גולדן סטייט ווריורס 112 – דאלאס מאבריקס 87 (0-1 לגולדן סטייט בסדרה)

1-0 מהדהד לגולדן סטייט בפתיחת גמר המערב עם נוק אאוט של 25 נק'. 

בתוך כל החגיגה סביב ההגנה של דאלאס, הספקנו לשכוח שגולדן סטייט אחת מקבוצות ההגנה הטובות בליגה, והלילה הם הגיעו והבהירו לדאלאס שהם נמצאים כרגע באופרה אחרת לחלוטין.

לוקה שהיה אדיר בסדרה מול פיניקס, חזר למימדים טבעיים לחלוטין. בצד השני, בגולדן סטייט ידעו טוב מאוד למה לצפות ואיך לפרק את ההגנה של דאלאס, כשהם מניעים כדור ומסיימים עם לא פחות מ 7 שחקנים בספרות כפולות.

למרות זאת, כן ראוי לזכור שגם פיניקס פתחו את הסדרה ב 2-0 על דאלאס. לדאלאס לקח זמן להבין איך לעשות את ההתאמות שלהם, אולי גם כאן זה יקרה.

ההגנה של גולדן סטייט

35% מהשדה, 23% מהשלוש ו 66% מהעונשין.

אפשר לדבר על ההגנה של גולדן סטייט (ועוד נדבר עליה), אבל בואו נשים את הדברים על השולחן. מהפתיחה דאלאס נראתה כמו קבוצה שזכתה באליפות לפני יומיים והיא לא הגיעה מוכנה מנטלית. דווקא בהתחלה השחקנים קיבלו זריקות חופשיות לחלוטין ולא ממש פגעו, מה שהוביל לפיגור דו ספרתי מוקדם מדי במשחק.

בנוסף, מספיק לראות את אחוזי העונשין כדי להבין שגם בלי שאף אחד ישמור עליהם, הם לא ממש היו שם בראש.

 

אבל בואו ניתן גם קרדיט להגנה של גולדן סטייט שהגיעה מאוד מחוייבת ומצד שני ניצלה את זה שדאלאס קבוצה שמסתמכת הרבה יותר על יכולת אישית ובידודים של לוקה / ברונסון / דינווינדי, כדי לתת המון עזרה בהגנה. כמו למשל בחסימה הנהדרת של דריימונד גרין:

https://twitter.com/warriors/status/1527099550967640064

או במהלך הבא שבו קליי תומפסון בבידוד מול דינווידי בסוף שעון וזה גם נגרם בכלום עבור דאלאס:

 

לא הערב של לוקה 

לראשונה בקריירה לוקה מסיים עם 7 איבודי כדור על 6 סלי שדה. ערב נוראי שלו שמסתיים במינוס 30 בדקות שלו על המגרש.

4 דקות לתוך המשחק, ולוקה מקבל שריטה לפנים. לא מהלך מכוון, ועדיין, ממחיש משהו, אגב אני באמת חושב שחייב להיות איזה חוק לגבי ציפורניים בכדורסל. כי כן, אני רוצה ששחקנים ישחקו חזק, אבל קצת ימינה / שמאלה, והשריטה הזו פוגעת בראייה של לוקה. לגמרי משהו שלא היינו רוצים, כי זה לא קשור לעולם הכדורסל:

בנוסף, כבר במחצית הראשונה מאוד בלט שיש ללוקה בעיה עם הכתף, כשהוא מחזיק אותה שוב ושוב:

https://twitter.com/ClutchPointsApp/status/1527108459686076423?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1527108459686076423%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fclutchpoints.com%2Fmavs-news-luka-doncics-mysterious-injury-scare-vs-stephen-curry-warriors-will-worry-dallas-fans%2F

זה הוביל למחצית ראשונה סבירה לחלוטין (18 נק') ומחצית שנייה נוראית עם 2 נק' ו 6 איבודי כדור.

גולדן סטייט מבחינתה החליפה את השומרים שלו כל כמה התקפות, בהתחלה זה היה וויגינס, אח"כ זה היה קליי, ברבע השלישי ראינו המון את קווין לוני כאשר לוקה לא מצליח לנצל את המהירות שלו או את הקליעה מבחוץ למהלכים טובים וקארי יודע לתת קטנה שמעיפה את הכדור מהיד של לוקה:

 

אחרי כל הסיפורים, והתירוצים, זה כאמור פשוט לא היה הערב של לוקה. גם לוקה יודע את זה ודיבר על זה בראיון שהיה אחרי המשחק, אני בטוח שהוא יגיע הרבה יותר טוב מ 20 נק' ב 6-18 מהשדה ו 7 איבודי כדור למשחק מספר 2.

 

הנעת הכדור של גולדן סטייט

רבות דובר על ההגנה הנהדרת של דאלאס מול פיניקס, העניין עם גולדן סטייט שלמרות שיש לה דריבלרים נהדרים כמו פול וקארי ובנוסף כמעט כל שחקן שם מסוגל לקלוע שלשות בעיניים עצומות, הם כמעט תמיד יעדיפו קודם כל להניע כדור. זה מה שסטיב קר הביא לקבוצה הזו לפני הרבה מאוד זמן, וזה מה שעושה אותם כל כך טובים.

מכל המשחק, המהלך מבחינתי שמספר את זה הכי טוב, זה הסבלנות שלהם בהתקפה שבסוף מוצאת את גרין חופשי לגמרי מתחת לסל:

השחקנים של גולדן סטייט יודעים כל כך טוב איפה כל אחד נמצא על המגרש, שסטף קארי יכול להתקע בדאבל טים בלתי אפשרי בפינה, להעיף את הכדור לחצי בלי לראות ולדעת שגרין יתפוס את זה ולקבל את זה בחזרה לשלשה חופשית לחלוטין אחרי ששני השחקנים ששמרו עליו לא הבינו מה קרה:

דאלאס דווקא שמרה יפה על קארי הלילה (בולוק עשה עבודה נהדרת ועצר אותו על 7-16) אבל קארי לא הכריח את המשחק וסיים עם 21 נק' כשהוא מוביל 7 שחקנים:

וויגינס עם 19, ג'ורדן פול 19, קליי 15, גרין 10, קווין לוני 10 וגם פורטר עם 10 מהספסל.

זה יהיה אחד המפתחות שדאלאס תצטרך להתמודד איתו בהמשך הסדרה, זה לא שחקן ספציפי שצריך להתמקד בו כמו במקרה של פיניקס (פול / בוקר), הקבוצה פשוט תמשיך להניע כדור ותמצא את השחקן החופשי.

 

51-35 לגולדן סטייט בריבאונד

צריך לומר הרבה על הנתון הזה? אני חושב שהוא מספר את הכל בעצמו. בין היתר קארי מסיים עם 12 ריב'. איך זה קרה? דאלאס הפציצה מהשלוש יותר מדי, זרקו 48 פעמים הלילה, וזה אומר שהכדורים עפו רחוק מהטבעת וקארי היה שם לאסוף אותם עם הזריזות שלו. 

דאלאס חייבת ללכת יותר לטבעת, בייחוד שאין איזה יתרון גודל לגולדן סטייט ומצד שני הם חייבים גם לרוץ אחרי הכדורים החופשיים שעפים לכל כיוון.

 

נקודות אור לדאלאס

אז למרות שזה נגמר 25 הפרש. למרות שזה נראה רע מאוד. 

הסיפור רחוק מלהיות גמור. בסופו של יום גולדן סטייט קולעת רק 10 שלשות ב 34% מהשלוש. 

בולוק שמר על קארי בחלקים גדולים מהמשחק והראה שהגודל שלו מאוד מקשה על קארי. 

הקבוצה כולה הייתה ביום חושך, וכל השחקנים בלי יוצא מהכלל פשוט לא הפסיקו להחטיא זריקות חופשיות לחלוטין (בולוק 3-10 מהשלוש, ברונסון 0-5 מהשלוש). דאלאס בעיקר נראתה כמו קבוצה שהגיע קצת לא מוכנה מנטלית למשחק הלילה, ולכן אני חושב שזה רחוק מלהיות גמור.

הם יראו את הוידאו, יתאפסו על עצמם, ינוחו כמו שצריך ויחזרו למשחק מספר 2 הרבה יותר מאופסים.