"מה הלאה" מאיץ לקראת פתיחת ההעברות, והיום – אוקלהומה סיטי ת'אנדר.

מה היה לנו?

הת'אנדר של 19-20 היו אחת הקבוצות הפחות צפויות העונה. אחרי ההדחה הכואבת מהפלייאוף בסימן השלשה של לילארד בפרצוף של פול ג'ורג', הת'אנדר ויתרו על שני הכוכבים שלהם. ווסטברוק הוחלף בכריס פול, וג'ורג' בגלינרי, גילג'אוס אלכסנדר וערמת בחירות דראפט. ג'רמי גראנט עבר גם הוא בשביל דחירת דראפט צנועה, ונראה שהת'אנדר לא מנסים להחזיק קבוצה, אלא אוסף של שחקנים שכולם יומרו לנכסי דראפט בהמשך.

אם זו היתה התוכנית, היא נכשלה – בצורה הכי חיובית שאפשר. הסגל של הת'אנדר התחבר והשתפר במהלך העונה. הקבוצה לא אכזבה גם בבועה ובפלייאוף לקחה את יוסטון לשבעה משחקים שמנגמרו בהפסד נוסף של הת'אנדר, קצת פחות כואב, בגלל בלוק של הארדן על לוגנץ דורט.

התוכנית

אחרי העונה היפה שחוו, הת'אנדר נראו כמו קבוצה שיכולה להמשיך להגיע לפלייאוף, ואפילו לעבור סיבוב, במשך עוד כמה שנים. רבים חשבו שזה בסיס טוב לבנות עליו, אבל הקבוצה חשבה אחרת. הם שיחררו את המאמן בילי דונובן וכל הסימנים מראים שהם בכיוון של בניה מחדש אגרסיבית.

גלינרי סיים חוזה אבל ייתכן שאפשר להעביר אותו בסיין אנד טרייד תמורת משהו. סטיבן אדאמס חתום לעוד עונה על חוזה גדול מדי, וגם הוא יכול להיות שווה משהו. דניס שרודר במצב דומה, עם חוזה נוח בהרבה. וכריס פול, כמובן, אמור היה לעבור קבוצה עוד בעונה שעברה. הרכז המצוין הוכיח שהוא עדיין מסוגל לשחק ברמת אולסטאר ועם חוזה לשנתיים בלבד – אם כי גדול מאוד – הוא בהחלט יכול לסייע לקבוצה עם שאיפות אליפות.

פול הוזכר בהקשר של לא מעט קבוצות – הלייקרס יכולים לקבל אותו בשביל חבילה שכוללת את דני גרין, קייל קוזמה, קק"פ ושחקנים נוספים; פילדלפיה תשמח להציע את טוביאס האריס ובחירת דראפט בשבילו, אבל כנראה תשמח פחות להציע את הורפורד וג'וש ריצרדסון; מילווקי יכולה להביא אותו, אבל תצטרך להעביר פחות או יותר את כל הקבוצה פרט ליאניס ומידלטון; וגם דובר על על עניין של הניקס, שיכולים לספוג את החוזה שלו בלי להעביר שחקנים פרט לאלה שאוקלהומה תרצה.

השחקנים האחרים יצריכו החלטות פחות דרמטיות. אין הרבה קבוצות שצריכות סנטר קלאסי כמו אדאמס, אבל הוא יכול להתאים מאוד לדאלאס וייתכן שהת'אנדר יסכימו לת לו ללכת בשביל רול פליירס כמו דוויט פאוול ודילון רייט אם דאלאס תסכים להמתיק את העסקה בבחירות דראפט. חוסר היכולת של בלדסו לקלוע משלוש הרג את מילווקי, ואם כריס פול לא יגיע ייתכן ששרודר יתאים להם כתחליף לבלדסו, אולי מספיק כדי לוותר על כשרון צנוע כמו קונאטון בנוסף; אולי אינדיאנה תסכים לצרף משהו כדי לקבל אותו כשדרוג לג'רמי לאמב. גלינרי מבוקש במיאמי, וייתכן שיסכים לחתום על חוזה גדול לעונה אחת כדי לעבור לשם עבור אוליניק, איגואדלה ובחירת סיבוב שני בלי לסכן את הגמישות הכלכלית של ההיט.

מהלכים אפשריים

קשה מדי לנחש. מגוון האפשרויות גדול מדי. אם הת'אנדר אכן נחושים להעביר את כל השחקנים שלהם כל אחד מהטריידים שהוזכרו אפשרי, ועוד רבים נוספים.

סיכונים

הסיכון המרכזי שהת'אנדר (כנראה) לוקחים הוא החלפה של הווה לא רע, ואפילו די טוב, בעתיד לא ברור. הת'אנדר עשו את הפרוסס המוצלח בהיסטוריה כשהצליחו להביא דוראנט, ווסטברוק והארדן, שלושה MVP עתידיים של הליגה, ביחד עם איבקה שזכה ב-DPOY. כל זה הספיק להופעה אחת חסרת סיכוי בגמר ה-NBA ולטרייד הגרוע בהיסטוריה שהותיר אותם עם לא יותר מקונטנדרית משנית. קבוצות אחרות שהלכו לתהליך דומה, מבחירה או לא מבחירה, הצליחו הרבה פחות – פילדלפיה מעולם לא הגיעה לגמר אזורי ולא נראה שיש לה מסלול ברור לשם, הלייקרס בחרו שניים בדראפט שנה אחרי שנה והגיעו לסך טאלנט צנוע למדי עד שהגיע דיוויס; ואין צורך לדבר אפילו על הניקס.