לקראת תחילת עונת הNBA, שחקני הפאנטזי ברחבי העולם מתרכזים לערוך דראפטים שונים. למכורים שבינינו כבר לא נשארו ציפורניים עד שאוקטובר מגיע. הרוב מחכים בכליון עיניים, ותמיד תמצאו איזה חבר שיגיד לכם שכדורסל זה לילדים וטוב שיש פוטבול (שהתחיל אתמול). נזכיר שבאמת בארה"ב מירב העניין מתרכז בליגת הNFL. אנחנו נשאר עם הכדורסל שלנו. השנה החלטנו לפנק אתכם עם דירוג של אחד משחקני הפאנטזי הטובים בארץ. תומר היה המנצח בליגת הפרו H2H של הכדור הכתום, אבל עוד לפני זה הוא זכה בליגת תפוז 4 פעמים (מ2006). מדובר באחת הליגות הקשות שהכרתי. 20 קבוצות, שחקני פאנטזי טובים עד טובים מאוד. על כל זה אפשר להוסיף הישג נוסף: עשר שנים ברצף הוא מגיע לפלייאוף בכל ליגה ששיחק.

 

הנה הדירוג של תומר ל40 הראשונים. אם אתם משחקים פאנטזי, אתם חייבים טוויטר, ואם אתם בטוויטר, אתם חייבים לעקוב אחרי תומר: tomaey NBA Fantasy advisor

 

סייג יחיד לדירוג : הוא מתאים לליגות H2H, בסוף הדירוג אני יהיו כמה חידודים לרוטיסרי.

.

1. אנתוני דיויס

המספרים : 24.4 10.2 2.2 2.9 בחסימות ו1.5 בחטיפות 53.5 מהשדה שצפוי לרדת כי עובד על זריקות שלוש ו80.5 אחוז מהעונשין.

שימו לב : פציע מאוד, לא בטוח שהשיטה של ג'נטרי לא עובדת יותר טוב בשביל רכזים מאשר בשביל פאוור פורוורדים מוכשרים

לסיכום : הפער בינו לבין הבא בתור עצום. אין בכלל שאלה.

 

2 .ג'יימס הארדן

המספרים : 27.4 נקודות, 2.6 שלשות, 5.7 ריבאונדים, 7 אסיסטים, 1.9 חטיפות, 0.7 חסימות, 44% מהשדה. -86.8% מהעונשין לשם הוא מגיע המון.

שימו לב : יותר טוב מזה קשה לדמיין, וההגעה של טיי לאוסון אמורה להוריד ממנו עומס, וכנראה גם תפגע בסטטיסטיקה. מאבד המון.

לסיכום : מדורג שני כי הוא משנה משחק מהקו (בליגה שיש בה זריקות עונשין על אחת כמה וכמה), ומגוון מאוד. 81 משחקים בעונה האחרונה, איש ברזל.

 

3. סטפן קארי

המספרים : 23.8 נקודות, 48.7% מהשדה, 3.6 שלשות למשחק, 7.7 אסיסטים, 4.3 ריבאונדים, 91.4% מהעונשין.

שימו לב : האם האליפות והMVP יגרמו לעליה או ירידה? אל תסתנוורו מאחוזי העונשין כי הוא לא מגיע לשם הרבה. גם לו יש בעיה של איבודים (כמו לרבים בעשיריה הראשונה).

לסיכום : אחוזי שדה מצויינים לגארד, מה שהופך אותו לרכז המוביל בפאנטזי. השלשות מאוד נפוצות בליגה, אבל קארי זה התחלה מצויינת לקטגוריה

 

4. קוין דוראנט

המספרים : 25.4 נקודות, 6.6 ריבאונדים,4.1 אסיסטים, 0.9 בחטיפות וחסימות, 2.4 שלשות.51% מהשדה 85.4% מהעונשין.

שימו לב : עבר פציעה קשה וטורדנית בעונה האחרונה, ולא ברור איך יחזור ממנה, ואיך היא תשפיע עליו. פציע? נדע רק אחרי שהעונה מתחילה, גם אם יהיה בריא יכול להיות שישמר בצמר גפן לאורך העונה וישחק פחות דקות למשחק.

לסיכום : ממוצע הנקודות שלו היה הכי נמוך מאז עונת הסופמור ונבע בעיקר מפציעות ואי כניסה לקצב משחק- שיחק בממוצע 5 דקות פחות מ-5 העונות האחרונות. מצד שני זו עונת חוזה. מצד שלישי מאמן חדש, ושיטת התקפה חדשה שכנראה לא יועילו. הרבה סימני שאלה, ועדיין דוראנט בכושר משחק הוא שחקן הפאנטזי הטוב בליגה, ואחרי שלושת הגדולים תתקשו לא להמר עליו.

 

5. לברון ג'יימס

המספרים : 25.3 נקודות, 6 ריבאונדים, 7.4 אסיסטים, 48.8% מהשדה, 5.4 קליעות ב-71% מהעונשין, 1.6 חטיפות, 0.7 חסימות, 1.7 שלשות.

חיסרון: קחו בחשבון שבועיים מנוחה במהלך העונה, ובודאות גדולה מנוחה בשבוע האחרון. אחוזי העונשין שלו מתחילים להיות בעייתיים בכמות ההליכות שלו לקו.

לסיכום : לברון ימשיך להיות השחקן הכי טוב בליגה האמיתית, והגיוון שלו מקפיץ את ערך הפאנטזי שלו. אחרי עונות השיא במיאמי אנחנו רואים ירידה גדולה באחוזים (גם מהשדה וגם מהעונשין) שפוגעים בערך שלו.

 

6. דמארכוס קאזינס

המספרים : 24.1 נקודות, 12.7 ריבאונדים (3.1 אופנסיב), 7.2 קליעות עונשין ב78.2%, 1.7 חסימות, 1.5 חטיפות, 3.6 אסיסטים.

חסרון : קארל רוצה אותו או לא? מצד אחד הקבוצות של קארל טובות לפאנטזי (כדורסל מהיר), מצד שני הסגנון לא מתאים לדמארכוס. ובכלל, כמה אפשר לסמוך על הנהלת סקרמנטו?

לסיכום : קאזינס קולע מעולה מהעונשין, וזה יתרון עצום לסנטר. למרות החששות, הוא ישאר הכוכב של סקרמנטו, לפחות עד הטרייד, ובמקום אחרי אמור לפרוח יותר.

 

7. ראסל ווסטברוק

המספרים : 42.6% מהשדה , 28.1 נקודות, 1.3 שלשות ו8.1 קליעות מהעונשין ב%83.5, 7 ריבאונדים(1.9 אופנסיב). 8.6 אסיסטים, 2.1 חטיפות.

חיסרון: 4.4 איבודים למשחק ואחוזי שדה שהורגים קטגוריה. מה מצב הברך?

לסיכום : המספרים (כולל האיבודים והאחוזים) מנופחים כיוון ששיחק כאלפא דוג ללא דוראנט. המספרים הרעים אמורים להשתפר אצל דונובן שיחפש משחק טיפה יותר קבוצתי, אבל גם הטובים. עדיין רכז עילית, ומספרי הריבאונדים שלו מצויינים לגארד.

 

8. כריס פול

המספרים : 19.1 נקודות, 48.5% מהשדה, 1.7 שלשות, 90% מהעונשין , 4.6 ריבאונדים, , 10.2 אסיסטים, 1.9 חטיפות, ורק 2.3 איבודים.

חיסרון: למרות עונה מלאה, מתויג עדיין כפציע.אין כאן אפסייד כמו אצל האחרים.לא מגיע מספיק לקו.

לסיכום : השחקן הכי יציב מכל העשירייה בכל שנה נדחק קצת למטה, ועדיין מדובר בעילית הפאנטזי. מוסר וחוטף מצויין. אם יש לכם קטגוריה של יחס אסיסטים לאיבודים, הערך שלו עולה פלאים.

 

9. דמיאן לילארד

המספרים : 21 נקודות 4.6 ריבאונדים, 6.6 אסיסטים, 2.4 שלשות, 86.4%, 1.2 חטיפות

חיסרון: לילארד משחק בקבוצה שלא מועמדת לפליאוף, יתכן טאנקינג ( למרות שהוא צעיר וכנראה ידלג מעל זה ), לא חוטף ולא מוסר מספיק יחסית לPG מוביל.

לסיכום : המספרים שהזכרנו זה כאופציה שניה בהתקפה. איך תשפיע העזיבה של כל החמישיה? מצד אחד לילארד יהיה כל ההתקפה של פורטלנד, שזה יכול להקפיץ לו את ממוצע הנקודות והשלשות. מצד שני לילארד יהיה כל ההתקפה של פורטלנד, מה שעלול לפגוע קשות ביעילות.

 

10. למארקוס אלדרידג'

המספרים : 23.4 נקודות, 10.2 ריבאונדים, 0.7 חטיפות, 1 חסימות, 46% מהשדה, 84.5% מהעונשין.

חיסרון: יש המון לא נודע במעבר לסן אנטוניו. מדובר בקבוצה מאוזנת יותר מפורטלנד. אלדריג' יקבל פחות דקות (במיוחד עם שחקן כמו ווסט מאחוריו), ופחות כדורים.

לסיכום : אלדריג' אמור להפוך לאלפא של סן אנטוניו, ובקבוצה כמו הספרס היעילות שלו אמורה לעלות, גם אם הממוצעים לרדת. יתרון נוסף במעבר הוא שבספרס אלדריג' אמור לחלק את העומס טוב יותר, ולהפצע פחות מעונות קודמות.

 

11. כרמלו אנתוני

המספרים : 24.2 נקודות , 6.6 ריבאונדים, 3.1 אסיסטים, חטיפה 1, 1.5 שלשות.

חסרון : הניקס. עוד עונת טנקינג תהרוג קבוצות פאנטזי שבונות על כרמלו. יכול להיות סקורר עילית, ויכול להיות מושבת באמצע העונה.

לסיכום : קצת הימור אבל ברור אם הניקס יראו סביר השנה, וכרמלו אחרי עונה שנח בה הרבה והחלים אמור להראות טוב יותר.

 

12. ברוק לופז

המספרים :17.2 נקודות, 7.4 ריבאונדים, 1.8 חסימות, 51.3% מהשדה, 81.4% מהקו.

חסרון : פציע מאוד. אחרי חתימה על חוזה, סביר להניח שיסכן את עצמו פחות מאשר לפני.

לסיכום : המספרים משקרים. הולינס העביר את לופז סדרת חינוך בתחילת העונה שעברה. בחודשיים האחרונים לופז התפוצץ עם 20.7 נקודות, 9.2 ריבאונדים ו2 חסימות. האחוזים שלו מעולים בשביל סנטר, ובלי דרון הוא יהיה האלפא דוג בברוקלין.

 

13. ג'ון וול

המספרים : 17.6 נקודות, 10 אסיסטים, 1.7 חטיפות, 44.5% מהשדה, 4.6 ריבאונדים, 0.6 חסימות.

חיסרון: וול אמנם PG מוביל אבל יש לו כמה חסרונות. הוא לא קולע מספיק ו0.8 שלשות זה מעט מדי. גם האחוזים מעונשין (78.5%) נמוכים בשביל גארד מוביל. הפציעה בפלייאוף האחרון אינה סימן טוב.

לסיכום : אם וול הוא הבחירה הראשונה שלכם, צריך לבנות את הקבוצה בהתאם. הוא לא יחפה על אחוזי עונשין נמוכים של הגבוהים. עדיין צעיר ויש מקום להשתפר.

 

14. מארק גאסול

המספרים : 17.8 נקודות, 7.8 ריבאונדים, 49.4% מהשדה, 79.5% מהעונשין , 3.8 אסיסטים -1.7 חסימות, 0.9 חטיפות, 2.2 איבודים.

חיסרון: לא מלהיב בשום קנה מידה והמספרים שלו לא צפויים לעלות. שחקן שההשפעה שלו על המשחק גדולה מההשפעה שלו בפאנטזי. הרבה דברים שלא רואים בסטטיסטיקה, ולפאנטזי זה לא טוב.

לסיכום : מאפשר לבנות קבוצה לרוחב. לא עושה שום דבר רע, ולא פוגע באף קטגוריה.

 

15. ג'ימי באטלר

המספרים : 20 נקודות ב46% מהשדה, 83% מהעונשין, 5.8 ריבאונדים, 1.8 חטיפות, 1.1 שלשות, 0.6 חסימות ורק 1.4 איבודים.

חסרון : לראשונה בחייו באטלר לא בעמדת האנדרדוג. אחרי שקיבל מהבולס חוזה מקסימום, האם זה יפגע ברעב שלו? הדקות שלו בודאות ירדו, כיוון שאין סיכוי שאצל הויברג הוא ישחק 40+ דקות.

לסיכום : לא הורס אף קטגוריה, ותורם יפה ברובן (הולך לקו מספיק בשביל שהאחוזים שלו משם יהיו משמעותיים). ירידה בדקות לא בהכרח אומרת ירידה בממוצעים, היא יכולה להניב עליה ביעילות.

 

16. אנדרה דראמונד

המספרים : 13.8 נקודות, 13.5 ריבאונדים(5.3 אופנסיב), 0.9 חטיפות, 1.9 חסימות, 38.9% מהעונשין, 51.4% מהשדה.

חיסרון: אל תבנו על אחוזי העונשין אם בחרתם בדראמונד. הוא עדיין מנסה להבין את המשחק בNBA, ולעיתים קרובות מדי נכנס לבעיית עבירות.

לסיכום : צריך לזכור שמדובר בשחקן צעיר שעדיין יש לו לאן להשתפר. אחוזי העונשין כנראה לא יעלו יותר מדי.

 

17. בלייק גריפין

המספרים : 21.9 נקודות, 5.3 אסיסטים, 50% מהשדה, 7.6 ריבאונדים,2.3 איבודים.

חיסרון: סנטר לא קונסרבטיבי- מוסר המון אבל לא לוקח ריבאונד ולא חוסם. שחקן בריא ואולסטאר פוטנציאלי. אחוזי עונשין בינוניים מינוס ( 72.3.% ).

לסיכום : הפלייאוף העלה טעם של עוד, השאלה היא האם בלייק מסוגל להביא את זה לעונה שלמה. יותר טוב בלי פול על המגרש, אבל הקליפרס פחות טובים. גריפין תורם בקטגוריות מסויימות, אבל למלמ באחרות. אני אישית מעדיף כישלון מפואר מחלומות במגירה.

 

18. דיאנדרה ג'ורדן

המספרים : 11.5 נקודות ,15 ריבאונדים (4.8 אופנסיב) , 71% מהשדה, 2.2 חסימות, חטיפה, 39.7% מעונשין.

חסרון : הורג אחוזי עונשין לבד. אחוזי השדה שלו מרשימים אבל זה לא מגיע עם מספיק זריקות. סביר להניח שאם יזרוק יותר, האחוזים יתיישרו.

לסיכום : מפלצת ריבאונד. יש הבטחה מדוק ריברס שיקבל יותר כדורים בהתקפה. מצד אחד זה נחמד, מצד שני זה עלול רק לפגוע (אחוזים וכאלה). לא יעבוד לבד- חובה לקחת עוד סנטר דומיננטי בסיבוב השני או להבדיל פוינט גארד משלים סטייל קונלי או לאורי. אם אתם אוהדי דאלאס, מן הסתם תדלגו עליו.

 

19. קאווי לאונרד

המספרים : 16.5 נקודות, שלשה, 2.3 חטיפות, 7.2 ריבאונדים, 1.5 איבודים,0.8 חסימות, 47.9% מהשדה, 80.2% מהקו.

חיסרון: היה אמור להוביל את הספרס בעידן שאחרי, אבל עם לאמרכוס הוא חוזר לתפקיד קטן יותר. בפלייאוף הוא מפציץ כי הרוטציה מתקצרת, בעונה הרגילה, הספרס מגבילים את הדקות שלו כמו גם של כל האחרים.

לסיכום : עדיין שחקן אול ארואנד מהמשובחים שיש. איתו אפשר לקחת את הקבוצה לכל כיוון שרק רוצים.

 

20. קוין לאב

המספרים : 16.4 נקודות, 9.7 ריבאונדים, 2.2 שלשות, 2.2 אסיסטים קצת יותר מחצי חטיפה וחסימה.

חיסרון: החסיר מספיק משחקים בשביל להקרא פציע. חוזר לשחק אחרי פציעה לא קלה ביד הקולעת. לא חוסם מספיק בשביל גבוה דומיננטי.

לסיכום : אחרי עונה אחת בקליבלנד הכימיה אמורה להשתפר, ועם קיירי מוגבל סביר שנראה את לאב לוקח על עצמו יותר.

 

21. פאו גאסול – הברמוטר של שיקגו, עושה הכל טוב ונכון.

22. ניקולה ווצ'ביץ'- מכונת דאבל דאבל

23. קליי תומפסון- קלע בחסד וימבה שלשות

24. פול מילסאפ- מועדון ה-1,1,1 הם נדירים ( בחטיפות ,שלשות וחסימות )

25. רודי גוברט- שווה הימור, חצי שני של העונה מדהים

26. כריס בוש- אם יחזור טוב הוא הוא האלפה דוג של מיאמי

27. סרג' איבאקה- יחזור טוב? אם כן הוא מכונת פאנטזי עם חסימות שלשות ואחוזים מעולים.

28. מייק קונלי- שחקן מעולה ואפילו בעונת חוזה

29. אל ג'פרסון- עונת חוזה וחובת הוכחה

30. אל הורפורד- מכונת דאבל דאבל

31. קייל לאורי- כשהוא טוב הוא יותר טוב מוול ( בחירה 14 שלי )

32. אריק בלדסו- פציע אבל השחקן הכי חשוב בפיניקס

33. רודי גיי- הסיסטם של ג'ורג' קארל יעשה לו טוב והוא סופר ורסטילי.

34. גוראן דראגיץ'- יחזור לעצמו לאחר עונה בעייתית

35. דני גרין- מכונת הפאנטזי הכי מרשימה בעונה שעברה.

36. מונטה אליס- קבוצה חדשה להרוס תוך כדי תצוגות התקפיות מרהיבות עין

37. פול ג'ורג'- אם חוזר טוב, שווה סיבוב ראשון. הימור מרתק.

38. ג'ף טיג- יציב, מינימום טעויות, עוד יכול לצמוח

39. דריימונד גרין- מועדון ה-1,1,1 וגם הכי כיף להחזיק אותו ולעקוב אחריו.

40. חסן וויטסייד- סיפור הסינדרלה ימשך?

 

41. קיירי אירווינג

המספרים : 21.7 נקודות, 5.2 אסיסטים, 2.1 שלשות, 46.8% מהשדה, 1.5 חטיפות, רק 2.5 איבודים.

חסרון : לכו תדעו מתי יחזור ואיך.

לסיכום : שחקן סיבוב ראשון אם היה בריא. יש לו התפוצצויות שסוגרות קטגוריה במשחק אחד. בשלב הזה, אפשר לקחת הימורים ולחכות לו חודש-חודשיים.

 

כמה מילים על רוטו : ברוטו הרבה יותר קשה לתקן קילקולים כמו דיאנדרה ודראמונד. אז נכון שבריבאונד הם נפלאים, אבל בעונשין אי אפשר לעשות כלום. הערך שלהם יורד, אלא אם כן אתם עושים פאנט עונשין (מוותרים על הקטגוריה מראש). קחו בחשבון שבשביל לעשות את זה טוב, אתם צריכים לדאוג שלא תהיה עוד קטגוריה רעה במיוחד (איבודים למשל).

 

בשבוע הבא, סליפרים ובאסטים. חולים על פאנטזי? בואו לספר לנו בפורום הפאנטזי באתר.