קווין לאב נשאר מהטריו. הציפיות מעונת 18-19 לא היו גבוהות. מעבר ללאב לא נשארו לקליבלנד יותר מידי נכסים: ג'יי אר סמית', שהיה הרבה מעבר לשיא, טריסטן תומפסון שגם בשיאו היה רול פלייר ולא יותר, קלרקסון, הוד ונאנס ג'וניור, שהובאו בניסיון נואש ולא מאוד מוצלח להזריק קצת חיים בריצה של לברון לאליפות ב-2018, וצ'די אוסמן על תקן הרוקי האולי מבטיח. היו הרבה שהאמינו שקליבלנד תתפוס את אחד המקומות האחרונים בפלייאוף המזרח, תוך שהקבוצה תתעלה מעל נמושות הליגה. רק שזה לא מה שקרה. אפילו לא קרוב. קליבלנד התחילה רע מאוד, הפסידה שישה משחקים ראשונים ופיטרה את טיירון לו. לארי דרו, שהחליף אותו, הצליח קצת יותר אבל לא הרבה יותר. קווין לאב שיחק 22 משחקים לפני פציעה שגמרה לו את העונה, ובשום שלב לא נראה כמו הסופרסטאר שהיה פעם במינסוטה, ואפילו לא כמו הקלע היחסית יעיל שסייע ללברון. 38% מהשדה זה נתון איום ונורא לכל שחקן, בטח לסקורר מוביל בקבוצה. קולין סקסטון הרוקי הראה שהוא יודע לשחק כדורסל עם כמעט 17 נק' למשחק, אבל גם האחוזים שלו לא היו מספיק טובים. טריסטן תומפסון, שאמור היה להיות העוגן ההגנתי, הפסיד גם הוא כמעט חצי עונה, ג'יי אר סמית' שיחק 11 משחקים בסה"כ וקליבלנד חיפשה דרכים להפטר ממנו, וג'ורג' היל (בתחילת העונה) ורודני הוד (בהמשך העונה) הועברו בטריידים למילווקי ולפורטלנד בהתאמה. העונה של קליבלנד נעה על הסקאלה של בין עונה גרועה למזעזעת. מקום שני מהסוף בנק' למשחק, ומקום שביעי מהסוף בנקודות שספגו למשחק. כל הטוב הזה הספיק לקבוצה כדי לסיים במקום השני מהסוף (אחרי הניקס, ביחד עם פיניקס) ולהתמקם במקום נוח לבחירה גבוהה בלוטרי, אבל קליבלנד היתה צריכה גם קצת מזל, מצרך שלא היה לה העונה, והקאבס הגרילו את המקום החמישי בדראפט.

קיץ חם

קליבלנד לא עשו המון בקיץ, ובעיקר הכינו את עצמם לעוד עונת בניה מחדש עם שלוש בחירות דראפט. דריוס גרלנד תואר כמי שמזכיר במשחק שלו את קיירי אירווינג, אבל מסתבר שגם בבריאות הוא מזכיר את קיירי אחרי ששיחק חמישה משחקים בלבד במכללה. דילן ווינדלר היה אחד מקלעי השלוש המדויקים בקולג', ויכול להתאים לליגה כ-3&D וקווין פורטר בנוי כמו שחקן NBA והראה ניצוצות של סקורר במכללה. מעבר להם צ'אנינג פריי פרש, מהלך שנראה כאילו כבר קרה לפני שנתיים לפחות, הקבוצה שחררה את ג'יי אר סמית' שהלך לחפש את מזלו במקום אחר. היו אפילו דיבורים על מכבי ת"א, וכרגע מתקיימים מגעים עם מילווקי, אבל נראה שסמית' בדרך הבטוחה לגן העדן של שחקני הכדורסל, הליגה הסינית.

ועכשיו מה, מה עכשיו?

קליבלנד די תקועה. בעונה הבאה היא תשלם את סך המשכורות החמישי הגבוה בליגה עבור סגל שבהחלט יכול להתחרות על התואר "אחד הסגלים הגרועים בליגה". גם חוזה המקסימום של לאב הוא אחד הגרועים בליגה, וחוץ ממנו אין להם שחקן אחד שהוא אפילו ממוצע בשלב הזה. אולי נאנס. אולי. התקווה של קליבלנד, כמו יתר קבוצות הבניה מחדש, היא להפסיד כמה שיותר, לראות קצת כדורסל חיובי מהצעירים ולקוות לטוב בלוטרי. זה עבד להם בעבר, קליבלנד בחרה ראשונה 3 פעמים בעשור האחרון (2 מהם ברציפות), כולל את אנתוני בנט האגדי, מי יודע אולי גם הפעם יהיה לקליבלנד מזל. בגזרת הצעירים הם ירצו לראות את סקסטון לוקח עוד צעד קדימה, ואם יוכל להגיע ל-20 נק' למשחק ב-45% מהשדה זה יהיה מצוין. השילוב של סקסטון וגרלנד יהיה מאוד מעניין, ובפנטזיות של קליבלנד אולי הם יהפכו למשהו שמזכיר את לילארד ומקולום.

לקליבלנד יש הרבה חוזים נגמרים, מה ששם אותם בעמדה לא רעה לטרייד. מקום תחת תקרת השכר כנראה לא יעזור להם כי אף אחד לא רוצה לבוא לקליבלנד בלי לברון, כך שאולי יהיה להם עניין להביא כוכב, גם מדרג שני או שלישי, מתישהו במהלך העונה. אם לאב יזכיר ולו במעט את ימיו במינסוטה ואם השילוב סקסטון – גרלנד יעבוד טוב סביר שהם יחפשו לבנות סביבם ולהשתמש בחוזים הנגמרים של תומפסון ונייט, ואולי גם בנאנס, כפיתיון.

תחזית:

גרלנד יחזק אותם מעט, ולאב ישחק קצת יותר, מה שאמור להספיק ליותר נצחונות מהעונה שעברה. 23 נצחונות ותקוות ללוטרי.