מאזן ומה הן עשו במהלך העונה הסדירה ביניהן: 2-2 במאזן עונתי כשכל המפגשים בינואר ופברואר.

ממוצע הנקודות אגב של שתי הקבוצות בשני המפגשים הללו זה 115.8. המשחקים כולם שוחקו לאחר הפציעה של קארל אנת'וני טאונס, שקצת יישרה את הטימברוולבס. בתחילת העונה כזכור הם לא לגמרי תפקדו כראוי וזה נבע בין היתר מהעובדה שעם רודי גובר שיחקו בצורה אחת, עם קא"ט שיחקו בצורה אחרת, ועם שניהם יחד בצורה שלישית. (למשל בהגנת פיקנרול עם גובר דרופ, עם קא"ט הדג' או חילופים) ואז שחקנים בתבלבלו לא מעט בסכימות וכך גם נראה המשחק. כקאט נפצע ושאר רק גובר מינסוטה התיישרה לצורת משחק ברורה, וגם החזרה של קא"ט לא החזירה את הבלגאן, ועושה רושם שככל הנראה הגיעו לזה מוכנים הפעם.

מעניין לראות גם את ההשוואה העונית ביניהן ביכולת ההתקפית

וביכולת ההגנתית(מה שמאפשרים ליריבות)

 

אחד הדברים שיוצא לראות מנתוני העונה זה שמינסוטה מתקשה בהתקפה מסודרת, איטית בחצי מגרש.שזה משהו מעניין להמשך

הכוכבים:

נתחיל עם הפייבוריטית: ניקולה יוקיץ' המועמד או פיינליסט לתואר ה-MVP, דרס את הליגה בעונה מרשימה, וקצת הוריד הילוך בסוף העונה כנראה כדי לנוח לקראת הפלייאוף. יוקיץ' ידוע בעיקר כמנהל משחק מבריק אך גם כקלעי הוא לא רע

אמנם מעבר לקשת הוא די בינוני מהכנפיים, מראש הקשת הוא טוב, וזה חשוב. הוא אמנם מנהל את המשחק מהמרפקים אך לא מעט פעמים הוא מגיע כטריילר ומתמקם שם. ואם הזכרנו את העובדה שמינסוטה תשחק עם גובר בעיקר בדרופ זה יכול להיות בעייתי. יוקיץ' גם יוצר לעצמו בצורה די טובה בשלל דרכים

 

חלק מהקרבות יהיו בין הסנטרים ואנו רואים כאן יעילות מדהימה בפיקנרול כחוסם וגם בפוסט. לשמחתם של אנשי מינסוטה גם גובר וגם קאט טובים סוג של בהגנה בפוסט אפ, וכל אחד מהם מתמחה כפי שציינו בסוג אחר של הגנת פיקנרול. עד כמה הפיקנרול של יוקיץ' יהיה יעיל נגד כל שיטה? זה כנראה תלוי בפרטנר שלו. אז נסה להכיר את הפרטנר העיקר:

 

ג'מאל מוריי החמיץ עונה ולא חזר כפי שהיה, וחלק מהאנשים כבר לא מחשיבים אותו כאולסטאר. אולם הוא עדיין קלעי מצויין, והוא אף השתפר בשבועות האחרונים של העונה. מוריי העונה כנראה לא מוערך מספיק מבחינת היעילות שלו, והשאלה העיקרית היא עד כמה יהיה בריא

 

בצד השני יש את אנת'וני אדוארדס, שניצל את היעדרותו של טאונס לפריצה קדימה ומימוש חלקי של מה שהובטח לגביו. "אנט מן" קלעי פחות טוב ממוריי ועדיין מסתמך על האתלטיות שלו כדי להיכנס לצבע וכמעט חצי מהקליעות שלו מגיעות מהצבע. למרות זאת מפתיע שהאחוזים שלו די נמוכים מהאיזור הזה ויתכן שהוא מתקשה עם הגנה קשיחה עד כמה הגנת הנאגטס תהיה מספיק חזקה או צריכה להיות מספיק חזקה כדי להתמודד איתו בצבע? 

 

ככל הנראה המשימה תוטל על קנטאביוס קולדוול פופ שהוא שומר פרימטר טוב. ויקבל עזרה מארון גורדון אם וכאשר (וזה יקרה לא מעט) אדוארדס יצליח לחדור לצבע. יוקיץ' נחשב שומר צבע רך אך הוא עדיין מאוד מסיבי וגדול ויכול להשתמש בגודל הגוף. לחסימה. אחד היתרונות כאן שבמינסוטה יוצר הנקודות העיקרי הוא (לפחות אמור להיות) אדוארדס, ובפרימטר לדנבר יש איך להביא עליו עזרה בעוד שלדנבר יש גם את מוריי וגם את מייקל פורטר כקלעים טובים מאוד.

 

מי שכן עשוי לגרום בעיה במאצ' אפ עבור דנבר זה כמובן קא"ט. הסנטר לא שיחק הרבה העונה בשל פציעה ולא ברור כמה 29 המשחקים ששיחק מייצגים משהו. כן ברור שאם הוא בכושר הוא יכפה יציאה החוצה של מישהו שידרש להתמודד איתו על קשת הפרימטר. המשימה כאן תוטל או על ארון גורדון או מייקל פורטר ג'וניור שאמנם לא שומר גדול (כן, בלשון המעטה), אבל כנראה היחיד שגם מספיק גבוה וגם מספיק מהיר להתמודד עם קא"ט.

ג'ק בורמן כתב מינסוטה פרסם בטוויטר סקירות של מה קא"ט עשה נגד שחקני דנבר בשנים האחרונות, ומה יוקיץ' עשה נגד שחקני מינסוטה בשנים האחרונות, מה שאולי יכול לעזור לנו בלהבין את המאצ'אפ

 

דו קרב המאמנים:

מייקל מאלון בדנבר בעונתו ה-8 כבר הוכיח את עצמו כמאמן שיודע למצוא פתרונות לבעיות. כשדנבר התקשו הגנתית בעונות הקודמות הוא ידע למצוא את הפתרונות הנדרשים (ראוי לציין שבשעתו חלק מהותי מהקרדיט הלך לעוזר המאמן דאז ומאמן וושינגטון היום ווס אנסלד ג'וניור) מאלון יודע להוציא מיוקיץ' את ה-MVP שבו והוא מגיע גם עם ניסיון פלייאוף רב.

בצד השני יש את כריס פינצ', שכפי שצויין למעלה בתחילת העונה לא הצליח להשתלט ולהנחיל לשחקניו שיטה ברורה ומסודרת ונזקק להרבה זמן ופציעה של קא"ט על מנת לארגן את הסכימות. חשוב לציין שבעונת 16.17 פינצ' היה מאמן שותף בדנבר והגיע יחד עם טים קונלי למינסוטה. קונלי הי איש הנהלה בדנבר ומשקיבל את התפקיד במינסוטה הביא את פינצ' אותו כמובן הכיר מתקופת עבודתם יחד. אני מאמין שקונלי ראה לא מעט דברים שגרמו לו להביאו למינסוטה. פינצ' עבד גם בטורונטו תחת נרס ובליקנס תחת אלווין ג'נטרי (פחות גאווה)

 

גורמים נוספים: אומרים שהפלייאוף הוא משחק אחר לגמרי מהעונה הסדירה, וצודקים. רק שרוב האוהדים שחוזרים על המנטרה הזו לא מבינים את הסיבה. הסיבה היא שבעונה הרגילה כל קבוצה משחקת על החוזקות שלה. בפלייאוף כשיש זמן להתכונן, משחקים על החולשות של הקבוצה היריבה. מה שאומר שסגנון המשחק משתנה. כי המטרה של כל קבוצה זה למצוא את הסדק בחומה של הקבוצה היריבה, להכניס את האצבע ולהרחיב ולהרחיב עד שהחומה מתמוטטת. אז כדי להבין באמת איך הסדרה תלך, כל סדרה, צריך להבין לא את היכולות, אלא את החסרונות של כל קבוצה.

חסרונות דנבר: 1 הגנה. לא חושב שצריך לפרט יותר מדי, וזה לא סתם סדק בחומה, זה כבר חור מוכן. על פי Cleaning The Glass שמנטרל גארבג' טיים, הנאגטס מדורגת במקום ה-17 הגנתית. החמישיה של דנבר דווקא לא רעה, והחולשה נובעת בעיקר מהספסל. (הנתונים היו הרבה יותר גרועים בחמישיות עם בונז היילנד). הנאגטס אמנם השתפרו וחשבו לא מעט על התחום הזה כשהביאו בקיץ את קק"פ. ארון גורדון נחשב שומר טוב, מנגד יש את יוקיץ' שיש לו את החסרונות והיתרונות שלו, ויחד עם זאת את ג'מאל מוריי ומייקל פורטר ש, ובכן… כן. כנראה שלא ממש יהיו בשיקולי חמישית הגנה ראשונה, שלישית או 32. וזה מהותי. האם למינסוטה יש את האצבע המתאימה לחור הזה? כן. האם יספיק? לא בטוח.

2 ספסל. הזכרנו שהחמישיה של דנבר עוד סבירה הגנתית מה שמוביל לחסרון השני המהותי: ספסל. לנאגטס אין באמת שחקנים שישאירו עליכם רושם שעולים מהספסל. ברוס בראון הגיע מברוקלין בקיץ כדי לפתור את הדבר הזה, והוא טוב. אך הוא לא טוב מספיק על מנת לחפות על כל החורים. רג'י ג'קסון מתישהו היה שומר טוב, ואיש סמית'… יש סיבה לנדודיו. האקס פקטור שיכול לחפות על הסדק הזה בחומה הוא דווקא כריסטיאן בראון הרוקי, שסיפק מספר הבלחות התקפיות והגנתיות.

 

חסרונות מינסוטה: אנילא רוצה להישמע מעליב או מכפיש אבל החלק הזה של אינטליגנציית משחק, קצת פחות טוב אצלם. וזה ניכר גם בחלק הראשון של תחילת העונה שבו שחקני מינסוטה התקשו להבין איזה סכימה הם צריכים לשחק. גם הסקורר העיקרי אנת'וני אדוארדס מסתמך כאמור על אתלטיות יתר על המידה, מתקשה עם סכימות מתוחכמות בין אם התקפית ובוודאי שעם הגנתית שמוצבת נגדו. ואם מדברים על אינטליגנציית משחק דנבר ויוקיץ' הם אלה שיודעים להשחיל  מקלות בכל סדק של הקבוצה היריבה.

2.  התקפה מסודרת: מינסוטה פורחת בהתקפתת מעבר ובמתפרצת. אפשר להבין לאור שחקניה העונה (מלבד גובר) אבל בהתקפה של חצי מגרש, מסודרת, היא מאוד בינונית. אולי זה נובע מהיעדר אינטליגנציית משחק של שחקניה ואולי מחולשתו של פינצ' אבל הנתון הוא שהתקפת החצי שלה בינונית במקרה הטוב

 

שימו לב שמה שמשפר את הממוצע של כלל התקפות חצי זה הנתונים של אחרי טיים אאוט ונתונים ב-4 השניות האחרונות כשלרוב הקבוצות ההגנה כבר מתחילה להיחלש. מינסטה מעבירה כדור ומחפשת מחפשת ולפעמים ההגנה היריבה מתקשה להחזיק יותר מ-20 שניות ברמה גבוהה. זה דווקא יכול להיות חיובי. אבל העובדה שהתקפת החצי שלהם חלשה, כשידוע שבפלייאוף הגנות מתהדקות, והקצב מאט, זה ממש לא לטובת מינסוטה. כריס פינצ' יצטרך למצוא לזה פתרון כי זה הלחם והחמאה של ההתקפה בפלייאוף.

 

 

 

תחזית וניחוש שלכם: אשמח להתבדות אבל אני לא באמת רואה משהו שיגרום למינסוטה לקחת את הסדרה הזו. 4-1 לכל היותר 4-2 דנבר.