אחת התחזיות שלי מתחילת העונה הייתה שהלייקרס לא יגיעו לפלייאוף. זה לא טור בראגינג. העניין עם תחזיות הוא שעל כל תחזית אחת טובה (לא מהסוג הצפוי לגמרי), יש בערך 5 תחזיות שגויות, ועוד 3 מופרכות לחלוטין (רק מתחילת העונה הנוכחית – חזיתי שבוסטון יעשו עונה היסטורית, שאוקלהומה סיטי תסיים ראשונה במערב, שדאלאס יהיו בפלייאוף). בסופו של דבר לחזות את העתיד חצי שנה ו-82 משחקים קדימה, זה בלתי אפשרי. לפעמים המציאות פוגשת את התחזית, ברוב הפעמים ממש לא, ואלא אם כן אתם מרטי מקפליי (אם אתם לא יודעים מי זה, בא לי לבכות כמה אני זקן), הסיכוי שלכם לגרד את ה-20% מלמעלה הוא אפסי.

התחזית שלי התבססה על 3 מיני תחזיות, שכולן התגשמו במציאות בדרך זו או אחרת:

1. סגל לא מספיק טוב – יורדים הרבה על הסגל של קליבלנד, קוראים להם חבורה של אפסים. לראיה, בלי לברון הם במקום האחרון בליגה. העניין עם הסגל ההוא שם זה שהסגל הזה אמור היה להשלים את לברון ג'יימס. כשמוציאים ממנו את ג'יימס, ובכן זה כמו סלט קיסר בלי הקיסר (העוף) – הרבה כלום וחסה. זה סגל שנסמך כמעט ב-100% על היכולת של המלך לייצר, שלא אמור להפריע לו להוביל כל התקפה, שאף אחד לא מתלונן, ולא זז בלי אישור של המלך. הייתה שם המון קליעה (מקום שלישי בליגה בשלשות למשחק, מקום שישי באחוזים) וזה הוביל להתקפה מצויינת (מקום חמישי במספר הנקודות למשחק בליגה, מקום חמישי באחוזי שדה, מקום חמישי בדירוג התקפי). הכל היה תפור סביב היכולות של המלך. לכן אל תגידו חבורה של אפסים, אימרו – חבורה של שחקנים משלימים. גם בקליבלנד לא שמרו, מקום 29 בליגה בדירוג הגנתי.

איפה הלייקרס? מקום 14 בדירוג הגנתי, מקום 22 בדירוג התקפי! מקום 22 בשלשות למשחק, מקום 29 באחוזים לשלוש. הסגל שנבנה סביב לברון לא מסוגל להשלים את היכולות שלו. בלוס אנג'לס הלכו על קונספט אחר מקליבלנד, אבל ברור שהקונספט נכשל. לברון צריך שחקנים שיפנו לו מקום ויקלעו את הזריקות שהוא מסדר להם. בלייקרס יש מעט מדי שחקנים כאלה. אינגראם וקוזמה צריכים כדור. בול לא קולע. מצד שני ההגנה לא הייתה מספיק טובה בשביל לחפות על לברון (שלא שומר בעונה הרגילה) ועל הבעיות בהתקפה.

מבחינת איכות השחקנים, הסגל של הלייקרס טוב יותר מהסגל של קליבלנד. מבחינת התאמה ליכולות של לברון, הרבה פחות. וככה אי אפשר להגיע לפלייאוף.

2. לברון מחמיץ זמן – בעונה הראשונה בקליבלנד ,כשהדברים לא הסתדרו, לברון הלך ולקח לעצמו חופשה של שבועיים. חשבתי שזה יקרה גם העונה. בפועל לברון נפצע והחמיץ 17 משחקים. אי אפשר היה לצפות את זה. עד הפציעה של לברון הלייקרס נראו מצויין, אבל ברגע שהוא נפצע הלכו לאיבוד. אי אפשר היה לחזות את הפציעה, כיוון שעד היום לברון הוכיח שהוא איש הברזל, ודווקא בעונה שעברה נתן עונה מדהימה של 82 משחקים. ועדיין, היה צפי שלברון יחמיץ קצת זמן. נראה שעד שהקבוצה התרגלה להסתמך עליו, הוא נעלם, ולהתרגל הפוך ואז שוב לחזור היה קשה מדי, מה גם שקרו דבר או שניים בין הפציעה והחזרה.

3. התערבות של לברון ה-GM. לברון לא מנהל את הקבוצה בפועל, אבל הוא עושה זאת בהתנהלות שלו, או בעזרת קלאץ'. אי אפשר היה לפספס את זה בלייקרס. לברון הבטיח להיות סבלני, חתם ל-3 עונות, ונתן למג'יק לבנות קבוצה. בפועל לא סבלנות ולא נעליים. מתחילת העונה היו ליחשושים על מעמדו של לוק וולטון, ולברון התחיל לגייס כבר בשבוע השלישי של העונה. ראשון הוא הביא את טייסון צ'אנדלר מהחבר ג'יימס ג'ונס. כרמלו היה בשמועות כל הזמן, ואז הגיעה פרשת אנתוני דייויס שהתנהלה על אש קטנה עד פברואר. בפברואר קלאץ' הדליקו את האש עד הסוף, ולא היה אכפת להם את מי הם שורפים. שרפו את דייויס, שרפו את הצעירים שנשארו בלייקרס, שרפו את העונה.

לוק וולטון יהיה השעיר לעזאזל ויפוטר בקיץ. במקומו יביאו מאמן אחר. לא בטוח שמשנה מי.

השאלה העיקרית היא מה עוד הלייקרס יצליחו לעשות, וזה נראה בעייתי. ללייקרס יש מקום לשני שחקני מקסימום, אבל לא ברור מי ירצה לבוא. אלו הכוכבים הגדולים שיהיו שחקנים חופשיים בקיץ: קווין דוראנט, קוואי לנארד, קיירי אירווינג, קמבה ווקר, קליי תומפסון, קאזינס, באטלר, ווצ'ביץ', האריס, מידלטון, ראסל, גאסול, ראנדל, הורפורד.

מי מהרשימה הזו ריאלי? קמבה ווקר, קליי תומפסון, קאזינס, באטלר. לא הרבה לעבוד איתו, וגם פה יכולים לפספס בקלות. האם קמבה יצליח להגיד לא למקסימום ממייקל ג'ורדן (אולי מקסימום ממג'יק ג'ונסון זה הקאונטר), האם קליי ירצה לעזוב את הווריורס? ואם באטלר עוזב את פילדלפיה, האם ירצה להיות כוכב המשנה של לברון?  לא ברור.

קיים גם שוק הטריידים, אבל ערך הנכסים של הלייקרס צנח פלאים בעקבות הפציעה של מי שאמור היה להיות התמורה העיקרית: ברנדון אינגראם.

אינגראם סובל מפקקת ורידים עמוקה (deep venous thrombosis). זה נגרם עקב היווצרות קרישי דם בורידים, וזו תסמונת מסכנת חיים, שכן קרישי הדם יכולים להגיע לריאות.

הטיפול הוא דילול הדם – מה שמייצר את הבעיה ההפוכה, ולמעשה מעמיד אותו בסיכון של דימום ללא שליטה. שני המצבים לא טובים בליגה אינטנסיבית ופיזית כמו ה-NBA. לבינתיים אינגראם עבר ניתוח והלייקרס הודיעו שהוא יהיה כשיר לפתיחת העונה הבאה. ספק אם קבוצות ירצו להמר על הבריאות של אינגראם ולקחת אותו בעסקה כנכס ארוך טווח.

מצד שני ללייקרס תהיה בחירת לוטרי שלא הייתה אמורה להיות להם. האם זה יספיק? תלוי מאוד בדני איינג'.

זה נראה שלמרות החתימה של לברון ל-3 עונות, הלייקרס ממשיכים לחשוב מעכשיו לעכשיו. לברון לא מעוניין בפוטנציאל עתידי, הוא מעדיף וטרנים. בניגוד לקליבלנד שהייתה דיי מוכנה לבואו של המלך, הלייקרס לא כל כך מוכנים, ואם הם ימשיכו באותו קו מהעונה האחרונה, לא ברור האם יהיו מוכנים גם בעונה הבאה. בינתיים הנה משהו שאף אחד לא חשב שהוא יראה אי פעם