בזמן שישנתם הוא טור יומי שמסכם את הלילה האחרון בפלייאוף ה-NBA.

בוסטון סלטיקס 123 (3) – וושינגטון וויזארדס 101 (2)

השמש זורחת, השמש שוקעת וחצי גמר המזרח בין הסלטיקס לוויזארדס מסתיים בניצחון הקבוצה הביתית. אחרי משחק 5 המצוין בין הספרס לרוקטס, קיווינו לקבל משהו דומה במזרח, אבל כבר בסוף הרבע הראשון היה נראה שזה לא הולך לכיוון הזה. הוויזארדס שוב הצליחו להגביל את אייזיאה תומאס שקלע רק 18 ב-38% אלא שהפעם הוא הוסיף 9 אסיסטים. כמו תמיד בנצחונות, כל שחקני החמישיה הקבועים (הפעם זה היה אמיר ג׳ונסון שחזר להרכב) קולעים בספרות כפולות ומי שמוביל אותם הוא אייברי בראדלי עם תצוגת שיא בפלייאוף עם 29 נקודות. הנקודות של כולם הגיעו הודות למאמץ קבוצתי שכלל 33 אסיסטים לעומת 21 של הוויזארדס, אבל עם פחות איבודים (11 לעומת 12). בוסטון מנצלת את זה בצד השני לקלוע 23 נקודות מאיבודים לעומת 12 בלבד של וושינגטון. ואכן, את המשחק בוסטון ניצחו דרך ההגנה, והנתון שמעיד על כך יותר מהכל הוא השליטה בריבאונד: 45-48. כביכול זהו נתון סביר לקבוצה מנצחת, אלא שזו הפעם הראשונה שלסלטיקס יש יתרון בנתון הזה בסדרה. אל הורפורד הוביל את ההגנה שכפתה על וושינגטון לקחת הרבה יותר זריקות קשות (60% מהקליעות שלהם) ולקלוע אותן באחוזים נמוכים (34%). מנגד בוסטון קולעות באותם המצבים באחוזים יותר טובים מאשר היא קולעת במצבים נוחים (49 לעומת 58).

המשחק נפתח בשני סלי שדה של הוויזארדס שמעלים אותם ליתרון ראשון ואחרון במשחק. הסלטיקס מגיבים ב-16 נקודות רצופות שביססו את ההובלה שלהם לאורך כל המשחק.

בראדלי הוביל את הקבוצה בהתקפה, כשאת רוב הנקודות שלו הוא קולע במחצית הראשונה (24),  אל הורפורד הוביל את ההגנה

אם כי כולם הצטרפו לחגיגה

The #Celtics are turning defense to offense for 15 fast break points in the first!

מעבר לנתונים היבשים, המשחק הקבוצתי של הסלטיקס פשוט היה כיף לצפייה

עבור הוויזארדס אלו היו ג׳ון וול ובראדלי ביל קלעו ביחד 38 נקודות בפחות מ-40 מהשדה. כשלשניהם גם היה אותו מספר אסיסטים (4) נתון שאולי מסביר הכי טוב את ההתקפה של הוויזארדס במשחק 5.

למרות שלא קלע הרבה, תומאס עדיין היה בעניינים

גם בוושינגטון יודעים לעשות הגנה, כשסמית׳ מסרב לתת לבראון להפוך אותו לפוסטר.

אבל זה הגיע מאוחר מדי, וכשנותרו קצת יותר מ-4 דקות לסיום וטיילר זלר נכנס, היה ברור שהמשחק גמור.  בוסטון יכולה לשאוב עידוד רב מהתצוגה של אייברי בראדלי, שכן בניגוד לסדרה מול שיקאגו שהקבוצה הייתה בצלמו של תומאס, הפעם הם הראו שיש אופציות אחרות. בראדלי במשחק שיא (כשברבע הרביעי הוא בכלל לא שיחק) מראה שכשצריך הוא יכול לקחת את המושכות ולהוביל את הקבוצה ולא רק בהגנה. השאלה היא האם הוא יוכל לתת כאלה הצגות במשחק שגם תומאס בשיאו ולנצח את המשחק הבא בוושינגטון או שברוקס יבוא מוכן ויתרון הביתיות יעשה את שלו שוב?

השאלה היותר חשובה היא, האם זה משנה? איזה סיכוי יש לאחת משתיהן לנצח את קליבלנד ארבע פעמים (גם עם יתרון ביתיות במקרה של בוסטון)? המנצחת תגיע אחרי סדרת התשה כשהקאבס יהיו אחרי שבוע מנוחה בו ללברון היה מספיק זמן לצבור אנרגיות ולחשוב איך להטריל אותם על המגרש (אני מציע שיצטרף למעודדות במהלך ההפסקות). גם אם המשחקים במהלך העונה היו תחרותיים (לפרקים) האלופה כבר הוכיחה שבפלייאוף היא ברמה אחרת, ועדיין לא השתמשה בכל הכלים בו זמנית: קיירי יכול לתרום יותר בהגנה, סמית׳ יכול לתת יותר בהתקפה, לאב יכול להיות יותר מעורב ולמרות שללברון אין מה להוכיח, יש לו איך להוכיח.

תצוגת השיא של בראדלי

טופ 5 מהלילה