"מה הלאה?" הוא ההקדמה של הכדור הכתום לעונת המלפפונים של ה-NBA. ננסה להעריך עד יום הדראפט איך כל הקבוצות הליגה רואות את עתידן ואילו מהלכים הן ינסו לבצע כדי להתקדם לשם. נתחיל מהגרועה לטובה לפי המאזן בעונה הרגילה, והיום – סקרמנטו קינגס.

מה היה לנו?

הקינגס היו במאזן שמוביל לפלייאוף בחלקים גדולים מ-18-19, אבל נכנעו ללו"ז קשה ורצף הפסדים בסיומה. הם קיוו להצליח יותר ב-19-20, אבל לא ממש הצליחו להשתפר. מרווין בגלי, שנראה מבטיח מאוד בעונת הרוקי שלו, נפצע ופספס את רוב העונה. דוויין דדמון, שהוחתם על חוזה גדול, לא הצליח להשתלב. באדי הילד ירד ברוב הפרמטרים ושונמך לשחקן ספסל. רישון הולמס הגיע מפיניקס, הרשים ברוב משחקיו אבל גם הוא נפצע. את ההצלחה הלא גדולה בעונה הרגילה הקינגס משכו לבועה, ולא הצליחו לאיים על הפלייאוף.

התוכנית

הקינגס מנסים כבר מספר שנים להגיע לפלייאוף, וככל הנראה ינסו לבנות קבוצה שיכולה לעשות את זה גם בשנה הבאה. עיקר הסגל שלהם כבר חתום – דיארון פוקס, בארנס, בייליצה, הולמס, הילד וג'בארי פארקר (אופציית שחקן) מחזיקים בחוזה לעונה הבאה.

בוגדנוביץ' הוא שחקן חופשי מוגבל, והקינגס כבר הודיעו שישוו כל הצעה עליו. הקלע הסרבי הרשים בעונה, ובפרט בבועה, גם ביכולות הקליעה וגם בניהול המשחק שהוא מביא כיוצר משני, וכנראה ימצא מי שתרצה להחתים אותו על כ-15 מיליון דולר לעונה. בהנחה שהקינגס ישוו לא יהיה להם מקום מתחת לתקר השכר, כך שכל התקדמות שלהם תלויה בשיפור של השחקנים הקיימים.

המועמד הטבעי לשיפור גדול הוא בגלי, שיקווה לעונה בריאה אחרי 19-20 קשה. הפורוורד המצוין נפצע במשחק הראשון של העונה, חזר לשמונה משחקים, נפצע שוב ואז חזר לשלושה משחקים וסיים בזאת את העונה. דובר על כך שיחזור לבועה, אבל נקע ברגל ימין סתם את הגולל גם על האפשרות הזו. בגלי יסבול בכל הקריירה מהעובדה שנבחר לפני לוקה דונצ'יץ', וכנראה לא יגרד את היכולות של לוקה, אבל נראה שיכול להתפתח למיני כריס בוש אם יצליח להישאר בריא.

שחקן נוסף שמסיים חוזה הוא הארי ג'יילס, שגם הוא פורוורד עם קליעה טובה ואתלטיות מרשימה – וגם הוא נוטה לפציעות. ג'יילס נחשב להבטחה, אבל אחרי עוד עונה לא רשימה ורצופת פציעות לא ברור שהוא יזכה לתפקיד משמעותי – בסקרמנטו או בקבוצה אחרת.

מהלכים אפשריים

המהלך המתבקש הוא החתמה מחדש של בוגדנוביץ' – 60 מיליון דולר ל-4 שנים נראים כמו סכום ראוי.

באדי הילד לא מרוצה בקבוצה, ודווח כבר שביקש לעזוב ולא עונה לשיחות מהמאמן. היעד המתבקש לטרייד עליו הוא פילדלפיה. אל הורפורד כנראה ישמח לצאת מצילו של אמביד, ופילי ישמחו לקבל את הקליעה מבחוץ שכל כך חסרה להם.

סיכונים

לא נראה שלסקרמנטו יש הרבה על מה להמר – כך או אחרת. עם בוגדנוביץ', בלי בוגדנוביץ', עם הילד או שחקן אחר שיגיע בשבילו – נראה שהם תקועים בבינוניות לשנים הקרובות.