דראפט 2019 הבטיח המון בלגאן, וקיים. המון מעברים, המון הפתעות וכמה דברים שאולי יסמנו מגמות בהמשך.

רגע לפני הדראפט היו שני טריידים מעניינים של פניקס:

בראשון פניקס שלחה את טי. ג'יי וורן בתוספת בחירה 32 לאינדיאנה במטרה ליצור מקום תחת תקרת השכר לפרי אייגנטס פוטנציאלים. ניו אורלינס שלחה את בחירה 4 לאטלנטה יחד עם סולומון היל ובחירה 57 בתמורה לבחירות .8,17,35

בטרייד השני מינסוטה שלחה את בחירה 11 ודריו שאריץ' לפניקס בתמורה לבחירה מספר 6.

כמובן שמצאו ציוץ מלפני 3 שנים. עמד בהבטחה?

ואלו היו הבחירות אחרי הבחירות:

בחירה 1 ניו אורלינס: זאיון וויליאמסון
בחירה 2 ממפיס גריזליס: ג'ה מוראנט
בחירה 3 ניו יורק ניקס: אר ג'יי בארט
בחירה 4 אטלנטה הוקס (טרייד. בחירה של הלייקרס דרך הפליקנס) דיאנדרה האנטר
בחירה 5 קליבלנד קבאלירס: דריוס גארלנד
בחירה 6 מינסוטה טימברוולבס (טרייד מפניקס): ג'ארט קולבר
בחירה 7 שיקגו בולס: קובי ווייט
בחירה 8 ניו אורלינס (טרייד מאטלנטה): ג'קסון הייז.
בחירה 9 וושינגטון וויזארדס: רוי האצ'ימורה
בחירה 10 אטלנטה הוקס: קמרון רדיש
בחירה 11 פניקס סאנס (טרייד ממינסוטה): קמרון ג'ונסון
בחירה 12 שארלוט הורנטס פי ג'יי וושינגטון
בחירה 13 מיאמי היט: טיילר הירו
בחירה 14 בוסטון סלטיקס: רומיאו לנגפורד.
בחירה 15 דטרויט פיסטונס: סקו דומבויה
בחירה 16 אורלנדו מג'יק: צ'ומה אוקיקי
בחירה 17 ניו אורלינס פליקנס (טרייד. בחירה של ברוקלין דרך אטלנטה): ניקייל אלכסנדר ווקר
בחירה 18 אינדיאנה פייסרס: גוגה ביטאדזה
בחירה 19 סן אנטוניו ספרס: לוקה שמניץ'
בחירה 20: בוסטון סלטיקס בוחרת במאטיס ת'ייבול ושולחת אותו לפילדלפיה בתמורה לבחירה 24 והבחירה ה-33
בחירה 21 אוקלהומה סיטי: שולחת את הבחירה לממפיס גריזליס בתמורה לבחירה 23 ובחירת סיבוב שני ב-2024. הגריזליס בוחרים את ברנדון קלארק.
בחירה 22 בוסטון סלטיקס: גראנט וויליאמס
בחירה 23 אוקלהומה סיטי ת'אנדר (הבחירה שקיבלו מיוטה בתמורה לבחירה ה-21): דריוס בייזלי
בחירה 24 בוסטון סלטיקס (בחירה שקיבלו מפילדלפיה ושולחים לפניקסבתמורה לבחירה של מילווקי ב-2020): טיי ג'רום.
בחירה 25 פורטלנד טריילבלייזרס: נסיר ליטל
בחירה 26 קליבלנד קבאלירס דילן ווינדלר
בחירה 27 ברוקלין שולחת לקליפרס שבוחרים את פיונדו קבנגלה. הקליפרס שולחים בחירת סיבוב ראשון שנה הבאה ובחירת סיבוב שני (56)
בחירה 28 גולדן סטייט ווריירס: ג'ורדן פול
בחירה 29 סן אנטוניו ספרס: קלדון ג'ונסון
פילדלפיה שולחת את ג'ונתן סימונס והבחירה ה-42 לוושינגטון (סאלרי דאמפ)
בחירה 30 קליבלנד קבאלירס (ט): קווין פורטר ג'וניור. מילווקי מקבלת 4 בחירות סיבוב שני בתמורה.

 

הנפילות הגדולות:

בתחילת העונה בול בול, נסיר ליטל וקווין פורטר ג'וניור סומנו כבחירות לוטרי בטוחות, שלא לומר טופ 10 או אף טופ 5.

גם אנחנו במוקים שספגנו ביקורות על זלזול בבול בול לא האמנו שיפול כל כך רחוק כפי שנפל. אין ספק שיש לו פוטנציאל בשמיים, ואם הוא בריא הוא באיזור של קריסטאפס פורזינגיס. העניין הוא שזה רק התקפית, והגנתית הוא הגרסה הגרועה של קאנטר. מהמר המון והולך להשיג חסימות מהוויק סייד, ולשם כך נוטש את השחקן שלו. התקפות טובות ידעו לנצל זאת, וגם התקפות בינוניות בנבא. וכמובן הנושא השני: אם הוא יהיה בריא. זו בחירה שצריך היה לחתום עליה רופא. באמת. היה מישהו שאמר שזו החלטה ששום מנג'ר לא יקח בלי אור ירוק מהצוות הרפואי, ולכן קבוצה שלא קיבלה את הנתונים הרפואיים שלו אפילו לא חשבה בכיוון. אם לפני הפציעה היו לגביו כמה נורות אדומות, הרי שלאחר הפציעה זה הפך לחנוכיה של אורות אדומים מהבהבים והיה ברור שמי שכן תסכים לבחור, לא תעשה זאת בסיבוב הראשון שם חייבים לתת חוזה מובטח עם כסף מובטח, אלא בסיבוב השני שם אפשר לתת חוזה בלתי מובטח במקרה של פציעה. בסופו של דבר בול בול סיים בדנבר שגם שנה שעברה הימרה על שחקן עם בריאות בעייתית, וזה עשוי להיות מעניין. בתור גיבוי ליוקיץ' הוא בטח לא יכול להזיק.

https://twitter.com/MGRADS/status/1141370186211086336

ולשניים האחרים ששונים אך דומים בסיבה: נסיר ליטל שקיבל השוואות לג'יילן בראון נפל לבחירה ה-25. קווין פורטר לבחירה ה-30. אחד ספציאליסט הגנתי באחד על אחד השני פליימייקר התקפי מרשים. הבעיה? שניהם התקשו ממש בסכמות קבוצתיות. לא מצאו את עצמם ללא הכדור. וזוהי מהפיכת הסקילס, וכמו ששחקנים שלא יודעים לקלוע מתחילים להתקשות גם העובדה ששחקנים שמתקשים לשחק רחוק מהכדור רק מראה שהליגה הולכת לכדורסל חכם יותר. אין לעמוד ולהסתכל על אחרים.

 

התייחסות ספציפית לקבוצות:

אתחיל עם הקבוצה שלי, בוסטון: גראנט וויליאמס שחקן מצויין לקבוצה. מאוד חכם מבין הגנה קליעה סבבה ובעיקר שחקן קבוצתי. דבר נוסף שהוא עושה בניגוד לשחקן שעוזב, אימו מהנדסת אוירונאוטיקה בנאס"א (למקרה שתהיתם מאיפה השכל) וזה מה שהוא דיבר עליו עם שאמס:

https://twitter.com/Stadium/status/1141888341299859456

 

קשה לי מאוד עם העובדה שויתרו על טיי ג'רום, רכז פיקנרול מצויין, גבוה ששומר וקולע מרחוק, ועל מאטיס ת'ייבול שחקן ההגנה של המכללות שרק צריך עבודה על הקליעה. פילדלפיה שכרה לא מזמן מאמן קליעות שעבד תחת מאמן הקליעות האגדי של הספרס, ואני בטוח שעוד לגבי שניהם (ג'רום הלך לפניקס) קצת יתחרטו על כך. אבל בוסטון לא יכולה להיות עם 5 רוקיז, גם אם הולכת לבניה מחדש. מי שכן הגיע בנוסף הוא רומיאו לנגפורד, סקורר טוב שמזכיר מעט באופי את קיירי, רק שלא ממש מתקרב לכשרון. עדיין הוא שחקן שטוב בבידודים ואחד הטובים שהיו העונה במכללות בתחום. מי היה הכי טוב? בחירת הסיבוב השני קרסן אדוארדס.

שימו לב שבטבלה הזאת בנקודות לפוזשן בולט גם גראנט וויליאמס, ואמנם לא יוותרו על הנעת הכדור של סטיבנס, אבל יוודאו שיהיה מי שידע לסיים. החסרון שגם רומיאו וגם גרנט צריכים עוד ליטוש ושיפור בקליעה.

 

אטלנטה: עשו טרייד עם ברוקלין ויחד עם הבחירה שלהם טרייד אפ וקיבלו את דיאנדרה האנטר, שסוגר להם במדוייק מה שרצו. דיברנו על כך שהם רוצים להיות גולדן סטייט מזרח. ואם יש כבר את התואם קרי ביאנג, הרי שפה השיגו את התואם דריימונד הגנתית, שהתקפית אגב מאוד מזכיר בתנועות את תומפסון. דיברו על הדראפט הזה כתלת ראשי, יתכן מאוד שבעתיד האנטר יהיה יותר מעבר לעוד שחקן חמישיה טוב. עם הבחירה מדאלאס שקיבלו בטרייד של שנה שעברה בחרו את קמרון רדיש. סקורר מצויין שבהחלט יכול לקלוע שלשות באוטומט ולהוסיף לשיטה. אז נכון שלוקה יהיה טוב יותר מיאנג, אבל ממש לא בטוח שההפרש גדול יותר מהיכולת של רדיש, וכשלוקחים אותו בחשבון, סיכוי טוב שאטלנטה עוד ינצחו את הדראפט הזה. (כן, נדע לפחות עוד שנתיים שלוש).

https://twitter.com/BleacherReport/status/1141869655499218944

קליבלנד: בחרה את דריוס גארלנד, רכז שההשוואות לגביו מתווכחות בין קיירי אירווינג מבחינת שליטה בכדור, לבין דמיאן לילארד מבחינת השלשות מהלוגו. אבל בשתי ההשוואות מסכימים על החתוליות שבאמצעותה מגיע לצבע והעובדה שלולא קרע את הצולבת, היה מתחרה הערב על המקום השני בדראפט. יחד עם קווין פורטר שצויין למעלה ודילן ווינדלר (ולא נשכח את קולין סקסטון) יש כאן אוסף שחקני קו אחורי עם יכולת התקפית מאוד מרשימה. תחת המאמן ג'ון ביליין שנחשב גאון התקפי הקבוצה הזאת עשוי להיראות מפחידה. ואולי הם מתכננים להעלות חמישיית רכזים?

ניו אורלינס: בנו מצויין לעתיד. מלבד זאיון הביאו גם את ג'קסון הייז שהוא העתק של קלינט קאפלה. רים ראנר אתלטי עם ידיים ארוכות שיכול לתפוס כל כדור וכמות ההטבעות והלובים ששניהם יקבלו מלונזו יהיו אדירים. תהיה קבוצה מאוד מהנה לצפייה (ושימו לב גם בפנטאזי לאסיסטים של לונזו). הבעיה? מבין לונזו זאיון והייז, הסנטר מתליח להיות הקלעי הכי גרוע. חמישיה עם 3 שחקנים שלא ממש קולעים עלולה להיות בעייתית.

באתר ה-NBA יש את רשימת הבחירות המלאה

בגזרת הלא נבחרו וכבר קיבלו חוזה המעניינים נין למצוא את נאז ריד שחתם על חוזה דו כיווני במינסוטה, ואת לוונטז דורט שמצטרף לאוקלהומה סיטי. שניהם נחשבו סוף סיבוב ראשון תחילת שני, נאז ריד סנטר אתלטי, דורט הוא גארד מסיבי, בנוי ושומר כמו סמארט רק חסר את הבנת המשחק שלו. (מרכוס בלי סמארט. כן. גאוני.)

חוץ מהם הניקס מצרפים בחוזה דו כיווני את קריס ווילקס, הוויזארדס את ג'אסטין רובינסון, אטלנטה את צ'ארלי בראון (לא יודע אם ההוא מסנופי 😉 ), פניקס את הטיסן הקופצני ג'יילן לקיו (קצת מחבב אותו) ניו ראורלינס את ז'ילן צ'יטהאם, ממפיס את ג'ון קונצ'אר וקליבלנד את מרקיז בולדן ודין ווייד.

אם יש איזה שם שממש מסקרן אתכם ממי שכן נבחרו, מוזמנים שוב להציץ במוק הדראפט שלנו. מן הסתם לא חזינו את עוצמת הבלגאן, אבל המטרה שתכירו שחקנים.

 

הזווית הישראלית: יובל זוסמן לא נבחר. ילך כנראה לליגת הקיץ, בכל מקרה יעביר עונה נוספת באירופה ואז יבחן שוב שנה הבאה בתקווה שאז יצליח