בזמן שגמר  לא ישנים והלילה: דו קרב אקדחונים בין דווין בוקר עם 42 נקודות אל מול 40 נקודות של כריס מידלטון נגמרים בניצחון של הבאקס ושויון 2:2 בסדרה

מילווקי באקס 109 – פיניקס סאנס 103 (2 – 2 בסדרה)

זה לא היה משחק יפה, שתי הקבוצות שיחקו כדורסל פחות טוב מאשר שיחקו בסדרה הזאת ובפלייאוף בכללי, אבל זה היה המשחק הכי מעניין ומותח בגמר בנתיים. המשחק היה צמוד לכל אורכו וכלל תשעה חילופי הובלה ואחד עשר פעמים היה שוויון. הסאנס כבר הצליחו לעלות ליתרון 9 במהלך הרבע האחרון אך הבאקס הצליחו לחזור, לכפות משחק צמוד ולשמור על הביתיות.

דווין בוקר התאושש ממשחק מספר 3 החלש שלו והתפוצץ הערב עם 42 נקודות ב-17 מ-28 מהשדה, כולל 18 נקודות ב-7 מ-7 מהשדה ברבע השלישי. הוא קלע בכל דרך אפשרית על כל שומר על כל סוג הגנה. גם בחילופים חזקים, גם כאשר הביאו עליו טראפים הוא תמיד עשה את המהלך הנכון. זה היה מסוג הערבים האלו שהכל נכנס ולא משנה מה ישימו מולו זה לא ישנה. הבעיה הייתה שהוא היה שחקן הסאנס היחיד שתפקד ולא קיבל עזרה מהשאר. אייטון היה נראה אנמי בהתקפה ובהגנה ועל אף שסיים עם 17 ריבאונדים, הוא קלע 6 נקודות בלבד ב-33% מהשדה. פול היה חלש אף יותר עם 10 נקודות בלבד ב-38.5%, שבעה אסיסטים, חמישה איבודים ומדד פלוס מיניס של מינוס 10, הגרוע ביותר בקבוצה. מעבר למספרים, פול היה נראה מהוסס. הוא לא הצליח להשפיע על המשחק בעיקר בדקות שבוקר ישב על הספסל עקב בעיית העבירות שלו. דווקא ברגעים שהסאנס הכי הזדקקו למנהיגות של פול, הוא לא הצליח לספק את הסחורה.

כמו כן, הסאנס איבדו 17 כדורים הערב, הכי הרבה שאיבדו בסדרה בנתיים וזה הוביל את הבאקס לקלוע 15 נקודות במתפרצת אל מול 0 כאלו של הסאנס. בנוסף הבאקס המשיכו לשלוט בריבאונד ההתקפה עם 17 כאלו לעומת 5 בלבד של הסאנס וזה היה אחד הגורמים המרכזיים לכך שמילווקי הצליחו להישאר בתמונה.

מהצד של הבאקס הם קיבלו הצגה מקריס מידלטון שקלע 40 נקודות ונלחם ראש בראש מול בוקר במחצית השנייה. מידלטון פתח את המשחק רע עם רבע ראשון חלש של 3 מ-8 מהשדה אך לאחר מכן הוא היה השחקן החשוב בבאקס, בעיקר ברבע האחרון בו קלע סלים חשובים ששמרו את מילווקי בתמונה והעמידו אותם במצב לבצע מהפך ולקחת את המשחק הזה.

יאניס המשיך להיות יעיל עם 26 נקודות, 14 ריבאונדים, 8 אסיסטים, 3 חטיפות ו-2 חסימות כולל המהלך של המשחק. 1:14 לסוף המשחק הבאקס הובילו 101:99 והכדור היה של הסאנס. בוקר קרא לפיק אנד רול עם אייטון ומצא אותו במסירת לוב מצויינת לדאנק פנוי. יאניס בהתאוששות מדהימה הצליח לקרוא את המסירה, לבצע ניתור מדהים ולחסום את אייטון בצורה לא הגיונית.

מעבר לשליטה שלו בצבע, יאניס הראה הערב יכולת מסירה משופרת כאשר הצליח למצוא בכל פעם את השחקנים הפנויים לאחר שהעזרה הגיעה אליו. המהלך הבולט הערב של הבאקס היה פיק אנד רול של מידלטון ויאניס כאשר מסביבם השאר נמצאים על קשת השלוש. אם אייטון נשאר בדרופ אז מידלטון זרק חצי מרחק. אם אייטון יצא יותר גבוה לחסימה אז יאניס קיבל את הכדור לאחר ההתגלגלות שלו לסל ואם הגיע שחקן מהצד החלש לעזור ולסגור את הגלגול של יאניס, אז היווני ידע למצוא את השחקן החופשי. מפחיד לחשוב שהבאקס קלעו הערב רק ב-40% מהשדה ורק ב-24% מהשלוש. בערבי קליעה טובים יותר הבאקס ינצחו בהפרש גבוה יותר כי הם לקחו זריקות טובות.

הדאגה היחידה בבאקס היא היכולת ההתקפית של ג'רו הולידיי שלוקח המון זריקות לא אחראיות ובכללי קבלת ההחלטות שלו אינה טובה. מצד שני ככל שההתקפה שלו רעה, כך ההגנה שלו טובה ובצד הפחות נוצץ של המגרש ג'רו המשיך לככב עם הגנה אישית מצויינת (כולל 3 חטיפות) שהובילה לאיבודי כדור של הסאנס ולנקודות קלות של הבאקס במתפרצת.

פט ריילי אמר פעם שסדרת פלייאוף לא באמת מתחילה עד שאחת הקבוצות מנצחת בחוץ. אז כרגע הסדרה בשוויון 2:2 כאשר כל קבוצה שומרת על הבית שלה. עכשיו הסדרה חוזרת לפיניקס אך כאשר הבאקס עם המומנטום.

המשחק הבא יערך באריזונה בלילה שבין שישי לשבת בשעה 4:00 שעון ישראל