משה דוידוביץ':

עשר הערות על המשחק הכי חשוב בפלייאוף עד עכשיו:

עכשיו, יום אחרי סערת הרגשות שהביא איתו משחק מספר אחד בין הספרס לווריירס, כולם כולל אותי יכולים וצריכים להרגע ולהסיק מסקנות בקור רוח ובהגיון. אז הנה כמה מסקנות:

1. זאזא לא עשה את זה בכוונה. הוא קשוח ולא תמיד שולט בתנועות שלו אבל הוא ממש לא עשה את זה בכוונה. הוא יותר קלי אוליניק מאשר ברוס המלוכלך בואן.

2. ספיקינג אוף בואן – קארמה איז א ביץ׳.

3. אבל, להכנס לאיזור הנחיתה של שחקן צריך להיות כמו גלישה עם הסטופקס קדימה בכדורגל – הרחקה מיידית – בלי קשר להאם הייתה כוונה – זה פשוט משחק סופר מסוכן וחייבים להלחם בזה בחומרה.

4. הספרס היו מעולים בחצי הראשון. קוואי היה עצום למרות שלא פגע מרחוק, למרקוס שיחק כאילו הוא טאונס או אמביד, וכל מיני ג'ונתן סימונסים נתנו הגנה מעולה על הספרס.כל זה כשפאטי מילס ופאו גאסול נתנו הופעה בזיונות ברמה של מיקי זוהר בדיון עם אמהות שכולות.

5. כשקוואי יצא נגמר האוויר לספרס. בלי קוואי, בלי פארקר, עם מילס וגאסול ביום מזעזע, יש גבול למה למרקוס, מאנו וסימונס יכולים לעשות מול המכונה האימתנית מהצד השני.

6. מאנו בן 39? אני רוצה לראות תעודת זהות. חוטף, מנהיג, קולע, מטביע (!). תופעת טבע.

7. דוראנט קלע המון והיה טוב, אבל נראה פחות מחובר לשטף המשחק. שקארי בזון זה מראה כמו מכונה משומנת שעובדת יחד, שדוראנט מככב זה נראה יותר תלוש ואינדיבידואלי. עוד יש עבודה למייק בראון/קר/מי שזה לא יהיה.

8. קארי היה עצום, דוראנט היה טוב מאוד, דריימונד היה מעולה בהגנה חלש בהתקפה, והצוות המסייע היה לא רע. ועדיין זה לא היה מספיק לולא הנעל מידה 765 של זאזא מתחת לרגל של קוואי.

9. בכוונה לא הזכרתי את קליי תומפסון בפסקה הקודמת. לא מגיע לו אזכור איך ששיחק אתמול. מלבד כמה דקות ברבע הרביעי זה המשחק הכי גרוע שראיתי של קליי מזה שנים. צפו ל7/11 מהשלוש במשחק הבא.

10. ואחרי ככלות הכל והתמונה, זו הייתה ההזדמנות של הספרס להפוך את זה לסדרה וזה לא קרה ועכשיו צפוי לנו 4-1 נטול השראה במקום מלחמת עולם. כל כך חבל.

הערת בונוס וסיכום – הראיון המביך של קארי בסיום (ההתעלמות מהסיבה האמיתית לריצה שלהם) והמהלך של זאזא גרמו לי לאהוד את לברון וקליבלנד בגמר – ועל זה אני לא אסלח להם לעולם.

 

שגיא רפאל:

זה היה בית ספר לכדורסל פלייאוף במחצית הראשונה. סן אנטוניו שהגיעה אחרי הסדרה נגד יוסטון הגיעה מפוקסת, מדוייקת, במנטליות הנכונה. הרבה דיברו על חלודה של הווריורס אחרי שבוע מנוחה, אבל זה פשוט לקחת קרדיט מגרג פופוביץ' והקבוצה שלו שעשו לווריורס בית ספר בהגנה. הספרס שמרו חזק על הקלעים של הווריורס ולא נתנו להם להשתחרר. לא פעם ולא פעמיים הם פשוט תפסו את הקלעים של הווריורס ביציאה מחסימות כדי שלא יוכלו להשתחרר. הם דחפו ידיים לכל מסירה. הנעת הכדור של גולדן סטייט נשברה לחלוטין והקבוצה פורקה להירו בול. זה תחום ההתמחות של דוראנט אבל לא של קרי, קליי וגרין. קליי נמחק לגמרי מהמשחק. קרי עשה סל פה ושם אבל סיים את החצי עם 0 אסיסטים. בלי המסירות לג'אבייל אין מה לחפש במשחק.

הבעיות בהתקפה גלשו מהר מאוד להגנה. חוסר אינטנסיביות, וכניעה מוחלטת לכח ולגובה של הספרס. קוואי פעם אחר פעם הולך לסל ומגיע לזריקות חופשיות. כשמחטיאים יש מישהו שלוקח ריבאונד התקפה. זה מונע מהווריורס את משחק המעבר, ומחזיר אותם לבעיות שלהם בהתקפה. ככה בדיוק עוצרים את הווריורס על 42 נקודות בחצי. 14 לדוראנט, 14 לקרי, 14 לכל השאר. גם כשהווריורס הצליחו ליצר רבע מומנטום או שהם עשו שטות ואיבדו את הכדור בצורה מטופשת, או שפופוביץ' עצר את זה מיד בפסק זמן.

בתחילת המחצית השניה הגיע השינוי. מה גרם לו? סטיב קר

צעקות? לא. טעויות? לא. בשקט נוסך בטחון בשחקנים שלהם, מראה להם מה עשו טוב. מחזיר אותם לעניינים. בתחילת החצי השני גם ההתקפה וגם ההגנה נראים הרבה יותר טוב. 3 פעמים הווריורס הולכים למשחק בין גרין וקרי כשזאזא משמש חוסם, 3 פעמים זה נגמר בסל. אבל אי אפשר לחסל את הספרס, בטח לא כשאולדריג' קולע ככה

הבעיה השניה של הווריורס בהתקפה היא קווין דוראנט. דוראנט נחשב לשחקן השני הכי טוב ב-NBA, והראה למה גם אמש. הבעיה היא שהוא פשוט לא מחובר לקבוצה. הרבה מהמהלכים שלו הם בידודים ופוסט אפים. זה עוצר את השטף, זה מפריע לקבוצה.כשהקבוצה לא מצליחה לקלוע היא פונה אליו, אבל כמו שראינו בחצי הראשון זה לא מספיק טוב. כשהקבוצה בשטף, היא זוכרת לערב אותו, וזה פשוט מפריע. בתחילת הרבע השלישי ראו את זה הכי טוב. קרי נכנס לקצב, קלע 2 שלשות וזה נראה שעכשיו כל הקבוצה עובדת בשבילו. חוץ מדוראנט. 3 התקפות עם אותו תרגיל בין גרין, קרי וזאזא, ולספרס אין תשובה. בהתקפה הרביעית דוראנט נוגע בכדור בפעם הראשונה בחצי השני ומייד זורק (ומחטיא). זה הורס את השטף, זה מוציא את הקבוצה מהמומנטום. קרי משתף פעולה ומחפש את דוראנט, אבל זורק את הכדור החוצה. בשלב הזה קרי צריך לראות רק את הסל.

כולם כועסים על זאזא, אף אחד לא כועס על דייויד לי. עוד לפני שזאזא נכנס ללנארד בין הרגליים בנחיתה, לנארד דורך על הרגל של דייויד לי שיושב על הספסל ולכולם ברור שהקרסול שלו לא מספיק חזק. הוא מעקם אותו קלות וממשיך לשחק בשלב הזה. 2 דקות אחרי זה מגיעה הרגע שהמשחק יוגדר על ידו, הרגע שבו זאזא הורג את קוואי.

ההשוואות לא מאחרות להגיע (טוניה הארדינג למי שלא מזהה, שלחה את בן הזוג שלה לשבור ברך של היריבה שלה)

וגם דברים כאלה:

ותראו את התגובה של פופוביץ'

קטונתי מלדעת את המחשבות והכוונות של הגרוזיני. לא יודע אם הוא עשה את זה כי ידע שהקרסול של קוואי בעייתי, או שעשה את זה כי הוא מלוכלך ורגיל לעשות את זה. אני בהחלט חושב שיש צורך בענישה, אבל היא צריכה להיות כללית על מהלכים כאלה, ולא ספציפית לזאזא. האוהדים זועמים, וזה מובן.

בעיני פופוביץ' היה צריך להוציא את קוואי אחרי הפציעה הראשונה. ראו בבירור שהקרסול שלו לא מספיק חזק. מצד שני אני מניח שהוא לא רצה שיתקרר ויתקשה לחזור בהמשך. בלי קוואי הספרס קבוצה אחרת, וכולם תולים בו את ההפסד, אבל צריך לתת קרדיט גם לווריורס. האינטנסיביות ההגנתית הייתה שם מתחילת החצי השני, וגם ההתקפה התחילה לעבוד. עוד גורם שעבד בשביל הווריורס היה העייפות של הספרס בחצי השני. הרבה זריקות קצרות, הרבה יותר פספוסים בהגנה. בחצי השני המנוחה הייתה לטובת גולדן סטייט שהייתה רעננה יותר.

הסל שנתן לווריורס את היתרון הראשון היה אחד המוזרים שראיתי. דוראנט בצעד וחצי, הכדור בורח לו, הוא תופס אותו באוויר, נוחת, וקולע. לפי ג'ו בורג'יה זה סל חוקי (יש גם ניתוח של העבירה של זאזא)

אגב, כמה קליי היה גרוע? תראו את המהלך הזה. אחרי שהספרס עלו ליתרון 106-103, קרי מחטיא שלשה, לוקח את הריבאונד, קליי עומד לידו חופשי, וקרי אפילו לא מסתכל עליו. במקום זה מוסר מסירה מוכנת לרוחב המגרש לקווין דוראנט. קליי פשוט היה זוועה, ונדיר שקרי יתעלם ממנו ככה. אני בטוח שהוא ראה אותו

והערת סיכום – אני באמת לא מבין מה רוצים מקרי על הראיון בסיום. מה ציפו? שיגיד שאיזה מזל שקוואי נפצע וכל הכבוד לזאזא? שחקן מסתכל קודם כל על הקבוצה שלו. הווריורס עשו את השינוי הדרוש מהחצי הראשון לחצי השני. לא הייתה להם שליטה על הקרסול של קוואי ועל הכשירות שלו. הם לקחו את ההזדמנות שניתנה להם ב-2 ידיים. לצפות מהם להגיד ואפילו לחשוב משהו אחר זה פשוט ילדותיות.

הנה הטופ 5 מהלילה (המלצה – תראו במיוט)