מה הלאה אחרון לפני ענות 20-21, והפעם – מילווקי באקס.

מה היה לנו?

עונת 19-20 נראתה כמו העונה שבה הבאקס אמורים לקחת אליפות, או לפחות להתקרב לשם מאוד. יאניס בעונת MVP + DPOY עשה קסמים בשני צידי המגרש, מידלטון הגיע לאולסטאר וביצר את מעמדו כוכב השני, ולופז, מת'יוז ובלדסו השלימו את ההגנה הטובה בליגה לצד ריווח מצוין. הקבוצה סיימה את העונה עם המאזן הטוב בליגה ונראתה כמו פייבוריטית כבדה לקחת את המזרח, למרות תצוגה לא מרשימה בבועה.

זה לא ממש עבד. הבאקס לא נראו במיטבם מול המג'יק, ונתקעו לחלוטין מול הגנת הברזל של מיאמי. יאניס לא הסתדר עם אדבאיו וקראודר ולא הצליח להיכנס לסל בתדירות הרגילה שלו, והשאר לא הצליחו להעניש את ההגנה החזקה על יאניס בשלשות. מי שנראה רע במיוחד היה בלדסו, שסיים את הפלייאוף עם 39% מהשדה ו-25% מזוויעים לשלוש. מילווקי הובסו בסוויפ ג'נטלמנים, שגם אותו חילצו בהארכה אחרי פציעה של יאניס והתעלות של מידלטון, וסיימו את העונה כשמעמדם כקונטנדרים נפגע קשות.

התוכנית

השאלה שהולכת ללוות אותנו תקופה לא ידועה, ותשפיע על כל שוק השחקנים היא מה יעשה יאניס. ל-MVP המכהן יש חוזה לעונה נוספת, והוא זכאי להארכת סופר מקס – חוזה של 5 שנים בסכום עתק של רבע מיליארד דולר, שלא היה כמוהו בתולדות הליגה. חתימה שלו על חוזה כזה כנראה תסמן שהוא נשאר במילווקי לטווח הארוך, ותשפיע על התוכניות של קבוצות רבות ששומרות מקום מתחת לתקרה כדי להחתים את יאניס בקיץ 21'.

יאניס התבטא בעבר שבכוונתו לעשות את כל הקריירה במילווקי, אבל אמר לאחרונה שההחלטה שלו להאריך חוזה תלוי בהחלטות שיתקבלו בקבוצה. יכול להיות שזה אומר שהוא לא יאריך חוזה העונה, אלא ישמור לעצמו את האפשרות להאריך אותו בעונה הבאה – מה שישאיר את כל הליגה באי וודאות שנה שלמה נוספת.

השחקן הכי משמעותי במילווקי שאינו תחת חוזה לעונה הבאה הוא ווסלי מת'יוז. הוא כבר דחה את האופציה להאריך את החוזה, ופורסם שהלייקרס מעוניינים בשירותיו. אם יעזוב סביר להניח שנראה את דונטה דיויצ'נזו בחמישיה במקומו.

הבאקס כנראה מתחרטים עמוקות על הארכת החוזה הנמהרת שנתנו לבלדסו לפני פלייאוף 19'. כבר אז הסכום נראה גדול מדי, אבל עכשיו הם תקועים עם חוזה לשלוש שנים לרכז שהוכיח שהוא לא מסוגל לקלוע כשזה חשוב בליגה שמקדשת קליעה. הבאקס ישמחו להעביר אותו בטרייד, אבל יתקשו למצוא פרטנרים.

שמירה על יאניס בקבוצה כנראה מחייבת שיפור של הסגל, אבל קשה לראות איך בדיוק עושים אותו. מידלטון נראה כמו השחקן הנכון ליד יאניס, כך שהעברה שלו לא תוסיף הרבה; לבלדסו יש חוזה לא רצוי; לופז מצוין, ואם יעזוב יהיה קשה להחליף את ההגנה והקליעה שלו; ויתר השחקנים הם רול פליירס ששווים את החוזה שלהם, אבל לא יביאו לקבוצה כוכב. דובר רבות על מוטיבציה של הבאקס להביא את כריס פול, אבל לא ברור שיש להם נכסים שהת'אנדר יהיה מעוניינים בהם. כנראה את ווסטברוק יהיה קל יותר להביא, אבל קשה לדמיין מהלך הרסני יותר לריווח של הקבוצה וליכולת שלהם להתאושש מעזיבה אפשרית של יאניס.

הקבוצה נמצאת קרוב לתקרת המס, אבל יכולה להיות מתחתיה עם קצת תמרונים כספיים – בפרט אם תשחרר את אליאסובה ורובין לופז . זה אומר שהיא תוכל להשקיע MLE מלא.

מהלכים אפשריים

המהלך שהבאקס הכי ירצו לעשות – סופרמקס ליאניס. זה ייתן להם שקט לכמה שנים קדימה.

חיזוק – מילווקי משחררת את איליאסובה ורובין לופז, ומחתימה את מאליק ביזלי על MLE ל-4 שנים.

טרייד  – רציתי לכתוב פה על טרייד שבמסגרתו בלדסו עובר תמורת כוכב, אבל קשה אפילו לדמיין טרייד כזה שהגיוני גם לקבוצה השניה.

סיכונים

יאניס דורש טרייד. סביר להניח שהתרחיש הזה גורם לחברי הנהלת הבאקס להתעורר בבהלה כבר מספר חודשים.