שניה לפני הדראפט אספנו את מומחי הדראפט שלנו: לי נוף פרשנית המכללות של אתר ONE, סמי זליקסון הסקאוט והמאמן וטל נחום, אוהד סאנס ממורמר.

אנו מתעלמים מטריידים ושמועות על טריידים, המטרה היא יותר הערכת פרוספקטים.

 

בחירה 1 מינסוטה טימברוולבס סמי זליקסון: אנת'וני אדוארדס

שחקן כנף   1.96 102 ק"ג מוטת ידיים 2.08

הסבר: במבט שטחי הוא נראה כמו הפוטנציאל הכי טוב ונגיש לפרנצ'ייז, יש את הגוף, היכולות, מוסר העבודה והאהבה לכדורסל. רק נשאר לראות איך מינסוטה תחרבן את זה.

טל: בעייתי הגנתית להעמיד קבוצה עם ראסל, קאט ואדוארדס אבל הוא בהחלט השחקן הבכיר במחזור ועם ערך הטרייד הגבוה ביותר.

 

בחירה 2 גולדן סטייט ווריירס לי נוף: ג'יימס ווייזמן

סנטר 2.16 108 ק"ג מוטת ידיים 2.28

הסבר: אם לא יהיה טרייד על הבחירה, מתאים כמו כפה ליד של סטיב קר. ישתלב טוב בשיטת המשחק שם. חוסם טוב, יכול לעזור לגולדן סטייט אחרי עונה קשה

טל: מתאים ויש סיכוי שמדובר בשחקן עם תקרה מאוד גבוהה. כאם לא – כמה ביגמן שלא קולע שווה כיום? בכל מקרה לשנים של קרי/קליי זה מצויין.

 

בחירה 3 שארלוט הורנטס טל נחום: לאמלו בול

רכז 2.01 82 ק"ג מוטת ידיים 2.08

הסבר: אף אחד בבאק קורט של ההורנטס לא מגיע לרמה שלאמלו יכול להגיע אליה. הוא אולי לא הרשים אבל הוא ישים ישבנים במושבים ויש לשארלוט סיכוי לאולסטאר איתו.

 

בחירה 4 שיקגו בולס סמי: דני אבדיה

פורוורד\ווינג 2.06 102 ק"ג מוטת ידיים 2.08

הסבר: המשטר החדש צריך מישהו לסמן את הקו שאני מניח שהם ירצו לקחת את המועדון אליו. קילריות, חכמת משחק, יש חור ניכר בעמדה גם, בחירה קלה.

טל: אחלה בחירה, קרנישובאס ידוע בבחירות של שחקנים שיכולים להשתלט על כמה עמדות ולהיות אולרים שוויצרים – בול דני.

 

בחירה 5 קליבלנד קבאלירס לי: אובי טופין

ביג 2.06 99 ק"ג מוטת ידיים 2.18

הסבר: אחד החביבים עלי בדראפט הנוכחי, רואה אותו תוקע יתד גדולה בקליבלנד, יתאים לסגנון המשחק, יש לו סייז טוב שצריכים שם

טל: כאן רואים משהו מעניין. איך בחירה אחת גורמת לשחקן טוב לצנוח קצת. אוקונגו אצלי ממוקם טופ 3 בביגבורד אבל הקבוצות שצריכות להיות מעוניינות בו בטופ הן – ווריורס, הורנטס, קליבלנד. אם הן הולכות בכיוון אחר הוא עשוי לצנוח לפיסטונס -7, וויזארדס ב-9 ואפילו עד -11 לספרס. במילותיה של הדיווה האלמותית עדן בן זקן "איזה לילה מחכה לי – כמה טוב זה עושה לי"

 

בחירה 6 אטלנטה הוקס טל: טייריס האליברטון

קומבו גארד 1.96 80 ק"ג מוטת ידיים 2.03

הסבר: מתחיל להיות מורכב כאן. ההוקס רוצים שחקן וותיק אבל אם הם בוחרים הם יקחו את האליברטון שיכול לתת להם הגנה טובה און בול ושחקן שיכול לשחק לצד יאנג כשזה לא מפריע התקפית. הוא קולע מצוין משלוש, ארוך ומהיר והפסיביות שלו תחמיא לבאק קורט באופן מושלם.

 

בחירה 7 דטרויט פיסטונס סמי: קיליאן הייז

רכז 1.96 97 ק"ג מוטת ידיים 2.03

הסבר: יש מצב טוב שזה הרכז הכי טוב של המחזור, משהו שדטרויט ממש צריכה, יש סינרגיה מובנית עם הבחירה הגבוהה מהעונה שעברה כך שהמהלך הגיוני מבחינת בניית הסגל. מת עליו בלי קשר לכלום

 

 

בחירה 8 ניו יורק ניקס לי: אייזק אוקורו

פורוורד 1.98 102 ק"ג מוטת ידיים 2.05

הסבר: עוד שחקן בטופ 10 שיכול לעשות הרבה מאוד דברים ולא רק דבר אחד, לצערו הוא מגיע לניקס.. שם עושים הרבה דברים אבל לא הרבה כדורסל…

טל:  שחקן מצויין וחכם מאוד שיכול, כשהוא רוצה לעשות סל. עכשיו רק צריך לגרום לו לרצות… ההגנה ברמה עילית כבר עכשיו. מושלם שהשארת לי את אוקונגו.

 

בחירה 9 וושינגטון וויארדס טל: אונייקה אוקונגו

ביג 2.06 111 ק"ג מוטת ידיים 2.13

הסבר: אולי הביגמן הכי טוב במחזור (ווייזמן או לא), אתלט על, רים פרוטקטור מרשים עם 2.7 חסימות למשחק. עלה על הרדאר שלי, ושל כולם כפרשמן לא מוכר שבמשחקו הראשון חסם לא פחות מ-8 זריקות. מגוון התקפית שיכול לקלוע בשלל דרכים (לא שלשות עדיין) מושווה לא מעט לבאם אדבאיו, השוואה מחמיאה מאוד ולא כל כך נכונה. הם דומים בכך שיכולים לשמור על כל עמדה על הפרקט. יחזק לוויזארדס את ההגנה על הטבעת הלא קיימת עם תומאס בריאנט ויתן להם ביגמן עתידי לבנות עליו. אחד השחקנים שבולטים במחזור זה כמישהו שעשוי להיות כוכב או לכל הפחות אחד השחקנים הטובים במחזור.

 

 

בחירה 10 פניקס סאנס סמי: קול אנת'וני

רכז 1.90 86 ק"ג מוטת ידיים 1.94

הסבר: פיניקס רוצים וצריכים רכז שירש את רוביו, הם צריכים שחקן שמפזר יותר כדי שבוקר יהיה מרוצה, לאנת'וני יש את הכלים להיות מנהל משחק איכותי במיוחד בקבוצה עם כוח אש שהוא לא צריך להיות הסקורר שלה, הוא מגיע האמבלד אחרי העונה הקשוחה בצפון קרוליינה ובין הנתונים הפיזיים למורשת המשפחתית הוא הרכז הכי מוכן לליגה מבין כל מי שנשאר על הלוח.

טל: סמי סתם מנסה לעצבן אותי.

 

 

בחירה 11 סן אנטוניו ספרס לי: פאטריק וויליאמס

פורוורד 2.06 102 ק"ג מוטת ידיים 2.11

הסבר: קפץ בדירוגים בימים האחרונים ולא סתם. פאוורד, אחרי עונה אחת במכללות, מולטי פאוורד, הגנה טובה, צריך להתחשל התקפית אבל טוב מאוד במשחק ריצה

 

 

בחירה 12 סקרמנטו קינגס טל: דווין ואסל

ווינג 1.98 81 ק"ג מוטת ידיים 2.09

הסבר: סקרמנטו לוקחת את דווין וואסל שייצב את ההגנה וייצר שלישיית פרימטר מרשימה ומאוד מגוונת עם פוקס ובוגדנוביץ'. האייקיו ההגנתי של השלישיה הזאת רציני ויהיה קשה מאוד לקלוע עליהם. בהתקפות מעבר יהיו להם המון אופציות. וואסל שקולע משלוש ב-41.5% נחשב לקלעי מצויין והוא גם יודע להסתדר עם הכדור בהתקפות מעבר. שחקן מאוד מרשים שלא צריך 20 זריקות כדי להרגיש שהוא במשחק.

 

 

בחירה 13 ניו אורלינס פליקנס סמי: ליאנדרו בולמארו

ווינג 2.01 81 ק"ג מוטת ידיים 2.03

הסבר: לגריפין אין מה למהר, סבבה לו לקחת סטאש ולהתכונן ליום שאחרי שיפטר מלונזו במיוחד אם לא יקבל מנהל משחק בחזרה על הולידיי. חתיכה רביעית לשלד פוטנציאלי מגניב לאללה

טל: בקבוצה שיש את לונזו אני לא לוקח את בולמארו… 29 הקבוצות האחרות כן. בולמארו אחד הפרוספקטים האהובים עליי ואני חושב שיש לו עתיד מצויין בליגה.

 

בחירה 14 בוסטון סלטיקס לי: פרשס אצ'יווה

ביג 2.06 102 ק"ג מוטת ידיים 2.14

הסבר: שחקן כל כך כיפי, קצת מכל דבר, חזק מאוד, אתלטי בטירוף. מתאים כמעט לכל קבוצה וסלטיקס יהנו ממנו

 

בחירה 15 אורלנדו מג'יק טל: קיירה לואיס

רכז 1.90 82 ק"ג מוטת ידיים 1.96

הסבר: המג'יק צריכים רכז. פולץ לא רכז. לואיס רכז. לואיס פתח בכל משחק של אלבמה בשנתיים האחרונות והיה השחקן הכי טוב בשנה האחרונה בקבוצה עם לא מעט שחקנים ווטרנים. כסופמור הוא עדיין אחד השחקנים הכי צעירים במחזור והתקרה שלו גבוהה. יש דברים שאי אפשר ללמד כמו מהירות, את זה יש לקירה.

 

בחירה 16 פורטלנד טריילבלייזרס סמי: ארון נסמית'

ווינג 1.98 96 ק"ג מוטת ידיים 2.11

הסבר: פורטלנד תחפש לגרום לכל הליגה ללכלך את המכנסיים עם הקליעה שלה, ועל הדרך תתכונן ליום שאחרי סי ג'יי.

טל: שחקן מסוכן מאוד. מעניין כשיש להם גם את גארי טרנט הנהדר הספסל שלהם הופך להיות מפחיד.

 

בחירה 17 מינסוטה טימברוולבס לי: ג'וש גרין

ווינג 1.98 95 ק"ג מוטת ידיים 2.08

הסבר: עדיין לא שחקן שלם אבל יש לו דיי הרבה, צריך לשפר את ההתקפה, שחקן הגנה טוב ויאללה לחזק את את ההגנה של מיניסוטה זה לא רע.

טל: מעניין מאוד אבל יש להם המון שחקנים בעמדה הזאת כמו אדוארדס מהבחירה הראשונה, קולבר, אוקוגי וביזלי אם לא יכלא. הייתי הולך על פרונט קורט אישית.

 

בחירה 18 דאלאס מאבריקס טל: סאדיק ביי

פורוורד 2.04 97 ק"ג מוטת ידיים 2.14

הסבר: סופמור מווילנובה שהיה נמוך משמעותית לדבריו בתיכונים ועל כן היכולת בניהול המשחק. קולע מצויין משלוש עם 45% מהטווח בשלל זריקות (סביבות 180 זריקות העונה). שחקן אחראי וחזק מאוד שיכול לשמור על ארבע עמדות ברמה גבוהה ולנוע בין עמדות בהתקפה. יכולת מסירה טובה. ליד לוקה שקלתי מוביל כדור/שוטינג גארד אבל ביי צנח ואני חייב לקחת אותו פה על אף שיש מישהו שאני אוהב יותר ולא מתאים.

 

בחירה 19 ברוקלין נטס סמי: תיאו מלדון

רכז 1.90  78 מוטת ידיים 2.04

הסבר: מינימום אגו מקסימום אחריות, בדיוק מה שאתה רוצה לקבל אם אתה ברוקלין. יחסים טובים מאוד בין מרקס לפארקר שבטוח נתן לו  מידע פנימי.

טל: מלדון נמוך בהרבה אצלי בביג בורד כי אין שום דבר אצלו שקופץ מהדף… מקווה שהוא לא ניליקינה 2.0

 

בחירה 20 מיאמי היט לי: אר ג'יי המפטון

גארד 1.96 82 ק"ג מוטת ידיים 2.01

הסבר: סקורר, לדעתי בדיוק מה שחסר למיאמי. אתלטי מאוד, גארד שאני רואה אותו מתחבר טוב עם אדביו

טל: כמו שאמרתי בפוד האחרון, יש שחקנים שמאוד קשה להשוות בינהם, למרות שמשחקים באותה עמדה, כי שיחקו בליגות שונות, כמו לאמלו מול האליברטון מול הייז. פה יש מקרה שונה, בליגה בה לאמלו עשה מה שבא לו הוא לא הראה הרבה. הקליעה חלשה עד שיוכח אחרת ולכן יש פה שחקן אתלטי מהיר מאוד עם פוטנציאל. לא הייתי בוחר בו כל כך גבוה אם כו אני בטוח שיבחר בסיבוב הראשון.

 

בחירה 21 פילדלפיה 76' טל: טיירל טרי

רכז 1.83 72 ק"ג מוטת ידיים 1.88

הסבר: נכון פילי במוד של לנצח עכשיו ויש לא מעט שחקנים שיכולים לתת לה את זה אבל אני לא יכול לתת לטרי ליפול כל כך נמוך. אחד הפרוספקטים המבטיחים בדראפט הזה, מקלעי השלוש הטובים במחזור, מוביל כדור טוב שנותן המון מאמץ וגוף בכל פוזשן הגנתי. החולשה היחידה שלו היא המימדים שלו, 1.83 מ באופן רשמי ורזה מאוד אבל שמועות שצמח ל-1.90 מ והעלה קצת מסת שריר. יכול להפול למנהל משחק משני לצד סימונס או מילטון ויהיה מסוכן מאוד בשתי האפשרויות. מהיר מאוד במעבר וזריז מאוד באופן כללי. יש לו תזמון מצויין בהתקפה והוא יודע מתי לעשות את הצעד הראשון (כשהגוף של המגן מתחיל לזוז לכיוונו ולפני שהרגל נוחתת על הרצפה) ומשתמש בתנופה של המגן נגדו מצוין.

 

בחירה 22 דנבר נאגטס  סמי: אלכסיי פוקושבסקי

ביג 2.14 90 ק"ג מוטת ידיים 2.21

הסבר: קבוצה שיש לה את כוח האדם כדי לאפשר פרויקט ומחלקת פיתוח שלפחות בשנים האחרונות הוכיחה את עצמה יפה מאוד – יכול להיות שילוב סרבי מצוין בין האנרגיות והתזזיתיות שלו והעוצמה הכבדה של יוקיץ'.

טל: לבן, גבוה, קולע, מולטיפוזישן… כן… הגיוני. אוהב את הבחירה בסך הכל.

 

בחירה 23 יוטה ג'אז לי: ניקו מאניון

רכז 1.90 86 ק"ג מוטת ידיים 1.89

הסבר: התלבטתי בין כמה עמדות, החלטתי להוסיף ליוטה עוד רכז אנרגטי, ואתלטי אחד שדוחף מתפרצות וג׳ינג׳י כמו שג׳ינג׳ים צריכים להיות.

טל: אוי, זה בחור שאני לא מאמין שיכול לשחק בליגה. היה הייפ גדול סביבו בתחילת העונה אבל הוא לא הראה שום יכולת שיכולה לעבור בשלב הבא של הקריירה. שחקן שיגיע לאירופה כנראה.

 

בחירה 24 מילווקי באקס טל: אלייז'ה יוז

ווינג 1.98 97 ק"ג

הסבר: בואו נכניס קצת טירוף לקבוצה הזאת שחוץ מיאניס אין שם יותר מדי מזה. אתלט מרשים, סקורר מפחיד ומגיע מסירקיוז אז אנחנו יודעים שיש לו הגנה. רק 34% משלוש אבל זה יכנס טוב יותר כשיהיו לידו שחקנים טובים יותר. אני חושב שהקבוצה הזאת אספה מספיק שחקנים בינוניים חד מימדיים והגיע הזמן להביא מישהו שיוכל להיות סקורר מפחיד כשכולם מתרכזים ביאניס.

 

בחירה 25 אוקלהומה סיטי ת'אנדר סמי: ג'יילן סמית'

ביג 2.08 102 ק"ג מוטת ידיים 2.18

הסבר: גבוה מודרני שלא דורש יותר מדי כדור כדי לייצר תפוקה, כל מה שהרופא רשם לאוקייסי. ארוך, אתלטי, קולע מבחוץ מספיק כדי שתכבד אותו/תיענש אם לא, נראה כמו טיפוס חיובי שלא יעשה פוזות על לחיות באוקלהומה, תוספת שתבוא בטוב שם.

 

בחירה 26 בוסטון סלטיקס לי: ג'יידן מקדניאלס

ווינג 2.06 90 ק"ג מוטת ידיים 2.12

הסבר: לבוסטון יש את טייטום על העמדה הזאת והוא לגמרי יכול לחנוך אותו .לא שחקן יציב אבל הוא עדיין מאוד בוסרי. צריך ללמוד לקחת מנהיגות

 

בחירה 27 ניו יורק ניקס טל: גראנט רילר

רכז 1.90 90 ק"ג

הסבר: לא מאמין שהוא פנוי לי פה. אחרי שלי לקחה לניקס את אוקורו בבחירה השמינית אני הולך פה על מישהו שיוכל לשחק בעמדות 1 ו-2 ולתת תפוקה מהיום הראשון. רילר עונה על זה. הוא בן 22, אחרי 4 עונות בצ'ארלסטון שראינו אותו נותן שם הכל מהכל. הוא 1.90 מ' על כמעט 90 ק"ג. בשנתיים האחרונות הוא נתן בדיוק 21.9 נקודות למשחק כשבעונה האחרונה הוא הוסיף גם 5 רב', 4 אס' ו-1.6 חט'. מאבד לא מעט אבל בהתחשב בכך שכל האחריות בקבוצה הזאת עליו אני סולח לו. הוא קולע מ-2 ב-55% שזה די גבוה לגארד ו-36.5 משלוש, נתון שישתפר כשיהיו שחקנים טובים סביבו והוא ישחק קצת ללא הכדור. בעיני הוא אחד השחקנים השלמים והטובים בדראפט. הוא אמור להיבחר גבוה יותר.

 

בחירה 28 לוס אנג'לס לייקרס סמי: אייזיאה ג'ו

גארד 1.97 81 ק"ג מוטת ידיים 2.08

הסבר: אי אפשר שיהיו לך יותר מדי ווינגים, גיבוי טוב במידה ושיי ירצה לרכז/דורט לא ירצה לקלוע, גר כל החיים 3 שעות מאוקלהומה סיטי, יאללה בלאגן.

טל: יסססססססס!!!! איזה שחקן. ממוקם אצלי במקום 25 בביגבורד. מסוכן כל כך, שחרור מהיר משלוש, יכולת לנהל את המשחק, מגיע לאן שבא לו על הפרקט ואם לא היה מייסון ג'ונס כנראה שהיינו רואים אותו מתפוצץ על הליגה. מאמין בעצמו (10 זריקות משלוש על אף 34% בלבד) הקליעה תשתפר. שחקן מאוד מסוכן ומהיר

 

בחירה 29 טורונטו ראפטורס לי: ורנון קארי

סנטר 2.08 122 ק"ג

הסבר: סנטר לראפטורס, קארי אומנם קצת כבד יחסית לסנטר, יש לו סקיל סט דיי מרשים לשחקן בעמדה הזאת, סנטר כמו שפעם היו סנטרים, שווה צ׳אנס בסוף הסיבוב הראשון

 

בחירה 30 בוסטון סלטיקס טל: קיליאן טילי

ביג 2.08 99 ק"ג

הסבר: פרשס ומקדניאלס הלכו לסלטיקס בבחירות קודמות וזה מאוד מעניין כי שניהם שחקני פרינג'. פרשס פרינג' 4/5 ואילו מקדניאלס הוא הימור מאוד גדול בין הפוטנציאל שלו לחשק שלו לשחק. מי שינצח במלחמה הזאת יקבע אם הוא יהיה שחקן טוב. למרות שיש פה את טייריס מקסי פנוי אני הולך על הימור נוסף, הפעם בריאות. קיליאן טילי, אם בריא, הוא אחד הביגמנים הטובים בדראפט הזה. בארבע שנותיו בגונזגה לא ירד מה-40% משלוש והשנה היתה הנמוכה ביותר שלו עם 40%. יש לו תזמון טוב הגנתית והוא יכול לשמור על נמוכים כמו גם לסיים התקפות מתפרצות. הוא מסוכן מכל מקום והבריאות היא זו שמונעת ממנו להיות בחירת לוטורי. אני סקרן לגבי ליינאפים של הסלטיקס איתו.

 

 

לביג בורד של טל למידע נוסף

 

לפודקאסט המוק דראפט

לפודקאסט עם מתן סימן טוב הסוכן של דני אבדיה