בזמן שפלייאוף לא ישנים והלילה: דיאנדרה אייטון מטביע בשניה האחרונה ומעלה את פיניקס ל 2-0 בסדרה על הקליפרס. 

 

פיניקס סאנס 104- לוס אנג'לס קליפרס 103 (הסאנס עולים ליתרון 2:0 בסדרה)

(טל קינן)

איזה משחק קיבלנו הערב בפיניקס ארנה. ניגש יש למהלכים האחרונים. 1:07 לסוף שריקה תמוהה של השופטים אשר עצרו חדירה של בוקר כאשר בברלי היה על הפרקט. השריקה נעשתה הרבה לאחר המהלך ולמעשה עצרה את המשחק מסיבה לא ברורה. לאחר שהשופטים צפו בריפליי הם נתנו עבירת תוקף לבוקר. 31 שניות לסוף ג'ורג' העלה את הקליפרס ל-101:100 וזה היה היתרון הראשון של הקליפרס מאז תחילת הרבע השלישי. בוקר קלע סל גדול מהאלבו הימני על הראש של פטריק בברלי בתגובה, אך ג'ורג' ענה בסל גדול משל עצמו והקליפרס מובילים 103:102.

 

 9.3 בברלי עם מהלך הגנתי גדול הוציא לבוקר את הכדור מהיד. בהתחלה היה נראה שהכדור ישאר של הסאנס אך לאחר ההילוך החוזר ראו כי ידו של בוקר נגעה אחרונה בכדור והפוזשן עבר לקליפרס. הסאנס עשו עבירה על פול ג'ורג שהחטיא את שתי זריקות העונשין! ברידג'ס זרק שלשה פנוייה במהלך האחרון, לאחר שהקליפרס עשו דרבל טים על בוקר. הזריקה לא נכנסה  אבל הקליפרס לא הצליחו להשתלט על הריבאונד, הכדור יצא החוצה מידו של טרנס מן ולסאנס נשארו 0.9 שניות למהלך אחרון בפיגור נקודה. תרגיל יפה של הסאנס בו בוקר חוסם לאייטון ומנצל את העובדה שהקליפרס בפאניקה ממנו, השאיר את אייטון פנוי וקראודר במסירת האלי הופ מדוייקת, מצא אותו לדאנק הניצחון.

לקליפרס עוד נותרו 0.7 שניות לזריקה אחרונה אבל ג'ורג' לא הספיק לזרוק בזמן שנשאר.

 

בסה"כ טיירון לו הגיב טוב למשחק הראשון. הוא פתח עם זובאץ ובברלי בחמישיה במקום מן ובאטום. בברלי הצליח להקשות על בוקר לאורך כל המשחק וגרם לו לעבוד קשה בכל מהלך. בזכות העבודה ההגנתית הטובה של בברלי, הקליפרס יכלו להרשות לעצמם להפסיק עם הטראפים בפיק אנד רול הגבוה של בוקר, דבר אשר הקשה עליו לייצר לאחרים. זובאץ' היה לא רע בצבע עם 11 נקודות ו-14 ריבאונדים ואפילו שינה זריקות לחדירות של בוקר, אבל הוא לא היה מספיק מרוכז במהלך האחרון של המשחק.

בניגוד לדו קרב הכוכבים שקיבלנו במשחק הראשון, במשחק מספר 2 גם בוקר וגם ג'ורג' היו חלשים. שניהם סיימו את המחצית הראשונה עם 9 נקודות בלבד, כאשר ג'ורג' לא מגיע מספיק לטבעת ובוקר מתקשה מול בברלי. בוקר סיים את המשחק עם 20 נקודות בלבד ב-31.2% מהשדה. הוא נראה מהוסס ברוב המשחק והיה נראה שבברלי הצליח להיכנס לו לראש (תרתי משמע).

 

הסאנס צריכים לראות מה הם יכולים לעשות כדי לשחרר את בוקר מהשמירה של בברלי ולהפוך אותו ליותר אפקטיבי.

ג'ורג' התעורר ברבע האחרון, בו קלע 10 נקודות מתוך ה-26 שלו. הוא היה אגרסיבי יותר והגיע יותר לטבעת. זאת לא פעם ראשונה שאני כותב כאן שג'ורג' צריך לתקוף את הסל ככל האפשר ולא להתפשר על זריקות מבחוץ כי בדרך הזאת הוא מצליח לייצר לחץ על ההגנה. הערב הוא קלע 1 מ-8 מחוץ לקשת וסיים עם רק 12 נקודות בצבע מתוך 15 זריקות ל-2. על מנת שהקליפרס יהיו תחרותיים בסדרה הזאת, ג'ורג' חייב ללכת לטבעת יותר.

מי שהחזיק את הקליפרס ברוב המשחק היה רג'י ג'קסון עם עוד משחק טוב של 19 נקודות. הוא ניצל את העובדה שהסאנס ביצעו אנדר עליו בחסימות והוא קלע זריקות מיד ריינג' פנויות. לוק קנארד היה לא רע עם 10 נקודות, כולן ברבע האחרון, שעזרו לקליפרס לכפות משחק צמוד בסוף.

מהצד של הסאנס, האקס פקטור הערב היה ללא ספק קאמרון פיין. הוא הגיע בקלות מפתיעה לצבע לאורך כל המשחק, גם בפיק אנד רול עם אייטון וגם באחד על אחד והסיומת שלו בטבעת פשוט מצויינת. גם כאשר ג'ורג' עבר לשמור עליו, פיין לא התקשה לחדור ולרוב המהלך נגמר בסל או באסיסט. הוא סיים את המשחק עם 29 נקודות ב-50% מהשדה, 9 אסיסטים ו-18 נקודות בצבע! מרשים.

https://twitter.com/NBA/status/1407569103125028865?s=08

 

בכללי הסאנס היו דומיננטים בצבע הערב כאשר הם מסיימים עם 60 נקודות באיזור הזה לעומת 30 של הקליפרס. גיבור השעה דיאנדרה אייטון היה דומיננטי בצבע כאשר סיים עם דאבל דאבל 12 ברציפות בפלייאוף הזה עם 22 נקודות בצבע, מתוך 24 נקודות סה"כ, ו-14 ריבאונדים. אייטון ממשיך להראות בפלייאוף הזה שהוא מסוגל להיות יעיל גם ברמות הגבוהות ביותר. הלילה הוא לא רק הטביע אלא גם קלע כמה סלים יפים בהוקים בתוך הצבע והראה את הטאץ' שלו. הלילה אייטון גם הראה אגרסיביות משופרת, בנוסף להגנה טובה (כמו לאורך כל הפלייאוף). סל הניצחון רק חתם את המשחק המושלם של אייטון.

הסאנס הובילו ברוב המשחק אבל לקראת הסוף הם היו מפוזרים והיה חסר להם מישהו שירגיע את ההתקפה ויבצע את המהלך הנכון. החיסרון של כריס פול בלט במשחק הזה. השקט שהוא משרה על הסאנס לא יסולא בפז. בוקר היה נראה בפאניקה היום ולא הצליח לשלוט בקצב של המשחק ולנהל אותו כמו שצריך בניגוד למשחק מספר 1. מצד שני, הסאנס בכל זאת הצליחו לשמור על הניצחון ויתרון הביתיות וזה מעיד על האופי והחוסן של הקבוצה הזאת.

 

משחק מספר 3 יערך בסטייפלס סנטר בלילה שבין חמישי לשישי, 04:00 לפנות בוקר שעון השרון