נשארו עוד 3 שבועות עד סיום העונה, וזה הזמן לענות על חמש שאלות בוערות.

 

1. האם יוסטון ישארו מחוץ לפלייאוף?

 

4 קבוצות מתמודדות על 3 מקומות בפלייאוף. הנה מה שנשאר לכל אחת מהן.

 

פורטלנד(37 – 36): פילדלפיה, סקרמנטו, בוסטון, מיאמי, גולדן סטייט(ח, B2B), סקרמנטו (ח), אוקלהומה סיטי(B2B), מיניסוטה, דנבר. צפי 7 נצחונות.

דאלאס (35 –  36): גולדן סטייט (ח), סקרמנטו (ח), דנבר (ח, B2B), ניו יורק, דטרויט(ח), מיניסוטה (ח), יוסטון, ממפיס, קליפרס(ח), יוטה (ח,B2B), סן אנטוניו. צפי 6 או 7 נצחונות.

יוסטון (35 – 37): טורונטו, אינדיאנה(ח), קליבלנד(ח), שיקגו, אוקלהומה סיטי, דאלאס(ח), פיניקס (B2B), לייקרס, מיניסוטה (ח, B2B), סקרמנטו. צפי 5 נצחנות.

יוטה(35 – 37): מיניסוטה(ח), לייקרס, גולדן סטייט, מיניסוטה, פיניקס (ח), סן אנטוניו, קליפרס, דנבר (ח), דאלאס(B2B), לייקרס (ח). צפי 7 אט 8 נצחונות.

 

לפי צפי, התשובה היא כן. ליוסטון נשאר את לוח המשחקים הכי קשה. 2 משחקי חוץ קשים במזרח, משחקי בית  נגד קבוצות טובות, ומשחק חוץ אצל יריבה ישירה בקרבות הפלייאוף. יכול להיות שעד שהיא תגיע למשחקים לפרוטוקול (פיניקס והלאה), היא כבר תהיה מחוץ לתמונה.

 

2. האם שיקגו ישארו מחוץ לפלייאוף?

 

במזרח 4 קבוצות מתמודדות על 2 מקומות. הנה מה שנשאר לכל אחת מהן:

 

אינדיאנה (38 – 33): ברוקלין (ח), יוסטון (B2B), שיקגו, אורלנדו, פילדלפיה(ח), ניו יורק (ח, B2B), קליבלנד, טורונטו (ח), ברוקלין, ניו יורק, מילווקי (ח, B2B). צפי 8 נצחונות.

דטרויט (38 – 34): שארלוט, אטלנטה (B2B), אוקלהומה סיטי, דאלאס, שיקגו (ח, B2B), מיאמי (ח), אורלנדו (ח, B2B), וושינגטון, מיאמי, קליבלנד (ח, B2B). צפי 6 נצחונות.

שיקגו (36 – 35): אורלנדו(ח), אטלנטה, אינדיאנה (ח, B2B), יוסטון(ח), דטרויט, מילווקי (ח, B2B), ממפיס (ח), מיאמי(ח), קליבלנד, ניו אורלינס(ח), פילדלפיה. צפי 5-6 נצחונות.

וושינגטון (35-36): מיניסוטה, לייקרס(ח), גולדן סטייט(ח), סקרמנטו (ח, B2B), פיניקס (ח), קליפרס(ח), ברוקלין, דטרויט (ח), שארלוט, ברוקלין (ח, B2B), אטלנטה. צפי 6 נצחונות.

 

נראה שלאינדיאנה יש את הלוח הכי קל וגם ככה יש לה יתרון קטן ככה שהיא אמורה להגיע לפלייאוף. לוושינגטון יש את הלוח הכי קשה שכולל מסע משחקי חוץ ארוך, ככה שהם כנראה לא יספיקו לתפוס את הרכבת. המאבק על המקום השמיני יהיה בין שיקגו ודטרויט. הייתי רוצה לכתוב פה שהבולס הם הקבוצה הטובה יותר, המנוסה יותר, ושהם צריכים לעשות את זה. אבל אחרי שהם מפסידים פעמיים רצוף לניקס, אני לא יכול לעשות את זה בלי לצחוק בלב. כנראה שהפיסטונס יעשו את זה, אבל הרבה יהיה תלוי במפגש הישיר בין 2 הקבוצות שיתקיים בשיקגו. מעבר ליתרון הביתיות, דטרויט תגיע למשחק הזה בלילה שני של B2B. עדיין שיקגו הוכיחו השנה שהם מסוגלים לבעוט בלי בצורה מרשימה. הימור שלי: שיקגו בחוץ,דטרויט בפנים.

 

3. האם גולדן סטייט ישברו את שיא הנצחונות?

 

כן. אני יכול להביא לכם פה את מה שנשאר להם, אבל תאכלס, למעט ההפסד לספרס, אף הפסד של הווריורס העונה לא היה לקבוצה שמסוגלת להסתכל לה בעיניים. הווריורס הפסידו למילווקי, לדאלאס, לדנבר, לדטרויט, לפורטלנד וללייקרס. נשארו שני משחקים נגד סן אנטוניו, אבל שניהם יתרחשו כנראה אחרי שהמקום הראשון והשני כבר יהיו סגורים. 8 מ11 המשחקים יהיו באוקלנד. הצפי הוא שהווריורס יסיימו את העונה עם 73-74 נצחונות.

 

4. האם גולדן סטייט וסן אנטוניו יסיימו עם מאזן בית ללא הפסדים?

 

מה נשאר לסן אנטוניו? ממפיס, ניו אורלינס, טורונטו, גולדן סטייט, אוקלהומה סיטי.

המוקש העיקרי של הספרס הוא המאמן. לכאורה סן אנטוניו יכולה לסיים עונת בית מושלמת. את ממפיס וניו אורלינס היא אמורה לנצח בקלות. גולדן סטייט ואוקהלהומה סיטי קצת פחות קל, אבל בבית הם יכולים לנצח את שתי הקבוצות. הבעיה היחידה היא שבשלב שבו יפגשו את גולדן סטייט ואוקלהומה סיטי, כנראה שהמיקומים כבר יהיו סגורים ופופוביץ' יעדיף להתמקד בפלייאוף. מאזן הבית מעניין אותו כקליפת השום. 2 דברים מעניינים אותו יותר: מנוחה לכוכבים, בייחוד אלה מבינהם שחצו את ה35, ודקות משחק למי שצריך להכניס לעניינים (קווין מרטין ואנדרה מילר למשל), כדי שיהיו מוכנים לתרום לפלייאוף. כנראה שגם לאוקלהומה סיטי לא יהיה על מה לשחק במשחק האחרון, למעט הצהרה (הקבוצות אמורות להפגש בחצי גמר הפלייאוף), אבל סביר שגולדן סטייט תשחק על השיא (שחשוב לה מאוד). ולכן הצפי שלי הוא 40-1 או 39-2. בכל מקרה זו לא תהיה עונת בית מושלמת.

 

מה נשאר לגולדן סטייט? דאלאס, פילדלפיה, וושינגטון, בוסטון, פורטלנד, מיניסוטה, סן אנטוניו, ממפיס.

המוקש העיקרי הוא אס"ע, אווירת סיום עונה, אלא שמה שמחדד את תשומת הלב של הווריורס היא שיא הנצחונות, כשעל הדרך ישמחו גם להיות הקבוצה הראשונה שמסיימת עונה שלמה בלי הפסדים בבית.היתרון הגדול של הווריורס הוא שגם כשהם מאבדים פוקוס לפעמים, הם עדיין מוצאים דרך לנצח.

https://www.youtube.com/watch?v=JoJ8DCUfOQI

צפי : עוד שיא לווריורס. רק תמשיכו להגיד להם שהם לא הקבוצה הכי טובה אי פעם.

 

5. שאלת 24 המליון דולר : האם דייויס יבחר לאחת מ3 החמישיות?

 

דייויס סיים את העונה השבוע, ורק שאלה אחת פתוחה נשארה בקשר אליו, האם הוא יהיה זכאי לסעיף דרק רוז שמאפשר לו להתחיל את החוזה ב30% מהגג, במקום 25% מהגג. המשמעות היא 24 מליון דולר, או במילים אחרות, החוזה של דייויס יהיה שווה 145 מליון דולר ל5 עונות, במקום 121 מליון דולר.בשביל שיהיה זכאי לתוספת, דייויס חייב להבחר לאחת מחמישיות העונה (לא משנה איזה). 

 

לדייויס הייתה עונה לא רעה. היא הייתה הרבה פחות טובה מהעונה שעברה, גם ברמה האישית, וגם ברמה הקבוצתית. עדיין 24 נקודות, 10 ריבאונדים, 2 חסימות ו1.3 חטיפות מרימים גבה פה ושם. 2 דברים עומדים לזכותו:

1. הוא יכול לקבל קולות גם בעמדת הפורוורד וגם בעמדת הסנטר.

2. הבחירה מתנהלת בהצבעה של עיתונאים. אמנם אלה אמורים להבין יותר מהאוהדים שמצביעים לאולסטאר, אבל הם עדיין אנשים, חלקם לא ממש עוקבים אחרי כל הליגה, ומושפעים מאבק כוכבים.

 

אז בוא נבחן את זה לעומק. בעמדות הפורוורד נראה שיש 4 באנקרים: לברון ג'יימס, קווין דוראנט, קוואי לנארד, ודריימונד גרין. מכאן זה פתוח. עם מי דייויס מתמודד? פול מילסאפ, פול ג'ורג', לאמרכוס אולדריג', דירק נוביצקי, דירק פייבורס, ואולי כרמלו אנתוני (אם דייויס מועמד, גם מלו יכול). אם מסתכלים על פלייאוף כקריטריון, לכולם יש יתרון על הגבה. לדעתי, לאור העונה של הספרס אולדריג' חייב להיות בפנים, והשני צריך להיות אחד מהפולים שהחזיקו בחיים את אטלנטה ואידניאנה. גם נוביצקי מתקבל על הדעת בגיל 37. דייויס לא אמור להכנס, אבל כאמור יקבל קולות גם בסנטר ולכן עדיין יש לו סיכוי.

 

בעמדת הסנטר אין באנקרים, אבל יש הרבה מועמדים שיראו את עצמם ראויים: אנדרה דראמונד, אל הורפורד, פאו גאסול, דיאנדרה ג'ורדן, חסן וייטסייד, דמארכוס קאזינס. אלמלא ההתדרדרות הנוכחית של שיקגו, גאסול לדעתי היה באנקר לחמישיה הראשונה. הורופורד צריך להיות בפנים לאור המאזן של אטלנטה, אבל יש תחושה שהוא ימשיך להיות אנדררייטד. דראמונד, וייטסייד וג'ורדן הרשימו במספרים. קאזינס הרשים ביכולת, אבל גם הוא רחוק מהפלייאוף. זה עדיין יותר מדי שחקנים ראויים כדי שדייויס יקבל מספיק קולות בשביל להכנס לאחת מ3 החמישיות.

 

המסקנה היא שהסיכוי של דייויס להכנס לאחת מהחמישיות הוא נמוך. הוא יאלץ להתנחם ב121 מליון דולר. הנה תזכורת למשחק הכי טוב שלו העונה:

לגבי הפציעה שלו, זה אכן מדאיג שדייויס מתקשה להשאר בריא, אולם צריך לזכור שאם ניו אורלינס היו במאבקי פלייאוף, דייויס כנראה היה ממשיך לשחק. זו פציעה שהצריכה ניתוח, אבל הניתוח יכל לחכות לפגרה. במצב הנוכחי של הפליקנס אין שום טעם לדחות אותו.