עוד עונה הסתיימה לה וזמן הסיכומים הגיע – בשביל זה אני פה!

סתם, אני לא פה בשביל זה, אני פה בשביל לנקות פנלים ולהאכיל את החתול' אבל גנבתי ממישהו מקלדת והחלטתי לשרבט את הסיכומים שלי בכל זאת. יאללה יוצאים לדרך!

חמישיית העונה: ג'יימס הארדן, ראסל ווסטברוק, לברון ג'יימס, יאניס אנטדקומפו, אנת'וני דיוויס ("מה? ראסל לפני קארי? ואיפה דוראנט?" תרגעו, הם בחמישייה השנייה, הפסידו מלא משחקים על פציעות. חוץ מזה שמתם לב שראסל שוב על טריפל דאבל עונתי?)

החמישייה השנייה: סטף קארי,  דמיאן לילארד, קווין דוראנט, למרקוס אולדריג', גו'אל אמביד (כן כן, אולדריג', מה ששמעתם. הספרס בלי קוואי אולי מעניינים כמו מצב גידולי החסה בקירגיסטן, אבל היי, הוא נותן עונה חלומית. ולמי ששואל, הייתה בצורת בקירגיסטן השנה).

החמישייה השלישית: קיירי איירווינג, ויקטור אולדיפו, ג'ימי באטלר, פול ג'ורג', רודי גובר (כן, שמתי את באטלר בסמול פורוורד. מה תעשו לי? ככה בא לי. ושימו לב לשמות שלא הצליחו להכנס – דמאר דרוזן, קארל אנתוני טאונס, אל הורפורד, כריס פול, כריסטאף פורזינגיס, קייל לאורי. היתה עונה מעולה להרבה שחקנים).

החמישיה האחרונה: כל חמישייה ששיחקה בפיניקס או ממפיס בחודש האחרון. או אטלנטה. או דאלאס. או שיקגו. אוקיי, הבנתם את הרעיון.

החמישיה הסודית:  והכלב. מאת אניד בלייטון.

ה-MVP בסדר יורד:

1 – ג'יימס הארדן

2 – לברון ג'יימס

3 – אנת'וני דיוויס

12,843 – רון בייקר

שחקן ההגנה בסדר יורד:

1 – רודי גובר

2 – ג'ואל אמביד

3 – אל הורפורד/אנדרה רוברסון (קשה להחליט! שמתי שניים. יש למישהו בעיה? נא לרשום תלונה בכתב ולשים בתיבת התלונות, שם ליד הקיר איפה שכתוב "מגרסה").

3,692 – כל שחקן בקליבלנד חוץ מלארי נאנס ג'וניור.

השחקן השישי:

לו וויליאמס – כשהשחקן השישי שלך כמעט נכנס לאולסטאר, אבל כל הקבוצה לא נכנסת לפלייאוף, זה סימן שאתה הקליפרס.

השחקן המשתפר:

ויקטור אולדיפו – הפרס הכי קל בתולדות הפרסים, מאז שחווה מסיפור גן עדן זכתה בתואר "אשת השנה". הסיכוי שאולדיפו לא יזכה בפרס הזה הוא כמו הסיכוי שזהבה גלאון תקבל פרס מפעל חיים של ארגון לה פמיליה. מלהיות הערת אגב בטרייד של פול ג'ורג' הוא הפך להיות אולסטאר לגיטימי. ראויים לזכור – קאפלה, אינגראם, אולדריג'.

רוקי העונה: די נו, אל תעשו לי את זה. יותר פשוט שתשאלו אותי את מי אתה אוהב יותר, אבא או אמא. או מה יותר כבד, קילו נוצות או קילו ברזל. אם בכל זאת תתעקשו נלך עם סימונס על חודו של קול.

רוקי העונה 1ב –  דונובן מיטשל, שמפסיד רק בפוטו פיניש.

שוקי העונה: שוקי זיקרי. אחרי שהתמוטט כלכלית וירד לחו"ל, פתח השנה מספרה מצליחה בניו יורק. חבל שרון בייקר לא ניגש אליו לעשות משהו עם הרעמת פורנו שנות השבעים שלו.

אגב רעמת הפורנו של רון בייקר, הידעתם שמישהו אשכרה טרח לפתוח פרופיל בטוויטר שנקרא Ron Baker's Hair.

מאמן העונה: בראד סטיבנס. כמות הפציעות של בוסטון השנה לא נתפסת, ואיכשהוא הם מקום שני במזרח, על גבם של שחקנים צעירים מאוד והורפורד אחד. גם קווין סניידר ודווין קייסי ראויים לאזכור על קסמים ונפלאות שעשו, גם מקמילן, וסטוטס ודאנת'וני ופופוביץ ועוד ועוד. רמת האימון בליגה נדמה שעלתה פלאים לאחרונה.

לא מאמן העונה: כל מי שאחראי לזה שמילווקי נראית כמו פח במקום להיות טופ 3 במזרח, כל מי שמאמן הגנה בקליבלנד, כל מי שמאמן התקפה בפיניקס ונבן ספאחיה.

סיפורי העונה בסדר יורד:

5 – מחזור רוקיז מטורף.

4 – הבלגן בקליבלנד חוגג, קובי אלטמן מחליף חצי קבוצה, לברון מחליף הילוך.

3 – הפציעות, קוואי לנארד, גורדון הייוורד, קיירי איירווינג, סטף קארי, מייק קונלי, מרקל פולץ, ג'ואל אמביד, הכבוד של פיניקס, תקרת השכר של דטרויט, אלו רק חלק מהנפגעים של העונה.

2 – דוד של קוואי לנארד שולח אצבע משולשת להנהלת סן אנטוניו. ואז יורק להם בפנים. או ככה לפחות זה מרגיש.

1 – הסיפור המופלא על מרקל פולץ והכתף הביונית – בחירה ראשונה בדראפט וקלעי גדול, מגיע לתחילת העונה עם מכניקת זריקה אחרת לגמרי בעקבות אולי נוזלים בכתף, לא מגיע לסל בכלל, עובר טיפולים, חילופי האשמות בין פילי לסוכן של פולץ, מושבת לעונה, חוזר שבועיים מהסוף באורח פלא, ושני משחקים אחר כך נכנס באמביד עם הכתף הביונית שלו וסודק לו את ארובת העין. נשבע לכם שלא המצאתי מילה כאן.

צלף העונה שאינו עונה לשם קליי או סטף: מרקו פאקינג בלינלי. תנסו למצוא זריקה אחת שלו, שאינה בקפיצה הצידה תוך כדי פיתול הגוף ונפילה. וזה נכנס החרא הזה.

אכזבת העונה: דטרויט, ממפיס.

הפתעת העונה: אינדיאנה, ללא תחרות.

לא הפתעת העונה: מירי רגב נושאת נאום תמיכה בביבי בנושא שקר כלשהו.

מת בשביל החטאים שלנו: סם הינקי. ה-ת-ה-ל-י-ך!!

גמר המערב: יוסטון נגד גולדן סטייט.

גמר המזרח: קליבלנד נגד פילדלפיה. (מה??? פילדלפיה?? כן. ככה בא לי).

והאלופה היא: יוסטון. 4:1 בגמר נגד קליבלנד.