לקראת פתיחת פלייאוף 2022, אנחנו מביאים פה את הפריוויו שלנו לסדרות הפלייאוף במתכונת חדשה. אתם מוזמנים להביא את ההימורים שלכם בתגובות.

מיאמי היט (1) – אטלנטה הוקס ({9}8)

מיאמי התחילו את העונה מהוססים ודווקא אחרי הפציעות של באם אדבאיו וג'ימי באטלר התחיל את הטיפוס לצמרת. טריי יאנג התאהב בפלייאוף, וזלזל בעונה הסדירה. הנפילה של ההוקס הייתה כואבת אך הצליחו להתגבר על הפציעות ולהתאפס בזמן. טריי יאנג עדיין אחד השחקנים ההתקפיים הכי קטלניים, במיאמי טילר הירו מצא את עצמו שוב אחרי עונה נפילה.

סיפור העונה של מיאמי

אחרי עונה מגומגמת למדי מיאמי אמנם פתחו טוב אך לא משכו את העין. טיילר הירו חזר ליכולות מהבועה ובדיוק כשהתחילו להיראות טוב, התחילו הפציעות, ובמיוחד של שני הכוכבים ג'ימי באטלר ובאם אדבאיו. דווקא אז, מיאמי נכנסה לרצף נצחונות שביחד עם הפציעות של שאר הקבוצות בצמרת המזרח עזרה לה לטפס ולהגיע לראשות המזרח. למרות היעדרויות שונות ההיט הצליחו לשמור על מקום בצמרת, תוך שהם מפגינים שוב את יכולת מציאת הכשרונות שלהם, כשהעונה עומר יורטסבן היה התגלית התורנית. קייל לאורי החמיץ לא מעט משחקים כשבכל פעם זה היה "סיבות אישיות", אולם כששיחק בהחלט הצדיק את המאמץ של מיאמי להביא אותו בקיץ. לקראת סיום העונה רצף הפסדים והיחלשות רגעית גרמו לחשוב שאולי הם מתפרקים, בטח לאור מריבה פומבית בין ג'ימי באטלר לאריק ספולסטרה ויודוניס האסלם, אולם הצליחו לחזור לעצמם מספיק בשביל לשמור על המקום הראשון.

סיפור העונה של אטלנטה הוקס

כל הקיץ טריי יאנג שיתף בכל ריאיון כמה שהוא "מכור" לפלייאוף וזה הדבר האמיתי. כמובן שהזלזול הורגש מעט ואטלנטה פחה את העונה בצורה מאוד לא טובה. בנוסף דיאנדרה האנטר נפצע והחסיר המון, ובלעדיו ההוקס חיפשו הגנה במחלקת אבידות.  מתישהו ההוקס התיאשו מקאם רדיש שלא קיבל מקום ברוטציה, והביאו במקומו את קווין נוקס שלא מקבל דקות. הבעיה העיקרית של ההוקס העונה הייתה כל מי שלא נקרא טריי יאנג, ובעיקר – הכשירות שלהם. בין דיאנדרה האנטר, ג'ון קולינס, קלינט קאפלה, דנילו גלינארי ובוגדן בוגדנוביץ', הצוות הרפואי של אטלנטה היה ממש עסוק. כשכולם כשירים זו יכולה להיות קבוצה התקפיית ממש יעילה. ויכולה מכיוון אין יותר מדי דקות ידועות למדע של כל החבר'ה האלו יחד כשירים יחד.  בחודש האחרון אטלנטה הצליחה למצוא בכל זאת קצת כשירות, יאנג העלה הילוך, והיישר מהמקום ה-9, ניצחו את שני משחקי הפלייאין כדי לתפוס את המקום השמיני.

המפגשים

3-1 למיאמי, כולל אחד ממש לא מזמן ב-8 באפריל. אמנם טריי יאנג קלע אז 35 נקודות, אך זה לא ממש עזר יותר מדי. אדבאיו עם 24 בצד השני התעלל בגבוהי ההוקס.

מי יהיו הכוכבים של הסדרה:

כוכבי הסדרה הזו יהיו בעיקר הצוותים הרפואיים. עם הפציעות של שתי הקבוצות הללו במהלך העונה, ידרש המון מאמץ להשאיר שחקנים כשירים, ובראשונה קלינט קאפלה שנפצע במשחק העליה לפלייאוף. בצד המקצועי על המגרש אלה יהיו החשודים המיידיים. ג'ימי באטלר עדיין כוכב שכל קבוצה רוצה אצלה ברגעי ההכרעה, בשני צידי המגרש. אדבאיו הגדיר זאת מצויין כשאמר "הוא אסהול, אבל זה למה אנחנו אוהבים אותו. אנחנו רוצים אותו אסהול על המגרש ושיוביל את כולנו להיות אסהולס." כוכב נוסף של מיאמי זה הזוכה הכנראה ודאי של השחקן השישי. בצד השני זה יקום ויפול על טריי יאנג. השחקן כאמור אחד השחקנים ההתקפיים הקטלניים בליגה, וגם השומר הגרוע בליגה, וזה משהו שמיאמי תשחק עליו. ההוקס צריכים שהתרומה ההתקפית של יאנג תעלה על החסרון ההגנתי שלו. בצד השני מיאמי תשחק כנראה לא מעט את האיזורית שלה, וכשלא אטלנטה תנסה להחזיר לה ולשחק על דאנקן רובינסון וטיילר הירו. ההוקס עשויים לנסות לטרגט את הירו בכל הזדמנות, בעיקר כדי לגרום למיאמי לחשוב שהירו כנטל הגנתי לא שווה את הירו הכוכב ההתקפי.

פוטנציאל ההפתעה

פוטנציאל ההפתעה כאן לא גבוה. אטלנטה כאמור תשחק על רובינסון והירו, אולם מלבד זה בהינתן בריאות, היא תתקשה ממש לקלוע נגד מיאמי, בעוד שבצד השני אין לה ברירה אלא לסבול את החסרון ההגנתי של יאנג. ואם האנטר וקולינס לא יהיו כשיר מספיק כדי לחפות עליו, זה יגמר רע. לאטלנטה אין יותר מדי תרגילים: פיקנרול של יאנג עם הגבוה, חדירה שלו והוצאה החוצה או לייאפ. לעיתים יאנג ינסה לזרוק בשביל השואו או הפוש לחבריו, מהלוגו כשיש עדיין 18 שניות על שעון הזריקות, כי אף אחד עדיין לא הסביר לו שבפלייאוף כדאי פחות. מיאמי תפעיל עליו לח. עם לאורי ושומרי כנף גדולים שיפעילו עליו לחץ ושמירה פיזית, או איזורית על מנת לחסום לו נתיבי חדירה ולכפות יותר זריקות שואו.

מה יהיה הישג עבור ההוקס?

קודם כל שקאפלה, האנטר וקולינס יהיו כשירים, משם כל דבר זה בונוס. השלושה האלו מספיק מטריה הגנתית שיכולה לכסות אפילו על יאנג וקווין הרטר, ותתן לאטלנטה אופציות התקפיות מגוונות יותר מאשר חדירות של יאנג, או פשוט תקל עליהן. נצחון אחד זה המינימום הנדרש אך גם זה יהיה קשה מאוד. אם אטלנטה תצליח ללכת על הירו ולגרום למיאמי לשחק איתו פחות עשוי לעזור אך כל נצחון יהיה הישג עבור ההוקס.

תחזית

זו תהיה הפתעה אם אטלנטה ינצחו יותר ממשחק אחד. ההצלחה בעונה שעברה עלתה מעט לראש של יאנג והם צריכים את הסטירה הזו, זה לטובתם. 4-1 מיאמי