בזמן שפלייאוף הלייקרס מאבדים יתרון 16 אך מצליחים לנצח מסל על הבאזר

לוס אנג׳לס לייקרס 105-דנבר נאגטס 103 (2-0 ללייקרס):

(עודד רז)

אנתוני דייויס עם שלשת ניצחון על הבאזר נתן ללייקרס יתרון 2-0 בסדרה.

 

הלייקרס עלו ליתרון מוקדם בזכות פתיחה טובה של לברון ג׳יימס שקלע את 12 הנקודות הראשות של קבוצתו. ניקולה יוקיץ׳ וג׳מאל מארי שמרו דנבר במשחק. ליאפ בשניה ההאחרונה של מארי קבע 29-21 ללייקרס בסוף הרבע הראשון. דקות טובות של מייקל פורטר ג׳וניור ומונטה מוריס בתחילת הרבע השני צמצמו את ההפרש ל-2 בלבד. ריצת 17-3 החזירה את ההפרש לדו ספרתי. הנאגטס הצליחו לצמצם מעט לקראת סוף הרבע, 60-50 ללייקרס בסוף המחצית.

ברבע השלישי האינטנסיבות של הלייקרס ירדה, והם אפשרו לדנבר לצמצם. יוקיץ׳ התחיל לתקוף את המיס-מאצ׳ים בפוסט וניצל את העזרה שהוא משך כדי להפעיל את חבריו. 5 אסיסטים שלו ברבע הזה החזירו את דנבר למרחק נגיעה, 82-78 ללייקרס בסוף הרבע השלישי. דקות טובות של פי.ג׳י דוזייר מהספסל עזרו לדנבר לעלות ליתרון אבל הלייקרס הגיבו עם שלשות של דני גרין, אלכס קארוסו וקנטביוס קלדוול-פופ. 5 דקות לסיום התחיל הדו קרב בין יוקיץ׳ לדייוויס. שני הסנטרים קלעו את 22 הנקודות האחרונות במשחק, ולקחו אחריות ברגעי הקלאץ׳. במצב של 100-92 ללייקרס, 3 דקות לסיום יוקיץ׳ יצא לריצת 9-0 שנתנה את היתרון לדנבר. דייוויס מייד החזיר את היתרון ללייקרס.

26 שניות לסיום, דנבר הלכו לפוסט אפ של יוקיץ׳ מול דייוויס שקלע.

כדור אחרון אצל הלייקרס. קארוסו החטיא שלשה פנויה אבל דני גרין לקח את הריבאונד. מארי חסם נסיון זריקה של גרין, והכדור יצא החוצה. 2.1 שניות לסיום, רונדו הוציא כדור לדייוויס שעם קליעה גדולה נתן ללייקרס את הניצחון.

לא ברור מה קרה להגנה של דנבר. לרוב קבוצות הולכות על ״חילופים על הכל״ בפוזשנים כאלה, וברור שזה מה שמייסון פלאמלי (ששמר על דייוויס) רצה לעשות. לברון לא באמת חסם לדייוויס, וג׳רמי גראנט (ששמר על לברון) לא הבין את פלאמלי ולא יצא לדייוויס.

מו דאקיל מבליצ׳אר ריפורט ו-The Athletic הסביר את המהלך האחרון (תפעילו עם סאונד).

 

קלעו ללוס אנג׳לס: אנתוני דייוויס 31 נקודות ו-9 ריבאונדים, לברון 26, 11 ריבאונדים ו-6 איבודים, דני גרין ו-KCP 11 כל אחד, אלכס קארוסו 9, קייל קוזמה 8, ג׳אבל מקגי, רייג׳ן רונדו ודוויט האוורד 3 נקודות כל אחד.

קלעו לדנבר: יוקיץ׳ 30 נקודות ו-9 אסיסטים, מארי 25, פורטר ג׳וניור 15, מונטה מוריס 9, ג׳רמי גרנט 7, פול מילסאפ 6 ו-8 ריבאונדים, גארי האריס ודוזייר 3 כל אחד ומייסון פלאמלי 2 נקודות.

 

  1. את המשחק של הלייקרס אפשר לחלק לשניים. במחצית הראשונה, לברון היה היוצר המרכזי, ובמחצית השניה זה היה דייוויס. ג׳יימס היה אגרסיבי מהרגע הראשון, קלע מבחוץ (3-4 משלוש) והגיע לטבעת. במחצית השניה הוא תקף פחות את החילופים והתפשר על זריקות לא טובות. הוא נראה עייף ולאורך דקות ארוכות הוא כדרר את רוב שעון ה-24 ללא מטרה. למזלו, דייוויס היה בשביל להציל אותו. הוא קלע 22 נקודות במחצית השניה בלי לזרוק מה-restricted area. את רוב הזריקות שלו הוא ייצר לעצמו, והוא ניצל את החשש של יוקיץ׳ מהחדירות שלו כדי להגיע לזריקות נוחות מהמיד ריינג׳ (5-8 במחצית השינה).
  2. בדקות ארוכות במחצית השניה, ובעיקר ברבע הרביעי, התקפת הלייקרס היתה תקוע. היא התבססה כמעט בלעדית על בידודים של דייוויס שאומנם הצליח לקלוע אבל יהיה לו קשה לשמור על יעילות גבוהה לאורך זמן. דנבר הצליחו לכוון אתם לזריקות שהם רצו, ומנעו מהם להגיע לצבע (10 זריקות לעומת 26 זריקות מהשלוש והמיד ריינג׳).
  3. בניגוד למשחק הקודם הפעם הספסל של דנבר תרם הרבה. דקות טובות של MPJ ברבע השני (7 נקודות, 3-4 מהשדה) השאירו את דנבר במשחק גם כשיוקיץ׳ נח, פי.ג׳י. דוזייר שיחק מעולה בתחילת הרבע הרביעי וגם מונטה מוריס הוסיף 9 נקודות באחוזים טובים. ועדיין, דנבר התקשו בלי מארי על המגרש. הם היו מינוס 18 בארבע דקות שהוא לא שיחק, קלעו רק נקודה אחת ואיבדו 4 פעמים.

 

 

הטופ 10 היומי