כיום הטוויטר  הינו כלי שהוא כבר בגדר חובה לאוהד ספורט אמריקאי, או ספורט בכלל, בטח ובטח אוהדי NBA. ואמנם אין חובה לצייץ בעצמכם, אפשר להסתפק במעקב בלבד.

היום בעידן המידע אפשר וכדאי לקבל עדכונים מהר, והיישר מהמקור. אין שום סיבה למשל לחכות לפרסום או מעבר בפילטרים של אתרי החדשות וניתן לקבל מידע באופן בלתי אמצעי. בין אם אתם אוהדים הרוצים לדעת הכל על הליגה, ובין אם שחקני פנטאזי להם כל דקה בה הם יודעים קודם חשובה. בנוסף, הטוויטר מאפשר לכם לבחור את הפרשנים שלכם במהלך משחק הכדורסל ולקבל נתונים מיידיים מהמומחים. צפייה במהלך משחק כדורסל עם מה שכבר זכה לכינוי 'מסך שני', בו אתם מדברים עם חבריכם, או מקבלים מידע נוסף על הנעשה על המגרש, משפר ומעצים את החוויה וההנאה.

אז מי הם אותם מומחים? יש הרבה, נתחיל בהמלצות שלנו, אתם תוסיפו כאלו הרלוונטיים לקבוצתכם (מוזמנים לשאול לגבי כתבים ובלוגרים של קבוצות) ועם הזמן כל אחד ואחד יתאים לעצמו את רשימות המעקב שלו לפי הכמות והסגנון שנראים המתאימים לו יותר. בכוונה אני נותן כאן המלצות כלליות, אותן חילקתי לפי קטגוריות גם אם חלקם בנוסף מצייצים ספציפית לגבי קבוצות או כמובן גם דברים הרלוונטיים לקטגוריה אחרת. מניח שמי שרוצה יודע איך למצוא שחקנים וקבוצות.

 

צייצנים המספקים בעיקר עדכונים שוטפים:

NBA
באופן טבעי היוזר הרשמי של הליגה הוא תמיד מקום טוב להתחיל בו לעקוב אחרי מה שקורה בליגה הזו.

מארק סטיין
כן, לטובת החדשים אנחנו מתחילים במתבקשים שכולם כבר מכירים. פרשן ESPN ומהראשונים לדווח ולעדכן על התרחשויות או החתמות חשובות.

בריאן ווינדהורסט

כתב ופרשן נוסף של ESPN עם דיווחים מהשטח.

אדריאן ווז'נארווסקי

מהראשונים לזהות, וכמובן לדווח. מכסה את הNBA עבור יאהו! ומספק עדכונים שוטפים. זכור לרבים שהיה הראשון לדווח על בחירות דראפט עוד לפני אדם סילבר, וגם בתחומים נוספים מעדכן הרבה לפני כולם.

סם אמיק

איש הNBA של USA TODAY. מספק דיווחים ועדכונים שוטפים.

קן ברגר

איש הNBA של CBS ספורט, גם הוא מדווח מיד ראשונה על האירועים בליגה.

מארק ספירס

איש העדכונים והדיווחים של יאהו! ביחד עם ווז'. לא רק העדכונים החשובים המיידיים, אלא גם העדכונים הקטנים ובנוסף מצייץ לעיתים במשחקים.

ג'ף סטוטס

אחד הפחות מוכרים לפחות מבחינת השם. מאמן כושר מומחה. כותב באתר דאלאס מאבריקס ובעיקר מומחה לפציעות ספורט ואנליסט הפציעות של אתר רוטו. אם רוצים לדעת על מצב או מה בדיוק אומרת פציעה מסויימת של שחקן, הוא הבנאדם שידע להסביר לכם. בנוסף מתחזק בלוג העוסק בפציעות שחקנים. לא רק לשחקני פנטאזי, אלא לכל אוהד מודאג הרוצה לדעת מה מצב שחקניו המועדפים.

NBA Fantasy

אמנם בשביל עדכוני חדשות כמעט תמיד החבר'ה פה מעל יספקו מידע לפני אתרי פנטאזי שונים, אך היוזר הרשמי של הליגה העוסק בפנטאזי מספק תובנות והמלצות לגבי שחקנים מסויימים.

Red Rock Fantasy

ג'וש לויד הוא מומחה ויועץ פנטאזי הכותב ועובד עבור כל מי שחשוב ומי שהמכורים משלמים לו: מונסטר, רוטו וורלד, כותב גם בהרדווד פארוקסיזם וכמובן יש לו גם ערוץ יוטיוב משלו. אם יש צייצן פנטאזי אחד שאתם עוקבים אחריו, כדאי שזה יהיה הוא.

 

 

 

מישהו לצפות איתו במשחקים – פרשנים לעת משחק:

ביל סימונס

מישהו באמת צריך הסבר?

netw3rk

פרשן הכותב בגראנטלנד ובעוד אתרים, כותב לא רק על כדורסל ולא רק על ספורט, ובזמן משחקים יש לו תובנות טובות ומעניינות.

Hardwood Paroxysm

מאט מור כותב בCBS ובנוסף אחד העורכים של בלוג הארדווד פארוקסיסם, שזהו בלוג לעכברי כדורסל שמחפשים הסברים ניתוחים ברמה קצת יותר גבוהה מהאתרים הרגילים. ביוזר הזה אמנם מפרסם כתבות, אך בעיקר מביע דעתו על הנעשה במגרשים וברוב הפעמים בצורה חדה ושנונה.

זאק הארפר

פרשן של CBS ואוהד הזאבים. הוא קצת מתוסכל וזה אומר ציוצים טובים ומעניינים. מסוג האנשים שמעניין לקרוא בזמן משחקים.

הווארד בק
אחד הפרשנים המבריקים הקיימים. כשבליצ'ר ריפורט שילמו לו הרבה כסף כדי שיכתוב בשבילם, היו מי שהגדירו זאת כאחת הרכישות החשובות ביותר בNBA בעונה שעברה.

ראס בנגטסון
הבחור לא ממש בקו השפיות לדעתי, מה שהופך את הכל להרבה יותר משעשע כשהוא מצייץ בזמן משחקים.

מייק פראדה

אחד העורכים של SBNation, פרשן חשוב ומעניין. בנוסף לתובנות משתף מדי פעם כתבות מעניינות.

פול פלאנרי

עוד אחד שהוא מאסט ובעל תובנות רבות וניתוחים עמוקים וחשובים. מהפרשנים הבכירים של SBNation . בנוסף אוהד בוסטון, אז אני בעד.

דת' לחם

בעבר כינה עצמו 'בית לחם'. למרות השם, לא ידוע על משהו דתי מיוחד בחור עם תובנות מעניינות במהלך משחקים.

לאנג וויטאקר

מהפרשנים של אתר הליגה. יודע לספק נק' מעניינות.

נייט ג'ונס

עוד אחד מאלו שהם 'מאסט'. כשהוא לא יועץ שיווקי הוא מצייץ על NBA, וכדאי לקרוא.

אית'ן שטראוס

לא, הוא לא ישראלי. אחד הפרשנים הטובים של ESPN עם דעות מעניינות על כל הליגה, ויש לו עוד יותר מה להגיד על גולדן סטייט, קבוצתו.

טום זילר

אחד הפרשנים המוערכים והמבריקים גם כן, לצערו אוהד סקרמנטו וכאמור אוהדים מתוסכלים לרוב יוצרים צייצנים מוצלחים! (גם כשמצייץ בכלל על ענייני הליגה).

זאק לואו

חכם, מבריק, חביב הבלוג ואנליסט וידאו מבריק. לאחר משחקים יושב על הוידאו, ומנתח, חלק הולך לפוסטים וחלק הולך לטוויטר.

אוואנס קלינצ'י

כותב בספורטס אילוסטרייטד ובבלוג הנחשב שהוזכר כאן קודם 'הארדווד פארוקסיזם' בעל תובנות מעולות, ובנוסף לכל זה אוהד הסלטיקס ואחד המתפעלים של ה'סלטיקס בלוג', אולם אל דאגה, הוא ממש לא מצייץ רק על הסלטיקס.

לגיון הNBA

אוסף פרשנים מספורטס אילוסטרייטד, ESPN ועוד כמה מצייצים פרשנויות וידיעות. שומרים על אנונימיות ויש לציין שמנצלים אותה לחיוב.

קלי דווייר
עורך ביאהו! את "הכדור לא משקר", מדור מעולה ומומלץ, משתף בכמה מהכתבות והניתוחים, בנוסף כמובן נותן את 2 הסנט שלו במשחקים.

הרלאבוס וולגריס

הוא לא כתב או פרשן, גם לא שחקן או מאמן לשעבר. הקשר היחיד שיש לו לNBA הוא שמדובר במהמר ספורט, ומבכירי שחקני הפוקר ומהמרי הנבא בעולם. לדבריו אגב, מהמר בסכומים של 5-6 ספרות. אינו נכנס לצד החוקי, מוסרי והוא גם לא רומז כמובן שיש לו "מידע פנימי" כלשהו, אבל אדם שמהמר בסכומים כאלו, מבין קצת בכדורסל. ואכן, יש לו תובנות מעניינות לגבי המשחק, ויודע להעביר אותם בצורה טובה.

קואצ' ניק

עם כל שיתופי הסרטונים שלו על כל מיני נושאים, יש מצב שמבינים שאנחנו קצת גרופיז, לא? כמובן שהוא לא מעלה רק סרטונים אלא מספק גם ניתוחים במהלך ואחרי משחקים מנק' מבט מקצועית.

לא ביל וולטון

ביל וולטון היה שחקן מוערך, חבר היכל התהילה וכ"ו וכ"ו. כפרשן האמת הוא די משעמם. אז טוב שזה לא הוא, אלא מישהו שפתח לו "פייק" שהוא לדעתי יוזר הNBA המשעשע ביותר. אלא שהוא לא מספק סתם פאנצ'ים אלא ניתוחים הערות ופרשנויות מעולות ומדוייקות במהלך המשחק, וכמו כל סאטירה שחושפת באמצעות הומור את הנק' שלא חושבים עליהן ככה עד שהיא האירה אותן באור הזה.

 

אנשי הסטטיסטיקות:

NBA.com/Stats

אם סטטיסטיקות, אז כמו בכל דבר עדיף קודם כל המקור, לא? יוזר הסטטיסטיקות של הליגה מצייץ במהלך ואחרי משחקים… סטטיסטיקות. מפתיע אה? אלו סטטיסטיקות מעניינות ו\או חשובות. ולא רק לאנשים שאוהבים מספרים.

קירק גולדסברי

פרופסור לגיאוגרפיה מהארוורד, שבניגוד לתדמית של אנשי אקדמיה זקנים ומשעממים, מצליח להפיח חיים במספרים ולספק נתונים מעניינים. כן, בעזרת מפות בד"כ. אם לי היה מרצה כזה באוניברסיטה, דברים היו נראים אחרת…

ג'ון שומן

אנליסט הסטטיסטיקה של אתר הליגה ואחראי תפעול כל הNBA/Stats באתר ובכלל. סיבה מספיק טובה, לא?

 

מומחי דראפט ושחקני מכללות:

אלכס קנדי

המומחה אולי מספר אחד לענייני מכללות. האנליסט שיצר את ההייפ על דראפט 2014.

ג'ונתן גבעוני
עורך אתר דראפט אקספרס, ואחד מאנליסטים הדראפט החשובים ביותר.

גרג אנת'וני
שחקן העבר הפך לאחד הפרשנים הטובים והנחשבים לשחקני מכללות. רוצים לדעת לא את הצפי בדראפט, אלא מה היכולות של שחקן מכללות, מה הוא יודע ומה החסרונות? אנת'וני הפרשן הנכון.

 

 

צייצני NBA כחול לבן:

עמרי כספי

נכון, כתבתי שלא אציין שחקנים כי זה מובן מאליו ולא צריך אותנו בשבילם. עדיין 2 נציגינו אי שם מעבר לים זוכים לאזכור. כספי כבר נחשב אחד הצייצנים הטובים בקרב השחקנים עם עדכונים עליו ועל קבוצתו, וקיים כבר שאלות ותשובות עם העוקבים.

גל מקל

הישראלי השני בליגה עושה את צעדיו בבטחה גם בדאלאס וגם בטוויטר. שיהיה המון בהצלחה בשניהם.

ערן סורוקה

נו, באמת. יש אוהד NBA ישראלי שלא מכיר אותו? לא מצייץ רק על כדורסל אבל תמיד מעניין.

ירון טלפז

פרשן ותיק נוסף בערוצים שונים. לאחרונה סמנכ"ל תוכן של סטארט אפ ישראלי 'מובלי', וכמובן עדיין מצייץ על כדורסל, ושמח לענות על שאלות.

נועם שילר

הזכרתי קודם כבר את הבלוג הנחשב 'הארדווד פארוקסיזם' שהוא בלוג ברמה גבוהה עם ניתוחים מקצועיים ואחד הכותבים שם הוא משלנו. בשארית הזמן שהוא לא מצייץ על NBA הוא מצייץ על אהבתו המקומית, הפועל ירושלים.

ירון ארבל

שימו לב לא יורם, ירון! אי שם מזמן בילדותו החל לצפות במשחקי כדורסל, יאדה יאדה יאדה, סל ניוז, הישראלי הראשון בצוותים המקצועיים בNBA כסקאוט בינ"ל של ניו אורלינס.

עופר גרוס

מפיק תכניות הNBA בערוץ הספורט. יש לכם טענות מענות ושאלות למה משחק כזה או אחר? הוא האיש.

רונן גורביץ'

צייצן ספורט בכלל וNBA בפרט.

מעיין אפרת

עיתונאית ספורט, בין היתר בעברה במעריב. מצייצת על NBA, יורוליג וכדורסל ישראלי. פה ושם גם ציוצים על קרדשיאן וכד'.

ניצן פלד

פרשן ספורט בעבר בערוץ הספורט. כיום עורך האתר Kick ובין היתר עושה עימנו את ה"5 על 5" כמובן.

אורן לוי

כתב NBA בוואלה ספורט, ובשרידן הופס, שזהו אתר מומלץ כשלעצמו.

יובל עוז
יובל כידוע בעל הבלוג 'מרגישים NBA' ובנוסף גם מעלה אצלנו פוסטים. אם אהבתם את הכתיבה בפוסטים, אז בוודאי שתאהבו את הפרשנויות בטוויטר.

תומר וקסמן

מומחה פאנטזי עם קבלות!

 

עידו גור

איש הNBA של ערוץ הספורט, מגיש 'חמישיות' ובהחלט אחד האנשים המבינים בתחום.

 

סמי זליקסון

החצי השני מהעמוד של סורוקה, עובד כסקאוט כדורסל אז למי שמתעניין גם בכדורסל אירופאי ימצא הרבה מה לקרוא אצלו. רק אל תשאלו אותו על ווסטברוק.

 

חברי פאנל 'הכדור הכתום'

שגיא רפאל

כתב NBA בוואלה ספורט ואוהד גולדן סטייט.

שרון דווידוביץ'

פרשן הכדורסל והNBA של YNET ו'ידיעות אחרונות'. הוא גם חבר העמוד אז בכלל רספקט. אוהד יוטה בארון.

דרור האס

אוהד בוסטון, חובב סטטיסטיקה מתקדמת ומחכה לטרייד.