המדור השבועי עם השאלות הבוערות, והפעם: אריק גנות, טל קינן, דני אייזיקוביץ' והאורחים המיוחדים אורן לוי ומידן בורוכוב מפוסט אפ.

 

בן סימונס בנטס. כמה טובה ההתאמה שלו לקבוצה, ומה הסיכויים שלהם לקחת אליפות בהרכב החדש?

טל קינן: על הנייר ההתאמה מצויינת. סימונס יכול להיות רכז בהתקפה ו-4/5 בהגנה. זה מאפשר לנטס להעמיד חמישיות סמול בול קטלניות שמסוגלות לרוץ מהר ולקלוע המון מבחוץ. מעבר להגנת הפרימטר המצויינת שלו צריך לציין שסימונס מסר הכי הרבה אסיסטים לשלוש מאז שהגיע לליגה. הוא אמנם לא יקלע אבל הוא ימצא את הקלעים ולא חסר כאלו בנטס. 

 השאלה המרכזית היא כושר המשחק של סימונס. האם הוא מסוגל לחזור לפורמת משחק לאחר שלא שיחק מאז יוני? בנוסף, האופי והמצב המנטלי של האוסטרלי יעמדו למבחן בקבוצה שהיא הקונטנדרית המרכזית וכזאת שמסוקרת בפרופיל גבוה. האם הוא מסוגל לעמוד בלחץ לאור הדיווחים על מצבו הנפשי הרעוע?

 

דני אייזיקוביץ': אם הנ.ב.א. היה משחק מחשב, זה היה שילוב מושלם. שני סקוררים אדירים, ולצידם שומר ומוסר נהדר שלא מחפש לזרוק לסל. למעשה זה עבד נהדר בגולדן סטייט וסימונס אמור להיות על תקן דריימונד גרין. הבעיה שיש כאן בעייה מנטלית לא ברורה של קיירי וסימונס. יש כאן המון סימני שאלה ומעל לכל המצב הבריאותי של דוראנט. אגב, אנחנו נוטים לשכוח אבל יש להם גם צוות מסייע נהדר עם גריפין, אולדריג', האריס וקארי. באמת שבכל משחק מחשב נורמלי הם מסיימים את העונה עם תואר. אבל בליגה שלנו הכדור עגול ולא שטוח (ד"ש לקיירי), הימור שלי זה מסתיים באכזבה בגמר המזרח.

 

מידן בורוכוב: בן סימונס עבור הנטס זה הרע במיעוטו. הוא מוסיף להם אספקט מאוד חשוב בצד ההגנתי ואם הוא ישחק כפורוורד הרווח שלהם יהיה גדול. לנטס יש בעיות אחרות בסגל. נראה שללא קווין דוראנט היא לא שייכת לליגה של הגדולים.

הנטס לא בנויה כקבוצה שמסוגלת ללקחת אליפות. קיירי ודוראנט פציעים וזה עלול לסתום את הגולל על הסיכוי שלהם להגיע לפלייאוף. אני מזכיר שוב, אין קבוצות ממקום 3 ומטה שעשו ריצת אליפות (להוציא יוסטון 95).

עד כה סימונס לא הופיע בפלייאוף, הוא יקבל דונם מהשומר שלו ואם הוא לא יתקוף את הסל מבחוץ יהיה לנטס קשה מאוד להגיע רחוק.

 

אורן לוי: על המגרש הנטס מתאימים לסימונס כמו כפפה ליד (בהנחה שהכפפה באמת מתאימה ליד, אף פעם לא הבנתי את הביטוי הזה). יהיו לידו שני סקוררים אדירים, או אחד וחצי, והוא יוכל להתרכז בכל מה שהוא טוב בו. אישית אני סקפטי מאוד לגבי היכולת של סימונס לעזור לקבוצה שלו בשלבים המאוחרים של הפלייאוף. אני מבין את ההימור של ברוקלין, אבל הייתי מנסה להשיג את החבילות האחרות שהוצעו על סימונס לפני שהייתי הולך על סימונס עצמו. גם בקשר לעונה הזו וגם לעונות הבאות. אולי אני טועה והם יצליחו לשקם אותו, אבל זה רק בגלל שהוא דורש שיקום.

 

אריק גנות: מבחינת כישורי כדורסל נטו אמורה להיות שם התאמה טובה מאוד. בנטס יש כישרון התקפי מצוין גם בלעדיו, כך שההגנה אמורה לתת הרבה מאוד; יכולת מסירה כמו שלו ליד יוצר ראשי כמו קיירי אמורה לפתוח המון אפשרויות בהתקפה העומדת; וקבוצה של אתלטים כמו הנטס אמורה לרוץ הרבה ולהביא לידי ביטוי את היכולות במגרש הפתוח. אפילו היעדר הקליעה לא אמור להפריע יותר מדי כשמסביבו יש קלעי טופ כמו קיירי, דוראנט, קרי, אלדריג' וגריפין.

הבעיה הגדולה תהיה ההתאמה המנטלית והיכולת של סימונס ושל קיירי לצאת מהסרטים של השנה האחרונה. אם זה יקרה, הם מועמדים לא פחות טובים מכל קבוצה אחרת במזרח.

וושינגטון בבלגאן עם מאזן גרוע במשחקים האחרונים, דיווחים על אווירה לא נעימה בחדר ההלבשה ביל סיים את העונה ויכול להשתחרר בקיץ והם עשו שינויים משמעותים בטרייד דדליין. לאן עכשיו?

אריק גנות: וושינגטון עמדה בפני החלטה: או שהיא הולכת אול אין על הצלחה בטווח הזמן הקצר בניסיון לגרום לביל להישאר, או שהיא מוותרת על זה והולכת לבניה מחדש – שבמסגרתה כדאי לה להיפטר מכל אותם שחקנים ממוצעים שיש לה בסגל כדי להביא בחירות דראפט או שחקנים צעירים ומבטיחים.

נראה שבחרו בדרך שלא הולכת לשום מקום. פורזינגיס שחקן נחמד אבל פציע מכדי לבסס הצלחה לאורך זמן, והויתור על הארל היה יותר אודות ההשפעה שלו בחדר ההלבשה ופחות על שיפור הסגל.

הם יתנו עכשיו דקות לצעירים בניסיון לראות אם יוצא מהם משהו, אבל יעמדו בפני אותה בעיה בקיץ – אלא אם ביל יעזוב ויפתור אותה בשבילם.

 

טל קינן: לטעמי הוויזארדס צריכים לפרק את החבילה ולמכור את ביל לכל המרבה במחיר. הטרייד על פורזינגיס הוא ניצחון של הוויזארדס אך מאידך בעייתי מכיוון שהוא מסמל שהם מנסים לבנות קבוצה תחרותית סביב ביל. בנוסף הטריידים האחרים שלהם בדדליין היו גרועים והם לא הניבו נכסים/שחקנים טובים תמורת שאר הסגל, בדגש על מונטרז הארל. אני סבור כי ביל יחתום על מקסימום בקיץ ולא יעזוב את הקבוצה, אך אני חושב שכן יעבור בטרייד בשנה שנתיים הקרובות לקבוצה תחרותית יותר. זה גם יהיה המהלך הנכון עבור הוויזארדס, שצריכים ללכת לבנייה מחדש ולפתח את הצעירים. ביל לא מספיק טוב להיות כוכב ראשון של קונטנדרית.

 

דני אייזיקוביץ': הויזארדס עשו מהלך שמטרתו לסמן לביל תשאר איתנו עוד עונה. הם כבר מפנטזים על חמישייה של ביל, פורזינגיס, קולוודל פופ, קוזמה וגאדפורד עם אבדיה, האצ'ימורה ואיש סמית' מהספסל זה מרגיש כמו אחלה קבוצה לרוץ איתה. הבעיה שגם בשעת כתיבת שורות אלו, פורזינגיס פצוע, ביל פצוע ואם לומר בכנות לא ממש ברור מה הרכב בריא כזה יכול לעשות. כמו שזה נראה, עדיין התקרה נראית כמו סיבוב ראשון. הם צריכים לנצל את שאריות העונה לחזק את הצעירים, לתת לאבדיה להוביל כדור ולהתפתח, להחזיר את האצ'ימורה ותומאס בריאנט לכושר. אלו צריכות להיות המטרות ובקיץ לנסות להבין האם באמת יש פה סגל רלוונטי למשהו.

 

מידן בורוכוב: הוויזארס פתחו את העונה בצורה מעוררת כבוד. מלבד ביל הוויזארדס שמרה על הנכסים הצעירים שלה (הצ׳ימורה-קריספט-אבדיה). אחת הבעיות של הוויזארס שהסגל שלה מורכב מ-המון פורוודים עם קו אחורי חלש מאוד והעידר של מאסה בצבע.

בהנחה שביל ישאר ויחתום על חוזה סופר מקס בקיץ,וושינגטון חייבת להחתים פוינט גארד וסנטר אם יש לה שאיפות להיות קבוצה תחרותית. אנסלד ג׳וניור לא מצליח לסגור רוטציה והיררכיה בקבוצה. הרכב של ביל-KCP-קוזמה-פוריזינגיס-גאפרוד לא מספיק טוב לרמות הגבוהות. הצ׳ימורה, אבדיה שחקנים טובים אבל לא מהם תגיע הישועה ולא מן הנמנע שיהיה כדאי לויזארדס לחפש טרייד עבורם כל עוד הערך שלהם קיים.

 

אורן לוי: זו שאלה קצת מצחיקה בשביל קבוצה שדורכת במקום כבר כמה שנים. אם כבר יש פה סוג של נס במסווה. בחירת דראפט גבוהה תתן להם לפחות סיכוי לצאת מהלופ. שני חלקים מרכזיים מהאווירה הלא נעימה מחדרי ההלבשה עברו לדאלאס. עוד נס במסווה יכול להיות עזיבה של ביל בקיץ. במיוחד אם זה יעשה בסיין-אנד-טרייד – הדרך הכי טובה בשבילו להגיע לקבוצה עם שאיפות אמיתיות (לא שהוא הראה שזה משהו שמעסיק אותו בהכרח).

ג'יימס הארדן עבר שלוש קבוצות בשנתיים, ספג המון ביקורת על הכושר שלו ונתקל בחוסר רצון מאוד בולט לבחור אותו לאולסטאר. כמה מהביקורת מוצדקת ואיך זה הולך להשפיע על המשך העונה שלו?

אורן לוי: אפשר להבין את הכעס כלפיו מצד השחקנים. אם זה היה התפקיד שלי לשפוט את האופי שלו – וואלה לא מת עליו. לא חסרות שם נורות אזהרה. ובכלל, נכון שזה עידן העצמת השחקנים (שצריך למצוא לו שם אחר, כי ההשפעה של 99 אחוז מהם נמצאת בדיוק באותו מקום), אבל זה לא אומר שצריך לאהוב כל שחקן ולהסכים עם כל התנהגות. עם זאת, למה שזה ישפיע על המשך העונה? למי אכפת מה דוראנט חושב, למשל? מורי בטוח שהארדן ואמביד נותנים לו צ'אנס.זה שהעסקה קרתה עכשיו ולא בקיץ השאירה אצל הסיקסרס הרבה נכסים שאולי היו עושים את דרכם לאוקלוהומה סיטי. יהיה בסדר.

 

אריק גנות: הביקורת מוצדקת מאוד. אפשר להבין את הרצון שלו לצאת מיוסטון אחרי שנשאר שם בלי טאלנט בכלל, ולמרות שעשה את זה בדרך שמבזה את המשחק. אבל הוא הרשה לעצמו להדרדר גופנית אחרי עונה אחת בברוקלין, המשיך בתקשורת לא ברורה מול ההנהלה, ואחראי במידה מסויימת לנפילה הגדולה של הנטס מאז הפציעה של דוראנט. הרבה מתחת לציפיות עבור אקס MVP, והסבר לא רע למה אף אחד לא רצה אותו בדראפט האולסטאר.

הארדן יצטרך עכשיו להוכיח שהוא עדיין שחקן עלית בליגה. זה עשוי לדרבן אותו, ואם נראה את הארדן בשיאו זה לגמרי יכול להיגמר באליפות. אבל אם לא, מהר מאוד הוא ייחשב לעוד ווסטברוק.

 

טל קינן: הביקורות כלפי הארדן מוצדקות לחלוטין! אפס רצון לצלוח משברים קבוצתיים, אפס רצון לתמוך בחבריו לקבוצה כשהמצב נהיה קשה. הטרייד לפילי, לפחות מנקודת המבט שלי, שם סימן קריאה על כל הטענות שנשמעו כלפיו לאורך הקריירה. הקשיים לתפקד במאני טיים, הסכוסכים המתמשכים עם הכוכבים ברוקטס, הטרייד שכפה על מורי להביא את ווסטברוק וכמובן ההתנהלות הלא ספורטיבית שלו מחוץ למגרש. בעבר הצדקתי את הארדן, אך המעבר לפילי המחיש לי סופית את חוסר הלויאליות ואופיו הבעייתי. הסנגורים של המזוקן יתלו את עזיבתו בחוסר הרצון של קיירי להתחסן, אך בפועל זהו רק תירוץ שמדגיש את הביקורות, וממחיש את העובדה שהארדן בלתי נסבל בקרב כוכבי הליגה.

 

דני אייזיקוביץ': הביקורת מוצדקת מאוד. הארדן פתח את העונה שעברה בהשמנת יתר, חזר לכושר משחק בברוקלין, והעונה עוד פעם נראה רע מאוד. הוא נמצא בשלב שבו הוא צריך לחפש תואר ובמקום זה נראה שהוא כל היום עסוק בעניינים אחרים. ספורטאי ברמתו שיושב על חוזה מקסימום לא אמור להתנהל ככה.

מצד שני, רגע אחרי הטרייד שנה שעברה הארדן הזכיר לנו שהוא לא שכח כדורסל ושיחק נהדר בברוקלין. גם כאן, סיכוי סביר שהארדן בסיטואציה שתעשה לו טוב יחזור להיות השחקן שסחב את יוסטון ואחד הסקוררים האימתנים בליגה. אני מצפה שנראה הארדן שונה לחלוטין בחצי השני של העונה, את ההארדן שמגיע כדי להוכיח.

 

מידן בורוכוב: כל ביקורת על הארדן מוצדקת. שחקן שניפק עונות קריירה עם בק טו בק של בערך 35 למשחק מחליט להניף דגל לבן גם ביוסטון וגם בנטס. לא יודע מה לא עבד עבורו בנטס ולמה הוא עשה שינוי כל כך קיצוני לאחר החזרה החלקית של קיירי.

הארדן זילזל במשחק ובחבריו כששיחק ביוסטון (יותר מידי מעודוני חשפנות מאימונים) בנטס הוא סביר בטח בהתאם לציפיות.

לגביי פילדלפיה, מספיק הניצוץ הכי קטן והיחסים עם אמביד עלולים לעלות על שרטון. אני מחבב מאוד את אמביד, לא מחבב בכלל את הארדן. אני מקווה עבורם שיעופו בסיבוב השני למרות שאליפות היא אופצייה ריאלית עבורם.

משחק האולסטאר! מי תנצח? ומי יהיה MVP?

מידן בורוכוב: זאת שאלה כל כך קלה שיכלתי לענות גם במגבלה של 10 מילים.

המשחק נערך בקליבלנד, לברון יקיר העיר מגיע עם קבוצה מאוד חזקה ביחס לקבוצה מנגד. אין סיבה שקבוצת לברון לא תנצח ובקלות כפי שעשתה בעונה הקודמת. כשקארי, יאניס, לוקה ויוקיץ בצד שלך אתה פיבוריט ברור לניצחון.

הקבוצה של דוראנט צעירה יותר, רעבה יותר אבל פחות מוכשרת.

בערב נתון התפוצצות של שחקן בודד יכולה לעשות את ההבדל אבל לא הערב.

לברון המועמד הטיבעי ל MVP, Cleveland this is for you!!

 

אורן לוי: לא יודע. ולא אכפת לי! סתם. ההיסטוריה גורסת שג'יימס לא מפסיד כשהוא עושה כוחות אז אפשר ללכת עם זה, שנה חמישית ברציפות. נראה לי שיאניס יקח את תואר השחקן המצטיין כי הוא ממש טוב, ובניגוד לאחרים הוא לא יודע איך לשחק על הילוך שני. כל הסופ"ש הזה די מבלבל אותי כבר. נשארו לי 46 מילים לתשובה אז רציתי לדבר על זה שאני מאשים את לברון בהיעדר התחרותיות של המשחקים האלה. אולי זה לא מוצדק, אבל בקטע הזה ג'ורדן ובריאנט דאגו שהחבר'ה יבואו לשחק והיה סף מאמץ קצת יותר גבוה. אולי זה לא הוגן אבל המחדל הזה מתרחש במשמרת שלו.

 

אריק גנות: טים לברון ניצחה כבר ארבע עונות, וכנראה תמשיך. יש להם ארבעה MVPs בחמישיה – יאניס, לברון, יוקיץ', וקרי, פלוס דרוזן שמשחק העונה כמו אחד. מול זה ועמדת חמישיה שבה אמביד הוא מועמד ל-MVP העונה, וכל היתר לא קרובים לכך. על הספסל, לטים לברון יש עוד שני שחקנים שיכולים להיכנס לחמישיית העונה (לוקה וכריס פול) בעוד שלטים דוראנט אין אף אחד כזה. הגנתית, טים לברון יכולה להעמיד הרכב מפחיד עם יאניס, פול, אלן ובאטלר, בעוד שטים דוראנט לא מדהימה הגנתית פרט לגובר ומוריי.

המועמד שלי ל-MVP הוא אמביד. יש לו הרבה פחות טאלנט בקבוצה, הוא בכושר לא פחות טוב מאף אחד.

 

טל קינן: לדעתי הקבוצה של לברון תנצח. דוראנט פצוע אך בלאו הכי הוא בחר סגל חלש משמעותית משל קינג ג'יימס. אני מהמר שה-MVP יהיה יוקיץ' כי הוא יבוא להשתעשע ולחלק אסיסטים גרנדיוזים למכביר. מהצד השני אני חושב שג'ה יהיה השחקן הדומיננטי בטים דוראנט אך מכיוון שאני סבור כי הם יפסידו, רכזה של ממפיס לא יקטוף את תואר ה-MVP של המשחק.

 

דני אייזיקוביץ': יוקיץ'. כלומר, הקבוצה של לברון. אגב, הדבר הכי מעניין בעיני זה לראות את השילוב של לברון, קארי ויוקיץ'. אחד ההרכבים האינטליגנטיים שאני זוכר, במשחק נטול הגנות. צריך להיות כיף מאוד. כל כך מעניינים שהספקתי לשכוח שיש שם גם איזה יווני אחד שאני מאמין שכולם ינסו להרים אותו לדאנקים על ימין ועל שמאל.

כיאה לעונה הסדירה המאבק על ה-MVP יהיה בין יוקיץ' לאמביד שנמצאים בשיא כושרם, אבל מאחר ואני לא רואה סיטואציה שבה הקבוצה של דוראנט מנצחת, יוקיץ' או יאניס יהיו גם אלו שיניפו את גביע ה-MVP בדגש על יוקיץ'.

https://www.youtube.com/watch?v=oQrX9I2x7aM

מי מועמדי הבייאאוט הבולטים, ולאילו קבוצות הם מתאימים?

דני אייזיקוביץ': גוראן דראגיץ' ודניס שרודר. שני ווטרנים מצויינים בעמדת הגארד והם החשודים העיקריים. רוב קבוצות הצמרת ריפדו היטב את הסגל שלהן מלבד הלייקרס, ודנבר. שתיהן זקוקות לגארד סקורר שיעבה את הסגל ויוריד עומס מהכוכבים הראשיים. בשני המקרים זה יכול להיות בינגו נהדר.

הלייקרס מצד אחד בדר"כ מאוד אקטיביים ואני מאמין שימשיכו לנסות להוציא משהו מהעונה הזו. בדנבר מצד שני, צריכים להפסיק לבהות ביוקיץ' ובאמת לעשות משהו עם העובדה ששני הכוכבים הנוספים של הקבוצה פצועים כבר עונה שלמה. דראגיץ' וגם שרודר יתאימו נהדר. למרות הנאמר, השמועות שולחות את דראגיץ' דווקא לדאלאס במקום לדנבר שכל כך צריכים אותו.

 

מידן בורוכוב: כמו בכל שנה יש לא מעט מועמדים למרות שלדעתי שוק הבייאאוט הוא אוברייטד ברמה מוגזמת. כמעט ואין שחקנים עשו הבדל של שמיים וארץ.

השנה יש שמות מעניינים מאוד בעיקר בקו האחורי כשהשמות החמים הם – ג׳ון וול, אריק בלאדסו, דראגיץ, שרודר . הלייקרס מאוד תרצה להוסיף מוביל כדור וביחס לסגל שלה כל שחקן מהרשימה לעיל עדיך על הקיים. גם לבולס לא יזיק מוביל כדור, קליבלנד עם קו אחורי רעוע וגם מילווקי אופציה מעולה(בעיקר לדראגיץ)

רובין לופז, דיאנדרה ג׳ורדן ופול מילסאפ גבוהים ללא ביקוש גדול.

אני חושב שגארי האריס, דרק פייבורס, ג׳רמי לאמב אופציות מעניינות יכולים להתאים לנטס או למאבריקס. האריס יכול להוסיף הגנה לקו האחורי של מיאמי.

 

אורן לוי: גוראן דראגיץ' יכול לעשות טוב להרבה קבוצות עם שאיפות, במיוחד מילווקי או דנבר (סליחה לייקרס אתם לא עונים להגדרה). רובין לופז יכול לחזור לבאקס ולהתחזות לאחיו לכמה דקות במשחק. נראה לי שהוא יכול לעזור. חברו לקבוצה, גארי האריס הוא כנראה השחקן שהכי יכול להשפיע על גורל האליפות מבין המועמדים הריאליים, אבל אני חושב שעדיף לאורלנדו לשמור אותו כבר בשלב הזה, אז אני לא בטוח שנראה שם משהו. הזכויות על גאריס יכולות להשיג למג'יק משהו בסיין-אנד-טרייד, אז לא הייתי מוותר עליו בשביל לחסוך כמה קופקות.

 

אריק גנות: גוראן דראגיץ' – כבר קיבל שחרור. יכול להיות משמעותי בלייקרס ובקליפרס, לחזור לחיבור עם ההיט שלא היה רחוק מאליפות בבועה או לגבות את שיקגו או מילווקי הפצועות מהספסל.

גארי האריס – הצליח לשחזר את הקליעה עם 38% מה-3 העונה, ועדיין שחקן הגנה טוב. שחקני 3 & D גודלים לעמדתם הם מצרך מבוקש, והקאבס, פילדלפיה, הנטס, יוטה, דאלאס, דנבר יוכלו להיעזר בו.

רובין לופז – ממש מתבקש בתור גיבוי לאחיו הפצוע במילווקי.

דניס שרודר – יכול היה להתאים למספר קבוצות אבל שיחק כבר שני משחקים ביוסטון ולא בטוח שישוחרר למרות ההיגיון שבכך.

 

טל קינן: השמות האהובים עליי הם דיאנדרה באמברי (שכבר חתם במילווקי וזה חיזוק מצויין לטעמי) גוראן דראגיץ' ודניס שרודר. יתר השחקנים בשוק או כאלו שמועמדים לביי אאוט, פחות מסוגלים לתרום מהשלושה האלו. בתור אוהד לייקרס אשמח אם שרודר יחזור לקבוצה. גארד שמסוגל להגיע לטבעת, לשמור ולייצר לאחרים. הלייקרס צריכים יוצרים מהספסל והוא יהיה אפקטיבי מרוב הסגל הקיים. דראגיץ' היה מועמד רציני למאבס אך מהרגע שדינווידי הגיע לשם בטרייד, פחות סביר שגם הסלובני הוויתק יצטרף. אישית אשמח לאיחוד מרגש של דראגיץ' וההיט. הוא יוכל לעזור ליחידת הספסל שכרגע מוביל הירו. דראגיץ' ינהל את המשחק והירו יהיה חופשי לשחק יותר אוף דה בול.