בשש השנים האחרונות נוצרה מסורת שבה שגיא מנסה כוחו בתחזיות. יש שיגידו מופרעות, יש שיגידו פחות. השנה, עוד לפני שידעתי ששגיא ימשיך עוד שנה, עלו בראשי כמה תחזיות משלי. כך יצא שגם הוא וגם אני העלינו על הכתב 10 דברים שאנחנו חושבים שיקרו, גם אם אני הייתי קצת יותר שמרן ממנו בחלק מהמקרים. מוזמנים לחזור הנה בסוף העונה ולראות מי פגע יותר. אני, אגב, מהמר עליו.

1. קליבלנד תהיה הפתעת המזרח

האמת שכאן רציתי להמר שמינסוטה תסיים שנייה, אבל אז ראיתי שגם שגיא הימר על זה והחלטתי ללכת לצד השני של הליגה. את העונה הקודמת קליבלנד פתחה בסערה, ואז הגלגלים קצת חרקו, ג'ארט אלן נפצע, והיא מצאה את עצמה מודחת מהפלייאוף לקול אכזבת הקהל. בקיץ ההנהלה עשתה מה שצריך והתחזקה מאוד בקו האחורי, עם מיטשל, תוך ויתור על שני חלקים שלדעתי חסרונם לא ממש יורגש (מארקנן וסקסטון). תוסיפו לזה את המשך ההתפתחות של אוון מובלי, שתכף ניגע בו, את התחייה המחודשת של קווין לאב כשחקן השישי, ואת דאריוס גארלנד שגם ימשיך לפרוח, וקיבלתם קבוצה שיכולה לרוץ חזק בעונה הסדירה, כשלפחות חלק מהאחרות יורידו רגל מהגז. הפלייאוף כבר יהיה אופרה אחרת.

2. אוון מובלי יסיים באחת מחמישיות העונה

כבר בשנה שעברה המנייה שלו זינקה חזק, והשנה עם ההתחזקות של קליבלנד הוא יזכה עוד יותר לתשומת לב ראויה. אמרתי פעם שזה השחקן שהכי מזכיר לי את דאנקן, במיוחד בשקט שבו הוא משחק. קצת מבאס אותי שהספרס אהוביי לא התחילו טנקינג מוקדם יותר כדי להשיג אותו בדראפט, כי הוא הולך להיות שם חזק. וכבר העונה יזכה לחותמת ראשונה.

3. ודז'ונטה מארי שוב יהיה אולסטאר

גם כאן רציתי להמר שאטלנטה תהיה חזקה, אבל תכל'ס זה הימור שמרני מדי. בסך הכל כמו קליבלנד, יש לשחקנים של אטלנטה המון מה להוכיח, אחרי הכישלון בעונה שעברה, ואחרי החוזה החדש שחתם עליו דיאנדרה האנטר הלילה. איטס מאני טיים. מארי מתאים לקבוצה כמו כפפה ליד. סוף כל סוף מישהו ישמור שם בקו האחורי, ידע לחלק את הכדורים בין השחקנים, והפיקנרול בין מארי לג'ון קולינס יהיה אחד מהכלים הקטלניים בליגה. בשנה שעברה הוא הזדנב לאולסטאר אחרי פציעות של אחרים, ובמזרח תהיה לו פחות תחרות בעיניי, במיוחד אם אטלנטה תפרח. אגב, אני עדיין לא חושב שהטרייד של מארי היה רע לספרס, כי השלד הזה, על כל חלקיו (כולל בוגדנוביץ' וקאפלה עם חוזיהם הגדולים), חתום רק לשנתיים הקרובות, וכל הבחירות של אטלנטה החל מעוד שנתיים שייכות לספרס עד 2028. מתישהו תבוא הקריסה.

4. שיקגו, לעומת זאת, לא תהיה בפלייאוף

ונעבור להתרסקויות. מה שהולך במזרח מופרע. על אטלנטה וקליבלנד כבר דיברנו שהתחזקו, עם ברוקלין קשה לדעת, אבל השכל אומר שהיא תהיה בפנים. זאת אומרת שחוץ משיקגו בולס יש עוד שמונה קבוצות, כולל מיאמי, בוסטון, מילווקי, פילי וטורונטו, שיילחמו על הפלייאוף. מישהי תצטרך למצוא עצמה בחוץ, ושיקגו פותחת את העונה בלי לונזו בול. האם היא תצליח להיות יותר טובה משמונה האחרות? מסופקני.

5. ובילי דונובן ישלם את המחיר על כך

בשנתיים שלו בקבוצה דונובן הצליח להביא את הבולס לפלייאוף פעם אחת, שהסתיימה בהדחה כואבת אך צפויה בסיבוב הראשון. אם גם העונה השלישית תסתיים במפח, חבל הסבלנות כלפיו יהיה קצר. האמת, אני מוכן להמר שאפילו לא יחכו עד לסוף העונה איתו ומתישהו, כשהכיוון שאליו הקבוצה הולכת יהיה ברור, הוא יוחלף. אני אפילו אגדיל לומר שהוא יהיה המאמן הראשון שיפוטר העונה.

6. לאמלו בול יבקש טרייד בסוף העונה

אפרופו התרסקויות, שארלוט הולכת בלי כיוון, במיוחד אחרי המקרה של מיילס ברידג'ס בקיץ והסיפור המוזר של בוקנייט ממש משלשום. אין לה באמת סגל חזק, אבל לא ממש חלש כמו האחרות שיהיו גרועות. כן, ניקס, אני מסתכל עלייך. המרוץ לטנקינג יהיה עצבני והיא לא תצליח לסיים בטופ 5 הכי גרועות בליגה, כך שמתישהו לאמלו יתחיל להיות מתוסכל מחוסר הכיוון הזה וירצה ללכת לפני שיהיה מאוחר.

7. הלייקרס יודחו בפליי אין

עוד קבוצה בלי כיוון, בלי עתיד, היא הלייקרס. אלא אם קוראים לחוזה החדש של לברון עתיד. לפחות הקיץ לא הביאו מלא זקנים שלא יתרמו כלום, ועדיין. מי אמור לסחוב את הקבוצה בעונה הרגילה ב-20-30 משחקים שדיוויס ולברון ישבו לנוח, קנדריק נאן? לוני ווקר? טרוי בראון ג'וניור? חואן טוסקנו אנדרסון? כמו המזרח, גם המערב רק התחזק. רק קבוצה אחת מהטופ 8 בשנה שעברה נחלשה (יוטה) ומבין 4 קבוצות הפלייאין של העונה שעברה 3 יותר טובות מהלייקרס על הנייר. המסקנה ברורה בעיניי.

8. הספרס לא יהיו הכי גרועים בליגה (או במערב)

שלא תבינו לא נכון, הספרס יהיו גרועים העונה. ככה זה כשמפרקים ובונים מחדש. אבל קבוצה של פופ איכשהו תצליח לגרד עוד כמה ניצחונות, לדעתי יותר מהליין של וגאס (כ-20 ניצחונות). לשם ההשוואה, יוסטון השיגה 20 ניצחונות בעונה שעברה, ואורלנדו 22. משהו בי חושב שיוטה הרבה יותר מפורקת, בלי שום שחקן שבא לו לשחק על משהו כדי להוכיח, אולי למעט מארקנן. סקסטון כבר קיבל את החוזה שלו, ואישית אני לא מחזיק ממנו או ממארקנן בליגה לצורך העניין. האם להיות השנייה הכי גרועה יספיק לספרס לבחירת דראפט גבוהה? לפופ הפתרונים.

9. הקליפרס לא יצליחו להיות בריאים יותר מדי

איך אתם הייתם מהמרים על קבוצה ששלושת השחקנים המובילים שלה הם (א) סופרסטאר עם דלקת כרונית בשריר הארבע-ראשי, שקרע את הרצועה בברך וכבר חמש עונות לא מצליח לשחק יותר מ-60 משחקים לעונה; (ב) כוכב משנה שגם הוא בשלוש העונות האחרונות שיחק בקושי 44 משחקים לעונה, גם אם חלק מזה בגלל קורונה; ו-(ג) שחקן שמאז 2016 לא מצליח לגמור עונה בלי פציעה, ונפצע כמעט בכל איבר אפשרי – גיד פיקה, סחוס בברך, קרסול, גיד אכילס, קרע בהמסטרינג, ואפילו שבר ביד? על הנייר זו קבוצה מאוד חזקה שיכולה באותה מידה להיות אלופת המערב, אבל יותר מדי "אם" מבחינה רפואית לא מסמן טוב בעיניי בעונה שבה אפילו החמצת 10 משחקים יכולה לשנות את התמונה לכאן או לכאן.

10. תהיה לנו אלופה חדשה

ריפיט זה קשה. תשאלו את אוהדי מיאמי. גם גולדן סטייט יודעת, וגם יודעת מה צריך לעשות כדי להצליח. הראש אומר שהווריורס הם עדיין הקבוצה הכי טובה בליגה (אגב, שנה שעברה הימרתי עליה ביני לבין עצמי כאלופה, נשבע) וכנראה שהיא גם תגיע עד הסוף מהמערב, בהינתן זה שלכל השאר חסר איזה גרוש ללירה. אבל משהו בי חושב שמהמזרח תבוא קבוצה קצת יותר רעבה העונה שתגזול מסטף קרי את הריפיט ואת תואר האמויפי של הגמר. מי זו תהיה? על זה אני עדיין לא מוכן להמר, כי זו הולכת להיות עונה מופרעת.