בזמן שפלייאוף – ג'ימי באטלר ביום נפלא סוחב את מיאמי היט לנצחון

 

מיאמי היט 115 – לוס אנג'לס לייקרס 104 (2-1 ללייקרס)

(שחר שווייד)

מיאמי פתחו גם הלילה בלי דראגיץ, ואדבאיו הפצועים ועלו למשחק עם טיילר הירו, דאנקן רובינסון, ג'ימי באטלר' ג'יי קראודר ומאיירס לנארד. מנגד הלייקרס פתחו עם קנטביוס קולדוול פופ, דני גרין, לברון ג'יימס, אנתוני דיוויס ודוויט האוורד.

הלייקרס פתחו את המשחק בצורה רעה מאד. עשרה איבודי כדור של הקבוצה ברבע הראשון כולל ארבעה של דיוויס לבדו שנבעו מסגירה מעולה של קראודר איפשרו לבאטלר להוביל ריצת 3 – 18 בדרך ליתרון 13, ארבע דקות לסיום הרבע. באותו רגע באטלר יורד ומיאמי מתקשה בהתקפה. למרות שהוא חוזר לאחר שתי דקות לייקרס מצליחה למנף מומנטום ועם שתי שלשות של קייל קוזמה מורידה להפרש 3 בסיום הרבע הראשון.

הריצה מסוף הרבע הראשון לא נגמרת והלייקרס חוזרים בעזרת חמש נקודות רצופות של דיוויוס. הגבה שהתקשה ברבע הראשון ויצא מוקדם בעקבות שתי עבירות התחיל להיכנס למשחק אבל אז קראודר נעל אותו באטלר הוביל ריצת 11-0 של ההיט ואם זה לא הספיק אז דיוויס עשה את העבירה השלישית שלו ויצא. לברון הצליח לצמצם פערים והוריד את הקבוצה שלו בפיגור 58-54 להפסקה.

את המחצית השנייה מיאמי פתחה בסערה עם ריצת 10-0 בזכות השלשות שבאטלר מסדר לחברים שלו שהתחילו להיכנס וההיט עלו ליתרון 14. דיוויס עושה את העבירה הרביעית שלו פחות משתי דקות לפתיחת הרבע אבל פרנק ווגל מחליט להשאיר אותו על הפרקט. והוא מתחיל קצת להיכנס לעניינים אבל הההגנה של מיאמי לא עושה לו חיים. הלייקרס מצליחים לצמצם אבל מאבדים כל פעם מחדש את מיאמי ומצליחים לרדת בנזק מינימלי של 5 הפרש בסוף הרבע השלישי.

הלייקרס הצליחה בפתיחת הרבע הרביעי לקחת את היתרון בזכות שתי שלשות של מוריס אבל אז מיאמי החליטה ללחוץ על הגז בפעם האחרונה והפעם הירו לקח אחריות והוליך ריצת 16 – 6 שהחזירה את היתרון וברחה ללייקרס . ההתקפות של הלייקרס עברו רק דרך לברון ואיבודי כדור שלו גרמו להיט לקחת את היתרון. משם הם כבר התקשו לחזור, 104- 115 למיאמי בסיום.

למיאמי קלעו באטלר עם 40 נקודות, 13 אסיסטים ו-11 ריבאונדים, אליו הצטרפו קלי אולינק והירו שתרמו 17 נקודות כל אחד.

בצד המפסיד לברון עם 25 נקודות, 8 אסיסטים , 10 ריבאונדים אבל גם 8 איבודי כדור, אליו הצטרפו מרקיף מוריס וקוזמה עם 19 נקודות כל אחד, דיוויס עם 15 נקודות.

 

מיאמי הפצועה הגיעה גם הערב ללא שניים מהכוכבים הגדולים שלה ושחקן אחר שלה, ג'ימי באטלר ידע אחרי המשחק הקודם בסדרה שהפעם זה עליו, רק הוא יביא את הניצחון והוא הביא אותו בגדול. טריפל דאבל שכולל 40 נקודות לא משאיר מקום לספק, באטלר הוביל במו ידיו את מיאמי לניצחון על הלייקרס. בהתקפה הוא היה בלתי ניתן לעצירה, חסימות פשוטות הביאו אותו למצב של 1 על 1 מול השומרים הפחות מוכשרים של לייקרס ומשם הסיומת היתה פשוטה. כל פעם שהוא היה עם הכדור באזור הצבע היה אפשר לצפות לזריקת מיד ריינג' נוחה, חדירה לסל שלרוב תיגמר בנקודות (או לפחות זריקות עונשין) או שחקן פנוי מעבר לקשת השלוש. ולמרות 40 נקודות הוא היה יכול גם להגיע יותר אם לא היה מוותר על חלק מהזריקות הנוחות שהיו לו בעבור מסירות. במשחק היה ניתן לראות את החוכמה שלו כשהוא הביא את רובינסון לידו וחדר מתוך ידיעה שלא תהיה עזרה מהגנה מצד השומר של רובינסון (גם ג'יי אר סמית' לא ישאיר אותו פנוי לשלוש) או לחילופין כששמר בהגנה מראש על רונדו כדי שהוא יוכל לתפוס את דיוויס אחרי החילוף בחסימה ולא הירו.

אל באטלר הצטרף אולינק שעם 17 נקודות ועבודה הגנתית יפה הוכיח שיש סנטר מחליף לאדבאיו. האכזבה הגיעה דווקא מכיוונו של הירו שברח מהכדור במהלך רוב המשחק ולא הצליח לקלוע ברובו אך הצליח לתקן מעט מן הרושם עם 8 נקודות ברבע האחרון.

בצד ההגנתי קראודר ואיגודלה עשו עבודה מעולה על דיוויס והקשו עליו מאד לקבל את הכדורים בעמדה שהיה רוצה. אליהם הצטרף באטלר עם שמירות כפולות טובות שהכריחו איבודי כדור של דיוויס.  על  אף השמירה האזורית הייתה עדיפות מצד ספולסטרה שאחד מהווטרנים ייקח את הגבה כפרויקט אישי, דיוויס התקשה להתגבר עליהם ועקב בעיית עבירות ברבע השני מיעט לשחק.

ההתקפה של הלייקרס בלי דיוויס הסתמכה מאד על לברון, ששיחק ככוכב בודד. רוב הזמן הכדור היה בידיים שלו בזמן ההתקפות של והמשחק התבסס בעיקר על חדירות והוצאות שלו. לצערו גם הלילה קולדוול פופ וגרין לא הצליחו לקלוע את השלשות ונדמה היה שגם איבדו את הביטחון ווויתרו על חלק מהזריקות שלרוב היו לוקחים. הלילה הצוות המסייע של ג'יימס היו קוזמה ומוריס שקלעו 19 נקודות כל אחד ובעיקר פשוט ידעו לשים את השלשות שלברון סידר להם.

החיסרון המרכזי של הלייקרס היה בצבע, הם קלעו 34 בלבד בניגד לממוצע 47 של משחקים קודמים. בעיית העבירות וההגנה הטובה הקשו על דיוויס, האוורד התקשה להשיג נקודות ומגי כלל לא שיחק. כדי להתגבר על זה הלייקרס צריכים לנסות לשחק יותר עם הרכב של דיוויס  והאוורד כדי לנסות לשלוט בצבע של מיאמי שבכל מקרה יחסית מופקר עקב פציעתו של אדבאיו. בכל מקרה, זה היה ערב שהגבה היה רוצה שישכחו כשיבואו לדון בשאלת הmvp של סדרת הגמר.

https://www.youtube.com/watch?v=dadoOIGSkx8

הטופ 5 היומי