פילדלפיה וגולדן סטייט סוגרות עניין הלילה וממשיכות הלאה. בוסטון מנצלת את הביתיות בשביל לעלות ליתרון 3:2 על מילווקי.

פילדלפיה 104 – מיאמי 91 (פילדלפיה מנצחת את הסדרה 4 – 1)

פילדלפיה מוכיחה שהכשרון של הקבוצה עולה על הגיל שלה. בן סימונס וג'ואל אמביד עוברים סיבוב בפלייאוף הראשון שלהם כשג'י ג'י רדיק מספק את הקליעה והנסיון. וחייבים להזכיר גם את דריו שאריץ'. איכשהו האירופאי נעלם כשמדברים על הצעירים של פילדלפיה, אבל גם לשאריץ' יש תרומה ענקית להצלחה של הקבוצה הזו.

אחרי מחצית ראשונה שנגמרה בשיוויון פילדלפיה סוגרת עניין ברבע שלישי של 34 – 20 וממשיכה הלאה. ג'י ג'י רדיק קולע 27, אמביד עם 19-12 (בסרטון), וסימונס עם 14-10-6.

קלי אוליניק מצטיין במשחקי הדחה הוביל את ההיט עם 18-8-6. טיילר ג'ונסון עם 16 ודראגיץ' עם 15. וייד קלע 11 ב-4 מ-15 מהשדה.

בסופו של דבר הסדרה הזו נסגרה על הכשרון של פילדלפיה. בניגוד לקבוצות כשרוניות אחרות בליגה יש שם גם שיטה ומאמן מצויין שמכוון את הכל. עד לאן פילדלפיה יכולה להגיע בפלייאוף הנוכחי?

להיט יש סגל עמוק ומאמן מצויין. זה לא מספיק טוב לפלייאוף. העומק לא עזר להם, והיו חסרים להם הכוכבים שימשכו את העגלה קדימה.

בוסטון 92 – מילווקי 87 (בוסטון מובילה 3 – 2 בסדרה)

בוסטון מקבלת בחזרה את מרכוס סמארט, ואנרגיות חדשות בבית, אחרי שני הפסדים במילווקי. סמארט ב-25 דקות מהספסל מסיים עם 9-5-4 כולל אסיסט חשוב להורפורד בסיום.

אל הורפורד הלילה לא הוביל את בוסטון רק על הפרקט, גם בסטטיסטיקה. הורפורד עם 22 נקודות ו-14 ריבאונדים כולל נקודות חשובות בקלאץ' מוביל את הסלטיקס לנצחון. בוסטון עלתה ליתרון במהלך הרבע הראשון והצליחה לשמור עליו עד הסיום. כל פעם שמילווקי התקרבה בוסטון ידעה להתרחק.

טרי רוז'ייר הוסיף 16 וג'יילן בראון 14. טייטום עם 8-3-4 ב-25 דקות בלבד. החזרה של סמארט נותנת לבוסטון עומק שהיה מאוד חסר. כריס מידלטון הוביל את מילווקי עם 23, ג'אבארי פארקר עם 17-8, יאניס עם 16-10-9-2-2 אבל רק עם 10 זריקות מהשדה. מעט מדי בשביל מי שאמור להוביל את הקבוצה. גם בלדסו קלע 16 נקודות.

הסדרה תחזור למילווקי, והבאקס יצטרכו לנצח בשביל לכפות משחק 7. האם יש להם סיכוי לנצח במשחק 7 בבוסטון כמו שהסדרה מתנהלת עד כה?

גולדן סטייט 99 – סן אנטוניו 91 (גולדן סטייט מנצחת את הסדרה 4 – 1)

השלשות לא נכנסו לגולדן סטייט הלילה (5 מ-27) אבל קווין דוראנט (25-6-5) וקליי תומפסון (24-5-4) ידעו ליצר נקודות בדרכים אחרות. אליהם הצטרף דריימונד גרין שתמיד מופיע למשחקים חשובים עם 17-19-7, כולל ריבאונד התקפה חשוב בסיום.

לאמרכוס אולדריג' סוגר עונה גדולה עם עוד משחק גדול. הלילה 30-12 עם נקודות חשובות בקלאץ' שעזרו לסן אנטוניו להתקרב עד 2, אבל קווין דוראנט סגר את המשחק בסל ועוד 2 נקודות מהקו. פטי מילס עזר עם 18.

סן אנטוניו סוגרת עונה מוזרה מאוד. הסיפור עם קוואי לא אופייני ודובר בו רבות. גרג פופוביץ' לא עמד על הקווים ב-3 המשחקים האחרונים עקב פטירת אישתו. האם נראה אותו חוזר לקווים בעונה הבאה? אין שום ידיעה או חדשה בנושא, אבל תחושת בטן מוזרה שהמוות של אשתו בצירוף העונה המוזרה יכולים לגרום לו לזוז הצידה.

גולדן סטייט לא ביכולת שיא, אבל עשתה בדיוק מה שצריך מול הספרס. אנדרה איגודלה סגר חמישיה הגנתית ודוראנט וקליי עשו את מה שצריך. קבון לוני (שחלקינו חשב שצריך לחתוך אותו במקום כספי) נתן דקות חשובות. קר שיחק עם הכוכבים שלו דקות ארוכות והעלים את רוב הספסל למעט ליווינגסטון, לוני, ווסט וקווין קוק. הווריורס צריכים את קרי בחזרה ולא ברור מתי זה יקרה.

בשבת תתחיל הסדרה נגד ניו אורלינס (נעלה בהמשך היום טופס לסדרה) שנראתה מצויין בסיבוב הראשון. גולדן סטייט יצטרכו להעלות את הרמה שלהם אם הם רוצים לצלוח את הפליקנס בשלום.