קחו מה שראיתם במשחק הראשון, ועכשיו רק תהפכו את המדים. אחרי שבמשחק הראשון הרוקטס עמדו והסתכלו על הארדן מכדרדר את עצמו לדעת (550 כדרורים, יותר מקרי, דוראנט וקליי ביחד), הלילה הכדור זז ויוסטון קיבלה תפוקה מכל השחקנים שלה. דווקא הווריורס עמדו והסתכלו בקווין דוראנט משחק לבד, וככה אי אפשר לנצחברמה הזו.

יוסטון 127 – גולדן סטייט 105 (1 – 1 בסדרה)

כבר מהרבע הראשון ראינו את השינוי ביוסטון. במשחק הקודם ראינו מהרגע הראשון את יוסטון הולכת לבידוד, משיגה את המאצ' אפ שהיא רוצה, וכולם עומדים ומסתכלים על הארדן. הלילה הדגש היה על שחקני המשנה. טרבור אריזה פתח בחטיפה על דוראנט ו-4 הנקודות הראשונות של הרוקטס. אריק גורדון נכנס למשחק מצויין עם 8 נקודות ברבע הראשון. פול הכתיב קצב הרבה יותר מהיר מהמשחק הראשון. בצד השני ראינו רק את קרי ודוראנט, אבל זה לא הקרי שאנחנו מכירים. קרי לא פגע משלוש (0 מ-4) אז הלך לסל ומשם השיג 6 נקודות. דוראנט הוא דוראנט. הווריורס עם 0 מ-7 לשלוש ברבע וקולעים רק 21 נקודות. הם עדיין צמודים ורק 26 – 21 לרוקטס בסיומו.

ברבע השני אנחנו מקבלים את ההתפוצצות של יוסטון כשהכדור סוף סוף זז, ומוצא את הקלעים בפינות. פי ג'י טאקר מככב עם 3 שלשות ו-13 נקודות ברבע. הרוקטס קולעים 7 מ-13 לשלוש. אריזה שומר מצויין ורץ במתפרצות. הארדן מנסה להפריע עם בידודים ו-1 מ-6 מהשדה, אבל גם הוא לא יכול להפריע לשטף ויוסטון קולעת 38 נקודות ברבע. גולדן סטייט קולעת 5 מ-9 לשלוש, אבל זה לא מספיק טוב כשההגנה לא מתפקדת. אם במשחק הראשון ההגנה של יוסטון שכחה את קליי פעם אחר פעם, הלילה ההגנה של הווריורס שכחה את הקלעים של הרוקטס, וכשהיא לא, הכדור נע כל כך יפה מיד ליד שלשומרים של גולדן סטייט לא היה סיכוי. ההתקפה היפה במשחק:

https://twitter.com/NBA/status/996932057480744960

היא מתחילה אצל הארדן אבל הוא נתקע ומוסר לשם שינוי. משם כל השחקנים נוגעים בכדור (חוץ מהארדן) עד השלשה של גורדון. לרוקטס יש 10 שלשות במחצית!

https://twitter.com/NBA/status/996935802830630914

ברבע השלישי גולדן סטייט כבר בכלל לא מניעה את הכדור, וחוץ מדוראנט אין כלום. הוא קולע 18 נקודות ברבע, אבל למדנו במשחק 1 ששחקן 1, טוב ככל שיהיה לא מנצח קבוצה. בצד של הרוקטס כריס פול מתעורר עם 11 נקודות והרוקטס מנצחים גם את הרבע הזה 31 – 29.

גולדן סטייט מנסה להעיר את קרי ברביעי, והוא קולע שלשה ראשונה במשחק. אבל יוסטון לא מפחדת, ועל כל שלשה של גולדן סטייט היא עונה באחת משלה

https://twitter.com/NBA/status/996947423258906624

אריק גורדון היה השחקן הכי טוב של הרוקטס הלילה, והשלשה הזו כנראה סוגרת סופית את המשחק.

סוף שעון, על שמירה מצויינת של דריימונד גרין. הרוקטס מעלים את ההפרש לאיזור ה-30, ו-4 דקות לסיום המשחק קר זורק את המגבת (זאזא) למגרש. נתראה במשחק 3.

הדבר היחיד שמעיב על המשחק הוא שכריס פול סיים אותו צולע וירד סופית לספסל 8 דקות לסיום. נראה שמשהו ברגל לא בסדר, אבל לא ברור מה, וכמה חמור זה. נקווה לראות אותו בריא ושלם בפתיחת משחק 3.

ג'יימס הארדן עשה את מה שהוא יודע לעשות וסיים עם 27 נקודות ו-10 ריבאונדים. הבעיה היא לא רק היעילות המזעזעת (9 מ-24 מהשדה, 3 מ-15 לשלוש), אלא גם העובדה שהוא פשוט פגע במשחק של הרוקטס הלילה. כל פעם שהוא התחיל את ההתקפה והלך לבידוד זה נראה רע, ולא הצליח. בכל פעם שההתקפה התחילה אצל מישהו אחר זה נראה מצויין. גם כשהוא קיבל את הכדור בשטף של ההתקפה היה לו הרבה יותר קל להגיע לטבעת. זה לא רק יום רע משלוש, הארדן המשיך לשחק את המשחק הראשון בזמן שהקבוצה שלו שינתה פאזה.

אריק גורדון קלע 6 שלשות בדרך ל-27 נקודות והיה בלתי עציר. זה לא רק קאטץ' אנד שוט, גם כשהוא יצר לעצמו הוא נראה מצויין.

פי ג'י טאקר עם 22 נקודות ( 8 מ-9 מהשדה, 5 מ-6 לשלוש) נתן משחק מצויין, והווריורס התחרטו כל פעם שהוא נשאר חופשי. אריזה עם 19 נקודות, הגנה מצויינת (2 חטיפות) ו-6 אסיסטים שהגיעו מהנעת כדור. גם הוא סופר יעיל עם 7 מ-9 מהשדה.

כריס פול עם 16-4-6 ו-3 חטיפות. הוא אמנם קלע לא טוב (6 מ-14 מהשדה) אבל ניהל את משחק ההתקפה של יוסטון מצויין. הסיבה שלא היו לו יותר אסיסטים היא הנעת הכדור והפרגון שהיו ברוקטס הלילה.

דוראנט הוביל את הווריורס עם 38 נקודות (13 מ-22 מהשדה).

היו יותר מדי התקפות שרק הוא או השחקן שהעלה את הכדור נגעו בכדור. 0 תנועה של שחקני הווריורס שעומדים ומביטים. קר חייב לחזור למשחק של הווריורס שכולנו כבר מכירים. קרי עם 16-7-7 אבל רק 7 מ-19 מהשדה ו-1 מ-8 לשלוש. ברור לעין שהוא עדיין לא 100%. לפחות בהגנה הוא נראה טוב יותר הלילה עם כמה מהלכים טובים על בידודים של הרוקטס שנגמרו בכלום. קליי אנמי עם 8 נקודות (3 מ-11 מהשדה). גרין עם 6-6-6-2-2 לא מספיק מעורב בהתקפה ובהגנה.

בסופו של דבר הרוקטס השיגו עצירות והפכו אותם לנקודות. גולדן סטייט לא, ובלי משחק המעבר הרבה יותר קשה לה. העובדה ששחקני המשנה של הרוקטס פרחו הלילה, לא נובעת מאיזה זריקת עידוד או שיחת מוטיבציה. היא נובעת מאיך שהרוקטס שיחקו. הכדור נע, וכמו שקר אומר, כשכולם נוגעים בכדור, כולם מעורבים. יופי של תגובה של יוסטון להפסד במשחק הראשון, וזה נראה שדאנתוני לא תקוע בתבנית שלו. הוא חזר עם נצחון ומשחק טוב יותר של הקבוצה שלו אחרי כל הפסד של יוסטון בפלייאוף. האם זה יספיק נגד הווריורס? משחק 3 בלילה שבין ראשון לשני באוקלנד. נקווה לראות משחק טוב של שתי הקבוצות, עם המון מתח.

חושבים שפי ג'י טאקר זוכר שהוא שיחק פעם על הפרקט בחולון?

האינטרנט מנסה לעורר יריבות בין פול וקרי. לקרי יש את הוידאו המפורסם שבו פול נופל. אז הנה פול השיג נקמה בפעם השניה כשהוא גורם לקרי ליפול

וזה מהמשחק הראשון

https://twitter.com/RealSportsTaIk/status/996216790916182016

טופ 5 מהמשחק