אחרי שהסתכלנו על הצד של הקבוצות, הגיע הזמן להסתכל על הצד של השחקנים שיהיו חופשיים בקיץ הקרוב. אלו 30 השחקנים הבכירים שיכולים להיות חופשיים בקיץ הקרוב. מה מצפה לנו?

1. לברון ג'יימס (אופציית שחקן)

כמובן שהוא השחקן הבכיר בשוק, והשמועות והכיוונים רבים. לאלו קבוצות יש מספיק כסף בשביל לתת לו חוזה מקסימום (חוזה שמתחיל ב-35 מליון דולר)? אטלנטה, אינדיאנה, דאלאס, לייקרס, פילדלפיה, פיניקס, קליבלנד ושיקגו. מהרשימה הזו אפשר כבר להוריד קבוצות שלברון לא ילך אליהן כי הוא יתקשה להתמודד על אליפות בהן. נשארנו עם אינדיאנה, לייקרס, פילדלפיה וקליבלנד. על אינדיאנה אין שמועות וספק גדול אם לברון ילך לשם. מילא לבגוד בקליבלנד אבל עם אינדיאנה? הלייקרס זו אופציה מ-2 סיבות: 1. זו לוס אנג'לס וללברון יש 2 בתים והמון עסקים בעיר. 2. ללייקרס יש מספיק כסף לעוד שחקן חופשי בכיר, וחבורת צעירים מעניינת. פילדלפיה התחילה במסע לגייס את לברון ויהיה מאוד מעניין לראות אותו שם, הגם שזה כנראה יפגע בסימונס שיוביל כדור הרבה פחות. יוסטון לא מוזכרת פה כיוון שהם חייבים להפטר מכמה חוזים (ראיין אנדרסון) ואולי לשכנע את כריס פול להתפשר על השכר בשביל להחתים את לברון, אבל זו אופציה ריאלית בהחלט. קליבלנד זה הבית ותמיד קיימת האופציה שלברון יחתום שם.

הימור: השמועות על הלייקרס נראות הכי רציניות וזה מבטיח 4 מפגשים בשנה עם הווריורס. יהיה מעניין.

2. קווין דוראנט (אופציית שחקן)

אלא אם כן יהיה פיצוץ רציני בגולדן סטייט עד הקיץ, סיכוי קלוש שיעזוב. הוא ויתר על 10 מליון דולר בקיץ הקודם בשביל להשאר, רמז שלא יוותר על כסף הקיץ.

הימור: הווריורס ישלמו.

3. פול ג'ורג' (אופציית שחקן)

ג'ורג' רצה לייקרס, ובגלל זה אינדיאנה העבירו אותו לאוקלהומה סיטי. ההדחה בסיבוב הראשון לא טובה לעתיד של השחקן עם המועדון. ובלי קשר לכדורסל, אוקלהומה סיטי היא הרבה דברים, אבל בטח לא לוס אנג'לס. ג'ורג' רוצה לחזור הביתה.

הימור: ברוך הבא ללייקרס.

4. כריס פול (חופשי)

כריס פול מאוד נהנה ביוסטון. בצירוף העובדה שהקבוצה מצליחה איתו, והשילוב עם הארדן מצויין, ספק אם פול יעזוב למקום אחר. השאלה היחידה היא כמה. פול לא רוצה להתפשר על השכר, אבל הוא יהיה בן 33 בקיץ. הוא לא יוכל לקבל חוזה ל-5 עונות, אבל יוכל לקבל חוזה ל-4 עונות (חוק ה-38 מונע מקבוצה להחתים שחקן ל4 או 5 עונות במידה והוא מגיע לגיל 38 במהלך החוזה). פול בעבר הוביל את הקו שמתנגד להנחות שהשחקנים הבכירים נותנים למועדונים. לרוב ההנחות האלה בעיקר חוסכות למועדונים במס המותרות, מה שאומר שזה כסף שיוצא מהכיס של השחקנים ומגיע לכיס של הבעלים. יוסטון נמצאת במצב בעייתי ועוד לפני החוזה של פול צפויה לעבור את הגג. היא צריכה להפטר מהחוזים של אנדרסון וגורדון אם היא רוצה להתחזק והחוזה של אנדרסון כרגע נראה לא סחיר. פשרה של פול לא תביא כלום בלי העברת החוזים הנ"ל. כמובן שקיימת האופציה שהיה סיכום מתחת לשולחן עם יוסטון עוד לפני הטרייד ההוא.

הימור: קרוב למקסימום ל-4 עונות ביוסטון.

5. ניקולה יוקיץ' (אופציית קבוצה\חופשי מוגבל)

התסריט הריאלי היא שדנבר יתנו לו חוזה מקסימום בקיץ הקרוב. כל תסריט אחר יכול לאפשר לו לעזוב בקיץ הבא ללא תמורה.

הימור: יוקיץ' ישאר בדנבר על חוזה חדש.

6. דמארכוס קאזינס (חופשי)

קאזינס היה אמור להיות שחקן מבוקש מאוד בקיץ. הוא היה תוכנית ב' של הלייקרס. אחרי הפציעה הקשה שעבר, לא נראה ש…השתנה כלום. הביקוש עדיין גדול כשדאלאס מסומנת שמועמדת. מי שלא יכולה להרשות לעצמה לאבד אותו היא ניו אורלינס, ולכן לא תהיה לה ברירה אלא להציע לו חוזה מקסימום או משהו באיזור.

הימור: ניו אורלינס ישלמו.

7. קלינט קאפלה (חופשי מוגבל)

קאפלה רשם עונה נפלאה ופלייאוף מצויין. חוסם וריבאונדר מצויין, שחקן פיק אנד רול מצויין, ועושה את כל מה שהוא יודע, ולא יותר מזה. אפילו אחוזי העונשין ישתפרו. לפי השמועות פיניקס מעוניינים ונראה שקאפלה יקבל מהם הצעה ששווה 20 מליון דולר לעונה. יוסטון לא יכולים לוותר עליו, כיוון שאין להם עוד שחקני פנים, ויהיו חייבים להשוות.

הימור: אולי יחתום בקבוצה אחרת, אבל יוסטון ישוו.

8. דיאנדרה ג'ורדן (אופציית שחקן)

איזה שוק יש לסנטר בן 30 שלא קולע עונשין? לאף אחד אין ספק לגבי ההשפעה של דיאנדרה על המשחק, אבל נראה שהשוק בשבילו מצומצם מאוד, והוא יתקשה לקבל את הסכומים שקיבל לפני 3 קייצים. לאור החוזה של לו וויליאמס, יש סבירות מסויימת שדיאנדרה ישאר בחוזה שלו ויחכה לקיץ הבא. מצד שני השמועות הן שדאלאס לא למדה כלום ממה שקרה פעם שעברה ושוב מעוניינת בשירותיו.

הימור: נשאר בחוזה.

9. ג'וליוס ראנדל (חופשי מוגבל)

הלייקרס מתעניינים בשמות הגדולים וגם אם יפספסו את כולם, לא ירצו להשקיע כסף בראנדל ולאבד גמישות בקיץ 2019. סבירות גבוהה שראנדל יקבל חוזה בינוני-גבוה בקבוצה אחרת ויעזוב. דאלאס וברוקלין הן אופציות לא רעות עבורו.

הימור: דאלאס ב-15 מליון דולר.

10. ארון גורדון (חופשי מוגבל)

האם הוא שווה חוזה מקסימום? זה כנראה מה שידרוש. האם יש קבוצות שיתנו לו את זה? לא ברור. גורדון מראה ניצוצות של שחקן על מצד אחד, אבל מרבה להפצע מצד שני. אורלנדו צריכה לתת לשוק לקבוע את המחיר שלו, ולהשוות הצעות שיקבל. היא במצב גרוע לתת לו מקסימום, ובמצב גרוע לתת לו לעזוב.

הימור: מקסימום באורלנדו.

11. מרכוס סמארט (חופשי מוגבל)

פלייאוף מצויין העלה את קרנו, והדיבורים הם שסמארט מחפש חוזה של 12-14 מליון דולר לעונה. הסלטיקס ישמחו להשאיר אותו, אבל לא ברור אם ישושו להכניס את היד לכיס ולשלם לו את הסכומים האלה בעודם משלמים לקיירי, הייוורד, הורפורד, וכאשר הארכת החוזה של ג'יילן בראון ממש מעבר לפינה.

הימור: סמארט צעיר, ויכול מאוד להיות אבן פינה לקבוצות כמו אטלנטה ושיקגו שנמצאות רק בתחילת תהליך הבניה. קשה לדעת לאן זה ילך, וכמה דני איינג' מוכן להשוות.

12. אייזיה תומאס (חופשי)

לפני שנה היה נראה שתומאס יקבל הרבה כסף בקיץ הקרוב. מאז הוא עבר פציעה קשה, לא הצליח להשתלב בקליבלנד, ונשלח בטרייד ללוס אנג'לס. ספק רב אם מישהו יתן לו משהו שמתקרב למקסימום. השאלה כמובן על כמה יתפשר, ובאיזה קבוצה יבחר. כרגע אפילו לא ברור איזה קבוצה רוצה אותו בכלל.

הימור: אין ממש, יכול להתגלגל לכל קבוצה, אבל סיכוי שיקבל חוזה באותו גובה כמו החוזה הנוכחי (8 מליון דולר לעונה) או אפילו נמוך יותר.

13. יוסוף נורקיץ' (חופשי מוגבל)

המעבר לבלייזרס עשה לו רק טוב. פורטלנד לא יכולה להרשות לעצמה לאבד אותו ותצטרך לשלם. קשה לדעת איזה הצעות יש לסנטר בשוק מאוד קשה, כשיש סנטרים טובים ממנו, ובכלל כאשר תפקיד הסנטר כבר ירד מנכסיו. מצד שני, יש כאן פוטנציאל גדול לסטנד אוף בינו ובין פורטלנד עד קרוב לפתיחת העונה הבאה.

הימור: פורטלנד ישלמו יותר מדי.

14. כרמלו אנתוני (סיום חוזה מוקדם)

כרמלו כבר מזמן לא מפגין את היכולת שמצדיקה את השכר הנוכחי שלו. ההנחה הסבירה היא שהוא ישאר באוקלהומה סיטי כדי לקבל עוד 27 מליון דולר, ולשחק עם ווסטברוק.

הימור: נשאר בחוזה שלו.

15. וויל בארטון (חופשי)

בארטון מסיים חוזה זול מאוד של 3.5 מליון דולר לעונה. גם הוא וגם דנבר יודעים שהוא שווה הרבה יותר מזה. השאלה כמה דנבר תציע, תלויה בעיקר האם תצליח להיפטר מהחוזים של קנת' פאריד ו-ווילסון צ'אנדלר. את יוקיץ' היא תחתים בכל מקרה. אם לא תצליח להיפרד מפאריד וצ'אנדלר היא כנראה תכנס לתוך מס המותרות, ואז החוזה של בארטון יהיה יקר מדי עבורה. בארטון שחקן שישי מהטובים בליגה, ויש לא מעט קבוצות שישמחו לקלוט אותו, אולם נראה שהגג שלו זה המיד לוול.

הימור: מיד לוול בדנבר ל-3 עונות.

16. אייברי בראדלי (חופשי)

גם בראדלי מסיים חוזה זול, אבל קצת פחות. 8 מליון לעונה. סביר שיחפש יותר כסף. השאלה העיקרית היא האם יש מי שישלם. במחיר הנוכחי שלו יש הרבה קבוצות שישמחו להחתים אותו. במחיר קצת יותר יקר זה נהיה בעייתי. שומר מצויין וקלע טוב, השאלה העיקרית לגביו היא האם ערכו נופח אצל בראד סטיבנס או לא.

הימור: מיד לוול בקליפרס.

17. ג'י ג'י רדיק (חופשי)

הביקוש לשלשות רק עולה, ואין הרבה קלעים כמו ג'י ג'י רדיק. בעונה האחרונה היה על חוזה של 23 מליון דולר בפילדלפיה. סבירות גבוהה שהחוזה הזה היה פיצוי על החוזה שיציעו לו בקיץ וכנראה יהיה הרבה יותר נמוך. תלוי גם האם יצליחו למשוך שחקן בעל שיעור קומה כמו ג'ורג' או לברון.

הימור: 12-15 מליון דולר לעונה אחת בפילדלפיה.

18. תדאוס יאנג (אופציית שחקן)

יאנג עבר מספר קבוצות, ואולי ההצלחה של אינדיאנה תגרום לו להשאר שם. שחקן חיובי שתורם בריבאונד ובהגנה, יש לו קליעה, והתקפה סבירה.

הימור: ישאר באינדיאנה על חוזה ארוך טווח, נמוך יחסית (באיזור ה-10 מליון).

19. דרק פייבורס (חופשי)

פייבורס נחשב לאחד הגבוהים המבטיחים בליגה ממש לא מזמן. פציעות ושילוב לא טוב עם רודי גובר הורידו את קרנו. אין לו את היכולות של הגבוה החדש, אבל הוא עדיין גבוה הגנתי טוב, וכאלה אין הרבה בליגה. השאלה היחידה היא איך הוא רואה את עצמו. אני מאמין שהוא ימצא חוזה בינוני בקלות (12-15 מליון דולר), אבל אם יחפש יותר מזה יתקשה.

הימור: קשה להמר כאן. סיכוי יותר מסביר שיוטה לא ינסו לשמור עליו. לקבוצות הטובות אין כסף לשלם לו, הקבוצות הפחות טובות לא ירצו אותו. אולי ברוקלין יחזירו אותו לקבוצה בה התחיל את הקריירה שלו בליגה?

20. ברוק לופז (חופשי)

לופז גבוה התקפי מצויין, אבל ההגנה שלו ויכולות הריבאונד לא מספיק טובות בשביל לקבל את הסכומים שהוא התרגל אליהם. האם הגיע הזמן להתחיל לחפש טבעת?לא ברור. אחרי שנים ארוכות מדי בברוקלין ועוד עונת לוטרי בלייקרס, הגיע הזמן שלופז יחפש קבוצת פלייאוף. יכול להיות חיזוק זול לכל קבוצה.

הימור: יחתום על המיד לוול באחת הקונטנדריות.

21. ג'אבארי פארקר (חופשי מוגבל)

אחרי 2 פציעות ברך קשות פארקר מחפש חוזה מקסימום. הבעיה עם פארקר היא לא רק הפציעות. שחקן התקפי טוב שמחזיר הכל בהגנה, לא משפיע על אחוז הניצחונות של הקבוצה (לפחות לא לטובה). הבאקס רוצים לשמור אותו, השאלה היא כמה יהיו מוכנים לשלם, ואיזה שוק יש לשחקן.

הימור: מישהו ייתן לו יותר מדי כסף, אבל אני לא יודע מי.

22. רודני הוד (חופשי מוגבל)

המעבר לקליבלנד טרף את הקלפים עבורו. חוסר התפקוד שלו מהרגע שהגיע לשם לא מרמז טובות לקיץ הקרוב. אולי זה טוב לקליבלנד שיוכלו להשאיר אותו על חוזה נמוך.

הימור: יישאר בקליבלנד על חוזה קצר ונמוך יחסית.

23. טייריק אוונס (חופשי)

אוונס היה מצויין על חוזה מינימום בממפיס, ויש סיכוי שקבוצות הצמרת ירצו אותו באותו מחיר. לא ברור אם הוא יהיה מוכן. איפשהו נראה שיתפשר על המיד לוול.

הימור: מיד לוול באחת מקבוצות קצה הצמרת (חזרה לניו אורלינס?)

24. אנאס קאנטר (אופציית שחקן)

השחקן הכי נאמן לקבוצה בה הוא משחק באותו רגע. אחרי עונה מצויינת בניקס, עדיין נחשב לחור בהגנה. מצד שני, קאנטר יעשה הכל בשביל לא לחזור לטורקיה.

הימור: לא יצא מהחוזה בניקס.

25. זאק לאבין (חופשי מוגבל)

לאבין שחקן מלהיב, אלוף ההטבעות פעמיים, אבל אחרי פציעת ברך קשה, קשה לדעת איזה שוק יש לו. צריך לזכור שלאבין אמנם התחיל לקלוע בעונתו השלישית והרביעית, אבל הוא עדיין סקורר לא יעיל, וגם שומר בינוני ומטה. קבוצות הליגה מאוד חשדניות כלפי שחקנים כמוהו, אבל ללאבין עדיין יש את היכולת להושיב צופים בכסאות. איכשהו שיקגו דוחפים את המחיר שלו למעלה כשהם מודיעים שהם מתכננים להשוות כל הצעה. האם באמת ישוו או שהם מחפשים לתקוע קבוצות אחרות?

הימור: איזור ה-60 מליון ל-4 שנים.

26. טרבור אריזה (חופשי)

אריזה יחגוג 33 יום לפני פתיחת השוק החופשי, וגם אחרי 13 עונות בליגה הוא עדיין מחפש חוזים גבוהים. הדיבור הוא שהוא רוצה 50-60 מליון דולר ל-5 עונות. האם יהיה מוכן לעשות הנחה ליוסטון? האם יהיה מוכן לעשות הנחה לקונטנדרית? לא ברור.

הימור: נראה לי ש-50 ל-5 זה קצת גבוה. 30 או 32 ל-4 נשמע לי יותר סביר.

27. קנטביוס קולדוול-פופ (חופשי)

בקיץ שעבר רצה חוזה מקסימום, ובסוף ויתר על הצעה מדטרויט וחתם בלייקרס לעונה אחת על 18 מליון דולר. אם הלייקרס יפספסו את כל השמות הגדולים סביר להניח שיציעו לו הצעה דומה. קק"פ הגיע לליגה על תקן של קלע, ולא ממש מצדיק את זה. שומר מצויין וזה לטובתו. העונה בלייקרס ומשבר הכסף בליגה ממש לא עשו טוב לשאיפות החוזיות שלו.

הימור: חוזה לעונה אחת, הפעם הרבה יותר נמוך, אטלנטה מקום טוב להתחיל מחדש (למד שם בקולג').

28. אלפריד פייטון (חופשי מוגבל)

השאלה העיקרית היא האם יש עדיין מישהו שמאמין באלפריד פייטון. מצד אחד רכז מלהיב שיכול לרשום טריפל דאבל. מצד שני לא מסוגל לקלוע, ותוקע את משחק ההתקפה. כנראה יאלץ להסתפק בלהיות רכז שני, ולהתחיל לבנות את עצמו מחדש. חייב לשפר את הקליעה.

הימור: חוזה מינימום בדטרויט, יתחרה עם איש סמית' על תפקיד הרכז השני.

29. ג'אליל אוקאפור (חופשי)\נרלנס נואל (חופשי)\ גרג מונרו (חופשי)

מי מאמין בפרוייקט שיקום? מי מאמין בסנטרים של פעם?

הימור: אוקפור\נואל – חוזה מינימום עם אופציה לעונת שיקום בסין.

מונרו – 3-4 מליון דולר לעונה אחת.

30. דירק נוביצקי (אופציית קבוצה)

אל דאגה, זה רק איזכור של כבוד.

הימור: ישאר בדאלאס