לוס אנג׳לס לייקרס 126-דנבר נאגטס 114 (1-0 ללייקרס)

(עודד רז)

לוס אנג׳לס עם ניצחון מוחץ עלו ליתרון בגמר המערב. בניגוד לסדרה הקודמת הפעם דנבר לא הצליחו לחזור מפיגור במחצית הראשונה. מצד שני, למדנו שאי אפשר להספיד את דנבר עד שזה לא נגמר.

 

שתי הקבוצות לא הצליחו לעצור אחת את השניה בתחילת המשחק. אנתוני דייוויס הוביל את הלייקרס ליתרון מוקדם.

בצד השני, דנבר הלכו בעיקר על הצמד ניקולה יוקיץ׳ וג׳מאל מארי. 20 נקודות משותפות לשניהם ברבע הראשון כולל כולל שלשה עם הבאזר של האחרון קבעו 38-36 לנאגטס בסוף הרבע.

ריצת 17-1 של הלייקרס בפתיחת הרבע השני פתחה פער שאותו דנבר כבר לא יסגרו. בעיית עבירות של יוקיץ׳ ומארי השאירה אותם מחוץ למגרש ודנבר קלעו את סל השדה הראשון שלהם ברבע רק לאחר חמש וחצי דקות. לקראת סיום הרבע דנבר צמצמו מעט בראשות מארי וגארי האריס, 70-59 ללייקרס בסוף המחצית.

דוויט האוורד (עוד נגיע אליו בהמשך) וקונטוויוס קודוול פופ לא נתנו לדנבר להתקרב, וריצת 16-4 הגדילה את הפער ל-21. 103-79 בסוף הרבע השלישי.

הרבע הרביעי היה לפרוטוקול בלבד כשמארי ויוקיץ׳ לא שיחקו בכלל ולברון שיחק 4 דקות. מייקל פורטר ג׳וניור ניצל אותו לניפוח הסטטיסטיקה ואפילו ג׳י.אר. סמית׳ הצטרף לחגיגה. 126-114 בסיום.

 

קלעו ללוס אנג׳לס: אנתוני דייוויס 37 נקודות ו-10 ריבאונדים, קודוול פופ 18, לברון ג׳יימס 15 ו-12 אסיסטים, דוויט האוורד 13, קייל קוזמה 11, מרקיף מוריס 9, דני גרין 8, רייג׳ן רונדו 7 ו-9 אסיסטים, אלכס קארוסו 5 וג׳י.אר. סמית׳ 3.

קלעו לדנבר: יוקיץ׳ ומארי 21 נקודות כל אחד, מייקל פורטר ג׳וניור 14 ו-10 ריבאונדים, ג׳רמי גרנט ומייסן פלאמלי 9 כל אחד, מונטה מוריס וטרוי דניאלס 8 כל אחד, טורי קרייג ופי.ג׳י. דוזייר 6 כל אחד, פול מילסאפ וגארי האריס 5 כל אחד ובול בול 2.

 

  1. כצפוי, הלייקרס חזרו להרכב הגבוה שלהם ופתחו עם ג׳אבל מקגי. הניסיון הזה לא עבד כל כך טוב ויוקיץ׳ קלע 6 נקודות בדקות שמקגי שיחק. לאחר מכן פרנק ווגל עבר לשחק עם דייויס כסנטר יחיד, אבל גם זה לא עצר את דנבר. ברבע השני דוויט האוורד נכנס, והכל השתנה. הוא היה מאוד אקטיבי בהגנה עם שתי חטיפות ושתי חסימות, והצליח לעצור את משחק הפוסט של יוקיץ. הוא הכניס אנרגיות למשחק של הלייקרס והוסיף 13 נקודות בהתקפה.
  2. אסטרטגייה הגנתית של הלייקרס מול יוקיץ׳: שאלת השאלות לפני המשחק היתה איך פרנק ווגל יבחר להתמודד עם הפיק אנד רול/פופ וההאנד אוף של יוקיץ׳ ומארי. הדבר הראשון שהם עצרו היה השלשה של יוקיץ׳ כשהשחקן ששמר על מארי מנע את האופציה הזאת גם במחיר של חילוף (יוקיץ׳ לא זרק משלוש לאורך כל המשחק). במידה והיה חילוף (למרות שניסו להימנע מזה), הכדור לרוב הגיע לבידוד של יוקיץ׳ מול המיס-מאצ׳. במקרה כזה הלייקרס ניסו להימנע מלהיכנס למצב של רוטציות. כל ארבעת השחקנים צמצמו לכיוון הצבע אבל לא התחייבו לעזרה, והיו ערניים לחיתוכים. אומנם הם אפשרו ליוקיץ׳ להגיע לטבעת (7-10 ב-restricted area), אבל הם עצרו את משחק החיתוכים של דנבר ומנעו משאר השחקנים להיכנס למשחק.
  3. ה-blueprint של ״איך לנצח את הלייקרס״ מתמקד בשני דברים. הראשון, למנוע את התקפות המעבר, והשני, לשמור על הצבע. דנבר נכשלו בשני הדברים. הלייקרס קלעו 54 נקודות בצבע ו-30 נקודות במתפרצת (לפי synergy), ולזה הם הוסיפו 27 נקודות מהעונשין. הלייקרס קלעו רק 11 שלשות כשמתוכן 5 נקלעו בגארבג׳ טיים. כדי להצליח בסדרה הנאגטס יצטרכו לגרום לשחקני המשנה לנצח אותם מבחוץ, ולעזור יותר על דייוויס בפוסט.
  4. אם מורידים את ג׳מאל מארי ושתי שלשות של טרוי דניאלס שנקלעו ברבע הרביעי, הנאגטס קלעו 4-19 משלוש (21%). הם הגיעו לזריקות פנויות אבל לא הצליחו לקלוע אותן. קשה לצפות שהם ימשיכו להחטיא בקצב כזה גבוה, וברגע שהן יכנסו ההתקפה של דנבר תהיה הרבה יותר זורמת.

 

הטופ 5 היומי