שלום לכולם!

שמי יותם רבינוביץ ובמהלך העונה הקרובה אפרסם כאן טור שבועי בנושא פאנטזי.

בכל שבוע אכתוב סיכום של השבוע הקודם, המלצות להרמות בה2ה וברוטו, שינויים, מגמות וכל מה שרלוונטי לשחקני הפאנטזי.

בנוסף, אשתדל לכלול בכל טור נושא מסויים, לדון בו, להעלות תהיות, לחקור אותו ולנסות להגיע לתובנות/מסקנות.

אתם מוזמנים לפנות אלי עם רעיונות/בקשות לנושאים שהייתם שמחים שאכתוב עליהם כאן בטור. אפשר בתגובות או לפנות אלי במייל yotamrab@gmail.com

 

בפתח הטור הראשון אני רוצה קודם כל לשלוח חיבוקים לכל חברי הקהילה ששומרים עלינו במילואים. מי ייתן ונדע כולנו ימים שקטים יותר שבהם פאנטזי הוא כל עולמנו.

 

אז מה היה לנו בשבוע החולף?

שחקן השבוע

שחקן השבוע שלנו הוא SGA, עם שני משחקים ברמה עילית: 32.5 נק', 2 שלשות, 8 ריב', 7 אס', 3 חט', 1.5 חסימות, 61.4% מהשדה, 100% מהקו ו-3 איבודים למשחק.

שחקנים נוספים שראויים לציון: דמיין לילארד (לא זכה בשחקן השבוע היות ונכון למועד כתיבת הטור הוא שיחק משחק אחד בלבד), דונובן מיטשל, לוקה דונצ'יץ', טייריס מקסי וסטף קרי.

שחקן נוסף שראוי לציון הוא ג'יילן דורן אשר בשלושת המשחקים הראשונים שלו מדורג 11 פר גיים עם 33.3 דק, 18 נק', 0 שלשות, 15.3 ריב', 4 אס', 0.7 חט', 2.7 חסימות, 80% מהשדה, 75% מהקו ו-3.3 איבודים למשחק. הסיכוי שדורן ישאר שחקן סיבוב ראשון (או אפילו טופ 30) הוא יחסית נמוך אבל אין ספק שהוא הסנטר הפותח של הפיסטונס ושהוא בא להוכיח לכולם שהוא שווה את המקום הזה.

נפילת השבוע

אין ספק שווקר קסלר הוא נפילת השבוע. מדורג במקום ה-209 עם שורה מזעזעת של 22.3 דק', 5.7 נק', 0.3 שלשות, 5.7 ריב', 0.3 אס', 0 חט', 0.7 חסימות, 53.3% מהשדה, 0 הליכות לקו ו-1.3 איבודים.

כל מי שמחזיק אותו יודע מצוין על מה אני מדבר. זה לא השחקן שקיווינו לראות אבל עוד חזון למועד.

שחקנים נוספים שראויים לציון: באם אדביו, ג'רמי גראנט, ג'וש גידי, טרי רוזיר, ברוק לופז ודז'נטה מארי.

צריך לזכור שהעונה רק התחילה ודברים רבים עשויים להשתנות. בשבוע הבא נוכל לנתח את הדברים אחרי כמות גדולה יותר של משחקים ולראות איזה מסקנות ניתן (אם בכלל) להסיק ומה כדאי לעשות איתן.

טופ 10 של השבוע

  1. דמיין לילארד
  2. שיי גיליוס אלכסנדר
  3. דונובן מיטשל
  4. לוקה דונצ'יץ'
  5. טייריס מקסי
  6. סטף קרי
  7. קריסטף פורזינגיס
  8. פול ג'ורג'
  9. אנתוני דייויס
  10. טייריס האליברטון

הרמת השבוע

קאם תומאס – ראינו ניצוצות שלו לפרקים בעונה הקודמת. הפתיחה שלו העונה היא מדהימה: 29.2 דק', 33 נק', 1.5 שלשות, 5 ריב', 2 אס', 1 חט', 0.5 חסימות, 62.5% מהשדה (20 דריקות למשחק!!), 81.3% מהקו ורק 0.5 איבודים למשחק.

ההיעדרויות של קאם ג'ונסון וניק קלקסטון שינו את הרוטציה של הקבוצה בכך שבן סימונס עבר לשחק סנטר והתפנו דקות בעמדות 2-3 שאליהן נכנס קאם תומאס שלנו כרוח סערה. נצטרך לראות כמה דקות יקבל כשהקבוצה תחזור לסגל מלא אבל כמו שזה נראה כרגע, יש לנו מועמד חדש לשחקן השישי של העונה. מי שהרים אותו בזמן, שיחק אותה.

שחקנים נוספים שראויים לציון: אקסביר טילמן (ההרמה הכי משמעותית בעיני כי זה סנטר פותח לכל העונה. לא קיבל את הרמת השבוע כי ברוב הליגות הוא הורם עוד לפני שהתחילה העונה עם הפרסום על סטיבן אדאמס שגמר את העונה), מקס סטרוס -KCP (בליגות שהוא לא נבחר בהן בדראפט).

מה מצפה לנו השבוע?

תכנון שבועי (H2H)

השבוע יש לנו לו"ז קצת מוזר:

ב' – 11 משחקים

ג' – 3 משחקים

ד' – 13 משחקים

ה' – 4 משחקים

ו' – 7 משחקים

ש' – 8 משחקים

א' – 5 משחקים

מבחינת כמות משחקים, יש לנו 16 קבוצות שמשחקות 4 פעמים, 10 קבוצות שמשחקות 3 פעמים ו-4 קבוצות שמשחקות פעמיים בלבד.

4 משחקים – נטס, הורנטס, בולס, קאבס, מבריקס, נאגטס, פיסטונס, ווריורס, פייסרס, פליקנס, מג'יק, סאנס, בלייזרס, ראפטורס וג'אז.

3 משחקים – הוקס, סלטיקס, לייקרס, היט, באקס, טימברוולבס, ניקס, תאנדר, ספרס ווויזראדס.

2 משחקים – רוקטס, קליפרס, 76רס וקינגס.

המלצות להרמות

מבחינת הרמות, כדאי להתמקד ב-4 קבוצות עיקריות:

ספרס – משחקים היום (יום א'), לכן, אם נשארה לכם הרמה, תוכלו להרים שחקן של הספרס היום ולהשתמש בו פעם אחת השבוע ועוד 3 פעמים בשבוע הבא. הספרס משחקים רק שלוש פעמים שבוע הבא אבל העובדה שהם משחקים ביום ג' (יום עם 3 משחקים), יום ה' (יום עם 4 משחקים) ויום ויום א' (יום עם 5 משחקים) מאשר לנו להרים שחקן ולהשתמש בו בכל יום שהוא משחק. אין בקבוצה הזו שחקנים אטרקטיבים כל כך אבל ברנהאם, אוזמן ואחרים יקבלו דקות.

סאנס – ביל ובוקר החסירו את המשחק האחרון (ביל גם את המשחק הראשון) וזה מפנה מקום לשחקנים אחרים ברוטציה כפי שראינו השבוע. הסאנס משחקים בימים ג', ה', ש' ו-א', שכולם ימים עם מעט משחקים כך שנוכל להרוויח 4 משחקים בהרמה אחת. שחקנים שכדאי לחשוב להרים הם ג'וש אוקוגי, אריק גורדון, ג'ורדן גודווין וגם דרו יובנקס (למי שמחפש בלוקים וריבאונדים במעט דקות).

קליפרס – אומנם הם משחקים רק פעמיים השבוע אבל הם משחקים גם היום (יום א') כך שאם נרים אותם היום, נרוויח שלושה משחקים בארבעה ימים. הקליפרס משחקים בק2בק בשלישי ורביעי וכמו שאנחנו מכירים אותם, יתנו שם מנוחות לחלק מהשחקנים, מה שיפנה דקות לשחקני הרוטציה. אפשרויות להרמות: נורמן פאוול, ניקולס באטום, מייסון פלמבלי ובוונז היילנד.

קאבס – ההתמקדות בקאבס היא לא בגלל לו"ז אלא בגלל חוסרים. ג'ארט אלן לא פתח את העונה, גארלנד שיחק משחק אחד וישב שניים ואתמול (יום שבת) מיטשל לא השתתף. שחקנים כמו מקס סטרוס, קאריס לאברט (שהחריד מהקו אבל עשה הכל מהכל) הם שחקנים שחייבים להיות ברוסטר של קבוצות H2H. אפשר לנסות גם את אייזק אוקורו ושחקנים נוספים למיטיבי לכת.

לשים עין

פול ריד – התקוות שהיו לנו בתחילת העונה לא התממשו. נראה שריד לא הולך לקבל יותר מ12-13 דקות למשחק וזה לא מספיק כדי להצדיק החזקה. אם יש לכם אותו, הייתי מחכה עוד משחק או שניים כדי לקבל החלטה סופית אבל זה לגמרי בסדר להחליט לשחרר אותו בשבלב הזה.

מקס סטרוס – הרמה מומלצת מאוד לדעתי. ללא קשר לפציעות, בעונה שעברה הייתה לקאבס בעיה בדיוק בעמדה הזו ומקס סטרוס נכנס אליה בצורה יפה מאוד. לדעתי זה שחקן שיגמור בטופ 100-110 עונתי.

קלי אוליניק – אני לא חושב שהג'אז יוותרו כל כך מהר על ווקר קסלר וינסו להכניס אותו לקצב. עם זאת, הוא לא מביא את הסחורה בינתיים וקלי אוליניק נכנס בואקום. לא הייתי מרים בשלב הזה, אבל שווה לשים עין ולראות מה קורה שם.

ג'יימס הארדן – הארדן אמור לחזור היום בלילה (יום א') לשחק עם פילי. קשה להעריך מה יקרה עם הארדן לאורך זמן אבל אנחנו סקרנים לראות באיזה כושר הוא חוזר ואיך זה ישפיע על טייריס מקסי וטוביאס האריס שפתחו את העונה נפלא.

הקו האחורי של הבלייזרז – אנפורני סיימונס נפצע ויעדר עד תחילת/אמצע דצמבר. שווה לעקוב מי ממלא את המקום ואיך מתחלק הUSG בקבוצה כשהוא לא על המגרש.

 

זהו, עד כאן הטור הראשון שלי.

מקווה שנהניתם מהקריאה ושתמשיכו לעקוב אחר הטור השבועי שיתפרסם כאן, באתר של הכתום הכתום בכל יום ראשון.

אתם מוזמנים לכתוב בתגובות על דברים שאתם לא מסכימים איתי, נושאים שלא נגעתי בהם ודברים שתרצו שאדבר עליהם בשבועות הבאים.

ניתן גם לכתוב לי במייל yotamrab@gmail.com

בברכת שבוע שקט לכולם ושנדע ימים שקטים יותר.

עם ישראל חי!