מילווקי באקס 108- פיניקס סאנס 118 (הסאנס עולים ליתרון 2:0 בסדרת הגמר)

 

אין חדש תחת השמש באריזונה. פיניקס משחקים כדורסל ממש טוב ומהנה לצפייה ומנצחים בקלות. הרבע הראשון היה צמוד ונגמר ביתרון 29:26 לטובת הבאקס אך מאמצע הרבע השני, כריס פול ודווין בוקר תפסו פיקוד, הסאנס השתלטו על המשחק ושייטו לניצחון. הבאקס עוד עשו קולות של קאמבק ברבע האחרון אבל שלשה גדולה של כריס פול 4:10 לסיום המשחק, לאחר ריבאונד התקפה של אייטון, סגרה את הסיפור.

הבאקס הערב השתמשו בטקטיקה דומה בהגנה למה שביצעו במשחק מספר 2 נגד ההוקס בגמר המזרח. הם ביצעו חילופים על כל חסימה חוץ מלופז, אשר ביצע אייס כאשר השחקן שלו חסם. בנוסף, הבאקס הביאו יותר עזרה משחקני הכנף, בדגש על עזרה מהשחקן של קראודר, על מנת למנוע את החדירות וזריקות חצי המרחק של בוקר ופול. הסאנס הגיבו במבול של שלשות, רובן היו פנויות כצוצאה מהעזרה והרוטציה של שחקני הבאקס. פיניקס קלעו 20 מ-40 מחוץ לקשת כולל 8 מ-13 ברבע הראשון.

צמד הגארדים של הסאנס הבריק כרגיל. בוקר קלע 31 נקודות כולל 7 מ-12 לשלוש, פול הוסיף 23 נקודות ב-50% מהשדה בתוספת 8 אסיסטים אבל האקס פקטור הערב היה מיקאל ברידג'ס שקלע 27 נקודות, כולל 8 מ-8 מהקו, הוריד 7 ריבאונדים והיה בכל מקום במגרש, בין אם בהגנה הלוחצת שלו או בחיתוכים ותנועה בדיוק למקומות הנכונים. בכללי שחקני המשנה של הסאנס היו מעולים הערב. הם יודעים לנוע למקומות הנכונים, הם כמעט תמיד עושים את המהלך הנכון כאשר הם מקבלים את הכדור והם קולעים זריקות חשובות. זה לא מובן מאילו ששחקני המשנה שלך מגיבים מצויין, בטח במעמד כמו גמר ה-NBA, וקרדיט למונטי וויליאמס.

אפשר לבקר את ההגנה של הבאקס לאור כמות השלשות שהסאנס קלעו אך למרות זאת אני חושב שזאת הטקטיקה הנכונה. השחקנים של הסאנס לא יקלעו בכאלו אחוזים כל ערב. הבאקס צריכים לנסות ולעזור בעיקר מקראודר הסטריקי והלא יציב ומברידג'ס שעל אף המשחק הטוב שלו סיים עם 3 מ-9 מחוץ לקשת.

נקודה חיובית שהבאקס יכולים להיות מעודדים ממנה היא שיאניס נראה מצויין ולא נראה שהפציעה מעכבת אותו. הוא לא הפסיק לחדור ולהיכנס לצבע, הוא סחט הרבה עבירות והגיע לקו 18 פעמים והעזרה שלו בהגנה הייתה מתוזמנת מצויין. הוא סיים עם 42 נקודות ב-15 מ-22 מהשדה, והוסיף 12 ריבאונדים ו-3 חסימות. ברבע השלישי יאניס היה סופר דומיננטי בו קלע 20 נקודות ובכך השווה שיא NBA לנקודות ברבע בגמר אותו קבע מייקל ג'ורדן ב-1993 נגד הפיניקס סאנס.

לעומת זאת הקו האחורי של הבאקס שיחק נורא. הולידיי המשיך להיות טוב בהנגה ונעלם בהתקפה. הוא אמנם סיים עם 17 נקודות אך ב-33.3% מהשדה בלבד כאשר הוא קלע רק 5 מ-14 בטבעת (איזור הריסריקטד). מידלטון היה חלש אף יותר וסיים עם 11 נקודות ב-31% מהשדה בנוסף לכך שהוא סיים עם מינוס 15 במדד הפלוס מינוס, הגרוע ביותר בקבוצה הערב. על מנת שיהיה למילווקי סיכוי לקחת אליפות, שניהם חייבים להיות חדים יותר ולקלוע את הזריקות הפנויות שלהם.

בסופו של דבר המשחק הזה הסתכם ברמת הביצוע. בעוד השחקנים של הבאקס התקשו לסיים מהלכים, שחקני הסאנס ביצעו הכל לשלמות דוגמת המהלך הזה:

 

המשחק הבא יערך במילווקי בלילה שבין ראשון לשני בשעה 3:00 שעון ארמון המלך עבדאללה בירדן