בזמן שישנתם הוא טור המסכם את אירועי הלילה בפלייאוף הNBA.

 

2 משחקים הלילה. במזרח, קליבלנד ממשיכה להראות נפלא, ועדיין לא הפסידה בפלייאוף. היא עוברת את ההוקס בדרך לגמר המזרח. במערב דברים ממשיכים להסתבך, והופעה ענקית של קווין דוראנט שולחת את הסדרה של סן אנטוניו ואוקלהומה סיטי לטוב מ3.

 

אוקלהומה סיטי ת'אנדר(3) 111 – סן אנטוניו ספרס(2) 97 (שיוויון 2 בסדרה)

 

עוד משחק עצום בסדרה שממשיכה להתנדנד, ומועמדת בכירה להגיע ל7 משחקים. אוקלהומה סיטי חטפו בראש במשחק הראשון, אבל חזרו ונצחו עם לא מעט מזל במשחק השני. במשחק השלישי סן אנטוניו הכתיבה את הקצב שרצתה ושלטה במשחק לכל אורכו כדי לנצח. הלילה היא שוב שולטת ב3 רבעים, אלא שברבע המכריע אוקלהומה סיטי מקבלת את הMVP שלה בתצוגה יוצאת דופן, ולא מסתפקת בזה. הם בולמים את הספרס בהגנה על 16 נקודות, ומנצחים בפער משמעותי. 

 

רבע ראשון טיפוסי של סן אנטוניו בו הכל עובד להם. ההגנה עוצרת את ווסטברוק ודוראנט על 2 מ8, ההתקפה מניעה את הכדור כמו שצריך, הכוכבים מתפקדים (קוואי, אולדריג', ואפשר להוסיף את פארקר), והספסל עושה את שלו. 27-17 בסיום הרבע לספרס. הספרס שומרים על היתרון 6 דקות בתוך הרבע השני, אלא שאז שחקני המשנה של אוקלהומה סיטי (וייטרס, איבקה, אדאמס) מעירים את הת'אנדר לריצת 10-0 ושיוויון 40. שלשה של דוראנט מעלה את הת'אנדר ליתרון ראשון במשחק 45-44, והקהל באקסטזה. איך משתיקים קהל? ככה

קוורי לנארד מחזיר את היתרון לספרס והם רצים 9-0 עד המחצית כדי לחזור ליתרון 53-45.

 

ברבע השלישי ההתקפה של סן אנטוניו מתקתקת (12 מ20, 60% מהשדה) אבל בהגנה משהו מתחיל לחרוק. כן, יש את התופעה העל טבעית הזו:

אבל זה לא מספיק. הת'אנדר מאבדים רק 3 כדורים ברבע, קולעים 57.1% מהשדה ומסיימים את הרבע על 32 נקודות. דוראנט מתחמם עם 12 ברבע השלישי, ו24 במשחק. הספרס עדיין ביתרון 4, אבל הת'אנדר במומנטום. כל העונה הם נכשלו ברבע הרביעי, הפעם זה לא קורה.

 

4 דקות בתוך הרבע הרביעי הם עושים מהפך ומובילים ב4. הספרס מצליחים להשאר צמודים ו2:40 לסיום התוצאה היא רק 101-97 לת'אנדר. מכאן נשארה רק קבוצה אחת על המגרש, או רק שחקן אחד. קווין דוראנט קולע 7 נקודות מהירות. תראו את ה2 האלה במתפרצת, איזה ידיים יש לבחור.

אחרי זה הוא מוסיף שלשה, וגם כשכבר מצליחים להוציא לו את הכדור מהיד זה מה שקורה

הת'אנדר רצים 10-0 ומשחק שהיה צמוד נסגר לפני הקלאץ'. בדקות האלה הספרס לא מצליחים לעשות כלום. את החטיפה של ווסטברוק ראיתם, אחרי זה קוואי לוקח על עצמו ומחטיא שלשה. הוא מחטיא, אבל אולדריג' מסיט לו את ריבאונד ההתקפה והוא מקבל שלשה חופשית. גם זה בחוץ. ווסט מחטיא שלשה, קוואי מאבד, ופופוביץ' מרים ידיים ומעלה את המחליפים. הספרס נראו חסרי אונים גם בהתקפה, וגם בהגנה. לא אופייני. הת'אנדר יכולים לרשום לעצמם נצחון גדול.

 

כמה דברים על הנצחון:

1. הצוות המסייע של הת'אנדר: דיון וייטרס (לא טעות) במשחק גדול הלילה. בחצי הראשון היו לו 12 נקודות שהחזיקו את הת'אנדר במשחק. ברבע הרביעי הוא קלע שלשה ענקית. השמירה שלו היום הייתה מרשימה. כל זמן שהוא לא עושה טעויות של קט סל מדובר ביתרון לספסל של הת'אנדר. הוא מסיים את המשחק כקלע השני של הת'אנדר עם 17 נקודות. רוברסון מיותר כשוייטרס משחק ככה. אדאמס עושה עבודה גדולה מתחת לסלים, והבונוס הוא שהוא מעצבן את הגבוהים של הספרס. 16 נקודות ו11 ריבאונדים היום. קאנטר מצליח להשאר על המגרש בדקות ההכרעה בלי להיות חור בהגנה. הלילה הוא ואדאמס משחקים את כל 12 הדקות של הרבע הרביעי ואולדריג' מסיים את הרבע עם נקודה אחת בלבד. מי היה מאמין? איבקה אגב לא היה רע. אנמי, אבל לא רע.

2. קווין דוראנט – לקח היום את המשחק על עצמו, ולו רק בשביל שאמא שישבה בשורה הראשונה תהיה מאושרת. YOU ARE THE REAL MVP. החצי הראשון לא היה טוב, אבל הרגע שהוא התחיל לקלוע, הוא היה בלתי עציר. דני גרין עם המון נגיעות בכדור בהגנה היום, אבל לא הצליח לעצור אותו. כשהוא התחמם גם קוואי עבר אליו, אבל כלום לא היה עוזר היום. דוראנט מסיים עם 41 נקודות ומשווה את שיא הפלייאוף שלו.

3. ראסל ווסטברוק – המון ביקורת על האיש, אבל הלילה למרות עוד יום קליעה חלש (5 מ18) הוא ידע למצוא את האיש החם, וסיים את המשחק עם 15 אסיסטים. אם אתם מחזיקים נגדו את הקליעה הרעה, תנו לו את ה16 נקודות של אדאמס. בסיום הוא מצא את דוראנט התקפה אחרי התקפה ונתן לו את הבמה. יש פה שילוב של 2 גורמים, דוראנט לוקח, אז ווסטברוק נותן.

 

ועל ההפסד:

1. טוני פארקר היה גדול הלילה, והזכיר את ימי נעוריו. 22 נקודות. הבעיה היא שהספרס של היום נסמכים על אולדריג' וקוואי שאמורים להיות הדבר הבטוח ברבע הרביעי. פארקר לבדו לא מספיק. קוואי קלע 21, ואולדריג' 20, אבל שניהם ביחד רק נקודה אחת ברבע הרביעי.

2. מי שמבייש את נעוריו הוא טים דאנקן. עצוב לראות את השחקן הגדול הזה מסיים משחק עם 0 נקודות, 0 זריקות ו0 השפעה. בסופו של דבר הגיל מגיע גם אליו.

3. סן אנטוניו מניעה כדור נפלא, ויש הרבה התקפות שבהם כל 5 השחקנים נוגעים בכדור. אז איך הם מסיימים משחק שלם עם 12 אסיסטים בלבד? 3 פחות מווסטברוק? יותר מדי התקפות מתחילות בהנעת כדור ומסתיימות ב1 על 1. הנעת הכדור של הספרס לא יוצרת את המצבים ובסופו של דבר מישהו צריך לקחת אחריות וללכת אחד על אחד. הקרדיט להגנה של הת'אנדר.

4. דני גרין. לדאנקן יש את התירוץ של הגיל. מה התירוץ של גרין?

 

הולכים לטוב מ3. המשחק הבא יהיה המפתח, ומעניין האם הת'אנדר יצליחו להמשיך את המומנטום, או שהספרס ימצאו דרך לחזור. לצערנו נותרו רק עוד 3 משחקים בסדרה הנפלאה הזו. תתענגו.

 

תקציר המשחק מאתר הNBA

 

אטלנטה הוקס(4) 99 – קליבלנד קאבלירס(1) 100 (קליבלנד מטאטאה את אטלנטה ועולה לגמר המזרח)

ובזמן שבמערב קבוצות כותשות אחת את השניה, קליבלנד משייטת על המים הרגועים של המזרח לעבר גמר הליגה. אין ספק שקליבלנד משחקת כדורסל מהנה ומרשים. השאלה היחידה היא האם זה בגלל שקבוצות המזרח לא מאתגרות אותה, או שמשהו בקליבלנד השתנה? כנראה שקצת משני הגורמים. לקליבלנד יש עכשיו הרבה זמן לנוח עד שטורונטו ומיאמי יסיימו להתיש אחת את השניה ואת הצופים. שתי הקבוצות כבר איבדו את הסנטר שלהן, ומכאן המצב עבור קליבלנד יכול רק להשתפר. החשש הגדול ברחובות ישראל הוא שבטעות הם יזכו באליפות, ואז כולם ידברו על בלאט שעצר אותם (למרות שתירוץ הפציעות עדיין תופס).

 

השלישיה עם עוד משחק גדול. לברון ג'יימס עם כמעט טריפל דאבל 21-10-9 ממשיך לשלוט במשחק. היה לו 2 נקודות חשובות בסוף, ובמהלך האחרון של ההוקס הוא הצליח לתפוס את הכדור לפני ששרודר הספיק לשחרר זריקה (לא ברור לי למה נתנו לו חסימה, שרודר לא זרק), ולכפות כדור ביניים. קווין לאב הוביל את קליבלנד עם 27 נקודות ו13 ריבאונדים. לאב רק עם 9 מ25 מהשדה, אבל 8 מ15 לשלוש, חצי מהשלשות של קליבלנד. הייתה לו גם מסירת טאץ' דאון אחת (בטופ 5). קיירי עם 21 נקודות ו8 אסיסטים:

כל זמן שקליבלנד קולעת מבחוץ, כמו לברון, אי אפשר לעצור אותה, בטח לא במזרח. נאלץ לחכות לגמר הליגה כדי לראות האם קליבלנד חזקה, או שהמזרח חלש. דבר אחד בטוח, קליבלנד מחוברת, קליבלנד משחקת כקבוצה.

 

תקציר המשחק באתר הNBA

 

טופ 5 מהלילה: