מוק דראפט! קצת לפני הדראפט שיערך בחמישי בלילה (2:00 שעוננו למי שרוצה לקום ולראות), התכנסנו בהרכב מיוחד על מנת שתכירו את הפרוספקטים, והמשכנו לסיבוב השני כדי שתכירו כמה שמות פחות מוכרים. אל תשכחו שבסיבוב השני לדראפט נבחרו לא פעם שחקנים טובים, אפילו מאוד, כמו דריימונד גרין, ניקולה יוקיץ', פטריק בברלי, מארק גאסול ואיזה ארגנטיני אחד בשם עמנואל ג'ינובילי.

לדרור האס, מומחה המכללות שלנו, הצטרפו סמי זליקסון שמשמש בימים כתיקונים כסקאוט לכל דבר, טל נחום שהוא אוהד סאנס ממורמר, לי נוף פרשנית המכללות של One ואורח מיוחד: הדורבן הלא הוא איציק גרינוולד מבטח, שהגיע לבחור עבור הספרס. המטרה הייתה לתת כמה שיותר זוויות והשקפות במקום אחד. מקווים שתהנו!

בחירה מס׳ 1 – ניו אורלינס פליקנס

הבוחרת: לי נוף

הנבחר: זאיון וויליאמסון, ביג מן, 2.01 מ', 122 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.08 מ'. יהיה בן 18.9 במועד הדראפט. פורוורד אתלטי עם ראיית משחק אבל צריך לעבוד על הקליעה שלו.

הסבר הבוחרת: באמת צריך להסביר?

הערות מהקהל:

סמי: כולם אומרים שהתקרה של זאיון היא לברון. אני רואה בו את התקרה של אנתוני דייויס עד כה. סיפור עצוב בהתהוות.

טל: בחירה ברורה.

בחירה מס׳ 2 – ממפיס גריזליס

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: אר ג'יי בארט, ווינג, 2.01 מ׳, 91 ק״ג ו-ווינגספאן של 2.08 מ׳. יהיה בן 18.9 במועד הדראפט. מכונת כדורסל ארוכה, אתלטית ושמאלית. סקורר נהדר ופלואידי עם יכולות ניהול משחק, אבל גם בול הוג שאוהב לזרוק הרבה מהמיד ריינג׳.

הסבר הבוחר: כי עם כל הכבוד להבטחות הדראפט שלהם ולטרנדים ב-NBA ושאר הבולשיט, בסופו של דבר, צריך את שחקן החוץ בעמדה 2-4, שיעמיס את המשחק על הכתפיים שלו ברגע האמת ויהיה הקלוז׳ר. ממפיס, שתור הזהב שלהם נפל לפני גמרים בעיקר כי לא היה להם שחקן כזה, אמורים לדעת זאת יותר טוב מכולם.

הערות מהקהל:

דרור: לא רואה את זה קורה. אמנם ממפיס שקלו את בארט לרגע והזמינו אותו לאימון, אך הוא לא הגיע. לפי כל הדיווחים ממפיס מעדיפים את מוראנט, אבל אולי המנג'ר החדש (שעדיין לא מונה) יחליט ללכת על בארט.

לי: לא ראיתי מבארט הרבה במאני טיים. ילכו על מוראנט.

טל: מעניין. לא אמור לקרות בהתחשב בכך שהם רוצים רכז ודי מתלהבים ממוראנט.

בחירה מס׳ 3 – ניו יורק ניקס

הבוחרת: לי נוף

הנבחר: ג׳ה מוראנט, רכז, 1.91 מ׳, 80 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.01 מ'. יהיה בן 19.8 במועד הדראפט. הוא אתלטי, מנהל משחק מצוין, בעל יכולת מסירה וראיית משחק מצויינת, אבל גם רזה מדי ולא משקיע בהגנה.

הסבר הבוחרת: בהנחה שלא יבחר על ידי ממפיס, ניו יורק חייבת לקפוץ על המציאה. גארד אטרקטיבי שאולי יחזיר קצת אנרגיות למדיסון סקוור גארדן.

הערות מהקהל:

דרור: הניקס יגידו תודה לממפיס ויסתערו על מוראנט בשתי ידיים. שוב, קשה לי להאמין שזה יקרה.

סמי: ניו יורק צריכה שחקן כזה. מלהיב, אתלטי, מנהל משחק מעולה עם אייקיו כדורסל בשמיים, אבל במקביל תקווה להשיג את הפרנצ'ייז שלה בפרי אייג'נסי/דראפט הבא.

טל: אם יהיה פנוי פה יבחרו בו. קל.

בחירה מס׳ 4 – לוס אנג'לס לייקרס (עובר לפליקנס)

הבוחרת: לי נוף

הנבחר: דיאנדרה האנטר, פורוורד, 2.01 מ', 102 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.18 מ'. יהיה בן 21.4 במועד הדראפט. פיזי, אתלטי, בעל קליעה טובה, שחקן הגנה מצויין, היה משחקני ההגנה הטובים העונה במכללות. ההשוואות נעות בין קראודר לקוואי.

הסבר הבוחרת: ווינג הגנתי מצויין שיהיה נכס בטרייד עתידי

הערות מהקהל:

דרור: שחקן הגנה מצויין, מתחרה ראוי על התקן של השחקן הרביעי בדראפט. מושלם לפליקנס.

סמי: האנטר חיה רעה, שחקן שקט ויסודי. בדיוק מסוג השחקנים שלברון צריך לידו, במיוחד אחרי השנה האחרונה בה שיחק עם הילדים המפונקים, שג'יני באס והבי אף אף שלה הביאו לו. עדיף היה לתת את קוזמה ולא אותו בטרייד עם ניו אורלינס.

טל: השחקן האהוב עליי בדראפט. שחקן הגנה מצויין, אבל גם כזה שתורם לקבוצה בצד ההתקפי עם 44% משלוש.

בחירה מס׳ 5 – קליבלנד קאבלירס

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: סקו דומבויה, פורוורד, 2.06, 104 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.11 מ'. יהיה בן 18.4 במועד הדראפט. כדורסלן מהוקצע למדי, מקצוען מגיל 16, בן טיפוחיו של בוריס דיאו. דומבויה אתלטי מאוד, חזק ואגרסיבי, אבל קבלת ההחלטות שלו רעה לפעמים. למרות זאת, הוא מראה המון פוטנציאל להפוך לשחקן שלם ומלהיב בסוף הדרך.

הסבר הבוחר: הקאבס מצטיינים רק בדבר אחד, להיות גרועים. אני מקווה בשבילם שינסו לחפש להם שחקן שיהיה סנטר אמיתי כי הם דוהרים לשומקום ב-200 קמ"ש.

הערות מהקהל:

טל: אני אופתע מאוד אם יקחו אותו בשלב הזה, אם כי הוא ככל הנראה יהיה אחד השחקנים הכי טובים שיצאו מדראפט 2019.

הדורבן: דומבויה הוזמן לאימון קדם דראפט אצל הספרס. הוא שחקן נפלא, אבל הספרס בוחרים במקום 19 בדראפט ואני לא רואה הרבה סיכוי שדומבויה יתדרדר עד לשם.

בחירה מס׳ 6 – פיניקס סאנס

הבוחר: טל נחום

הנבחר: דריוס גארלנד, רכז, 1.88 מ', 79 ק"ג ו-ווינגספאן של 1.96 מ'. יהיה בן 19.3 במועד הדראפט. שחקן פיקנרול טוב עם יכולת קליעה מבחוץ, שמהמר יותר מדי בהגנה. מגיע ל-NBA אחרי שקרע את המיניסקוס בשנה שעברה.

הסבר הבוחר: אחד הגארדים המסוכנים בדראפט. תפס מומנטום בקומביין כשהראה שהקליעה שלו לא נפגעה. יש לו שליטה מצויינת בכדור והוא יכול להיות ספק של נקודות ואסיסטים לצד דווין בוקר. אם הוא נופל לבחירה השישית הסאנס צריכים לקפוץ על המציאה. בעונה שעברה, בוונדרבילט, הוא שיחק רק בחמשת המשחקים הראשונים ואז נפצע וגמר את העונה. הקבוצה לא תפקדה בלעדיו. החסרון הגדול ביותר שלו היא ההגנה.

הערות מהקהל:

סמי: הוא שחקן מאוד קטן ומאוד סקורינג אוריינטד. כל זה עוד לפני שנגענו בפציעה שעבר. זה לא השחקן שהיית רוצה להביא לקבוצה שכבר יש לה היררכיה מסודרת. כולם מדרגים אותו מאוד גבוה ואני לא מבין למה.

בחירה מס׳ 7 – שיקגו בולס

הבוחרת: לי נוף

הנבחר: קובי וויט, קומבו גארד, 1.95 מ', 86 ק"ג ו-ווינגספאן של 1.96 מ'. יהיה בן 19.2 במועד הדראפט. וויט קולע ויוצר טוב עם הגנה מצוינת. יש שחושבים שהוא עשוי להיות הרכז הטוב בדראפט.

הסבר הבוחרת: שימו לב. לגמרי הימור, אבל זה בדיוק מה ששיקגו צריכה. פוינט גארד מאוד מהיר, שיפעיל את זאק לאבין וגם יפרח לידו. יכול להפוך את שיקגו לקבוצה רצה שכיף לראות.

הערות מהקהל:

דרור: שיקגו אמרו שהם צריכים רכז, כל דבר אחר יהיה מוזר. היה לבולס בכלל רכז אמיתי מאז שרוז נפצע? בכל מקרה, לווייט יש פוטנציאל להפוך לרכז הטוב מהדראפט הזה.

סמי: שד אמיתי, אם ימשיך עם עקומת הלמידה הנוכחית שלו יש פה וואחד יהלום, שהופך את לאבין למיותר לחלוטין.

טל: אני קצת פחות מתלהב מווייט. לשיקגו כדאי ללכת על השחקן הטוב ביותר על הלוח וזה לא הוא בהפרש לא קטן. ההימור שלי אגב, שהוא יהיה הבחירה שלהם גם בליל הדראפט.

בחירה מס׳ 8 – אטלנטה הוקס

הבוחר: טל נחום

הנבחר: ג'ארט קולבר, ווינג, 2.00 מ', 84 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.07. יהיה בן 20.2 במועד הדראפט. קולבר שחקן חכם, מוסר משובח, שיכול ליצור לעצמו ולאחרים, נחשב למסוכן מטווח השלוש (38% בעונתו הראשונה במכללות) למרות שהעונה הוא פחות פגע (30%). בהגנה הוא יכול לשמור על כמה עמדות.  

הסבר הבוחר: קולבר יכול לשחק בעמדות 2/3 ולהפוך לפתרון הקבוע באחת מהן. שחקן חכם שיכול לחפות הגנתית על המגרעות של יאנג, ואולי על הדרך להזכיר להוארטר מה זו הגנה, שכן בקולג' הוארטר נחשב גם הוא לשחקן הגנה טוב.

הערות מהקהל:

דרור: אין ספק שאטלנטה תגיד תודה אם קולבר נופל אליה. שחקן כנף מצויין, בדיוק מה שהם צריכים ליד טריי יאנג. במיוחד כי הוא גם פליימייקר ויכול להוריד עומס מיאנג. בפועל זה כנראה שלא יקרה כי קליבלנד חמים עליו.

סמי: התאום האבוד של ג'ימי באטלר. יכול להיות ה-גניבה של הדראפט בבחירה יחסית נמוכה כמו זו. שחקן שונה מאוד מטריי יאנג. הצמד הזה יכול להיות מצד אחד אחלה יין ויאנג ומצד שני כמו שמן ומים.

בחירה מס׳ 9 – וושינגטון וויזארדס

הבוחרת: לי נוף

הנבחר: קאם ראדיש, פורוורד, 2.03 מ', 94 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.14 מ'. יהיה בן 19.7 במועד הדראפט. שחקן הגנה טוב, קלע, סטריק שוטר, מהיר מאוד. כששיחק בדיוק, נעלם לפעמים וויתר לחבריו על הכדור.

הסבר הבוחרת: למרות עונה בינונית, מדובר ביהלום לא מלוטש. בתכלס, הדבר הנכון מבחינת יכולת ופוטנציאל היה להישאר עוד שנה אצל ששבסקי, אבל אפשר להבין למה ראדיש בחר לצאת השנה לדראפט. מחזור הדראפט הקרוב לא מלא בכוכבים. לא בטוחה שהוויזראדס יהמרו עליו, אבל יש לו פוטנציאל להיות אחד מהפרוספקטים הכי טובים מהדראפט הזה.

הערות מהקהל:

דרור: פורוורד מצויין, כוח אש אדיר, יכול להיות מצויין ליד בראדלי ביל, בהנחה שביל ישאר בוויזארדס.

סמי: פוטנציאלית יש פה 1-2-3 אדיר התקפית. השאלה היא אם ישאר לו מספיק מה לאכול בהתקפה אחרי שביל את וול יקבלו את שלהם. בהנחה שכולם בריאים ומשחקים. לא מן הנמנע שזה יהיה היורש של ביל במידה וביל יועבר לאנשהו.

טל: שחקן שאני פחות אוהב לקבוצה תקועה…

בחירה מס׳ 10 – אטלנטה הוקס

הבוחר: טל נחום

הנבחר: גוגה ביטדזה, סנטר, 2.11 מ', 113 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.16 מ'. יהיה בן 19.8 במועד הדראפט. שחקן התקפי מובילי, מוסר מצוין, מרווח משלוש ובעל יסודות הגנתיים.

הסבר הבוחר: לאחר שבחרתי לאטלנטה שחקן כנף איכותי לעתיד, נותר חור בעמדה 5. גוגה הוא שחקן שיכול לרווח את המשחק ולהחמיא למשחק של קולינס.

הערות מהקהל:

דרור: מוקדם מדי. ממש מוקדם מדי עבורו. הוא נחמד אבל לא ממש רואה אותו מתאים לשיטה של אטלנטה.

סמי: קצת מוקדם אבל לא מן הנמנע שהיכולת שלו לשחק בחוץ תהפוך אותו לביגמן הראשון שיורד מהלוח. יצטרכו ללמד אותו קצת קשיחות וזריזות כדי להפוך אותו לשחקן אן בי איי. למזלם לא חסר להם זמן.

בחירה מס׳ 11 – מינסוטה טימברוולבס

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: רוי האצ'ימורה, פורוורד, 2.03 מ', 94 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.18 מ'. יהיה בן 21.3 במועד הדראפט. שחקן חזק חכם ויעיל.

הסבר הבוחר: הקבוצה האדישה משהו של מינסוטה צריכה זריקת אנרגיה, מרץ וקשיחות, שידידנו היפני-אפריקני מגונזאגה יכול לספק בכיף. 1-2 פאנץ' פוטנציאלי כיפי במיוחד עם קא"ט רק נותן פה ערך מוסף.

הערות מהקהל:

דרור: יש לו הרבה אפסייד, והרבה מקום להשתפר. למינסוטה יש כרגע את הצוות שיכול לשפר אותו ולדאוג לו.

לי: מסכימה, יכול בהחלט להכניס חיים בקבוצה משעממת.

טל: אוהב את השחקן מאוד. יכול להיות התאמה מצוינת לצד קא"ט. השאלה היחידה היא ההגנה מכיוון ששניהם לא שחקני הגנה טובים במיוחד.

בחירה מס׳ 12 – שארלוט הורנטס

הבוחר: דרור האס

הנבחר: ג'קסון הייז, סנטר 2.12 מ', 99 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.22 מ'. יהיה בן 19 במועד הדראפט. רים ראנר מצוין, מתקשה בקליעה.

הסבר הבוחר: התלבטתי בין ווינג לבין סנטר, ואז הגעתי למסקנה ששארלוט צריכים מישהו שיהיה טוב יותר מקודי זלר.

הערות מהקהל:

סמי: להייז יש פוטנציאל להיות אחלה רים פרוטקטור. יצטרך להתמלא קצת ולעבוד ממש על עבודת הרגליים שלו. אני בכלל חשבתי שאולי ישתמשו בבחירה הזו כדי להחליף את קמבה בדרך כזו או אחרת.

טל: קבוצה שאוהבת גבוהים מוגבלים התקפית. הגיוני.

בחירה מס׳ 13 – מיאמי היט

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: ניקיל אלכסנדר ווקר, קומבו גארד, 1.97 מ', 93 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.07 מ'. יהיה בן 20.7 במועד הדראפט. שחקן יסודי איכותי ושלם עם רצפה גבוהה למדי.

הסבר הבוחר: גארדים עם מנוע חזק והמון טכניקה, שמכסים כמה עמדות הם הלחם החמאה והגבנ"צ באופרציה של ריילי וספולסטרה. איזי מאני.

הערות מהקהל:

דרור: אני חושב שההשוואות לבן דודו (שיי גילג'אוס אלכסנדר) קצת חוטאות למקור, ולמעשה הוא הגרסה הפחות טובה. שחקן נחמד בספוט אפ מהמיד ריינג', ומוסר טוב, אבל אני חושב שהוא יאכזב ביחס לציפיות.

טל: אני אוהב את סט היכולות שלו, הוא שחקן מצויין שיכול לעזור בניהול ההתקפה. לא בטוח שאני אוהב את ההתאמה לקבוצה.

בחירה מס׳ 14 – בוסטון סלטיקס

הבוחר: דרור האס

הנבחר: קווין פורטר ג'וניור, קומבו גארד, 1.97 מ', 97 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.06 מ'. יהיה בן 19 במועד הדראפט. מאוד יעיל התקפית.

הסבר הבוחר: השאלה העיקרית לגבי קווין פורטר ג'וניור היא האם החסרונות שלו שגרמו לו ליפול בדירוג, ברי תיקון או לא. לדעתי הם כן. הוא כוכב התקפי אדיר עם בעיות מחוץ למגרש. המועדון הנכון שיוכל לטפח ולדאוג לבעיות הללו ועם הצוות המקצועי שיכול לפתח את המשחק שלו, הוא יכול להיות גניבה.

הערות מהקהל:

סמי: וויילדקארד רציני. פחות לטעמי במימדים והסגנון, נראה לי שגם פחות לסגנון של סטיבנס ו/או לרוחם של שורדי קיירי שנשארו בסגל. לא אופתע בכלל אם הבחירה הזו תהיה טרייד בייט. אזהרת באסט.

טל: השחקן הכי משוגע בדראפט. יכול להיות הגארד הכי טוב בדראפט ויכול להיות באסט רציני.

בחירה מס׳ 15 – דטרויט פיסטונס

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: מאטיס ת'ייבול, גארד, 1.96, 90 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.13 מ'. יהיה בן 22.2 במועד הדראפט. רוצח הגנתי, אחלה סלאשר.

הסבר הבוחר: עם פליימייקר משובח כמו בלייק אני הייתי מתמקד ביצירת יחידה הגנתית שוברת ביצים סביבו, שמורכבת משחקנים שיכולים ליצור לו מרווח עבודה ומטרות לסלים קלים. עם דראמונד מאחוריו הוא יכול להתפרע לגמרי על הפרימטר ולהיות שומר אלוהי, אולי אפילו לקחת את דטרויט חזרה לימים הטובים של הבאד בויז.

הערות מהקהל:

דרור: באמת יכול להיות מעניין אם יגיע לדטרויט. אין ספק שהוא שחקן מעולה. הוא שחקן ששחקני פנטאזי אמורים לשים לב אליו.

טל: שחקן שלפי יכולתו בקאצ' אנד שוט אני מאמין שיוכל לשפר את מימד הקליעה. שחקן הגנה מרשים. הוא מתאים לדטרויט אם כי אני תוהה מה יהיה עם קנארד, שסיים את העונה חזק ועכשיו יצטרך לחלוק את העמדה עם עוד שחקן.

בחירה מס׳ 16 – אורלנדו מג'יק

הבוחרת: לי נוף

הנבחר: נסיר ליטל, פורוורד, 1.98 מ', 102 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.17 מ'. יהיה בן 19.3 במועד הדראפט.

הסבר הבוחרת: עונה קצת מאכזבת שלו, לא קיבל מספיק ביטחון מוויליאמס, המאמן שלו בנורת' קרוליינה, אבל קצת שכחנו אותו פה, לדעתי יבחר לפני. אם יגיע עד לפה, אורלנדו תיקח אותו או כפוטנציאל עתידי או בתמורה לטרייד מבטיח.

הערות מהקהל:

דרור: אין ספק שהוא שחקן מהסגנון שאהוב על ג'ון האמונד. שומר עם ידיים ארוכות.

סמי: אזהרת באסט מהדהדת, יכול להיות פרויקט נחמד כבחירת סיבוב שני. לא חושב שלהפיל עליו ציפיות של בחירת אמצע סיבוב ראשון יעזרו לו במשהו, במיוחד באורלנדו. הוא צריך ללמוד לשחק כדורסל.

טל: היה חלש כל העונה ואז נתן טורניר מעולה. שחקן שלדעתי תהיה לו קריירה מצויינת ב-NBA והוא עומד בקריטריונים של ה-NBA החדש. הוא מסוג השחקנים שקבוצה צריכה בפלייאוף.

בחירה מס׳ 17 – אטלנטה הוקס

הבוחר: טל נחום

הנבחר: גראנט וויליאמס, פורוורד, 2.04 מ', 109 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.07 מ'. יהיה בן 20.5 במועד הדראפט. חכם וזריז ברמת הקולג' עם משחק פוסט מצויין. נחשב למוסר מצויין.

הסבר הבוחר: היתה לי התלבטות קשה מאוד בין הטירוף וההגנה של ברנדון קלארק ליציבות והרוגע שמשרה גראנט וויליאמס. בסוף הלכתי על וויליאמס כי הוא משתלב טוב עם הבחירות הקודמות שלי לקבוצה, קולבר וגוגה. וויליאמס יעלה את רמת האיי קיו של הקבוצה הזו משמעותית, וזה משהו שתמיד טוב שיהיה עוד ממנו. הוא מוסר מצויין ויחד עם יאנג, הוארטר, קולבר וגוגה יהיו הרבה מוסרים טובים בקבוצה, כך שיהיה כיף לראות אותם. בנוסף, להוקס כבר יש אתלט אנרגטי ומטורף בדמות ג'ון קולינס, ולכן בחרתי מישהו שיביא איכויות אחרות. אני גם מאמין שוויליאמס יחשב בעוד כמה שנים לאחד השחקנים היותר טובים בדראפט הזה ביחס למקום בו נבחר.

הערות מהקהל:

דרור: אחלה שחקן, לא מתאים לאטלנטה. הוא צריך לקלוע מבחוץ ויש לו פחות מדי אופי למה שהם מנסים להשיג.

סמי: אם יסתדר יביא קשיחות ואנרגיות שיעזרו מאוד לאטלנטה. הוא וקולבר ביחד צמד ליינבקרים שיכולים לבעוט לכל הגנה בתחת. יצטרך ללמוד לשחק יותר כמו שחקן חוץ כדי להצדיק בחירה גבוהה כ"כ.

בחירה מס׳ 18 – אינדיאנה פייסרס

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: קייזי אוקפלה, פורוורד, 2.07 מ', 95 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.18 מ'. יהיה בן 20 במועד הדראפט. שחקן ארוך וקפיצי עם קואורדינציה ושליטה בכדור טובים. שחקן הגנה חזק עם פוטנציאל התקפי גבוה מאוד.

הסבר הבוחר: זו העמדה שדורשת הכי הרבה רענון אצל הפייסרס, ומר אוקפלה יכול בכיף להיות המרענן הרשמי שם. אל תתנו לסייז שלו לבלבל אתכם, אוקפלה עובד חזק מאוד על הסבה לגארד פול טיים. הוא יכול להיות החתיכה החסרה בהרכב מוות אינדיאנה סטייל.

הערות מהקהל:

דרור: מת עליו. לא רואה אותו כגארד, אבל מסכים שהוא ישתלב באינדיאנה מצויין. לדעתי התקשורת לא מעריכה אותו מספיק.

טל: שחקן מיוחד ומצוין. יהיה נהדר יחד עם הולידיי ואולדיפו.

בחירה מס׳ 19 – סן אנטוניו ספרס

הבוחר: הדורבן

הנבחר: ברנדון קלארק, פורוורד, 2.04 מ', 94 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.04 מ'. יהיה בן 22.6 במועד הדראפט. יכול לשחק בעמדות 3 ו-5 אם זה סמול בול

הסבר הבוחר: אחרי שבשלושת הדראפטים האחרונים הספרס חיזקו את מצבת הגארדים, עכשיו הם צריכים להתמקד בשתי עמדות אחרות: גבוה ושחקן כנף. גבוה כי אולדריג' בן ה-34 לא יוכל להמשיך לסחוב את הקבוצה על הגב עם משחק הפוסט אפ שלו עוד הרבה זמן וכי… טוב, כולנו ראינו איך הטרייד ההוא הסתיים. קלארק הוא איפשהו בין לבין. הוא נחשב לשחקן הגנה נפלא עם ידיים זריזות ונהדרות ובהתקפה, דה רינגר הגדירו אותו כ"סוג השחקן שאוהב לשחק מגוד טו גרייט". בול מה שהספרס אוהבים. הבעיה: לא מאמין שבדראפט האמיתי ידרדר עד לסוף העשירייה השנייה. חיסרון נוסף הוא שהוא לא קלעי 3 מחונן בלשון המעטה, אבל זה משהו שאף פעם לא הפריע לספרס בעמדות האלה.

הערות מהקהל:

דרור: שחקן נחמד. יש מצב שהוא צנח משמעותית אחרי הקומביין. הוא יצטרך מאמן קליעות ומדריך סקילס צמודים ולדעתי יש כמה טובים כאלה בסן אנטוניו. לספרס אין בעיה לפתח לטווח ארוך וזה יכול לעבוד מצויין.

סמי: נשגב מבינתי איך בחור שלא קולע מחוץ לצבע ומסרב לכדרר ישחק 3, אבל אם מישהו יכול ללמד אותו אז הוא כנראה נמצא בסן אנטוניו כרגע.

לי: שחקן שאני מאוד אוהבת. בעיית הקליעה שלו ידועה, אבל אל תשכחו שמדובר בפרוספקט שיכול עוד להשתפר.

טל: שחקן נהדר, אני לא בטוח שהוא מתאים לפרופיל שסן אנטוניו מחפשת, אבל אם הוא נופל לכאן הוא בחירה טובה מכל מיני סיבות.

בחירה מס׳ 20 – בוסטון סלטיקס

הבוחר: דרור האס

הנבחר: פיונדו קבנגלה, ביג מן, 2.09 מ', 116 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.21 מ', יהיה בן 21.7 במועד הדראפט. אתלטי ומהיר.

הסבר הבוחר: בוסטון צריכה להתחזק בצבע, ועם שחקן כמו קבנגלה, יעיל הגנתית, אתלטי שיודע להסתדר בחילופים ועם קליעה סבירה היא תוכל לעשות את זה.

הערות מהקהל:

סמי: אם הוא יפתח את האזניים ויסתום את הפה (ואין שום אינדיקציה שזה לא יקרה) הוא יכול לרשת בעוד שנה/שנתיים את אל הורפורד ולתת לסלטיקס קור צעיר ארוך, אתלטי ואנרגטי. אחת הבחירות הכיפיות.

לי: עוד פייבוריט שלי, לגמרי רואה אותו תוקע יתד בליגה.

טל: כל כך אהבתי את השחקן הזה במהלך השנה האחרונה. הפריצה שהוא נתן בטורניר היתה מרשימה. קולע מצוין משלוש, שחקן פוסט טוב ושחקן הגנה מרשים מאוד, אבל זו לא חוכמה, יש לו גנטיקה משובחת. דיקמבה מטומבו הוא הדוד שלו. החיסרון היחיד שלו הוא המסירה אבל זה יהיה משהו שיוכלו לעבוד איתו עליו.

בחירה מס׳ 21 – אוקלהומה סיטי ת'אנדר

הבוחר: דרור האס

הנבחר: קמרון ג'ונסון, ווינג, 2.06 מ', 93 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.08 מ'. יהיה בן 23.2 במועד הדראפט. קלעי טוב.

הסבר הבוחר: הת'אנדר צריכים עוד שחקן שיכול לרווח עבור ווסטברוק כשהוא מסתער ויוכל לקבל ממנו כדור פנוי אחרי שההגנה נסגרת עליו. הוא רול פלייר שלא ישתפר הרבה, אבל זה בדיוק מה שהת'אנדר צריכים כרגע.

הערות מהקהל:

סמי: ארוך, מנוסה, יציב, איכותי והכי חשוב לקבוצה של הנשיא ווסטברוק, לא דורש את הכדור יותר מדי. מצד שני, עשוי להיות נפילה הגנתית, בהשוואה לצמד שמאייש את העמדה כרגע, מה שיהווה בעיה קשה בהתחשב במאמץ ההגנתי שמשקיע הנשיא.

טל: מושלם. בדיוק מה שהקבוצה הזאת צריכה, צלף שלשות (45.7%), מנוסה ועם מידות מרשימות לשחקן כנף, שיכול ללמוד להיות מגן טוב. אני חושב שהת'אנדר צריכים להתחיל לחשוב על התחליף לרוברסון בעמדה 3 והוא יכול לתת להם את זה יחד עם תוספת כוח אש משלוש.

בחירה מס׳ 22 – בוסטון סלטיקס

הבוחר: דרור האס

הנבחר: פי ג'יי וושינגטון, פורוורד, 2.03 מ', 104 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.19 מ'. יהיה בן 20.7 במועד הדראפט. אתלטי ובעל יכולת מסירה וניהול משחק טובים. 

הסבר הבוחר: שחקן יעיל בצבע שיכול להשתתף בחילופים, יכול להוביל כדור, מאוד קבוצתי ונטול אגו.

הערות מהקהל:

סמי: אם נחליף בין הבחירה הזו לבאה זה יהיה טיפה יותר הגיוני. לסלטיקס לא יזיק סנטר סנטרי מהספסל, בייחוד עם יכולת המסירה, התנועה וחכמת המשחק של ברונו.

הדורבן: וושינגטון הוא השחקן שתכננתי במקור לבחור במקום 19 בשביל הספרס. עוד שחקן שמתאים בול למערכת.

טל: בחירה מגניבה. מישהו שיכול לרשת את הורפורד בהמשך הדרך מגיע ללמוד ממנו בתחילת הדרך.

בחירה מס׳ 23 – יוטה ג'אז

הבוחרת: לי נוף

הנבחר: ברונו פרננדו, סנטר, 2.09 מ', 107 ק"ג ו-ווינגספאן של 2.22 מ'. יהיה בן 20.7 במועד הדראפט. אתלטי, מאוד מגוון ופיזי.

הסבר הבוחרת: יוטה צריכה עוד גבוה מהספסל, שחקן מאוד מגוון, יודע לעשות הרבה ויודע גם להפעיל את החברים שלו. נתן עונה אישית טובה במרילנד.

הערות מהקהל:

סמי: ליוטה יהיה יותר שימוש בספייסר שיעלה מהספסל ויתן (לפחות בתיאוריה) נקודות אינסטנט, במיוחד אם לא יצליחו להסתדר עם פייבורס על חוזה חדש.

טל: שחקן מצויין ומוכשר מאוד. יוטה צריכה לחזק יותר בעמדות אחרות, אבל הוא בהחלט יכול להיות יופי של בחירה.

בחירה מס׳ 24 – פילדלפיה 76

הבוחר: טל נחום

הנבחר: אריק פסקל, פאוור פורוורד גובה 2.01  משקל 115 ק"ג ומוטת ידיים 2.12. שחקן מצוין אחרי 4 שנים בווילנובה בהן זכה באליפות המכללות.

הסבר הבוחר: הוביל את הקבוצה השנה לאחר ריקון האורוות שנעשה לה בדראפט שעבר, שבו איבדה ארבעה מכוכביה (3 בסיבוב הראשון). ריבאונדר מצוין, שחקן מאוד חזק ומאוד חכם. יתרום מהרגע הראשון על הפרקט וזה מה שמחפשים היום בפילי. התלבטתי קשות בינו לבין קלקסטון אבל נראה לי שיכולת שלו לתרום מיידית בריבאונד וחוכמת המשחק שלו יהיו בעלי ערך רב יותר. מה גם שפיזית הוא יוכל לשחק עם הגדולים ישר לעומת קלקסטון.

הערות מהקהל:

סמי: בחור מקומי, מוערך, קשוח ומוכן. לקבוצה שצריכה להעמיס רול פליירס הוא בחירה אש.

דרור: הטנק של הדראפט. יהיה מעניין לראות אותו, מהשחקנים שבעתיד נדבר עלים כגניבה.

בחירה מס׳ 25 – פורטלנד בלייזרס

הבוחר: דרור האס

הנבחר: קלדון ג'ונסון, ווינג 1.98 משקל 98 ק"ג ווינגספאן 2.07 שומר טוב, סבבה התקפית

הסבר הבוחר: רציתי עבורם ווינג גדול שיכול לסייע בהגנה, אבל כנראה שאלך עם קלדון ג'ונסון. ה"טל בורשטיין" של הדראפט. קלדון עושה הכל טוב, לא עושה שום דבר ממש טוב. אבל כנראה זה מה שצריכים שם.

הערות מהקהל:

סמי: הייתי חושב שילכו על מישהו קצת יותר גדול כדי לנסות להוריש את עמדות 3/4. יותר מתאים במקומות אחרים.

טל: לא אוהב את השחקן הזה. הוא לא עושה שום דבר טוב במיוחד ולא קופץ לי לעין כפרוספקט שכול להתפתח למשהו משמעותי. בעיני יהיה שחקן רוטציה לגיטימי בליגה וזהו.

בחירה מס׳ 26 – קליבלנד קבאלירס

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: בול בול, 2.18, 2.31 מוטת ידיים, 94 קילו כשהוא ספוג מים על רגליים רועדות, אבלללללל….

הסבר הבוחר: כמו שאמרנו בבחירה הקודמת שלהם – הקבוצה הזאת לא הולכת לשומקום חיובי גם ככה, אז אם יש מישהו שיכול להרשות לעצמו להמר זה ידידנו אלטמן. ואם כבר הולכים בגישת ביג בולז – אז למה לא לקחת אחד עם שני בול'ז בשם שלו? (סטגדיש). ובנימה יותר רצינית – להיות צלע שלישית כבחירה לא גבוהה במיוחד יכול ממש להקל על ההתפתחות של מר בול הצעיר. אם יצליחו להביא את הרגליים שלו למצב שבו הוא נותן 20-25 דקות סולידיות עם יכולת הקליעה, התזוזה וההפרעה לזריקות שלו – קליבלנד לגמרי ניצחו איתו.

הערות מהקהל:

דרור: יכול להיות מעניין. האמת מתאים לביליין השחקן הזה, שכבר נאמר שמתעניינים בו

טל: בשלב זה במקרה הכי גרוע הוא טרייד צ'יפ טוב. אם יצליח להישאר בריא ואם יהיה טוב.

בחירה מס׳ 27 – ברוקלין נטס

הבוחר: טל נחום

הנבחר: רומיאו לנגפורד, קומבו גארד 1.98 משקל 97 עם מוטת ידיים של 2.11.

הסבר הבוחר: באמת? נפל עד לפה? האמת היא שאני מקווה שזה יקרה גם בדראפט כי אני לא מעריך אותו כל כך. קומבו עם מידות מרשימות שאוהב לדאוג לעצמו לפני אחרים. לא קולע טוב משלוש (27%) אבל זה ישתפר כשיהיה לו עם מי לשחק. אמור להיבחר בלוטרי ואם הוא יהיה זמין פה אז רק האפסייד וערך הטרייד ישחק פה תפקיד.

הערות מהקהל:

סמי: MEH

בחירה מס׳ 28 – גולדן סטיט ווריירס

הבוחר: טל נחום

הנבחר: דילן ווינדלר, סמול פורוורד 2.02 גובה 89 ק"ג עם מוטת ידיים 2.08, 43% משלוש. שחקן הגנה טוב.

הסבר הבוחר: מעבר לכך שהווריורס צריכים עזרה בסקורינג, הם צריכים עכשיו מישהו שיכנס וייתן הפגזות משלוש והגנה חזקה במקומו של קליי… או לפחות ינסה. אחרי ההצלחה של שאמט הם ילכו על הלבן הגבוה מבלמונט שהמשחק שלו על הפרימטר דומה לשל קליי כשהוא רץ מאחורי החסימות ומשחק איתן נפלא ומפגיז משלוש באחוזים מרשימים. הוא מגן טוב ועוזר בניהול המשחק. עקב הבעיה של הווריורס בהחתמת שחקנים חדשים הם יאלצו למצוא פתרונות בדראפט לא פחות מאשר בשוק החופשי. הוא יכול להיות פתרון לטווח ארוך. שחקן חכם ומנוסה. העמיד ממוצעים של 21 נק', 11 רב', 2.5 אס' בבלמונט.

הערות מהקהל:

סמי: הזדמנות פז לקבל צ'אנס במכונה המשומנת של סטיב קר, במיוחד אם דוראנט וקליי יחדשו חוזה על חשבון זמן ההתאוששות שלהם. הצ'אנס שם, מסקרן לראות אם יקבל אותו ומה יעשה איתו.

דרור: מהשחקנים האלה שעוברים מתחת לרדאר, ובעוד כמה שנים נגיד "יואו, אתם יודעים שווינדלר נבחר בכלל 27?!"

הדורבן: טוב האמת שטל גנב לי את הבחירה הבאה. למעשה, ווינדלר כבר נמצא על הכוונת של הספרס כשהוזמן על ידם לאימון קדם-דראפט. מה שקנה אותי לגביו הוא הקטע הזה מפיצ'טרי הופס: "הוא מוסר נפלא שרואה את המגרש ומשחק עם אייקיו כדורסל גבוה. אם הוא ישחק בהתקפה שמתבססת פחות על בידודים ויותר על ריווח והנעת כדור, הוא אמור להתאים בצורה מושלמת". חוץ מזה יש לו גם אף לריבאונדים. אם לא ייבחר מוקדם יותר, יכול להשתלב נהדר בספרס לדעתי.

בחירה מס׳ 29 – סן אנטוניו ספרס

הבוחר: הדורבן

הנבחר: צ'ומה אוקיקי, פורוורד, 2.03 104 ק"ג עם ווינגספאן של 2.13 שסחב את אובורן יפה והיה יכול להיבחר הרבה יותר גבוה כנראה אלמלא קרע את הרצועה הצולבת בסוויט סיקסטין

הסבר הבוחר: נחשב לשחקן שיכול לקלוע טוב מכל טווח (38% משלוש), מוסר טוב בעל אינסטינקטים טובים שגם יודע לקרוא מסירות טוב ולחטוף. הבעיה העיקרית היא כמובן שלא יוכל להשתלב העונה. למעט קוואי, בעשור האחרון הספרס לא מיהרו לשלב את בחירות הדראפט שלהם בעונת הרוקי, ובשנים האחרונות בחנו אותם הרבה דרך השתלבות קודם כל בקבוצת הג'י-ליג של המועדון. גם שם מן הסתם הוא לא ישתלב העונה הרבה, אם בכלל. יחד עם זאת, עם תהליך שיקום טוב הוא יוכל להתפתח לשחקן טוב. הספרס כבר למודי פרויקט שיקום של הרצועה הצולבת אחרי הפציעה של דז'ונטה מוריי ויכולים להמר על אוקיקי כפרויקט נוסף.

הערות מהקהל:

סמי: הייתי חושב שלפופ אין זמן וזין לפרוייקטים בשלב הזה של החיים שלו אבל אם כבר לקחת אחד אז אותו.

דרור: ווינג מצויין. לולא הפציעה היה גבוה יותר. אוהב אותו מאוד, ואם למישהו יש סבלנות עבורו ירוויח בענק בטווח הארוך.

טל: שחקן נהדר. אם הספרס יהיו סבלניים הוא יכול להיות פורוורד העתיד של המועדון. שחקן הגנה טוב.

בחירה מס׳ 30 – מילווקי באקס

הבוחר: דרור האס

הנבחר: ניקולס קלקסטון, ביגמן 2.12 98 ק"ג מוטת ידיים 2.20 קליעה במכללות חלשה אך ניתנת לשיפור, יכול להחליף על רוב השחקנים, משקל נמוך מה שעשוי להיות בעייתי

הסבר הבוחר: ביגמן גבוה וארוך שעם קצת יכולת עבודה יוכל להיות סטרץ' 5 או ‎3&B (רים פרוטקטור וקלעי שלשות). מתאים להם מאוד לסגנון ולשיטה. אמנם פרויקט לשנתיים קדימה אך לטעמי פרויקט שישתלם גם לקבוצה כמו מילווקי שמכוונת גבוה בעונה הבאה.

הערות מהקהל:

סמי: למקרה שפספסנו את כל ההתלהבות המתישה מברוק לופז בפלייאוף הזה – הם חייבים גבוה שהקליעה מ-3 היא התכונה העיקרית שלו, אחרת כל הספייסינג נדפק להם. ולא פרויקטים.

טל: ידעתי שתיקח אותו. שחקן נהדר.

סיבוב שני

בחירה מס׳ 31 – ברוקלין נטס

הבוחר: טל נחום

הנבחר: אדמירל סקולפילד, פורוורד בגובה 1.96 109 ק"ג עם מוטת ידיים 2.07. שחקן הגנה מצויין, קולע משלוש ועוזר בניהול משחק.

הסבר הבוחר: עם השם הכי מגניב במכללות ואולי בעולם הכדורסל בכלל, סקולפילד יכול לשמור על כל עמדה על המגרש, הודות ל-109 ק"ג. קולע משלוש ב-42% ועוזר בניהול המשחק. הוביל את טנסי השנה יחד עם גראנט וויליאמס וכשצריך להשתלט על המשחק הראה שהוא מסוגל להפגיז משלוש ולנצח.

הערות מהקהל:

סמי: אולי יחפשו לעבות קצת את רוטציית הגבוהים בהתחשב בעומס שיש להם בכנפיים, אבל בהחלט יכולים להשתמש בו כדי להתפנות מקארול ופרינס. אחלה של שחקן.

דרור: שחקן טוב וכיפי.

בחירה מס׳ 32 – פיניקס סאנס

הבוחר: טל נחום

הנבחר: איזיאה רובי, פורוורד בגובה 2.04 97 ק"ג עם מוטת ידיים 2.16

הסבר הבוחר: פיניקס צריכה פורווד והיא יכולה ללכת על לוקה שמניץ' אבל יש משהו בבחור הזה שאני חושב שהוא יכול להיות שחקן מיוחד מאוד. בין אם אלה שלושת השנים בנברסקה או השליטה בכדור או המוטור הזה שאני כל כך אוהב מאז שראיתי אותו אני חושב שאשמח אם יהיה בקבוצה שלי. יש שחקנים שלפעמים יש לי קליק לגביהם. קרה לי בעבר והצליח לי… זה קרה לי הפעם עם רובי. התנועה שלו נהדרת, המהירות, ההתקפה. הוא לא קלע הרבה במכללות (13 למשחק) אבל אם תראו את המספרים של דונובן מיטצ'ל בלואיוויל בשנה האחרונה תגלו מספרים דומים. אני חושב שהוא יהיה מאוד מעניין לצד אייטון

בחירה מס׳ 33 – פילדלפיה 76

הבוחר: טל נחום

הנבחר: קרסן אדוארדס, קומבו גארד 1.83 עם מוטת ידיים 1.98 במשקל 90 ק"ג.

הסבר הבוחר: קומבו מהטובים בדראפט שאם היה מעט יותר גבוה אולי היה נבחר גבוה יותר. יכול ליצור לעצמו מצבי קליעה בקלות. חזק מאוד ואתלטי. 35% משלוש ב-10 זריקות למשחקץ מסוגל למצוא את חבריו לקבוצה כשצריך ואם זה לא הספיק אז בשלושה משחקים בטורניר המכללות המטיר 118 נק' במצטבר.

הערות מהקהל:

דרור: פה קרסן אדוארדס מצויין. בסיבוב השני, כגיבוי לקבוצה שצריכה ריווח וקליעה מבחוץ

בחירה מס׳ 34 – פילדלפיה 76

הבוחר: טל נחום

הנבחר: לוקה שמניץ', פורוורד משקל 103 בגובה 2.11 עם מוטת ידיים דומה… והוא אירופאי

הסבר הבוחר: כן, פילי צריכה שחקנים שיתרמו מיידית אבל יהיה להם קשה לפסוח על הפוטנציאל פה. אחד מהשחקנים שהכי עזרו לעצמם בקומביין לאחר שלא קיבל חשיפה גדולה השנה. הוא עלה במשקל, שיפר את השלשה והשליטה בכדור ונראה מצוין. יכול להיות שילוב קטלני לעתיד עם אמביד ואריק פסקל.

בחירה מס׳ 35 – אטלנטה הוקס

הבוחר: טל נחום

הנבחר: ג'יילן מקדניאלס, פורוורד בגובה 2.07 87 ק"ג עם מוטת ידיים 2.14

הסבר הבוחר: שחקן מאוד מרשים פיזית, אתלטי וחזק למרות משקל לא רציני. יכול להתפתח למפלצת. 16 נק' ו-8 רב' למשחק וכנראה יהיה אחת הגניבות בדראפט הזה.

הערות מהקהל:

דרור: הימור ופרוייקט ארוך טווח. מצוין למיקום הזה בסיבוב השני. אם יתפתח למה שיכול, יהיה גניבה סטייל דריימונד גרין וניקולה יוקיץ'. ואם לא, אף אחד לא יזכור ממילא

הדורבן: שוב טל בחר לי שחקן ששמתי עליו עין. לא האמנתי שיחזיק מעמד עד אמצע הסיבוב השני אבל קיוויתי. גבוה שאומרים עליו שיכול לשחק גם 3ג' (‎‎‎3&D).

בחירה מס׳ 36 – שארלוט הורנטס

הבוחר: דרור האס

הנבחר: דריוס בייזלי, פורוורד 2.06 95 ק"ג ווינגספאן 2.13 אתלטי וקלעי סביר.

הסבר הבוחר: בייזלי נחשב לשחקן ברמת 5 כוכבים בתיכון, ואז העדיף "להתמחות" בניו באלאנס במקום ללכת קולג', וקצת נעלם מהרדאר. הוא בסך הכל טוב. בחלקים מסוימים גולמי, אבל לא גולמי מדי. ורסטילי מאוד שזה טוב. מזכיר לכמה את ניקולה באטום ואם יהיה באטום של השנים הטובות, ההורנטס יהיו מרוצים. עשוי להתגלות כאחת הגניבות.

בחירה מס׳ 37 – דאלאס מאבריקס

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: איגי ברזדייקיס, 2.02, 100 ק"ג עם ווינגספאן של 2.06, פורוורד עם נטייה לכיוון ה-3. קלעי מצוין, טונות של סוואג, חכמת משחק, יותר אתלטי ממה שהוא נראה.

הסבר הבוחר: הליטאי-קנדי של מישיגן יכול להוסיף עוד צבע לחבורת הסוואגרים הבינלאומית של קיובן, במיוחד לאור התחרות לא מטורפת על העמדה שלו כרגע. מאוד מתאים לשיטה שנשענת על הנעת כדור ושני כוכבים שמאוד אוהבים את השלשה. הקהל ימות עליו. בבחירה הזאת יכול גם להתפתח בשקט. מאוד אוהב את הבחור.

בחירה מס׳ 38 – שיקגו בולס

הבוחרת: לי נוף

הנבחר: טיי ג׳רום, גארד, 1.96. 88 ק"ג 1.93 ווינגספאן אלוף המכללות עם וירג׳יניה. קלע טוב, חכם מאוד, ראיית משחק טובה.

הסבר הבוחרת: שחקן שאני מאוד אוהבת והאמת קיוויתי שתתנו לי לבחור בו. מאוד אינטיליגנטי, השמועות אומרות שיש לו שורשים יהודים. מתאים הרבה יותר לכדורסל האירופי מאשר ל-NBA ולכן מאמינה שיכניס עוד קצת איי קיו של כדורסל, דבר שיעזור מאוד לבולס. גארד מאוד ורסטילי, לא אתלט ענק אבל מחפה על זה בהמון דברים אחרים במשחק.

הערות מהקהל:

סמי: חייב להגיע לבוסטון!

טל: שחקן מצויין שצריך לשים לב אליו בגלל מה שאני קורא לו כיום "אפקט ואנוליט". יחד עם זאת אני הייתי מחפש לחזק עמדה אחרת כי נתת לבולס כבר את ווייט ב-7.

בחירה מס׳ 39 – ניו אורלינס פליקנס

הבוחרת: לי נוף

הנבחר: נאז ריד, 2.07, 116 ק"ג ווינגספאן 2.21 סנטר. התמצאות טובה בצבע, שחקן חכם , מלא כישרון

הסבר הבוחרת: קולע טוב מכל טווח, לא אתלט גדול אבל בשביל זה יש להם את זאיון. יכול להיות שיתוף פעולה מאוד פורה ביניהם

הערות מהקהל:

סמי: תמיד אוהב כשלוקחים שחקנים מקומיים, יותר אתלטי ממה שנתנו לו קרדיט פה. יכול להיות שיחוק רציני.

דרור: הוא סבבה לגמרי, מקווה שיחזור טוב מהפציעה

טל: שחקן התקפי מצוין וההיפך בהגנה. ליד זאיון זה יהיה מגניב.

בחירה מס׳ 40 – סקרמנטו קינגס

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: טרנס מאן, 1.99, 93 ק"ג 2.02 ווינגספאן גארד גדול ואתלטי, מבוגר מנוסה ומהוקצע

הסבר הבוחר: מפה לשם הקינגס הראו ניצנים של קבוצה טובה, ומה קבוצה טובה צריכה יותר משחקני חוץ גדולים ואמינים כמו ידידנו מפלורידה סטייט? שחקן הגנה טוב, אחלה ריבאונדר, קלעי אמין והחור היחיד במשחק שלו היה שלא לקח מספיק על עצמו בקולג' – רול פלייר קלאסי

הערות מהקהל:

טל: רק סמי יכל לקחת לי אותו. שחקן נהדר שנראה ממש טוב בטורניר. מנוסה ומוכשר.

בחירה מס׳ 41 – אטלנטה הוקס

הבוחר: טל נחום

הנבחר: קודי מרטין, מנהל משחק בגובה 1.97 עם מוטת ידיים 2.09 במשקל 87 ק"ג.

הסבר הבוחר: שועל קרבות ותיק שאפשר לסמוך עליו לנהל התקפה. עושה קצת מהכל עם 4.5 רב', 5 אס' ו-12 נק' למשחק ב-36% משלוש כמעט. לאחר שבחרתי לאטלנטה את קולבר, גוגה, וויליאמס ומקדניאלס אני רוצה להכניס עוד עושה משחק שיכול לקבל החלטות ואם אפשר אחד עם ניסיון אז יותר טוב. אני מעדיף אותו על אחיו בגלל שהוא מחפש לשתף אחרים.

הערות מהקהל:

דרור: סוג של מלקולם ברוגדון. מנהל משחק עם הגנה מצוינת.

בחירה מס׳ 42 – פילדלפיה 76

הבוחר: טל נחום

הנבחר: טיילן הורטון טאקרסווינגמן (גארד/כנף לא יודע עדיין מה הוא) בגובה 1.93 עם מוטת ידיים מטורפת של 2.16 במשקל 106 ק"ג.

הסבר הבוחר: בחירה 42 והוא עדיין זמין? אחד מהשחקנים הכי צעירים בדראפט. האחוזים לא משהו, גם לא אחוזי השומן… קדימה לאכול קצת ירקות, אבל יש לילד אפסייד מטורף, הגנתי והתקפי. הוא לא מהיר אבל כשהוא רוצה הוא יכול להיות יעיל. עוד שחקן שיוכל לשחק ולשמור על כל מיני עמדות. הייתה לי התלבטות פה בין עוד כמה שחקנים עם נתונים טובים יותר לכאורה אבל אם הוא פנוי פה… אני מהמר.

הערות מהקהל:

דרור: איך לעזאזל נפל עד פה?!

בחירה מס׳ 43 – מינסוטה טימברוולבס

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: ג'ושוע אוביסי, רכז, 1.98, 86 ק"ג ווינגספאן 2.01 גרמני עם גוף גדול ואחלה ראיית משחק.

הסבר הבוחר: אין כמו הסיבוב השני בשביל הימורים על מישהו שהוא ההפך מטיג וג'ונס. מוביל כדור גדול וחזק, פאס פירסט עם אחלה של שמאלית יוצרת. הראה ניצוצות יפים כשחקן רוטציה לגיטימי בבונדסליגה ובמפעל של פיב"א, עשוי להיות גניבה נחמדה מאוד.

הערות מהקהל:

טל: הפתעת… מעניין.

דרור: כן… לא יקרה.

בחירה מס׳ 44 – אטלנטה הוקס

הבוחר: טל נחום

הנבחר: ג'ונטיי פורטר, סנטר בגובה 2.11 95 ק"ג עם מוטת ידיים 2.13 שקולע מצוין משלוש, מוסר טוב וריבאונדר מצוין.

הסבר הבוחר: אז הוא לא אתלטי כמו אחיו, אבל הוא שחקן מאוד מעניין. הוביל את קבוצתו בשנה שעברה והחליט להישאר שנה נוספת במכללות כדי לעבוד על המשחק שלו. זה לא קרה כי הוא קרע את הרצועה הצולבת. לצערי הוא קרע אותה שוב לפני כחודשיים כך שהוא לא יוכל לשחק מרבית העונה הבאה אבל לקבוצה עם הרבה רוקיז הם יכולים לתת לאחד מהם זמן להשתקם כמו שצריך. בתכל'ס, אני מאמין שאטלנטה תעשה גם כמה טריידים כך שאם פורטר ישתקם טוב היא תקבל שחקן לוטרי בבחירה ה-44.

בחירה מס׳ 45 – דטרויט פיסטונס

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: לואיס קינג, פורוורד, 2.03, ווינגספאן 2.14 רזה מאוד 88 קילו  אבל הראה אחלה ורסטליות ופוטנציאל בשנה באורגון

הסבר הבוחר: קלעי נחמד מאוד עם שחרור מהיר, יעזור עם הריווח הבעייתי של הפיסטונס וייתן להם אחלה של אורך ויכולת חילופים בהגנה. לא הבחור הכי יצירתי עלי אדמות, אבל למזלו לדטרויט יש את אחד מהיוצרים היותר מוצלחים של הליגה. יכל להיות בכיף פוטנציאל לוטרי עם מבנה גוף קצת יותר גברי.

הערות מהקהל:

דרור: מתישהו אבין מה אתה מוצא בו. אני לא רואה בו כלום, לא אוהב אותו.

טל: חיכית הרבה כדי לקחת אותו הא? שחקן נהדר שקיוויתי שתשכח ממנו ואקח בבחירה הבאה אבל הרווחת. פוטנציאל נהדר.

בחירה מס׳ 46 – אורלנדו מג'יק

הבוחרת: לי נוף

הנבחר: זק נורוול, קלע, 1.97 ווינגספאן 1.98 93 ק"ג מגונזאגה, לא יציב אבל כשתופס יום…

הסבר הבוחרת: קלע 17.5 נקודות השנה בממוצע עם כמעט 37 אחוז מחוץ לקשת. יש לו בעיית יציבות כמו שכתבתי אבל אחרי שנתתי להם את ליטל, צריכים לקבל קלע כשתופס יום קשה מאוד לעצור אותו. הבעיה שהוא נעלם ולא מעט… בכל זאת סיבוב שני

בחירה מס׳ 47 – סקרמנטו קינגס

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: מוזס בראון, 2.21, 111 קילו, פרשמן מ-UCLA, מוטת ידיים 2.26

הסבר הבוחר: ארוך כמו סרט של שר הטבעות וירוק כמו הנופים שם, אבל הראה אחלה טיימינג בריבאונד ובהגנה על הטבעת בדקות המוגבלות שקיבל. יכול להיות פרויקט נחמד לקבוצה שחייבת לפחות גבוה מוגזם אחד פר דראפט, ויותר מוצדק במקום הזה.

הערות מהקהל:

דרור: בחור נחמד. מהשחקנים בסיבוב השני שיש להם סיכוי להיות שחקני רוטציה.

טל: שחקן שנכנס לליגת המכללות כפוטנציאל להיות מפלצתי… לא היה.. כמו שאמרה לי נוף מקודם, בכל זאת סיבוב שני.

בחירה מס׳ 48 – ל.א. קליפרס

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: דייוידאס סירבידיס, גארד פורוורד, 2.03, 86 ק"ג ווינגספאן 2.02 יותר אתלטי ממה שהוא נראה, קלעי שמאלי וטהור

הסבר הבוחר: לא יכולה להיות מספיק קליעה בליגה שלנו, ואם היא מגיעה בדמות בחור גדול יחסית עם רגליים לא רעות, שהראה אחלה אחריות וחוסר פחד בשנתיים שלו כמקצוען, מה טוב. יכול להיות אחלה של יורוסטאש.

הערות מהקהל:

טל: שחקן מרשים. מאלה שבעוד כמה שנים לא נבין איך… איך לעזאזל היה על הלוח בבחירה 48?

בחירה מס׳ 49 – סן אנטוניו ספרס

הבוחר: הדורבן

הנבחר: מייה אוני, גארד, 1.97 על 93 ק"ג עם ווינגספאן של 210 ס"מ, שחקן השנה של ליגת הקיסוס, פעמיים חמישיית השנה של אותה ליגה

הסבר הבוחר: שחקן אתלטי עם ידיים ארוכות שהובילו אותו ל-1.3 חסימות למשחק. קלעי ומוסר טוב אבל חסר ניסיון ברמות הגבוהות. למעשה, כמעט אין שחקנים ב-NBA שהגיעו מליגת הקיסוס, אבל שנה-שנתיים בג'י-ליג כמו שהספרס אוהבים אולי יקפיצו אותו רמה. בחלק מהדוחות סימנו אותו כמועמד אפשרי לספרס, אבל באותה נשימה ציינו שיש לו עוד מה לעבוד על מכניקת הזריקה. וזה משהו שצ'יפ אנגלנד בהחלט יכול לשפר. תשאלו את קוואי

הערות מהקהל:

סמי: מת עליו. אם לא יסתדר יוכל ללכת ישר למחלקת האנליטיקס או לקבל את המשרה ע"ש אימה יודוקה במחלקת הסקאוטינג.

דרור: שחקן חכם זה תמיד טוב. פוטנציאל גבוה לשחקן יעיל.

טל: שחקן מעולה ושקול עם איי קיו כדורסל גבוה. מתאים לספרס.

בחירה מס׳ 50 – אינדיאנה פייסרס

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: גבירותי ורבותיי… יובל זוסמן, 2 מטר, ווינגספאן 2.16 90 ק"ג בנוי כמו גברבר מוצלח, ביצים בגודל של הכתפיים שלו

הסבר הבוחר: פוטנציאלית יש שם אחלה 3&די עם מספיק חוכמה התקפית כדי להיות אולר שוויצרי יעיל למדי. שני ישראלים ברוסטר אחד, מי היה מאמין?

הערות מהקהל:

דרור: גנב

לי: לגמרי בניתי עליו, לדעתי אגב צריך עוד שנת יורוליג להתחשלות והסיכויים שלו להיכנס יגדלו משמעותית

טל: זוסמן בפייסרס. לפחות לליף יהיה עם מי להרביץ דאחקות בעברית.

בחירה מס׳ 51 – בוסטון סלטיקס

הבוחר: דרור האס

הנבחר: דקואן ג'פריס, גארד 1.96 ווינגספאן 2.12 משקל 98.

הסבר הבוחר: ג'פריס גארד מאוד ורסטילי הגנתית, וקלעי סולידי. למרות משקל נמוך הוא חזק מאוד ופיזי, מקבל השוואות לפי ג'יי טאקר ואם יהיה אפילו חצי מזה, יצדיק את הבחירה פה

הערות מהקהל:

טל: שחקן נהדר. אוהב את סט היכולות שלו.

בחירה מס׳ 52 – שארלוט הורנטס

הבוחר: דרור האס

הנבחר: ג'יילן לקיו, גארד 1.94 ווינגספאן 2.05 משקל 84. טיסן אתלטי

הסבר הבוחר: קודם כל שימותו הצרפתים עם השפה שלהם, כי אני בטוח מעוות לו את השם. הבחור פשוט טיסן, סופר אתלטי ויש המגדירים אותו כאתלט הכי גדול בדראפט שהוא לא זאיון. שליטה טובה בכדור, אולי יצא ממנו משהו ביחס למיקום הבחירה.

הערות מהקהל:

טל: שליטה מדהימה בכדור, אתלטי בטירוף ומרחף לסל. לא ראינו ממנו הרבה אבל הוא מלא בביטחון ואולי יהיה הפתעה נעימה.

בחירה מס׳ 53 – יוטה ג'אז

הבוחרת: לי נוף

הנבחר: קייל גאי, גארד, 1.88, ווינגספאן 1.96 79 ק"ג ביצים של שור. פיור שוטר

הסבר הבוחרת: אהובי. מתה עליו ומקווה שיגיע לאירופה. סביר להניח שיגיע לג׳י ליג. כמעט 43 אחוז לשלוש. חכם ובלי פחד. מבינה למה הוא סוף סיבוב שני אבל יש לי הרגשה שמי שתהמר עליו תרוויח שחקן מצוין

הערות מהקהל:

סמי: עוד אחד שחייב להגיע לבוסטון

דרור: יהיה מצוין עוד שנתיים. בארנה בירושלים.

טל: שחקן טוב וחכם. לא בטוח שהוא יכול לשרוד בליגה אבל מה שבטוח זה שיש לו את המצרך הכי מבוקש כיום בליגה – קליעה משלוש.

בחירה מס׳ 54 – פילדלפיה 76

הבוחר: טל נחום

הנבחר: לוגנץ דורט, קומבו גארד 1.93 101 ק"ג עם מוטת ידיים 2.04

הסבר הבוחר: קומבו גארד אתלטי ומוצק. אחד מהפייבוריטים שלי בתחילת העונה עוד כשחשבתי שעם המוטור המטורף הזה הוא יהיה בחירת סיבוב ראשון ואולי אף לוטרי. רוצח הגנתי שבהתקפה אוהב להטביע על שלושה אם צריך. ברגע שהמשחק יאט עבורו והכל יתחבר לו הוא יהיה מאוד מסוכן. עוד גארד קנדי לרשימה של הנבחרת.

הערות מהקהל:

דרור: עוד שחקן שלא ברור לי איך שכחתי ממנו… מזכיר לי את סמארט וזה גרם לי לאהוב אותו

בחירה מס׳ 55 – ניו יורק ניקס

הבוחרת: לי נוף

הנבחר: טאקו פול, 2.31 מפלצת הגנתית, 141 ק"ג מטריה אוירית עם מוטת ידיים 2.51  שזה בערך אני כפול 5.

הסבר הבוחרת: טוב מישהו היה צריך לקחת אותו… סנטר, חוסם מצויין, סביר להניח שנראה אותו בסין פחות מתאים ל-NBA של היום אבל מה אכפת לניקס לקחת את הזכויות עליו…

הערות מהקהל: 

דרור: שחקן מצוין. יכול להיות אחלה באירופה, אבל משהו אומר לי שהוא עוד יפתיע, ושהוא לא רק גובה.

בחירה מס׳ 56 – ל.א. קליפרס

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: קריס ווילקס, גארד, 2.01, 98 ק"ג ווינגספאן 2.11 פלואידי ורזה, שחקן הגנה לא רע בכלל, מ-UCLA

הסבר הבוחר: הפילוסופיה שלי ידועה – אי אפשר להחזיק יותר מדי שחקני חוץ ארוכים ואתלטיים עם יסודות בקבוצה שלך. בהתחשב במצב הרוטציה של הקליפרס (בהנחה שיאריכו חוזה לזובאץ וגם שקוואי מגיע) זה החלק ברוטציה שצריך הכי הרבה חיזוק. בחירה קלה.

בחירה מס׳ 57 – ניו אורלינס פליקנס

הבוחרת: לי נוף

הנבחר: ג'יילן הנדס, גארד 1.91 ווינגספאן 1.98 82 ק"ג אתלטי, מהיר ראיית משחק טובה

הסבר הבוחרת: אחרי הבחירות האחרונות שלי לפליקנס, הגיע הזמן לצרף גארד להרחבת הרוטציה. הנדס יכול להיות הפתעה, שחקן שיכול להעלות מהספסל ולשנות מומנטום, הרבה התלהבות. קלע טוב יחסית, אתלטי, יודע לזוז טוב בלי הכדור

בחירה מס׳ 58 – גולדן סטייט ווריורס

הבוחר: טל נחום

הנבחר: כיילב מרטין, שחקן כנף בגובה 1.97 עם מוטת ידיים 2.09 שיכול לעשות הכל.

הסבר הבוחר: כמו אחיו התאום שנבחר מוקדם יותר, כיילב הוא שחקן כנף שיכול לעזור בניהול משחק. אתלטי מאוד ומהיר. סיים את העונה האחרונה עם 19 נק', 3 אס' ו-6 רב' כשהוא קולע משלוש ב-34% כשהוא זורק 9 פעמים במשחק מהטווח הזה. כשאני חושב מה הווריורס צריכים עכשיו עם כל הפציעות זה שחקנים שיוכלו להיכנס לפוזיציה ולתרום לקבוצה. ווינדלר יוכל לעזור משמעותית בקליעה מבחוץ ואילו מרטין יוכל להיכנס ולתת דקות חשובות מהספסל ולעזור בסקורינג יחד עם קצת פליימייקינג. בקיצור קצת מהכל.

הערות מהקהל:

דרור: האח הפחות מוצלח. זה אומר שיגיע לפניקס, לא?

בחירה מס׳ 59 – טורונטו ראפטורס

הבוחר: דרור האס

הנבחר: דניאל גאפורד, סנטר 2.09 108 ק"ג ווינגספאן 2.19

הסבר הבוחר: רים ראנר טוב, חוסם טוב וסנטר מצוין לפיקנרול. השנה לא שיחקו כמעט פיקנרול אצלם אבל נראה לי שעם לאורי או ואנוליט יסתדר מצוין. העובדה שנפל לכאן מרמזת שוב שהליגה משתנה. לפני 5 שנים הוא היה סיבוב ראשון. הוא סנטר טוב אבל מעט מוגבל, וזמנים משתנים.

בחירה מס׳ 60 – סקרמנטו קינגס

הבוחר: סמי זליקסון

הנבחר: ג'יילן נוואל, רכז, 1.93, 91 ק"ג  ווינגספאן 2.01 וורסטילי מאוד, בוגר התיכון והקולג' של ברנדון רוי, מעין גרסה לעניים לאללה שלו.

הסבר הבוחר: זה ההפך המוחלט מהרכז הפותח של הקינגס וזה אחלה של דבר בסה"כ. מנהל משחק סולידי, אחלה שומר, קלעי אמין שהראה שיפור יפה בין השנה הראשונה לשנייה במכללות. אחלה של ערך בשביל מיסטר Irrelevant.