מוק דראפט פוסט לוטורי

לפניכם המוק דראפט הראשון שלי לעונה (מתוך שניים לפחות בשאיפה), מי שעוקב אחרי העמוד שלי 'אוהד סאנס ממורמר' מכיר את מרבית הפרוספקטים האלה כבר מהמעקב שלי במשך השנה.

אתם יכולים לחפש את כתבות ה"אחד על אחד" שלי ב- "#אחד_על_אחד_ממורמר".

 

הקדמה "קצרה" ונתחיל.

 1. את המוק אני עושה לפי ההמלצות שלי לקבוצה ולא בהכרח מה שאני חושב שהם יבחרו, זה פשוט מה שאני חושב שהם צריכים לעשות עם הבחירה.
 2. הדראפט הזה מיוחד מכיוון שכל כך הרבה גורמים משפיעים עליו. גורם אחד הוא הקורונה שהשפיעה על כלכלת העולם ובכך על הכלכלה של ה-NBA ובעלי קבוצות רבים יחפשו להיפטר מחוזים גבוהים ולא לבחור בבחירות הגבוהות שיעלו הרבה יותר (8 מיליון לעונה לבחירה ראשונה) ולא יתנו תפוקה רצינית מהשנה הראשונה.
  זה יגרום לכך שבחירות גבוהות, לראשונה, לא יעלו הרבה ואולי נראה קבוצות מוותרות על נכסים או מקבלות כסף עבור הבחירות שלהן רק כדי להיפטר מהן.

 

 1. אין כוכב ברור בטופ ולכן לא יכאב לאף קבוצה לוותר על הבחירה הגבוהה שלה, ומצד שני קבוצות לא בהכרח יקפצו השנה על האפשרות לבחור בטופ בטרייד אפ.
 2. הדראפט הזה ייחודי מכיוון שיש בו הרבה שחקנים שיכולים להפוך לשחקני רוטציה לגיטימיים בליגה החל מדווין וואסל, טייריס האליברטון, דני אבדיה, קיליאן הייז, אוקורו, ואוקונגו ועד לגראנט רילר, קסבייר טילמן ועמנואל קוויקלי ויש כמה הימורים כמו טיירל טרי ופטריק וויליאמס שבחממה הנכונה יכולים להפוך לשחקנים רציניים.
 3. לכל GM יהיו השיקולים שלו אבל אנחנו נראה דברים לא שגרתיים בליל הדראפט. אני למשל חושב שאין מישהו בטופ 3 שיכול לעזור משמעותית לוולבס ולכן אני מקווה שיצליחו להעיף את הבחירה הזאת עבור בחירה נמוכה במעט כדי לקחת את הפורוורד שהם כל כך צריכים. למה לשלם לאבדיה 8 מיליון לעונה כשאפשר לשלם לו 4-5?
  בחירות באיזור הבחירה ה-10 שוות 3 מיליון לעונה בערך והן יהיו מטבע סחר מאוד מעניין ומבוקש שכן הטירים של הדראפט הזה הם:
 • 1-3 (אדוארדס, בול, ווייזמן)
 • 4-5 (אבדיה, הייז)
 • 6-12 בערך תלוי בצרכי הקבוצה.
 • 13-20 בערך.
 • 20-30
 1. כמו שניתן לראות, מנג'רים רבים יכולים להשיג שחקן איכותי ברמת בחירה 6 גם בבחירה העשירית ואולי מעבר אם תהיה צניחה של מישהו. אתם תראו כאן במוק שחקן כמו אארון ניסמית' שלקחתי בבחירה ה-13 אבל בקלות יכול ללכת 6 לאטלנטה או 9 לוושינגטון.
  יש קבוצות שיעריכו את ההגנה והאיי קיו של אוקורו על הקליעה של ניסמית' ויש שיעדיפו את הקליעה וההתקפה של ניסמית' על המכלול של סאדיק ביי שמשלב קליעה מרשימה משלוש עם יכולת לשמור על עמדות רבות ברמה גבוהה. הכל עניין של צורך וקבוצה עם בחירות רבות כמו מינסוטה או בוסטון יכולה לתת 2 עבור אחת גבוהה יותר כדי לקחת מישהו מהטיר הגבוה יותר משלה.
 2. ברידראפטים שאלון ואני עשינו יחד השנה בפודקאסט שלנו, 34% מהשדה, גילינו שלא פעם שחקן שנבחר בסיבוב השני או אחד שלא נבחר כלל הפך לשחקן איכותי לשנים רבות. דוגמא טובה כזאת היא ג'יי ג'יי בריאה מדאלאס שמשחק שנים רבות ואיכותיות בליגה ואם יש מישהו כזה בדראפט אולי שווה לקחת אותו מוקדם יותר מאשר הוא מדורג במוק כזה או אחר.
  מישהו כזה לדוגמא הוא גראנט רילר. שחקן שמזכיר לי במשחק שלו את וואן ווליט ומדורג באיזור הבחירה ה-25 בלא מעט מקומות, אבל אם אני קבוצת פלייאוף שמחפשת חיזוק מהספסל, מישהו שיכנס ומהרגע הראשון וייתן תפוקה בשני צידי הפרקט זה אולי מתאים לי על פרשמן שייקח לו כמה שנים להתאקלם לליגה.
 3. התראת טרייד! משמע סבירות גבוהה שהקבוצה תעביר את הבחירה.
 4. דבר אחרון לפני שנתחיל ואמרתי אותו בעבר. בדראפט הזה יש הרבה אפשרויות חיזוק לכל עמדה, כלומר אם אתם צריכים מנהל משחק תוכלו לבחור אחד שיכול לנהל משחק מדהים עם לאמלו, אחד שיכול להיות השחקן הכי טוב בדראפט ומשלב סקורינג יחד עם ניהול משחק בהייז, מנהל משחק איכותי ובוגר שקולע מצויין משלוש בהאליברטון, רכז מהיר בטירוף שעושה קצת מהכל עם רצפה גבוהה בלואיס ואחד שיכול להפתיע על אף שירד מנכסיו בקול אנתוני וזה לא הכל. ככה זה בכל עמדה.

 

חוקי הפורמט פשוטים… יהיו עסקאות אבל אני לא מתייחס לזה כאן. כל קבוצה בוחרת לפי המיקום שלה וזהו.

 

אז עכשיו אחרי ההקדמה הארוכה הזאת, אפשר להתחיל…

 

בבחירה ה-1 של דראפט 2020 המינסוטה טימברוולבס בוחרים באנתוני אדוארדס, גארד פרשמן בן 19 מג'ורג'יה, 1.96 מ' ו-102 ק"ג.

ממוצעים: 19.1 נק', 5.2 רב', 2.8 אס', 1.3 חט' למשחק, 29% משלוש ו-77% מהעונשין.

 

התראת טרייד!

 

אדוארדס הראה השנה אתלטיות מרשימה ויכולת לצבור נקודות אבל הוא גם הראה מוטור בעייתי והוא מקרה לדוגמא למצב בו עדיף לוותר על הבחירה בטרייד. בכל מקרה הוולבס צריכים עזרה בהגנה ובעמדת הפורוורד ואדוארדס לא עוזר להם באף אחת מהן.

הם לא צריכים את לאמלו וערך הטרייד של אדוארדס זהה כרגע ובליגה די מרובת רכזים אולי אפילו עדיף. הוא יכול לשחק ב-2 או ב-3. זה ייתן להם את האפשרות להאריך חוזה למאליק ביזלי או לוותר עליו. אם להאריך הם יכולים לעלות עם שניהם בכנף או להוריד אחד מהם לספסל. צריך לזכור שביזלי לא היה מרוצה מהתפקיד שלו בדנבר והוא ירצה שכר לא נמוך. בחירה באדוארדס יכולה גם לתת להם מינוף בשיחות החוזה שלו. האפשרות של ביזלי מהספסל מעניינת אבל הוא כנראה לא יאהב את זה.
כמו שכתבתי בראש, לדעתי הם יעבירו את הבחירה בליל הדראפט או אחריו. טאונס וראסל רוצים פלייאוף והם צריכים חיזוק משמעותי כדי להגיע לזה במערב, בטח כשהווריורס יחזרו בשנה הבאה לרמת הקונטנדרים ומקום נוסף בשמונה הגדולות יהיה כנראה תפוס מראש. רוקיז לא יעזרו לזה ואוקוגי וקולבר לא הראו שהם מספיקים.

 

בבחירה ה-2 בדראפט 2020 הגולדן סטייט ווריורס בוחרים בלאמלו בול, רכז בן 19, 2.01 מ' ושוקל 82 ק"ג.

ממוצעים: 17 נק', 7.6 רב', 6.8 אס', 1.6 חט' למשחק, 25% משלוש, 72% עונשין.

 

התראת טרייד!

 

אני שומע לא מעט שהם צריכים סנטר או מישהו במקום וויגינס. למי איכפת איך זה יסתדר? זו בחירה מחושבת כי ערך הטרייד של לאמלו הוא הגבוה על הלוח כרגע. שקלתי את ווייזמן בבחירה הזאת כדי להשיג ביגמן מרשים על חוזה רוקי אבל אני חושב שביגמנים הם מטבע סחר שלא הרבה קבוצות מחפשות בעוד שלמנהל משחק עם ראיית משחק עילית בגובה 2.01 יש ערך. בכל מקרה הווריורס יקחו פה את השחקן שיהיה להם הכי קל להעביר מהר ועבור התמורה הגבוהה ביותר.

בואו נהיה כנים, הווריורס רוצים להתמודד בשנה הבאה על אליפות ואין רוקי שיכול לתת להם את מה שווטרן יכול ולכן אני לא מאמין שהם יבחרו פה בכלל ואם כן אז זה לא יהיה עבור הרוטציה שלהם ומי לא ירצה מוביל כדור מוכשר, גבוה וצעיר?

האם הבחירה השניה בתוספת של וויגינס תהיה מעניינת מספיק בשביל לקבל משארלוט איזה ניקולה באטום ובחירה שלישית? באטום עם חוזה לשנה נוספת והשכר שלו יתפנה בפגרה הבאה, בדיוק כשיאניס אמור להיות בשוק אם לא יאריך חוזה. סתם חומר למחשבה ואל תיתפסו לענייני חוזים נורא קל לגרום לזה לקרות.

באותה מידה הווריורס יכולים להציע לקבוצה עם בחירה רחוקה יותר את הבחירה שלהם ולבזוז אותה במידה דומה. רק עכשיו למצוא קבוצה נואשת… שיעול…שיעול… ניקס… שיעול…שיעול… פיסטונס.

 

בואו נדבר קצת על לאמלו. הילד מוכשר, אין מה לומר, יש באמת מצב שהוא טוב מאחיו ואם יצליח, כמו לונזו, לשפר את הקליעה הוא יהיה שחקן רציני מאוד בליגה כי ראיית המשחק שלו עילית וברמה שאין לרבים בליגה כיום. הוא יכנס לכל רוטציה וישפר את השחקנים סביבו, המשחק יהיה מהיר והוא יהיה בין המובילים באסיסטים בליגה די מהר.
בנוסף, הוא 2.01 מ' וזה משמעותי לגיוון של הקבוצה שתשיג אותו כי הוא יוכל לשחק בשלוש עמדות לפחות ואם יעלה קצת משקל אולי אפילו על ארבע בהמשך הקריירה.

בבחירה ה-3 בדראפט 2020 השארלוט הורנטס בוחרים בג'יימס ווייזמן, סנטר פרשמן בן 19 מממפיס, 2.16 מ' ושוקל 108 ק"ג.

ממוצעים: 19.7 נק', 10.7 רב', 3 חס' למשחק, 80% מ-2 (25 זריקות בלבד) ו-70% מהעונשין.

 

סנטר שהפוטנציאל שלו הוא רמת אולסטאר לקבוצה עם הרבה שחקנים אפורים וצמאה לאחד כזה כבר הרבה זמן. יש להם רוטציה מעניינת ושחקנים שנותנים הרבה מעצמם אבל הם צריכים את הסטאר פאוור הזה. מה גם שאחרי שנים של זלר הם צריכים קצת רוע בצבע.

אופציה נוספת היא הייז אבל אני חושב שהתקרה של ווייזמן גבוהה מכדי לוותר עליה כאן. אני אוהב גם את לאמלו כאן אבל אני מאמין שהוא לא יהיה על הלוח.

ווייזמן יתן להורנטס סנטר אתלטי והגנה טובה על הטבעת…והכי חשוב מזה זמן רב יהיה מישהו שימכור כרטיסים ויהפוך אותם לאטרקטיביים.

הבעיה עם ווייזמן היא שמדובר בסנטר מוכשר אבל היום הסנטרים לא מבוקשים כל כך ומלבד קאט/אמביד/באם מי באמת ראוי להיות שחקן פרנצ'ייז? היום הסנטרים הזולים הם המצרך החשוב ולכן השקעה בסנטר היא לא משהו שרצוי לעשות, יחד עם זאת השחקן הזה הוא אחד היחידים עם פוטנציאל אולסטאר ועם שחקן כזה יש הרבה מה לעשות.
ווייזמן שיחק רק 3 משחקים בממפיס עקב השעיה שלא קיים ועלה בהיותו מושעה כשעוד השיג צווי מניעה להשעיה מבתי משפט.
לבסוף הוא נכנע ואמר שישלים את ההשעיה וזמן קצר לאחר מכן החליט לעזוב את המכללה ולהתכונן לדראפט.
ההשעיה הגיעה עקב קבלת תשלום ממאמן ממפיס, פני הארדוואיי, בכדי לעבור לעיר ולשחק בקבוצה. הבעיה היתה שהתשלום התקבל זמן מה לפני שהארדוואיי בכלל קיבל את התפקיד בממפיס.

 

בבחירה ה-4 בדראפט 2020 השיקאגו בולס בוחרים בדני אבדיה, פורוורד בן 19 ממכבי תל אביב, 2.08 מ'.

ממוצעים: 12.3 נק', 5.9 רב', 2.4 אס' למשחק, 37.5% משלוש.

 

אני רוצה לספר לכם על שחקן שיכול לעשות הכל על המגרש ועוד באירופה (המקום שההגנות נולדו בו ועדיין קיימות) החל מהובלת כדור, ניהול משחק והגנה והקליעה משלוש גם טובה… אתם חושבים שאני מדבר על אבדיה? קרוב… אני מדבר על אירופאי אחר, שחקן בגובה 2.04 מ' (אבדיה 2.08) מהיר יותר מאבדיה ומוביל כדור טוב יותר אבל הדמיון ביניהם מעניין. שניהם ערמומים, אוהבים לתקוף את הסל ויכולים לקלוע משלוש, שניהם בעלי איי קיו כדורסל גבוה… אז על מי אני מדבר? על ה-GM החדש של הבולס – ארתוראס קרנישובאס. הליטאי היה שחקן נפלא שחלק מהתכונות הבולטות שלו היו ניהול המשחק, המהירות והקליעה משלוש שלו. כ-GM הוא ידוע בבחירות שלו בכל מיני יוניקורנס כמו יוקיץ', בול בול ומייקל פורטר.

אבדיה מגיע עם משהו שהאמריקאים קוראים לו gumption שבתרגום הכי טוב שלי מדובר על "חוצפה ישראלית", השאיפה והיכולת לדחוף את עצמך ולמתוח את גבול היכולת. אבדיה גבוה יותר אמנם מקרנישובאס אבל אני מאמין שקרנישובאס יראה את היתרונות שלו על מישהו כמו קיליאן הייז, שהוא האופציה השניה שלי לבולס יחד עם האליברטון לחיזוק הקו האחורי עם קובי ווייט (בהנחה ולאמלו לא אופציה ריאלית מבחינתם בטרייד אפ).

הבולס עומדים בפני החלטה לגבי עתידו של מרקאנן והרבה חושבים שהביגמן המוכשר בדרך החוצה אבל גם אם לא, אני לוקח פה את אבדיה וגורם לזה לעבוד.
עם מאמן חדש שישים דגש על פיתוח הבולס יוכלו לעלות עם אבדיה בכל מיני ליינאפים. הוא יוכל לשחק ב-3 כאשר שניים מבין מרקאנן, יאנג וקרטר בקו הקדמי והוא יוכל לשחק ב-4 כשקרטר או מרקאנן משחקים ב-5.

האיי קיו והיכולת שלו להגן על ולשחק כמעט בכל עמדה תהיה חשובה יותר לבולס מאשר ללכת על שחקן לבאק קורט. הוא יעשה הכל עבור הקבוצה החל מהגנה על הטבעת, ריבאונד, הובלת התקפות מעבר, ריווח והכי חשוב אופי בלתי מתפשר.
אבדיה היה אחד הפרוספקטים היחידים ששיחקו לאחרונה וזה בנוסף לשיפור משמעותי ביכולת הקליעה וריצת פלייאוף טובה בארץ, הקפיצו את המניה שלו משמעותית.

 

בבחירה ה-5 בדראפט 2020 הקליבלנד קבלירס בוחרים באונייקה אוקונגו, פורוורד/סנטר פרשמן בן 18 מ-USC, גובה 2.06 מ' ושוקל 111 ק"ג.

ממוצעים: 16.2 נק', 8.6 רב', 1.1 אס', 1.2 חט', 2.7 חס' למשחק, 62% מ-2, 25% משלוש, 72% מהעונשין.

 

אף אחד לא ידע מי זה אוקונגו ב-4.11.2019 אבל ב-5.11.2019 השם שלו כבר היה בפה של לא מעט מומחי דראפט למיניהם. במשחק הראשון שלו ב-USC הילד האנונימי הזה, שבעבר שיחק עם האחים בול בקבוצת התיכונים, חסם 8 פעמים! 8 פעמים… במשחק הראשון שלו אי פעם בליגת המכללות. הוא לא עצר שם והפך לאחד החוסמים הטובים בליגה כשהוא הופך את עצמו משחקן לא מוכר לטופ פרוספקט בדראפט הזה ומישהו שלא מעט חושבים שיהיה הביגמן הטוב בו.

סקסטון, גארלנד, ווינדלר, פורטר, אוסמאן. זו רוטציה הפרימטר של הקאבס אז אני לא מכניס למיטה הזאת עוד מחלה ואני אתמקד בקו הקדמי. הקאבס צריכים לקבל החלטה לגבי טריסטן תומפסון ויש להם את לאב לחוזה גבוה לעוד קצת זמן אז אני הולך על מישהו שיכול לשחק בשתי עמדות הביגמנים (סנטר ופורוורד). אוקונגו הוא אחד השחקנים המפתיעים ביותר בדראפט הזה, ההגנה שלו על הטבעת היא אולי התכונה הבולטת ביותר שלו, אבל זה לא נגמר בזה. הוא יכול להוביל כדור ויש לו לא מעט מהלכים בפוסט. הוא יוכל ללמוד המון מקווין לאב ולהרוויח מהריווח שלו. הצרה היחידה היא שכל כך הרבה שחקנים נמצאים שם בפס של פיתוח שהרוקי שלהם עשוי ללכת לאיבוד. מה גם שהקו האחורי לא בדיוק מוסר אבל זה מה יש והוא יצטרך להתמודד ולעשות לימונדה.

 

 

בבחירה ה-6 בדראפט 2020 האטלנטה הוקס בוחרים את דווין וואסל, גארד/פורוורד סופמור (שנה שניה) בן 20 מפלורידה סטייט, 1.98 מ' ושוקל 81 ק"ג, מוטת ידיים 2.09 מ'.

 

ממוצעים: 12.7 נק', 5.1 רב', 1.6 אס', 1.4 חט' וחסימה למשחק, 41.5% משלוש, 73.8% מהעונשין.

 

התראת טרייד!

 

בדראפט הנוכחי ובליגה של היום היטשטש הגבול בין כל עמדות הפרימטר. וואסל יכול לשחק בעמדות 2/3 ואפילו קצת 4 בליינאפים מסויימים והוא יהיה מצוין לצד יאנג. הוא יחפה עליו הגנתית בהיותו מגן על בסגנון מיקאל ברידג'ס ולא יצטרך את הכדור ביד כל הזמן. הוא קלעי שלוש מצוין עם כמעט 42% ועושה כמעט הכל על הפרקט. הוא לא כופה את עצמו על המשחק או דורש את הכדור וזה חשוב לצד יאנג. הוא היה חלק חשוב בהגנה המרשימה של FSU. בעיני מדובר באחד השחקנים הכי טובים בדראפט כיום ואחד שמוכן לליגה והמשחק שלו יתורגם בקלות ל-NBA.
השוואות למיקאל ברידג'ס הן טובות אבל צריך לציין שמיקאל לא הראה יכולת טובה בהתקפה בשנת הרוקי שלו ואילו וואסל נתפס בעיני כמישהו שמגיע מוכן יותר ואקטיבי הרבה יותר ברגע שהכדור בידיים שלו. למיקאל לקח זמן לעשות את הסוויץ' הזה ולהיות אקטיבי יותר כמו שראינו ממנו השנה לפני ההפסקה ובבועה.
הליינאפים של ההוקס יהיו מטורפים עם יאנג בפוינט וסוללה של ארוכי ידיים סביבו עם וואסל, רדיש, האנטר, קאפלה וכמובן קולינס. בסיטואציה הזאת לאחר שנה מעט מאכזבת הוארטר יורד להוביל את הספסל.

בעיני יש סיכוי טוב שהבחירה הזאת תהיה זמינה למרבה במחיר. כולנו זוכרים את הסיפורים על המרמור של טריי יאנג וההנהלה של ההוקס אולי יעדיפו לצוות אליו מישהו וותיק יותר ומוכח בליגה על רוקי שיצטרך אולי קצת זמן. ההוקס רוצים/צריכים פלייאוף ורוקי לא בהכרח יעזור מספיק גם אם זה במזרח.

 

 

בבחירה ה-7 בדראפט 2020 הדטרויט פיסטונס בוחרים בקיליאן הייז, גארד, בן 19 מרשיופארם מהליגה הגרמנית. 1.96 מ' ושוקל 97 ק"ג.

 

ממוצעים: 12.8 נק', 2.3 רב', 6.2 אס', 1.5 חט' למשחק, 39% משלוש ו-91% עונשין.

 

שלא כמו קבוצות אחרות בדראפט הזה לדטרויט יש רק בחירה אחת והם חייבים לטפל איתה בבעיה הכי דחופה שלהם. הם גם חייבים לתת SWING פה.

הייז הוא קומבו גארד גדול פיסית, בגובה 5'6 ומשקל 97 הוא יהיה חזק וגדול מספיק לליגה. אם המשחק שלו יתורגם טוב ל-NBA יש מצב שמדובר במישהו שיכול להיות אחד ממנהלי המשחק הטובים בליגה בהמשך הדרך. בנוסף הפיסטונס ככל הנראה יאריכו חוזה לכריסטיאן ווד ויש להם רוקי מעניין בסייקו דומבאייה, שמכיר את הייז ממשחקי הנבחרות בצרפת, כך שכדאי ללכת על חיזוק הקו האחורי.
עם לוק קנארד שאמור לחזור בריא אחרי שנתן עונת פריצה יפה לפני שנפצע וב-28 משחקים נתן נתונים של 16 נקודות, 4 רב', 4 אס' למשחק כשהוא קולע ב-90% מהעונשין ובסביבות ה-40% משלוש (בקריירה בכלל), הם ירכיבו קו אחורי מעניין מאוד.
הייז הוא שחקן שמאלי שיכול ליודע להגיע לסל ומנצל את החשש מהקליעה המשופרת שלו משלוש, הוא חזק מאוד ואתלט מפתיע, המהירות שלו, כמו לא מעט אירופאים, מפתיעה.
הפיסטונס מהמרים פה אבל זה הימור על מישהו שהרצפה שלו גבוהה והתקרה גבוהה מאוד כך שבמקרה הכי גרוע הם מקבלים מנהל משחק טוב ובמקרה הכי טוב מדובר באחד ממנהלי המשחק הטובים בליגה בעוד כמה שנים. אם הוא פנוי אני לא רואה אפשרות טובה יותר עבור הפיסטונס.

 

בבחירה ה-8 בדראפט 2020 הניו יורק ניקס בוחרים באובי טופין, פורוורד סופמור בן 22 מדייטון, 2.06 מ' ושוקל 99 ק"ג.

ממוצעים: 20 נק', 7.5 רב', 2.2 אס', חטיפה ו-1.2 חס' למשחק, 69.8% מ-2, 39% משלוש ו-70% עונשין.

 

טופין הוא שחקן השנה במכללות. שחקן שבשנה שעברה אף אחד לא שמע עליו עד שהספרס הזמינו אותו לאימון אישי והליגה קיבלו התראות גוגל על העניין. בזמנו הוא היה מדורג כבחירת סיבוב שני והספרס ניסו לגרום לו להישאר בדראפט כדי לבחור בו אך הוא החליט להישאר בדייטון שנה נוספת וזו התבררה כהחלטה מצויינת שכן עכשיו הוא יקבל חוזה מובטח ויותר כסף.
מדובר באתלט על שמשך השוואות לאמרה סטודמאייר בשיאו, בצד ההתקפי מדובר במכונת היילייטס, הוא מטביע כל דבר באיזור הצבע וקלע משלוש השנה ב-39%. הבעיה היא בצד ההגנתי שם הוא לא נחשב לפרוספקט מרשים ואפילו שלילי.

התלבטתי אם לבחור אותו לניקס כשהאופציה השניה שלי היתה ללכת על מוביל כדור כמו האליברטון כמובן לקבוצה שצריכה מישהו שיניע שם את ההתקפה, אבל לא יכולתי להתעלם מהפוטנציאל ההתקפי של טופין וזה מרגיש לי כמו משהו שהניקס צריכים. הם צמאים למישהו שיחייה את הגארדן וטופין ילהיב את הקהל. לגבי ההגנה, נשים מאחוריו את מיטצ'ל רובינסון ויהיה בסדר.
עם בארט, טופין ורובינסון הקו הקדמי של הניקס נראה די טוב ויש להם עוד שתי בחירות (27 ו-38) בכדי לנסות להשיג מוביל כדור והם יכולים לעשות טרייד-אפ או פשוט לקוות שמישהו כמו קול אנתוני או קירה לואיס יצנחו או ללכת על המדורגים נמוך יותר.

במידה וזה לא ילך תמיד יש את השוק החופשי שם יהיה ניתן למצוא את פרד וואן ווליט הנפלא ואת כריס פול ב-OKC שאוהבת נכסים בדמות בחירות דראפט… רק אומר. זוכרים מה היה בפעם האחרונה שהיה לפול פאוור פורוורד אתלטי בטירוף וסנטר רים פרוטקטור שקופץ לכל לוב?

 

 

בבחירה ה-9 בדראפט 2020 הוושינגטון וויזארדס בוחרים את אייזק אוקורו, פורוורד פרשמן בן 19 מאובורן, 1.98 מ' ושוקל 102 ק"ג.

 

ממוצעים: 12.8 נק', 4.4 רב', 2 אס', 0.9 חס', 0.9 חט', 60% מ-2, 28% משלוש, 67% עונשין.

 

התלבטתי המון אם להשתגע לגמרי וללכת פה ALL-IN על התקפה עם אארון ניסמית מוונדרבילט, או ללכת על שחקן הגנה שיכול להיות ברמת ALL-NBA במהלך הקריירה שלו אבל קלעי חלש ולבחור את אייזק אוקורו. עם ניסמית הוויזארדס יוכלו להעמיד סוללה של קלעים מפחידים עם ביל, ברטנס (42%) תומאס בריאנט (40%) וניסמית (52%) עצמו ואפילו ג'ון וול כבר הראה שהוא קולע שלשות כשהוא רוצה.

אבל כדורסל משחקים בשני צידי פרקט והחלטתי לעשות את הדבר הנכון והאחראי וללכת על אוקורו. הוא ייכנס וישר יהפוך למגן הכי טוב של הקבוצה, הוא אפילו עשוי להחזיר לביל את החשק לשחק גם בצד הזה של הפרקט. הוא יוכל לשמור כמעט על כל אחד משחקני היריבה ויוכל לאפשר לברטנס לשחק ב-4 או ב-3 לבחירתו.

הוא שחקן מאוד חכם שיודע למצוא את השחקן הפנוי שחותך או כשהוא בפוסט וזה מחכה על השלשה. הוא מסיים מצויין כשהוא מגיע לסל וברמת המכללות הוא עשה את זה בקלות… כשהוא החליט לעשות את זה, השאלה היא האם הוא יכול לעשות את זה מול מגינים ברמת NBA. אנחנו נגלה בקרוב. בכל מקרה הוא שחקן הגנה ברמה הכי גבוהה בדראפט הזה וזה משהו שהוויזרדס זקוקים לו נואשות.

ליינאפ של וול, ביל, אוקורו, ברטנס ובריאנט יכול לעשות קצת רעש במזרח.

 

בבחירה ה-10 בדראפט 2020 הפיניקס סאנס בוחרים בטייריס האליברטון, רכז סופמור בן 20 מאיווה סטייט, 1.96 מ' ושוקל 80 ק"ג.

 

ממוצעים: 15.2 נק', 5.9 רב', 6.5 אס', 2.5 חט' למשחק, 59% מ-2, 41.9% משלוש ו-82% עונשין.

 

התראת טרייד!

 

כמה אני שמח שלא קפצנו לטופ 3. לא הייתי מתנגד לבחירה הרביעית בשביל אבדיה אבל אני מעדיף את המצב הנוכחי על לשלם לשחקן בסביבות ה-8 מיליון דולר לעונה כשהוא לא מספק לי תמורה מתאימה. עכשיו בבחירה העשירית יש לי לא מעט שחקנים שיכולים להחמיא לרוטציה של הסאנס ואני רק צריך להחליט מה אני רוצה לעשות.

האם אני הולך על בטוח עם שחקן שיתן לי תפוקה ברורה או שאני אומר 'פאק איט' זו הבחירה העשירית… אני מהמר על כל הקופה והולך על איזה טיירל טרי או פטריק וויליאמס? יש גם תמיד את האפשרות לעשות טרייד דאון ולקבל שני נכסים, בין אם שתי בחירות בסיבוב הראשון (ואז ללכת על איזה מייז/טילמן או בולמארו/פוקושבסקי כסטאש) או בחירה ושחקן. כל זה לא משנה במידה והאליברטון זמין בבחירה שלנו כי האפשרות של פליימייקר מיוחד לעתיד תהיה מושכת מדי לג'יימס ג'ונס מכדי לוותר עליה.

האליברטון הוא אחד השחקנים שאני יכול לראות מגיעים לרמת אולסטאר או קרוב לזה. שחקן שמנהל משחק ברמה גבוהה ועוד ילמד מרוביו שנתיים. הוא קולע משלוש ב-42% כמעט ויש לו איי קיו כדורסל גבוה.

אישית, אני מעדיף שהסאנס יעשו עסקה וישיגו שתי בחירות נמוכות יותר ויהמרו על שחקן אחד שיתרום מהר ואחד פרוייקט.
אחרי 4 שנים ב-LSU, סקיילאר מייז יכול לתת תפוקה נאה כבר בתחילת העונה, הוא יכול לשחק בשלוש עמדות הפרימטר, הוא קולע מצוין משלוש (39%) ולא מתבייש לזרוק מ"טווח קרי". אופציה מושכת נוספת היא בולמארו שחתום לשלוש שנים נוספות בברצלונה ויהיה סטאש נפלא. טילמן מגיע אחרי 3 שנים במכללות, הוא סנטר מיוחד שיכול להפוך לבאם אדבאיו לעניים. הוא מובילי, ריבאונדר טוב ורים פרוטקטור מצויין ונחשב לשחקן שיכול לשמור על כל אחד בחילופים מבלי להפוך לשלילי בזה. הוא גם מוסר מצוין וסיים עם 3 אסיסטים למשחק. אלכסי פוקושבסקי הוא פרוספקט מעניין ופרוייקט ארוך טווח, הסאנס לא טובים בכאלה אז כדאי שיתרחקו אבל אם הם מרגישים שהם יכולים לעשות עם זה משהו אז שווה בחינה נוספת בעיקר כי גם הוא יכול להיות סטאש באירופה.

אבל אני לא ה-GM של הסאנס וכמו שאמרתי ג'ונס לא יעמוד בפיתוי וכנראה שאם האליברטון פנוי הוא צריך ללכת עליו כשחקן הטוב ביותר על הלוח.
אני יכול לראות את האליברטון מתפתח למנהל משחק ברמה גבוהה שמחמיא באופן מושלם לדווין בוקר, הוא כבר עכשיו נחשב לשחקן הגנה טוב שחוטף לא מעט ומשיג הרבה הסטות כדור (Deflections). בצד השני של המגרש הוא יכול לשחק און ואוף בול כך שהוא ובוקר יוכלו לחלוק את ניהול המשחק. עכשיו רק שאייטון יבין שהוא צריך להיות טרזן ולא ג'יין והקבוצה תהיה במצב טוב במיוחד.

 

בבחירה ה-11 בדראפט 2020 הסן אנטוניו ספרס בוחרים את פטריק וויליאמס, פורוורד פרשמן בן 19 מפלורידה סטייט, 2.06 מ' ושוקל 102 ק"ג.

 

ממוצעים: 9.2 נק', 4 רב', אסיסט, חטיפה וחסימה ב-22.5 דקות למשחק, 32% משלוש ו-83% עונשין.

 

בביג בורד שלי וויליאמס נמצא באותו מיקום. לספרס יש לא מעט שחקנים צעירים בפרימטר שלהם כמו ווייט, מאריי, ג'ונסון, ווקר וכו', הגיע הזמן להתחיל לחשוב על הקו הקדמי. בעיני מאוד מתאים להם ללכת על מי שנחשב בעיני רבים לסליפר הגדול של הדראפט (למי שזוכר הם ניסו לשכנע את טופין להישאר בדראפט בשנה שעברה בתקווה לבחור בו בסיבוב השני). וויליאמס שחקן חזק מאוד ואתלטי. הוא נחשב לשחקן הגנה מצוין ורים פרוטקטור והוא יוכל בהמשך הדרך לאייש את עמדה 4 של הספרס. יש לו שליטה די טובה בכדור והוא ימצא את האדם הפנוי אם צריך. בבחירה 11 שווה להמר על האפסייד שלו כשהמועדון שלך ידוע בהיותו אחד שמפתח שחקנים מצוין.

 

בבחירה ה-12 בדראפט 2020 הסקרמנטו קינגס בוחרים בסאדיק ביי, פורוורד סופמור בן 21 מווילנובה, 2.04 מ' עם מוטת ידיים 2.14 ושוקל 97 ק"ג.

ממוצעים: 16.1 נק', 4.7 רב', 2.4 אס', 45% משלוש, 76.9% עונשין.

 

אחת ההתלבטויות הגדולות שלי בדראפט הזה היא ניסמית' או ביי? הראשון קלעי שלוש מפחיד שיודע לנצל את זה היטב ונותן מאמץ הגנתי גם אם לא נחשב למגן מרשים, השני מגן מצוין שיכול לשמור על כל עמדה על הפרקט וקולע משלוש מצוין.
בשביל הקינגס, אחרי הרבה מחשבה, החלטתי ללכת על שחקן שרוב המשחק שלו יכול להתרגם ל-NBA וזה סאדיק ביי מווילנובה. שחקנים מווילנובה בדרך כלל נראים טוב בנוף של הליגה הבכירה בין אם זה מיקאל ברידג'ס, דיווינצ'נזו, ברונסון והארט, הם שחקני רוטציה איכותיים לכל קבוצה. ביי הוא שחקן גדול פיסית שיכול לשמור על כל עמדה על הפרקט ויכול לקלוע משלוש מצוין גם כשיש לו יד על הפרצוף. קליעה משלוש זה משהו שתמיד טוב והעובדה שהוא יכול לשמור גם תהיה מושכת עבור הקינגס שנמצאים בבעיה בתחום הזה. החלק היחיד במשחק שלו שאני לא בטוח שיתורגם ל-NBA הוא החדירה שלו. ביי נכנס לסל, לא בצעד ראשון מהיר או איזו הטעיה יפה, לא, הוא נכנס בכוח על השחקן שלו שנאלץ להידחף עד הסל, שם ביי מניח את הכדור בטבעת או שהוא הולך למהלך של גב לסל. במכללות זה עובד מצויין… ב-NBA? לא בטוח. המגנים חזקים וגדולים יותר ולבטח חכמים ומנוסים יותר.
ההעדפה שלי על חשבון ניסמית' היא מראש בהגנה שם הוא יוכל לתרום לקינגס כבר מהיום הראשון ומבחינת הקליעה, בעוד שאני חושב ש-13 משחקים של ניסמית' הם דוגמית מספיק גדולה, אני חושב שהסטטיסטיקה לא היתה משאירה אותו על האחוז המטורף שלו (52.2%) והוא היה יורד משם מעט, גם אם לא הרבה. ביי נותן לי 45% בכמעט 6 זריקות למשחק וזה בדוגמית של 31 משחקים.
משהו שלא הרבה יודעים על ביי וגיליתי בעצמי ממש לאחרונה הוא שהיתה לו קפיצת גדילה רצינית מהתיכון לקולג" הוא הגיע לתיכון בגובה 1.77 והיום הוא 2.04. הוא שיחק עקב כך לא מעט כרכז ולכן ראינו את ווילנובה נותנת לו את הכדור לא מעט.

יחד עם פוקס ובוגדנוביץ' תהיה לקינגס שלישיה שיכולה לייצר מצבים, ריווח טוב והגנה חזקה, זו התחלה טובה לקבוצה שתוכל להשתמש בשלושת הבחירות הסיבוב השני הנוספות שלה בשביל להביא חיזוק לספסל עם מישהו כמו אשטון האגאנס, עמנואל קוויקלי, רוברט וודארד, פייטון פריצ'ארד, קסיוס ווינסטון או ללכת על סנטר כמו אודוקה אוזוביקה או דניאל אוטורו, או לנסות להתקדם ולשלוח את שלושת הבחירות עבור בחירת סוף סיבוב ראשון.

 

 

בבחירה ה-13 בדראפט 2020 הניו אורלינס פליקנס בוחרים באארון ניסמית, גארד/פורוורד סופמור בן 20 מוונדרבילט, 1.98 מ' עם מוטת ידיים 2.11 מ' ושוקל 96 ק"ג.

 

ממוצעים: 23 נק', 4.9 רב', 1.4 חט' למשחק, 52.2% משלוש, 82.5% עונשין. שיחק רק 13 משחקים.

 

52.2% משלוש!!! חמישים ושניים נקודה שתיים אחוז משלוש!!! איך אפשר לכתוב את זה בדרך נוספת כדי שאוסיף את זה לפה? מדהים פשוט.

לפליקנס יש המון צעירים, חלקם התפתחו השנה כמו אינגראם ולונזו וחלקם פחות כמו ג'קסון, הייז ואלכסנדר-ווקר אז אני לא לוקח עבורם פרוייקט אלא מישהו שיבוא וייתן את אחד הדברים שאתה רוצה סביב זאיון וזה קליעה משלוש ואת זה ניסמית' ייתן בצרורות. הוא זרק מעל ל-8 זריקות משלוש השנה וקלע פאקינג 52.2% משם ולא רק בזריקות של Catch&Shoot, הוא הפציץ בכל סיטואציה, על הפנים של המגן, אחרי הטעייה, אחרי חסימה, בסיבוב, בכל דרך שאתם יכולים להעלות על דעתכם.
13 משחקים הם לא דוגמית קטנה וזה מבחינתי אמיתי, גם אם באחוז נמוך במעט. הוא נותן מאמץ בהגנה אבל אני לא בטוח שהייתי מצפה ליותר מדי בתחום זה.

ניסמית' אמור להיות שחקן ספסל שיעלה ומהר מאוד יעלה על לוח הנקודות. הוא ייתן ריווח רציני בשביל זאיון להשתולל בפנים ויעשה את מה שהוא עשה השנה כל כך טוב וזה לצבור נקודות ומהר.

 

 

בבחירה ה-14 בדראפט 2020 הבוסטון סלטיקס בוחרים באלכסי פוקושבסקי, פורוורד/סנטר פרשמן בן 18 מאולימפיאקוס, 2.13 מ' ומוטת ידיים 2.21 מ' ושוקל 90 ק"ג.

ממוצעים: 9.9 נק', 7.3 רב', 2.8 אס', 1.7 חס', 1.2 חט', 1.8 איבודים 78% מהקו, 32% משלוש ב-21 דקות למשחק.

 

השתגעתי, אני יודע. או שלא? מה הסלטיקס צריכים? ביגמן ללא ספק! האם אצ'יאווה הוא הסנטר שהם צריכים? אני לא בטוח אפילו שהוא סנטר ב-NBA, את זה עוד נראה, אבל מכיוון שיש להם עוד בחירות (26, 30 ו-47) שבה יוכלו להשיג גבוה איכותי כמו ג'יילן סמית, קסבייר טילמן, איזיאה וושינגטון, דניאל אוטורו או אודוקה אוזוביקה, אני הולך פה על השחקן עם האפסייד הכי גבוה בעיני.

ברור שהוא רזה מדי ושהוא צעיר ולא ברור איך הוא יתפתח ושאת הסטטיסטיקה הזאת הוא נתן באולימפיאקוס ב' אבל זה שלב ההימור מבחינת הסלטיקס והוא ההימור המעניין ביותר.
בואו נבחן את מצב הקבוצה. עם הרוטציה הנוכחית כשבראון וקמבה חתומים לשנים הבאות, טייטום יחתום הקיץ על המקס לחמש השנים הבאות, הייוורד שאני מאמין שישאר אך זה לא באמת משנה כי זה לא מה שישבור את הסלטיקס (גם אם לפני הפלייאוף חשבתי שקמבה הוא הבעיה ושהייתי מתעדף טרייד עליו ולהשאיר את הייוורד על חוזה חדש), סמארט הנפלא וספסל מלא בצעירים חביבים.
בואו נוסיף לכאן את העובדה שלבוסטון לא תהיה בעיה למשוך שחקן אם תרצה אותו, הם לא פיניקס או שארלוט, ואנחנו מקבלים תמונה של קבוצה שיכולה להמר על יוניקורן אפשרי שעשוי בעוד מספר שנים לתת דיווידנד. הרי אם נהיה מציאותיים, מתי הם צפויים לבחור שוב בלוטורי, למעט עסקאות פה ושם וכמו שציינתי, בבחירות האחרות שלהם יוכלו להשיג סנטר איכותי שיוכל לתרום מיד ככל הנראה. Win Win?
חכו, יש עוד יתרון, "פוקו" החביב יכול גם להיות סטאש באירופה והסיטואציה הכלכלית הלא פשוטה תכה בלא מעט קבוצות וזה משהו שיכול לעזור… אז… Win Win Win?
זה המצב הכי טוב להמר, אם לא יצא ממנו כלום אז לא קרה שום דבר ועוד עשוי לצאת פה שחקן לא רע בכלל ואולי יותר.

 

 

בבחירה ה-15 בדראפט 2020 האורלנדו מג'יק בוחרים בקירה לואיס, רכז סופמור, בן 19 מאלבאמה, 1.90 מ' ושוקל 74 ק"ג.

ממוצעים: 18.5 נק', 4.8 רב', 5.2 אס', 1.8 חט' למשחק, 36.6% משלוש ו-80% עונשין.

 

המג'יק תמיד היו הקבוצה הכי קשה לבחור עבורה כי אף פעם לא מובן מה הם עושים. האם הם הולכים לבניה? האם הם עושים גריינד לפלייאוף וזהו? בשנה הבאה קבוצות במזרח צפויות להתחזק (שיקגו ו-וושינגטון לדוגמא) והמקום השמיני בפלייאוף כבר לא יהיה כל כך קל להשגה. כשמבינים גם שאייזק ככל הנראה לא יחזור ברוב העונה הבאה (אם לא כולה), שאארון גורדון לא מצליח לסחוב אותם ושווצ'ביץ' הוא שחקן נהדר, אבל לא אחד שצריך לבנות עליו, אז מבינים שיש פה בעיה שאפילו החזרה לחיים של מרקל פולץ לא יכולה לפתור.
במצב הזה, אני הולך על מוביל כדור כמו קירה לואיס. לואיס ימלא להם את החלל הגדול, שכבר שנים הם לא מצליחים למלא, בשחקן איכותי – עמדת הרכז. הוא מהיר בטירוף ובגיל 19 בלבד הוא השחקן היחיד בגילו עם שנתיים במכללות כבר, כשהוא פותח בכל משחק עבור אלבמה ומהווה חלק גדול מאחד הקווים האחוריים הטובים במכללות (עם ג'ון פטי שחזר לאלבמה). הוא עושה הכל, מנהל משחק טוב, קולע משלוש באחוז סביר עד טוב, נותן מאמץ בהגנה וכמו שאמרתי, עם שנתיים כבר בכיס השיפור ניכר והתקרה עשוייה להיות גבוהה. המג'יק בטח יעדיפו שם גדול יותר כמו קול אנתוני… בעיני קירה לואיס הוכיח שהוא שחקן טוב מאוד בעוד שאנתוני לא.
במידה ויצליחו לשמור על פורנייה, יהיה להם קו אחורי מהיר ומסוכן התקפית.
התלבטתי אם לשים פה את אנתוני כהימור שעשוי להשתלם, אבל הם לא יכולים להרשות לעצמם פשלה ולואיס הוא מניה בטוחה יותר. הרצפה שלו גבוהה יותר והתקרה עשויה להיות גבוהה.

 

בבחירה ה-16 בדראפט 2020 הפורטלנד טרייל-בלייזרס בוחרים בקול אנתוני, רכז פרשמן בן 20 ממכללת UNC בגובה 1.90 מ' ושוקל 86 ק"ג.

ממוצעים: 18.5 נק', 5.7 רב', 4 אס', 1.3 חט' למשחק, 34.8% משלוש ו-75% עונשין.

 

לבלייזרס יש בעיה עם זאק קולינס. הוא לא מצליח להישאר על המגרש ובזמן כתיבת שורות אלה נודע שהוא סיים שוב את העונה הפעם עקב שברי מאמץ. את המקום שלו הם לא יוכלו למלא בדראפט אלא אם יקפצו לבחירה גבוהה יותר ויקחו מישהו כמו טופין או שילכו על אצ'יאווה אם הוא אכן זמין בבחירה שלהם, אבל במידה והמצב הוא כפי שפירטתי כאן אני הולך על שחקן שיכול לעלות מהספסל ולתת תרומה מהרגע הראשון. מישהו שבמקרה הכי גרוע יקלע משלוש ויעשה הגנה.

 

הבחירה באנתוני היא אחת שמסתמכת ברובה על האפסייד שלו ועשויה להתפוצץ לבלייזרס בפנים, אך במקום ה-16 אני מוכן לקחת את הצ'אנס על שחקן שלפני שהתחילה עונת המכללות דורג בטופ של הדראפט.
אנתוני לא הראה הרבה ב-UNC, על המכללה עברה שנה נוראית ואומרים שזה לא בגללו. בבחירה זו אני מוכן לתת לו ליהנות מהספק בתמורה לאפשרות שזה נכון.

אם זה נכון אז האחוז הנמוך משלוש משקר והיכולת שלו כמנהל משחק גם אמורה להיות טובה ממה שראיתי העונה. יחד עם זאת אנחנו יודעים שהוא שחקן הגנה טוב, חזק ואתלטי, הוא אמור להיות קלעי שלוש טוב ולכאורה שחקן חכם שאמור לתרום לקבוצה ואולי להיות שחקן מעניין מאוד בליגה.

במידה וכל זה נכון והוא אכן מוכיח שהוא השחקן שקיוונו שיהיה, אז יש סיכוי גם שהבלייזרס יוכלו לפתח יורש לדמיאן לילארד שדי מזכיר אותו במידות, באתלטיות, בקליעה ובאנרגיות… יש סיכוי.

 

 

בבחירה ה-17 בדראפט 2020 המינסוטה טימברוולבס בוחרים בפרשס אצ'יאווה, פורוורד/סנטר בן 20 ממכללת ממפיס, 2.06 מ' ושוקל 102 ק"ג.

 

ממוצעים: 15.8 נק', 10.8 רב', אסיסט, 1.1 חט' ו-1.9 חס' למשחק, 32.5% משלוש ו-60% עונשין.

 

מינסוטה יבחרו את אצ'יאווה פה במידה והוא פנוי כדי שיהיה מישהו שיאפשר לטאונס לשייט ולשחק על קשת השלוש בהתקפה מבלי לפגוע בנוכחות בצבע. הוא כמובן ישפר את הנוכחות ההגנתית בצבע עם היכולת שלו להגן על הטבעת. הוא מספיק חזק, רחב ואתלטי בכדי לשחק למטה עם כמעט כל אחד בליגה וזה יעשה את טאונס מאושר.
אצ'יאווה אמנם אוהב לקבל את הכדור על קשת השלוש ולטוס לטבעת אבל במינסוטה הוא יצטרך לשנות קצת את צורת המשחק ולעשות את מה שיתבקש ממנו.

זו לא תהיה בעיה בשבילו מכיוון שבממפיס הוא שיחק כמעט כל העונה כביגמן של הקבוצה וזה עבד טוב.

 

 

בבחירה ה-18 בדראפט 2020 הדאלאס מאבריקס בוחרים בדזמונד ביין, פורוורד סניור בן 22 ממכללת TCU בגובה 1.98 מ' ושוקל 97 ק"ג.

 

ממוצעים: 16.6 נק', 6.3 רב', 3.9 אס', 1.5 חט' למשחק, 44% משלוש ו-79% עונשין.

 

למאבס יש קו אחורי מצוין עם לוקה, בורק, קרי והארדוואיי ג'וניור. אני רוצה לחזק את עמדת הכנף עם שחקן הגנה טוב, חזק ואתלטי שיכול לרווח משלוש.
דזמונד ביין עונה על כל זה, בארבעת שנותיו ב-TCU הוא קלע 43% מ-575 זריקות לשלוש. הוא יכול ליצור לעצמו ולאחרים (4 אסיסטים למשחק בעונה האחרונה) ועושה הכל עבור הקבוצה. הוא יכול לשמור על עמדות 1-3 בקלות כאשר יוכל להתמודד עם חלק מהפאוור פורוורדים הפחות גדולים בליגה. הוא מנוסה וחכם ועושה את המהלך הנכון רוב הזמן. עבור המאבס אני הולך עליו בעיקר כי זו העמדה שבעיני הם צריכים לחזק.

 

בבחירה ה-19 בדראפט 2020 הברוקלין נטס בוחרים בטייריס מקסי, גארד פרשמן בן 19 מקנטאקי, 1.90 מ' ושוקל 90 ק"ג.

ממוצעים: 14 נק', 4.3 רב', 3.2 אס' למשחק, 29% משלוש ו-83% עונשין.

 

את מה שמקסי מביא אי אפשר לכמת לסטטיסטיקה. הוא היה חלק חשוב בהגנה המטורפת שקנטאקי הציגו השנה ופשוט חנקו יריבות. במכללות אם אין לך מנהל משחק או שהוא מושבת משום מה, איבדת את המנוע של הקבוצה. במקרה של קנטאקי הרכז היריב פשוט היה צריך להתמודד עם שלושה גארדים הגנתיים בטירוף. מסכן.
בקו האחורי של קנטאקי אתם יכולים למצוא את האגאנס, שחקן הגנה מרשים שיכול להגיע לסל, את קוויקלי,  שחקן השנה של ה-SEC, קולע מצוין משלוש וחונק הגנתית ואז יש את מקסי… הוא לא קולע טוב משלוש (29%), הוא לא מוסר יותר מדי אסיסטים (3), לא מוריד יותר מדי ריבאונדים (4) ולא עושה כמעט שום דבר ברמה גבוהה… כמעט. הוא מגן מצוין און בול ועקב המבנה הפיזי הרחב שלו הוא יכול לשמור על 4 עמדות במכללות, כלומר בתרגום ל-NBA, עמדות 1-3. הוא יקלע משלוש אם ישאירו אותו חופשי, אבל הדבר שהוא כן עושה זה להגיע לסל ולסיים שם מצויין.

אני לא מהאוהדים הגדולים של מקסי אבל לברוקלין הוא יתן תפוקה טובה. אני גם חושב שאם יש סיכוי שאפקט קנטאקי יקרה שוב אני לא רוצה להיות זה שוויתר עליו ושם אותו מאוחר מדי. שווה את ההימור.

 

בבחירה ה-20 בדראפט 2020 המיאמי היט בוחרים את פול ריד, פורוורד ג'וניור בן 21 מדה-פול, 2.06 מ', עם מוטת ידיים של 2.18 מ', ושוקל 100 ק"ג.

 

ממוצעים: 15.1 נק', 10.7 רב', 1.6 אס', 1.9 חט', 2.6 חס', 305 משלוש ו-73% מהעונשין.

 

התראת טרייד!

 

אם אני מסתכל על הצרכים של ההיט, הם די מסודרים בעמדות הכנף ובסנטר.

לגבי עמדת הרכז דראגיץ' מסיים חוזה ונאן שחקן טוב אבל לא כזה שבגללו לא אקח פה רכז, משמע ההיט צריכים לפתור את עמדת הרכז.

אם הם מאריכים לדראגיץ' חוזה זה יהיה נפלא וכנראה יפתור את העניין, שכן גם באטלר מוביל כדור לא מעט.

בכל מקרה אם הם רוצים רכז בדראפט הזה סביר שבבחירה ה-20 לא יהיה אחד ששווה ללכת עליו אלא לעשות עסקה ולעלות כמה מקומות עבור לואיס או לרדת לא מעט עבור כמה רכזים שנמצאים בסיבוב השני, כמו טרה ג'ונס, קסיוס ווינסטון ופייטון פריצ'ארד שלושתם מביאים מכלול של יכולות ומשחק בוגר אבל הכי חשוב שלושתם מנהלי משחק טובים ואחראים.

יש גם את האפשרות ללכת על פרוייקט כמו טיירל טרי והשמועה אומרת שהוא צמח בחודשים האחרונים ל-1.90 מ' ואם זה נכון הוא עולה פה בדירוג (בביג בורד שלי הוא גבוה יותר מאשר פה במוק).

מכיוון שאני לא מתחשב בעסקאות פה אני בוחר להם פורוורד שיכול לשחק בפנים ובחוף וזה ישתלב להם מצוין עם באם אדבאיו שאוהב לייצר מצבים מכל מיני פינות של הפרקט.

פול ריד שחקן הגנה מצוין, משהו שאוהבים שם במיאמי, רים פרוטקטור מהטובים במכללות עם 2.6 חסימות למשחק ו-1.9 חטיפות גם כן תודות למוטת הידיים הארוכה שלו.

הוא שחקן מובילי עם שליטה מרשימה בכדור ויכול לקחת את הכדור מצד לצד בהתקפות מעבר, או ללכת לסל כשהוא מקבל כדור על קשת השלוש. הוא לא קולע טוב במיוחד משלוש (31%) אבל לא הייתי משאיר אותו חופשי, הזריקה שלו קשתית ויפה ועם קצת עבודה האחוז הזה יעלה.

ריד מאוד לא מוערך וראיתי מוקים ששמו אותו באיזור הבחירה ה-50 וככל הנראה הוא אכן יבחר בסיבוב השני. יחד עם זאת, את המוק הזה כמו שאמרתי אני עושה לפי ההמלצות שלי ואני מאמין שבעוד כמה שנים, בסיטואציה הנכונה, נדבר עליו כגניבה של הדראפט.

 

 

בבחירה ה-21 בדראפט 2020 הפילדלפיה 76 בוחרים בסקיילאר מייז, גארד סניור בן 22 ממכללת LSU בגובה 1.93 מ' ושוקל 92 ק"ג.

ממוצעים: 16.7 נק', 5 רב', 3.2 אס', 1.8 חט' למשחק, 54.8% מ-2, 39% משלוש ו-85% עונשין.

 

האם אמביד ישאר או לא? האם טרייד על סימונס? כלום לא ברור במועדון הזה כרגע מלבד שבשנה הבאה יהיה להם מאמן חדש לאחר שעפו מהפלייאוף בסוויפ על ידי הסלטיקס ובראון פוטר.
החוזים של הורפורד והאריס ימשיכו להכביד עליהם כי בעונה בה בעלי הקבוצות ינסו לחסוך במשאבים אף אחד לא יקח אותם.
בליל הדראפט חוסר הוודאות הזה לא ישנה, אני פשוט אקח את השחקן שאני חושב שיכול לתרום לקבוצה הכי הרבה.
מייז מגיע אחרי 4 שנים טובות ב-LSU, כשהוא משחק און ואוף בול ועושה הכל עבור הקבוצה, הוא גדול, חזק ואתלט מפתיע ביחס לכך, הוא ריבאונדר טוב והוריד 5 למשחק בשנתו האחרונה, הוא מנהל משחק די טוב ומייצר מצבים קלים עבור חבריו לקבוצה, לא פעם כשהוא מושך אליו את ההגנה. הוא מסר מעל ל-3 אסיסטים למשחק השנה כשהוא חולק את הכדור עם דריוס דייז בקו האחורי.
הוא קולע משלוש ב-39%, כשהוא זורק מטווחים של מטר מאחורי קו השלוש לפעמים והוא יכול להגיע לסל בקלות במגוון דרכים, בין אם ב- Bully Ball  או בספין על המגן או פשוט לעבור אותו בצעד ראשון מהיר.

אני לא יודע אם הסיקסרס צריכים אחד כמוהו במיוחד ולא איזה פורוורד אבל הוא בעיני אחד השחקנים הטובים בדראפט ולמרות שהוא עשוי להיות זמין בבחירה הבאה שלהם אני לא לוקח סיכון פה והולך עליו.

לפני התגובות לבחירה הזאת חשוב לי לציין שוב אני בוחר לפי ההמלצות שלי. השנה כשאלון ואני עשינו את הרידראפטים שלנו שמנו לב לכל מיני דברים מעניינים שחזרו על עצמם בכל דראפט כמעט ואחד מהם היה שתמיד יש כמה שחקנים שנבחרו בסיבוב השני שכמה שנים אחרי נחשבו לבחירות לוטורי בדיעבד.
דוגמאות כמו יוקיץ ודריימונד לא חסרות אבל יש גם אחרות כמו דילון ברוקס לדוגמא. אני מאמין שבעוד כמה שנים אנחנו נדבר על מייז כשחקן רציני וסוג של גניבה. ההיילייטס שלו הם בין המהנים שיש, מוזמנים לצפות.

 

בבחירה ה-22 בדראפט 2020 הדנבר נאגטס בוחרים בליאנדרו בולמארו, פורוורד בן 19 מברצלונה, 2.01 מ' ושוקל 81 ק"ג.

ממוצעים: 8 נק', 1.6 רב', 2.5 אס', 1.2 חט', 1.8 איבודים 29% משלוש ו-71% מהעונשין ב-17 דקות למשחק.

 

לנאגטס יש בעיה שהם איבדו לא מעט בטרייד על ביזלי ולא קיבלו מספיק בחזרה והטרייד הזה טילטל אותם בצורה שאנחנו רואים כרגע את ההשלכות שלו בפלייאוף.
הנאגטס צריכים עזרה בכנף. זה החיסרון הגדול שלהם בשנים האחרונות ולאחרונה הם התחילו לשלב את מייקל פורטר והוא למעשה יכול להיות הפיתרון. יחד עם זאת, תמיד צריך עומק ובולמארו הוא מוביל כדור בגוף של פורוורד, הוא חזק, אתלטי ומהיר ויש לו ראיית משחק מרשימה. הוא מושווה לשחקנים כמו דראגיץ' וג'ינובילי כי הוא אוהב ללכת לסל והוא מוצא תמיד מה לעשות בין אם הוא מוציא החוצה או מוסר למישהו פנוי מתחת לסל או מסיים את זה לבד.
אין לדעתי שחקן שיכול לעזור לנאגטס באופן מיידי ולכן הם צריכים לעשות עסקה על הבחירה שתניב להם שחקן וותיק יותר או ללכת על פרוייקט. הייתי הולך על טיירל טרי אבל אני לא חושב שהבאק קורט הוא הבעיה הגדולה שלהם ואני חושב שלבולמארו יש סיכוי קטן יותר להיכשל. בנוסף יש את עניין הסטאש ובולמארו כבר חתם לשלוש שנים בברצלונה עם האפשרות לצאת ל-NBA, אז שמישהו אחר יפתח אותו והם יתרכזו בצעירים הנוכחיים שלהם בול בול ופורטר.

 

 

בבחירה ה-23 בדראפט 2020 היוטה ג'אז בוחרים בטיילר ביי, פורוורד ג'וניור בן 22 מקולורדו, 2.01 מ' ושוקל 98 ק"ג.

 

ממוצעים: 13.8 נק', 9 רב', 1.5 אס', 1.5 חט', 1.2 חס', 41.9% משלוש ו-74% מהעונשין.

שקלתי לשים פה פרוייקט, אבל יוטה קבוצת פלייאוף והיא לא צריכה פרוייקט שישב ברוטציה ויכרסם בארנק של הבעלים ללא תפוקה בתמורה.
טיילר ביי יגיע ויעשה שני דברים ממש טוב – הגנה וריבאונד, ודבר אחד די טוב – קליעה משלוש. לצד גובר הוא מצטייר כפורוורד המושלם אם יצליח לתרגם את המשחק שלו לליגה.
הוא אתלט מפחיד ואוהב לקבל את הכדור מתחת לסל לדאנק או ללייאפ, איך שלא נסתכל על זה ברמת המכללות מדובר בנקודות קלות וקונלי, מיטצ'ל ואפילו קלארקסון יוכלו לייצר עבורו.

הוא יכול לצאת החוצה ולקבור שלשות שזה משהו שיוטה תעריך מאוד, רק שיזרוק יותר מזריקה אחת למשחק.

אחרי 3 שנים בקולורדו ביי מזכיר לי פורוורד אחר שנבחר בבחירה קרובה בשנה  שעברה ולא הרבה ספרו אותו. הוא גם היה אתלטי ואהב לקבל כדורים מתחת לסל למטה או באוויר. זו לא השוואה אבל יכול להיות שביי יגרום ליוטה להתאהב בו כמו שברנדון קלארק גרם לממפיס.

 

בבחירה ה-24 בדראפט 2020 המילווקי באקס בוחרים בג'יילן סמית, סנטר סופמור בן 20 ממרילנד, 2.08 מ' ושוקל 102 ק"ג.

 

ממוצעים: 15.5 נק', 10.5 רב', 2.4 חס' למשחק, 36.8% משלוש, 75% עונשין.

 

מתחילת השנה היה ברור לי שסמית למילווקי זה די ברור כי הוא מזכיר את ברוק לופז בתכונות המשחק שלו. הוא קולע טוב משלוש ולוקח מעל לשתי זריקות למשחק מטווח זה, הוא חוסם מצויין, אגרסיבי בצבע וריבאונדר טוב בשני צידי הפרקט.

אני מודה שהצורך של מילווקי בעיני הוא שונה, הרי לופז חתום על חוזה ויש להם בעיה שלצד יאניס אין מישהו שיכול להיחשב לכוכב שני לגיטימי בליגה.

את זה הם לא ישיגו כאן ובטח שלא בבחירה 24, אז ננמיך ציפיות ונלך על מישהו שיתאים למה שקורה אצלם.

אחרי שנתיים במרילנד סמית נראה מצויין עם דאבל דאבל בממוצע ואחוזים טובים מכל הטווחים. זה ביגמן שכנראה לא יאכזב ויוכל לתרום מהר.

 

 

בבחירה ה-25 בדראפט 2020 האוקלהומה סיטי תאנדר בוחרים בטיירל טרי, גארד פרשמן בן 19 מסטנפורד, 1.83 מ' ושוקל 72 ק"ג.

ממוצעים: 14.6 נק', 4.5 רב', 3.2 אס', 1.4 חט', 89% מהעונשין ו-40.8% משלוש.

לטיירל טרי יש אפסייד מטורף והוא הבום או באסט הכי גדול בדראפט כשאני אישית מאמין שהוא יהיה בסדר גמור. הוא יכול לשחק בשתי עמדות הגארד, הוא שחקן הגנה מצוין שחונק את היריב שלו און בול והתקפית הוא אולי קטן אבל משחק חזק והולך לסל על השחקן שלו, הוא מהיר וערמומי, קולע מצוין משלוש. אני מרגיש בנוח להמר עליו כאן ואצלי בביג בורד הוא ממוקם הרבה יותר גבוה (לוטורי).

התאנדר עומדים בפני קיץ שממנו הם עשויים לצאת שונים לגמרי והכל תלוי בהנהלה שלהם. האם הם מחפשים טרייד לכריס פול וסיין אנד טרייד (בתקווה) לדנילו גלינארי או שמשאירים את הראשון ומשלמים לשני בתקווה להמשכיות של העונה האחרונה? האם דניס שרודר ימשיך בקבוצה בעתיד או שאם כבר מפרקים אז אפשר להשיג על הגארד נכסים? האם רוברסון אמיתי או שזו היתה שירת הברבור והיא לא תהיה יציבה בעתיד?

ההחלטות האלו יכולות לקבוע גם את הבחירה כיוון שאם הם לוקחים את טרי אז כנראה שהם כבר מכינים את הקרקע ליום שאחרי פול ומקווים ששנה איתו יהפכו את הרוקי לשחקן שהם צריכים בקו האחורי לצד גילג'יאוס-אלכסנדר.
השמועה האחרונה היא שטרי צמח ל-1.90 מ' ואם כן אז הוא ילך הרבה לפני, באיזור סוף הלוטורי. נאלץ להמתין לקומביין בכדי לראות אם זה נכון.
ציוות עתידי עם SGA עשוי להיות מוצלח. שניהם יכולים לשחק און ואוף בול, שניהם סקוררים מחוננים, מהירים, אתלטיים, ושניהם מגנים מצויינים. טרי אגרסיבי יותר אולי אבל SGA ערמומי וחמקמק וגם הוא לא נחרד ממגע.
בצומת הדרכים בה נמצאים התאנדר הגיוני עבורם לקחת פרוייקט. אם החבורה תישאר יחד אז הוא, כמו לו דורט למשל, יוכל ללמוד ולהשתפר מהוותיקים האלה. אם פני המועדון לבניה מחדש אז הוא הימור מצויין לקו האחורי.

 

 

בבחירה ה-26 בדראפט 2020 הבוסטון סלטיקס בוחרים בקסבייר טילמן, סנטר ג'וניור בן 21 ממישיגן סטייט, 2.06 מ' ושוקל 111 ק"ג.

 

ממוצעים: 13.7 נק', 10.3 רב', 3 אס', 1.2 חט', 2.1 חס' למשחק, 265 משלוש ו-66% עונשין.

 

אמרתי לכם שהוא יהיה פנוי ועכשיו לסלטיקס יש פרויקט חביב לפיתוח (פוקושבסקי) ובנוסף סנטר גדול פיסית שיכול להיות הפיתרון שלהם לעמדה לטווח הרחוק. טילמן אולי רק 2.06 אבל הוא יכול פיסית להתמודד עם כל ביגמן בליגה, הוא אתלטי וחזק פיזית ונחשב לשחקן מגוון מאוד.
הוא נבחר השנה לשחקן ההגנה של השנה ב- BIG-10 ואין מוצדק מזה. הוא יסגור פינה לסלטיקס בצבע ויעמוד מול כל מי שיגיע מולו. אולי יקח לו קצת זמן להתאקלם אבל אני מאמין שהוא יתרום מהר מאוד ואם יקבל הזדמנות, מהר מאוד יגיע למספרים שאנחנו רואים למעלה.
הוא יכול להחליף בכל חסימה ואולי זה לא מושלם אבל זה לא יפגע בקבוצה בצורה קשה כמו עם שחקנים אחרים כך שלא יטרגטו אותו באופן קבוע, הוא רים פרוטקטור מצוין, אבל הוא לא חוסם את הזריקה למעלה. מה שמייחד אותו זה שהוא תופס את הזריקה מוקדם וחוסם אותה הרבה פעמים לפני שהיא יוצאת מהיד.

אני רוצה לדבר על פן אחר שהוא מביא למשחק שהופך אותו לייחודי מאוד – יכולת המסירה. הוא מסר השנה 3 אסיסטים למשחק – שיא קריירה, וזה משהו שיהנו ממנו מאוד בסלטיקס.
מכלול היכולות שלו מזכיר לי את התבנית של באם אדבאיו, ביגמן מובילי, לא גבוה וארוך אבל חזק ואתלטי שיכול להחליף על כל עמדה ומסוגל לייצר מצבים לחבריו לקבוצה.
הסתייגות קלה – אני לא בא לומר שבעוד כמה שנים הוא יהיה הבאם הבא אבל הוא בהחלט מפגין יכולות דומות וזה יהיה מעניין לעקוב.

 

בבחירה ה-27 בדראפט 2020 הניו יורק ניקס בוחרים באר ג'יי המפטון, גארד בן 19 מהניו זילנד ברייקרס, 1.96 מ' ושוקל 86 ק"ג.

ממוצעים: 8.8 נק', 3.9 רב', 2.4 אס', 1.1 חט' למשחק, 295 משלוש ו-67% עונשין.

 

חשבתי הרבה אם ללכת על הגנה או ללכת על רכז ואפילו שקלתי לשים פה את אחד הרכזים הצרפתיים, אבל בסוף יש על הלוח שחקן שלפני שנה היה נחשב לכישרון אדיר ומישהו שאמור היה להיבחר בלוטורי ואני כבר לא יכול להתעלם מהפוטנציאל בבחירה ה-27. אני מאמין שהמפטון יבחר גבוה יותר דוקא בגלל אותו אפסייד אבל אני לא מרגיש בנוח ללכת עליו מוקדם יותר מכיוון שהוא לא הראה הרבה באוסטרליה ודוקא נראה חלש מאוד. זה לא היה משנה את ערך המניה שלו אם לא היה מדובר בליגה שנחשבת לחלשה במיוחד ואם לאמלו גם היה עובר שנה קשה אבל לאמלו היה מצוין, גם אם בקבוצה רעה, ואילו המפטון נראה רע.
בבחירה מוקדמת הייתי מעדיף להימנע מלבחור בו גם אם הוא עשוי להיות אחד השחקנים המוכשרים במחזור, אבל בבחירה זו אני מרגיש בנוח להמר על כך שמה שקרה באוסטרליה לא משקף את היכולת האמיתית של השחקן, בכל זאת מדובר בגארד מאוד אתלטי עם שליטה מצויינת בכדור שיכול להגיע לסל בקלות והושווה לא פעם לראסל ווסטברוק.
יחד עם בארט, טופין, נוקס ומיטצ'ל תהיה לניקס ליבה צעירה ומעניינת מאוד.

 

 

בבחירה ה-28 בדראפט 2020 הלוס אנג'לס לייקרס בוחרים באיזייאה סטיוארט, ביגמן פרשמן בן 19 מוושינגטון, 2.06 מ' ושוקל 113 ק"ג.

 

ממוצעים: 17 נק', 8.8 רב', 2.1 חס' למשחק, 25% משלוש ו-77% עונשין.

 

הלייקרס לא באמת צריכים רוקי והם אוהבים קלעי שלוש ליד לברון, אבל אני לא מתכוון לתת לביגמן המוכשר הזה לברוח לי מבין האצבעות אם אני במקומם בין אם זה בשביל להשאיר אותו בקבוצה או להשתמש בו בטרייד, הרי היום אין הרבה שהלייקרס יכולים להצמיד לקוזמה בחבילת טרייד שתמשוך קבוצה, אז אם סטיוארט יהיה שם זה יראה אחרת.

מבחינת כדורסל זה לא אמור להיות רעיון כל כך רע לצוות את דיוויס עם ביגמן מוכשר ומגוון עם שליטה טובה בכדור, ידיים ארוכות שמובילות אותו ליותר מ-2 חסימות למשחק.
הם יכולים ללכת על קליעה עם ג'מאיוס רמזי, עמנואל קוויקלי או קסיוס ווינסטון שגם יוסיף ניהול משחק, אבל שוב הפוטנציאל משחק פה תפקיד חשוב ואני הולך על סטיוארט ומרגיש בנוח גם אם הוא לא הופך לשחקן טוב.

 

בבחירה ה-29 בדראפט 2020 הטורונטו רפטורס בוחרים בגראנט רילר, גארד סניור בן 23 מצ'ארלסטון, 1.90 מ' ושוקל 86 ק"ג.

 

ממוצעים: 21.9 נק', 5.1 רב', 3.9 אס', 1.6 חט' למשחק, 36% משלוש ו-82% עונשין.

 

גראנט רילר מזכיר לי את פרד וואן ווליט. הוא שומר מציק און בול, מוצק ומהיר אבל לא אתלטי במיוחד ויכול להגיע לסל במהירות ולקלוע משלוש באותה מידה. הוא סקורר מחונן ויש לו ארסנל של מהלכים שעוזרים לו לייצר מצבי קליעה לעצמו ולאחרים. הוא קולע 22 נקודות למשחק כבר שנתיים והוא ישדרג את הספסל של הרפטורס שגם ככה מלא בחבר'ה שנלחמים ומוכיחים בכל משחק שהם היו צריכים להיבחר מוקדם יותר ולקבל צ'אנס (בושיי, דיוויס, תומאס ו-וואן ווליט עצמו שלא נבחרו כלל בדראפט).
לא ברור מה יהיה עם הבאק קורט של הרפטורס כשלאורי ו-וואן ווליט מסיימים חוזה ולכן טוב יהיה לחזק אותו גם אם אני לא מאמין שיתנו לאיש מהם לעזוב.

 

בבחירה ה-30 בדראפט 2020 הבוסטון סלטיקס בוחרים באלייז'ה יוז, פורוורד/גארד סיניור בן 22 מסירקיוז, 1.98 מ' ושוקל 97 ק"ג.

 

ממוצעים: 19 נק', 4.9 רב', 3.4 אס', 1.2 חט' למשחק, 34% משלוש ו-81% עונשין.

 

התראת טרייד!

 

יוז הוא סקורר מחונן ומגוון, אולי בסטטיסטיקה הוא רשום כאחד שקולע 34% מהשדה אבל אני מבטיח לכם שזה לא הסיפור. בסירקיוז השנה לא היה ליוז עם מה, או יותר נכון עם מי לשחק, מלבד באדי בוהיים.
את הנקודות שלו הוא צובר במגוון דרכים, הוא יכול להגיע לסל לדאנק משוגע או לייאפ, והוא יכול לעלות לשלשה או מיד ריינג', יש לו משחק פוסט למצבים שבהם הוא נשמר על ידי יריב נמוך ממנו ועוד. בנוסף, הוא שחקן הגנה טוב אחרי 3 שנים במכללה שמתגאה במשחק ההגנתי שלה.
לקחתי לבוסטון כבר פרויקט עם "פוקו" בבחירה ה-14 וסנטר שיתרום מהר עם טילמן בבחירה ה-26, אז מה הם צריכים עכשיו? סקורר שיחייה את הספסל הקשוח שלהם. יוז יעלה עם סמארט ויתן דקות מצוינות עבור הכוכבים שנחים בינתיים, יחד עם גרנט וויליאמס, קרסן אדוארדס ורומיאו לנגפורד יהיה לסלטיקס ספסל מעניין ותורם בכל אספקט.
אני מאמין שהסלטיקס יחפשו להתקדם עם הבחירות שלהם ולהישאר עם הבחירה ה-14 ועוד אחת שישיגו, בכל מקרה קשה לי לראות אותם פותחים את השנה עם 4 רוקיז (בחירה 47 שלהם גם כן).

 

תודה לכל מי שקרא עד כאן, המוק הזה הוא הראשון מבין שניים לפחות שאתם יכולים לצפות להם, הקומביין תמיד משנה משהו, בין אם בגלל מידות שונות או התעלות של שחקן מסויים שהרשים במיוחד, ולכן שניים לפחות.

דני אבדיה למשל היה מדורג באזור הבחירות 6-11 אבל השיפור בקליעה, כמו הנרטיב שהוא היה היחיד ששיחק לאחרונה, שיחק לטובתו והוא קפץ במעט.

טיירל טרי עשוי לקפוץ אם הוא אכן קפץ במידות ומישהו כמו ליאנדרו בולמארו עשוי לקפוץ אם יגיע לקומביין ויראה שהוא לא מחטיא.

המעקב שלי אחר השחקנים האלה במהלך השנה מתנקז לשלב זה של העונה ואתם יכולים לצפות, מעבר למוקים, לכתבות הבאות שאני מוציא כל שנה:

 • דראפט 2020 – סיכום וציונים לקבוצות.
 • גניבות של הדראפט

 

לנוחיותכם, מצרף לינק לקובץ המוק דראפט שלי – https://docs.google.com/spreadsheets/d/16-WkhbaPd3DThOpQnGnxm_jNbkkwcL0TLFDnOlVKEjk/edit?usp=sharing

 

אשמח לשמוע את דעתכם בתגובות ונתראה במוק הבא.