בזמן שפלייאוף לא ישנים והלילה: משחק שיא של ברוק לופז, מוביל את מילווקי לניצחון על אטלנטה במשחק בו שני הכוכבים הגדולים (יאניס וטרה יאנג) היו חסרים.

 

מילווקי באקס 123– אטלנטה הוקס 112 (הבאקס עולים ליתרון 3:2 בסדרה)

(טל קינן)

משחק מספר 5 היה המשחק של הצוותים המסייעים לכוכבים. טריי יאנג ישב בחות משחק שני ברציפות עקב הקרסול הפגוע שלו ויאניס אנדטקומפו לא שיחק עקב המתיחה בברך ממשחק מספר 4. הבאקס פתחו את המשחק בטירוף, ובסוף הרבע הראשון הם הובילו ב-14 כאשר הפרש השיא כבר הגיע ל-20. בניגוד למשחק השני, הפעם ההוקס לא התפרקו, הם הצליחו להישאר בטווח נגיעה ולא נתנו לבאקס לברוח. אך למרות זאת הניצחון של הבאקס לא הוטל בספק, הם שלטו במשחק מתחילתו ועד סופו כאשר ברוב דקות המשחק ההפרש היה דו ספרתי.

ארבעה שחקנים במילווקי קלעו מעל 20 נקודות. בובי פורטיס שהחליף את יאניס בחמישייה קלע 22 נקודות, שיא קריירה עבורו בפלייאוף, והוסיף 8 ריבאונדים והשכיח מעט את החיסרון של היווני.

 

ג'רו הולידיי וכריס מידלטון היו מעולים היום בקו האחורי. הם קלעו 25 ו-26 נקודות בהתאמה באחוזים טובים והיו אחראים על ניהול משחק טוב ורגוע (היה להם 3 איבודים משותפים סה"כ). שניהם חלקו בנטל הובלת הכדור והניעו את ההתקפה בצורה מצויינת. ג'רו סיים עם 13 אסיסטים בעוד מידלטון סיים עם 8 אליהם הוסיף גם 13 כדורים חוזרים.

אבל הכוכב האמיתי של המשחק הזה היה ברוק לופז שקלע 33 נקודות ב-14 מ-18 מהשדה (גם עבורו זה שיא קריירה בפלייאוף) כאשר מתוכן 28 נקודות נקלעו בצבע. לופז זרק היום 2 שלשות בלבד. הוא חי בצבע כמו בימי הנטס העליזים. לופז הזכיר לנו איזה סקורר נהדר הוא בצבע. אמנם את רוב הנקודות הוא לא יצר לעצמו (85.7% מהנקודות שלו נקלעו מאסיסטים) אך מצד שני הוא נע נכון כדי להיות פנוי והוא סיים מצויין בין אם זה בדאנקים עוצמתיים או בזריקות עם טאץ' יפה שרחוקות יותר מהטבעת. בנוסף הוא גם הוסיף 4 בלוקים ובכללי שמר נהדר כמו יתר חבריו.

 

הבאקס הערב זנחו לחלוטין את הדרופ וביצעו חילופים בכל חסימה כולל ברוק לופז, שהראה שהוא מצליח לחסום ולשנות זריקות בצבע גם כאשר הוא לא חונה שם מראש. זה הוכיח את עצמו כי ההוקס התקשו מאד לייצר לעצמם מהפיק אנד רול ולא הצליחו להגיע לצבע ולעונשין. ההוקס סיימו עם 36 נקודות בצבע לעומת 66 של של הבאקס וזה היה ההבדל המרכזי. היחיד שהצליח לייצר לעצמו בצורה יעילה היה דנילו גאלינרי עם 19 נקודות כולל 7 מ-7 מהקו. בוגדן בוגדנוביץ' סיים משחק טוב בסה"כ עם 28 נקודות אבל רוב הנקודות שלו הגיעו מחוץ לקשת, כאשר חלק מהשלשות לא היו קלות.7 מ-16 קלע בוגדנוביץ' מטווח השלוש כאשר את המשחק הוא סיים עם 10 מ-22 מהשדה ורק זריקה אחת מהעונשין (שגם אותה הוא סחט בעבירה לזריקה משלוש).

נוסף על כך לא הייתה הרבה תנועה בהתקפה של ההוקס ולא היה מי שייצר לאחרים. קלינט קאפלה סיים עם 4 נקודות על 3 זריקות בלבד. נכון שהוא לא אמור להיות ספק נקודות אבל איום הריווח הורטיקלי שלו מניע את הרוטציה ההגנתית של הבאקס ומייצר זריקות חופשיות לאחרים. ברגע שקאפלה לא היווה איום ואין מי שימסור לו האלי הופים, להגנה של הבאקס היה קל יותר. החיסרון של יאנג הורגש במשחק הזה יותר מאשר החיסרון של יאניס. נקווה שלמשחק הבא שניהם כבר יהיהו כשירים ונראה אותם משחקים הרבה דקות.

תקציר אירועים מלא של המשחק:

המשחק הבא יערך באטלנטה בין שבת לראשון בשעה 3:30 שעון ישראל