הסדרה העונתית 3-0 לסאנס

זה יותר גרוע ממה שזה נראה. בעוד המשחק הראשון התקיים אי שם בתחילת העונה, המשחק השני היה שבועיים לסיום העונה, והמשחק האחרון בליל סיום העונה. המשחקים האלו היו מאסט ווין בשביל מינסוטה שנלחמה על המקום הראשון במערב, והיא לא מצאה את הדרך. גובר נון פקטור עם מינוס 68 בשלושת המשחקים. פיניקס קלעה במפגשים האלו 42 שלשות מ-86 זריקות, שזה כמעט 50%. מינסוטה לעומת זאת קלעה 24 שלשות מ-82 זריקות, וזה הרבה יותר גרוע. על הנייר זה נראה שלפיניקס יש את כל מה שצריך בשביל לשבור את הסכמה ההגנתית של מינסוטה.

האם מינסוטה תעבור סיבוב בפלייאוף?

הכוכבים

כבר לא צריך להגיד שאנתוני אדוארדס צריך להיות השחקן המוביל של מינסוטה – הוא שם. סופר אגרסיבי בהתקפה, נכנס לסל, מייצר לעצמו ולאחרים. הוא מקבל את הכדור ראשון בהתקפה ועושה את רוב ההחלטות. כבר לא ניתן לצפות בו עומד בצד ומביט בקבוצה עושה מה שהיא עושה. אדוארדס לא מסתפק בצד ההתקפי והוא גם שומר נהדר. לא תמיד יש לו את המוטיבציה, אבל מול קווין דוראנט ודווין בוקר תהיה לו. אדוארדס צפוי להיבחר לאחת מחמישיות הליגה ולקבל את ההכרה שהוא רוצה גם בחוזה הבא שלו, כשהוא חתום על חריגת דרק רוז.

קארל אנתוני טאונס ירוויח מהעונה הבאה מעל 50 מיליון דולר. הכישרון ההתקפי שלו מצדיק כל דולר. גבוה שקולע ב-50% מהשדה ו41% משלוש. הבעיה היא הרכות וההגנה. טאונס לא שומר טבעת טוב, ועכשיו כשרודי גובר הזיז אותו לארבע, מתגלים החסרונות שלו בשמירה על העמדה הזו. קא"ט יצטרך להתמודד עם קווין דוראנט, ואין לו את היכולת לעשות את זה, בטח לא כשהוא עדיין מתאושש מקרע במינסיקוס ולא נמצא ב-100% כושר משחק.

רודי גובר צפוי להיבחר שוב לשחקן ההגנה של העונה. אחרי עונה ראשונה מזעזעת במינסוטה, גובר חוזר להיות שר ההגנה של הליגה ושומר הטבעת הכי טוב בה. גובר הוא גם רים ראנר לא מוערך ומסיים נהדר ליד הטבעת עם 66% מהשדה ו-14 נקודות. בפלייאוף הזה כנראה נגלה אם בסדרה של יוטה מול הקליפרס ב-2021 גובר לא יכל לשמור על קשת השלוש, או שאלו היו ההוראות של המאמן. הקליפרס שיחקו עם הרכב נמוך ואילצו את גובר לשמור על טרנס מאן שבאותה סדרה קלע שלשות כאילו הוא סטף קרי.

לכוכבים של מינסוטה יש מעט מאוד ניסיון פלייאוף ביחס ליריבה. טאונס ביקר בפלייאוף רק 3 פעמים למרות שהוא בליגה מ-2014. הוא מעולם לא עבר סיבוב ראשון והמספרים שלו בפלייאוף רעים עד רעים מאוד (47% מהשדה, 33% לשלוש). אדוארדס ב-4 עונות היה בפלייאוף פעמיים ונראה כמו אלפא, אבל גם הוא טרם עבר סיבוב. גובר לא עבר את חצי גמר המערב עם יוטה.לשלושתם ביחד יש 78 משחקים בפלייאוף. פחות מחצי ממה שיש לקווין דוראנט לבדו.

קווין דוראנט בעונה הבריאה ביותר שלו מאז 2019. בגיל 35 הוא ממשיך לקלוע מצויין מכל הטווחים (52% מהשדה, 41% לשלוש, 85% מהקו) ולהיות כלי נשק התקפי יחיד ומיוחד. ועדיין הוא לא השחקן הכי חשוב בפיניקס. זה דווין בוקר. לאורך העונה בקלאץ' פיניקס הלכה לדווין בוקר, שעשה את המהלך הנכון פעם אחר פעם. בוקר הוא עדיין מכונת קליעה משובחת, אבל באין מנהל משחק, מתפקד גם במנהל משחק. הוא מסר העונה 6.9 אסיסטים למשחק, שיא קריירה. בראדלי ביל הגיע על תקן הכוכב השלישי וככזה זכה להכי מעט זריקות. הוא קלע ביעילות גבוהה (51% שדה, 43% שלוש), אבל זה עדיין לא מספיק. בנוסף, הוא שיחק רק 53 משחקים, וסבל מפציעות קטנות רבות במהלך העונה. במשחק האחרון של העונה נגד מינסוטה, ביל קלע 36 נקודות עם 6 מ-6 לשלוש, ויכול להתגלות כאס של הסאנס בסדרה.

המאמנים

פרנק ווגל בעונתו ה-12 בליגה ומאזן של 55% הצלחה בפלייאוף. הוא זכה באליפות אחת, עם הלייקרס ב-2020. לעומתו כריס פינץ' בעונתו הרביעית בליגה כמאמן ראשי, כולן במינסוטה. הוא הגיע פעמיים לפלייאוף והפסיד בסיבוב הראשון. ווגל ידוע כמאמן ששם דגש על הגנה. פילוספיית האימון שלו כוללת עקרונות הגנתיים חזקים, תקשורת, חילופים ועזרה. בקבוצה שיש לה את דוראנט, בוקר וביל, ההתקפה כבר תסתדר לבד. אחרי הכישלון בעונת הבכורה של גובר, פינץ' הצליח לבנות במינסוטה זהות הגנתית חזקה, שמתבססת על רודי גובר, אבל לא רק. יש לו 2 שומרים אישיים נהדרים בעמדות הכנף (אנט ומקדניאלס) וגם מייק קונלי יודע לעשות את העבודה בצד הזה של המגרש. הבעיה של מינסוטה היא בהתקפה, בעיקר בקלאץ', אז נדמה שההתקפה נתקעת לחלוטין. לפינץ' יש מעט מאוד ניסיון פלייאוף, והסדרה מול פיניקס תבחן את כל יכולות האימון שלו, כי מינסוטה לא תצליח לנצח בלי לעשות שינויים. הם יצטרכו לעשות התאמות בהגנה ובהתקפה, ויצטרכו למצוא פתרונות להתקפה העומדת, בייחוד בקלאץ'.

אקס פאקטורים

בצד של פיניקס אפשר לדמיין דקות רבות שבהם הם ישחקו בלי סנטר טבעי, כדי להכריח את רודי גובר לצאת לקשת השלוש. הרכב הקלעים הכי טוב שלהם הוא בוקר, ביל, אלן, אוניל ודוראנט. בהרכב הזה השאלה העיקרית היא הריבאונד, בטח מול הרכב גבוה של היריבה שאוהבת לשחק עם 2 סנטרים (מתוך גובר, קאט ונאז ריד). אם אוניל ואלן יקלעו ויצליחו להתמודד עם שחקנים גבוהים מהם, פיניקס כנראה תנצח את הסדרה.

בצד של מינסוטה הם חייבים למצוא יותר התקפה, כי הגנה לבד לא תנצח להם את הסדרה.אנתוני אדוארדס יעשה את שלו. אם קאט לא יעשה המצב יהיה חמור. אפשר לסמן 2 שחקנים שצריכים להתעלות: ג'יידן מקדניאלס וניקייל אלכסנדר-ווקר. מקדניאלס שומר מדהים, אבל קלע העונה רק 33% משלוש. הוא חייב לקלוע טוב יותר נגד פיניקס. אלכסנדר-ווקר חייב לעלות חד מהספסל ולספק לזאבים נקודות מהירות.

תחזית: זה מרגיש שלסאנס יש את המפתחות להגנה של מינסוטה, את הניסיון והיכולת. 4-2 פיניקס.