לכבוד פתיחה העונה הנה 5 שחקנים (שאינם דני אבדיה) שמעניין אותי לעקוב אחריה בתחילת העונה:

1. ג'ורדן פול – היו רגועים. אני לא הולך לצפות בו. או בדני. הוויזארדס הם עונש. לא ממש הקדשתי מחשבה לג'ורדן פול עד ששמעתי את קווין גראנט טוען שפול הולך להיות ההארדן הבא. התגובה הראשונה לטענה הייתה גיחוך. אלא שזה המשיך לנקר בי. לגארנט היו טייקים מגוחכים עד מגוחכים מאוד בעבר (זוכרים את ת'ון מאקר מהפועל ירושלים? גארנט לא ראה את הפועל ירושלים בעתידו). זה לא אומר שהוא טועה כל הזמן.

ההסתכלות שלי על פול מאז ומעולם הייתה כגארד פזיז. אלא שזה לא מדוייק. בעונת האליפות הוא עשה פלייאוף סופר יעיל עם כמעט 50-40-90. האם זה מי שהוא, או השחקן שראינו בעונה שעברה? האם ג'ורדן פול הוא השחקן שקלע 41 על הניקס ב-19 זריקות, או זה שעשה 1 מ-15 נגד טורונטו משחק אחד אחרי? פול הוא שחקן שיכול לנוע במהירות בין שני קטבים: בין היורש של סטף קרי, ליורש של מונטה אליס (למיטבי לכת – גארד סקורר לא יעיל).

צריך להיות הוגן עם פול. קודם כל הוא עשה התקדמות מדהימה בגולדן סטייט. הוא למד המון מסטף. עכשיו צריך לראות איזה שחקן יגיע לוושינגטון. אני סקרן, בעיקר כי אני לא מסוגל להחליט לגביו. חושב שבסופו של דבר פול תלוי מאוד בכמה הוא חם. כשהוא חם, הוא לוהט, כשהוא קר, הוא נוראי. דבר אחד בטוח, הוא עוד יתסכל את דני המון במהלך העונה.

2. טרה יאנג – בתחושה שלי יאנג הפך בשנה האחרונה לשחקן הכי מושמץ בליגה. שחקן שלא כיף לשחק איתו, גארד לא יעיל, שחקן שאי אפשר לבנות עליו קבוצה. מסיבה שאני לא מבין יש לי אליו פינה חמה בלב. אולי בגלל שהטרייד מול לוקה הפך אותו לסוג של אנדרדוג תמידי בעיני. כנראה שגם ההשוואות לסטף לפני שהגיע לליגה עושות לי את זה. אני בכל מקרה לא סגרתי עדיין את הספר על יאנג. נותן לו צ'אנס אחרון. לצ'אנס הזה קוראים קווין סניידר. מאז שהגיע לליגה, יאנג שיחק אצל לוייד פירס ונייט מקמילן. פירס לא השאיר רושם מיוחד בשלוש העונות שלו באטלנטה. מקמילן ותיק יותר, אבל ממש לא מצליח יותר, וכנראה ממש לא מתאים למקמילן. סניידר קצת יותר מוכח משניהם. הוא הצליח עם יוטה הרבה מעבר למה שהיה אמור להצליח, ובנה קבוצה עם התקפה טובה והגנה נהדרת.

הוא לא יהפוך את יאנג לשומר על, או אפילו שומר סביר. הוא כן אמור למצוא פתרונות שיחביאו אותו בהגנה, ואולי יעלו את היעילות שלו בהתקפה. פחות החלטות רעות, פחות זריקות בלי שאף אחד אחר ייגע בכדור. פחות תסכול משאר חברי הקבוצה. ליאנג יש יכולות ניהול משחק לא מוערכות מספיק, בעיקר כיוון שהוא עומד על יחס אסיסטים-תסכולים של 1, על כל אסיסט שהוא מוסר הוא מקבל החלטה שמתסכלת מישהו אחר בקבוצה. התקווה שלי היא שמאמן כמו סניידר עדיין מסוגל לתקן את זה.

3. ג'ונתן קאמינגה – האוהד שבי מתרומם. הפסימסט שבי מרגיע אותו. קאמינגה הוא פוטנציאל גולמי אדיר. אתלט נהדר. הקיץ עושה טוב לשחקנים כמוהו, כיוון שהוא משכיח את התסכול ומשווק מחדש את הפוטנציאל. גורם לכולם לחשוב שהפריצה מעבר לסיבוב. הוא היה נהדר במשחקי האימון, אבל אלו משחקי אימון. הוא קיבל יותר דקות ויותר זריקות ממה שיקבל בעונה הרגילה. כמה באמת אפשר לפרוח ליד סטף/קליי? אולי כריס פול יהפוך אותו למפלצת שהוא אמור להיות? הווריורס צריכים להיות עם היד על הדופק, אם העונה זה לא מתקדם לשום מקום, הם חייבים לנסות להוציא משהו, ולא לחכות ולהעביר אותו בלי תמורה משמעותית כמו שעשו עם וייזמן.

4. בראדלי ביל – עוד מושמץ סדרתי, ובעיני הפעם על לא עוול בכפו. הסיבה העיקרית שבראדלי ביל מושמץ היא (ועזבו כרגע את הזווית הישראלית) כי הוא מרוויח יותר מדי כסף. הוא מקבל כסף שאמור לקבל שחקן ששווה לכל הפחות פלייאוף, והוא לא בדיוק הצליח לעשות את זה. זה ממש לא אשמתו שיש מישהו שהיה מוכן לתת לו חוזים מופרכים. היצע וביקוש. אם היו מציעים לכם 250 מיליון דולר הייתם אומרים לא?

בעיני המעבר לפיניקס מייצר הזדמנות כפולה. קודם כל להוכיח את שוויו. אני לא בטוח שהוא יצליח להוכיח שהוא שווה 50 מיליון דולר, אבל אולי הוא פחות רחוק ממה שאתם חושבים. דבר שני זה סגנון המשחק. בוושינגטון המשחק שלו היה מאוד סולני. הוא לא יוכל להמשיך לשחק ככה ליד קווין דוראנט ודווין בוקר. ביל קלע נהדר, ואולי משחק לצד שני כוכבים בסדר הגודל הזה יוציא ממנו משהו אחר, משהו הרבה יותר יעיל. לא אתפלא אם ביל יעלה בנוסף גם ממוצעי אסיסטים וחטיפות.

5. טיילר הירו – איזה קיץ עבר על טיילר הירו. בערך כל פודקאסט שני דיברו על זה שפורטלנד לא רוצים אותו, ושמיאמי לא מוצאת אף קבוצה אחרת שתרצה לקחת אותו. מה זה עושה לערך העצמי של בן אדם? מה זה עושה לאגו של אדם? מה זה עושה לאגו של שחקן NBA? כנראה שנדע בקרוב.הירו יגיע לעונה הקרובה במטרה להוכיח. להוכיח למיאמי ולכל שאר הקבוצות שהן טעו. בשורה התחתונה כולן דחו אותו, עכשיו כולן צריכות לשלם. האם זה יגרום לו למוטיבציית יתר ויעילות נמוכה? האם זה יוציא ממנו סקורר טוב יותר? נחייה ונראה.