בפריוויו לסדרה דובר רבות על היתרונות של טורונטו. הספייסינג, הניסיון, ההגנה, קוואי. היה מאוד מעניין לראות איך פילדלפיה תתמודד מול היתרונות האלה. והתשובה, בסופו של דבר, היא אמביד. ביום של 33 נק' באחוזים מצוינים מוזר להתחיל דווקא מההגנה שלו, אבל ההשפעה שלו שם היתה יוצאת דופן. אלה לא רק הבלוקים, אלה גם זריקות שאי אפשר היה לקחת כי אמביד היה שם, והחדירות שאפילו לא התחילו מול שומר צמוד כי אמביד בסביבה. ההשפעה שלו בהגנה היתה אולג'ואנית ממש.וזה לא נפל ממה שעשה בהתקפה. צריך לציין לשלילה את המאמץ ההגנתי של טורונטו. אחרי שבשני המשחקים הקודמים נראה היה שהם מצאו את השיטה להאט ואפילו לעצור את אמביד, הבוקר הוא עשה מה שהוא רצה. השלשות שהוא קלע היו מאוד משמעותיות – אחרי שהנטס נתנו לו לזרוק והוא נכשל, הבוקר הוא קלע אותן, וזה פתח את המשחק גם לדברים אחרים.

 
פילי לא לקחו זריקות רעות. טורונטו לא הצליחו לנצל את חוסר היכולת של רוב הקבוצה לקלוע מבחוץ, וכולם הגיעו לזריקות שהם אוהבים – וקלעו אותן. באטלר ממשיך לפספס מהשלוש, אבל כמעט ולא החטיא משום מקום אחר.

סימונס היה מצוין, והאריס ממשיך להיות סוס עבודה אמין ויציב.מפתח נוסף שצריך להדאיג את טורונטו מאוד הוא הספסל של פילי. זה כבר משחק שני ברציפות שהוא פשוט טוב. אניס וסקוט קלעו את הזריקות שלהם ונתנו הגנה טובה, ומונרו מייצר איום מבפנים למרות החטאה אומללה. מבין שלושת המחליפים ששיחקו בזמן שהמשחק היה משמעותי, אלה של פילי קלעו 19 ב-8-13 מהשדה, ואלה של טורונטו 11, ב-4 מ-20. ואנוליט ואיבקה היו איומים ונוראים ופאוול סתמי.
 
בצד של טורונטו היו את קוואי וגרין, ואת כל היתר. המילה שמתארת את קוואי במשחק הזה היתה inevitable. קשה לתאר את הקלות שבה הוא מגיע למצבי זריקה, ואת העקביות שבה הוא קובר אותם. הוא סיים את המשחק עם 22 זריקות, וזה נראה שהיה עדיף לטורונטו אם היה לוקח 40.

גרין, שנתן את שלו בשני הצדדים, השלים את הפגיון בלב לאוהדי הספרס.יתר הראפטורס הזכירו את המוניטין שיש לקבוצה הזו בפלייאוף. בראש ובראשונה לאורי, שצריך להדאיג את הקבוצה מאוד. זה היה עוד אחד מהמשחקים שהוא פשוט לא מגיע אליהם. מעבר לחולשה התהומית בהתקפה, הוא הפך לשחקן מטרה בהגנה – פילי שיחקו חזק על מי שהוא שמר עליו. סימונס כרכז מהווה בעיית מצ'אפ לכל קבוצה, אבל לאורי ספציפית לא בנוי להתמודד איתו, ואין ממש על מי להחביא אותו.המספרים של סיאקאם היו טובים, אבל במשחק עצמו זה נראה פחות טוב. הוא קלע, אבל לא ממש השפיע. אפשר להסתכל פה על האפסייד – אם 20 נק' באחוזים טובים זה משחק חלש, משחק טוב שלו יוכל להכריע. אבל נראה היה שהוא מאוד מתקשה כשהוא פוגש את אמביד.
מפתה להגיד שפילי נראית פייבוריטית כרגע, אבל לא בטוח שזה נכון. המשחק הבוקר היה משחק טוב מאוד של כל השחקנים של פילי, ומשחק רע של רוב השחקנים של טורונטו. לאורי ישחק יותר טוב, אמביד לא יקלע 75% משלוש בהמשך הסדרה, הספסל של טורנטו לא יקלע 20% מהשדה ואם טורנטו ימצאו את הדרך להפעיל את סיאקאם רחוק מאמביד הוא יעשה את הנזק שלו. המשחק הבא יקבע הרבה, כשניצחון של טורונטו יחזיר לה את יתרון הביתיות ואת הביטחון, בעוד ניצחון שלישי רצוף של פילי יקרב אותה מאוד לסיום.