משחק 2 בגמר ה-NBA היה שונה בתכלית ממשחק 1. קליבלנד מאבדת רק 9 כדורים, לעומת 20 איבודים של הווריורס. קליבלנד מגיעה ל-100 זריקות, לעומת 89 בלבד של הווריורס. דריימונד גרין עם בעיית עבירות משחק דקות מוגבלות. ועדיין, התוצאה אותה תוצאה. חצי ראשון צמוד ביתרון של הווריורס, בריחה ברבע השלישי, ו-4 דקות לסיום קליבלנד מרוקנת את הספסל שלה לגארבג' טיים. הנה הנקודות שלי למשחק הלילה.

1. קליבנד הגבירה את הקצב – העצה הכי פופלרית ברשתית הייתה לקליבלנד להאט את המשחק. אז קליבלנד ניסתה להאיץ אותו. אחרי איבוד, אחרי סל, אחרי עונשין, בכל מצב קליבלנד מחפשת את לברון במתפרצת. המשחק נראה כמו משחק חתול ועכבר. גולדן סטייט עולה ליתרון של 10 נקודות וקליבלנד חוזרת ונצמדת. עד שלקליבלנד נגמר האוויר. 5:41 לסיום הרבע השלישי קיירי מצמצם ל-86 : 82 וגולדן סטייט יורדת לפסק זמן. היא חוזרת ממנו בריצת 12-2. לקליבלנד כבר אין אנרגיות לחזור. 1:06 לסיום לברון יורד לספסל ורואים אותו מתנשף קשות.

לברון שיחק יותר מ-32 דקות ב-3 רבעים. צריך לזכור ששומרים עליו אנדריי איגודלה, קווין דוראנט, דריימונד גרין, והוא צריך לשמור על קווין דוראנט. זה לא קל. הוא אמנם מקבל מנוחה בין המשחקים, אבל לעומת הטיולים הקלילים במזרח פה הוא נאלץ לתת 200%. בסיום המשחק לברון לא הגיע למסיבת העיתונאים ודיבר עם העיתונאים בחדר ההלבשה כיוון שהתייבש.

קליבלנד צריכה בעצמה את המשחק המהיר, אבל היא חייבת את לברון ברבע הרביעי בשביל לנצח, וטיירון לו חייב למצוא לו דקות מנוחה.

2. לסטף קרי חשוב להצטיין בגמר הזה, ובינתיים הוא עומד במשימה בכבוד. מהלך אחד של הלילה הגיע למקום שלישי בחמישיה, ואנחנו נראה אותו עוד פעמים רבות

מהזוית ההפוכה ניתן לראות שזה דאבל

כנראה שהייתה עבירה של לברון לפני כשתפס לו את היד, אבל זה לא משנה את העובדה שקרי החזיק את הכדור ב-2 ידיים. זה גרם ללברון לקפוץ, ועזר לקרי לעבור אותו. לברון האחרון להתלונן עם הכבוד שהוא מקבל מהשופטים (השחקן היחיד שצעד וחצי שלו נמשך 3-4 צעדים), אבל זה לא מכשיר את העבירה של קרי.

3. לברון היה מדהים 2.5 רבעים וזה הספיק לו לטריפל דאבל (29-11-14) גם קרי רשם טריפל דאבל (32-10-11 עם 8 איבודים, לא כולל ההוא מלמעלה שלא נשרק). אבל קווין דוראנט ברמה אחרת לגמרי. 33 נקודות היום, ושלא כמו במשחק הראשון, הכשרון העצום שלו נדרש לכל אחת מהן. במשחק הראשון ראינו התפרקות של ההגנה של קליבלנד והרבה הטבעות של דוראנט. היום השומרים שלו נשארו לפניו, וזה ממש לא הפריע לו. הוא מצא זמן גם למסור 6 אסיסטים.

אלא שדוראנט לא הסתפק בזה. דריימונד גרין נקלע לבעיית עבירות, ודוראנט היה שם כדי לקחת גם את הנטל ההגנתי. 11 ריבאונדים בהגנה (13 במשחק), 3 חטיפות ו-5 חסימות.

4. ונחזור לטריפל דאבלים. היסטוריה

ג'יימס וקרי הראשונים לרשום טריפל דאבל באותו משחק בגמר ה-NBA, ורק פעם שניה שזה קורה בפלייאוף (לו אלסינדור, הלו הוא קארים עבדול ג'אבאר ו-וולט פרייזר עשו את זה ב1970).

ג'יימס עם טריפל דאבל שמיני בגמר ה-NBA משווה את השיא של מג'יק ג'ונסון. אין אף שחקן אחר עם יותר מ-2. ראסל ווסטברוק, תרשום תרשום (צריך להגיע לגמר בשביל זה אבל זה זניח).

5. ועוד היסטוריה. 18 שלשות הלילה, זה שיא גמר חדש.

6. גולדן סטייט הלילה עם 51.7% מהשדה, 41.9% משלוש, 91.7% מהקו. הראשונה לעשות 50-40-90 מאז הסלטיקס של 1986. להבדיל, הם קלעו 4 שלשות באותו משחק.

7. קליי תומפסון – אחרי 3 מ-16 במשחק הראשון הוא קולע היום 8 מ-12 ל22 נקודות. ממשיך לשחק הגנה פנומנלית. תומפסון הבטיח לקנות לשחקני הקבוצה טוסטר אם יזכו באליפות.

בקצרה, לפני 3 חודשים מישהו ביקש מקליי לחתום על טוסטר. בתמונה אפשר לראות את הבלבול אצלו. מאז הווריורס נצחו 28 מ-29 משחקים, וגם במשחק שהפסידו, קליי לא שיחק.

אבא שלו אגב קרא לו קמצן. אמר שזה צריך להיות טוסטר היי טקי במיוחד, או לקנות לכל האוהדים אחד…

8. אז מה הלאה? הסדרה עוברת לקליבלנד למשחק 3 ביום רביעי בלילה. זה אמור לתת בוסט לשחקני המשנה של קליבלנד. הם נראו היום טוב יותר מהמשחק הראשון, אבל עדיין עם השפעה מינימלית. זה אמור גם לבטל את יתרון השיפוט שהיה לווריורס. אני לא חושב שהשיפוט הכריע את המשחק, ועדיין לביתיות יש השפעה. כל זה לא יספיק לקליבלנד מול כמות הכשרון והכושר של הקבוצה מאוקלנד. הם עדיין צריכים למצוא פתרונות הגנתיים. לו ניסה לשים על דוראנט את שאמפרט\סמית' בדקות שליווינגסטון שיחק, ולהחביא את לברון על ליווינגסטון שלא קולע מרחוק. זה לא ממש האט את דוראנט, אבל מכיוון שכרגע שום דבר לא מאט את דוראנט, אולי עדיף לחסוך ללברון את האנרגיה. ככה הוא גם פנוי לעזור בהגנה.

ההאצה של קצב המשחק יצרה משחק ריצות, וקליבלנד מצליחה להחזיק מעמד עם הווריורס כל זמן שללברון עדיין יש אוויר. אם לו מתכנן להמשיך ככה הוא חייב למצוא ללברון יותר דקות מנוחה, ולא משנה אם זה על המגרש או הספסל. לאב היום היה מעורב מאוד בדקות הראשונות, ועדיין לברון היה צריך לתפקד שם.

קיירי חייב להתעורר. 19 נקודות היום, אבל ב-8 מ-23 מהשדה וזה רחוק מלהיות מספיק טוב.

9. האם היה לקר חשוב לחזור במשחק הזה כדי להספיק להיפרד מהקהל באורקל ? (בהנחה שיש סיכוי שהסדרה תגמר ב-4, זה יכול להיות משחק הבית האחרון העונה של הווריורס).

10. מה תהיה המשמעות של MVP לדוראנט? קרי מאוד רוצה את הפרס הזה, את ההכרה הזו. האם זכיה של דוראנט תגרום לו למחשבות שניות על ההצטרפות של דוראנט?

הנה הטופ 10 של הלילה. לג'אבייל הספיקו 3 דקות בשביל לקחת את המקום הראשון (לא בצדק לדעתי. היו מהלכים גדולים במשחק)