ב-8 עונות בליגה, עמרי כספי עדיין ללא הופעת פלייאוף. הקבוצה היחידה בה כספי שיחק שהגיעה לפלייאוף הייתה יוסטון, והוא לא שותף באף משחק. החתימה בגולדן סטייט הלהיבה את הדמיון והפכה את אופציית הפלייאוף לקרובה מתמיד. כספי עבר לא מעט מכשולים במהלך העונה, בעיקרם את הטרייד דד ליין שם היו שמועות על כך שהקבוצה רוצה להחליף אותו, ואת הדד ליין להחתמת שחקנים ששיחקו בקבוצות אחרות. עכשיו מגיעה המשוכה השלישית והגבוהה מכולם – הפציעה של סטף קרי.

סטף קרי נקע את הקרסול לפני שבועיים, ובהיעדרו מי שפרח הוא קווין קוק, שקיבל את המפתחות לחמישיה. הפציעה החדשה של סטף הופכת אותו לגבולי לפלייאוף. הגארדים היחידים בסגל של הווריורס שיכולים להחליף את קרי הם ליווינגסטון ופטריק מקו, שבעצמו עובר עונה רוויית פציעות. קר מעדיף את ליווינגסטון מהספסל. זו הסיבה שקוק פותח. הבעיה היא שקוק לא חלק מהסגל של הווריורס. קוק חתום על חוזה דו כיווני וכל פעם שהוא משחק, הוא נכנס לסגל על חשבון שחקן פצוע. בפלייאוף זה כבר לא יכול לקרות.

2 דברים שצריכים לקרות כדי שקוק יהיה חלק מהסגל של הווריורס לפלייאוף:

1. הם צריכים להחתים אותו על חוזה רשמי. בשביל שיוכל להופיע בפלייאוף הווריורס צריכים להחתים את קוק על חוזה עד ה11 לאפריל. חוזה דו כיווני לא מספיק.

2. הם צריכים להכניס אותו לסגל הסופי לפלייאוף. הסגל הסופי לפלייאוף נקבע ב13.4 בצהריים. הווריורס צריכים להעביר 15 שמות, ומי שלא מופיע ברשימה לא יוכל לשחק בפלייאוף.

לווריירס יש 15 שחקנים בסגל, הנה לפי עמדות:

PG: קרי, ליווינגסטון, מקו.

SG: תומפסון, יאנג.

SF: דוראנט, איגודלה.

PF: גרין, ווסט, כספי.

C: פאצ'וליה, בל, מקגי, ג'ונס, לוני.

קוק ו-כריס בושר חתומים על חוזה כיווני.

עוד לפני הפציעה האחרונה של קרי, התקשורת והאוהדים התחילו לדבר על הכנסת קווין קוק לסגל הפלייאוף של הווריורס. המועמד המוביל לצאת מהסגל ברוב הכתבות הוא עמרי. טור אחד קרא לתת לקוק את המקום של ניק יאנג. הפציעה החדשה של קרי, הופכת את השאלה לבוערת יותר. אם קודם נראה שלווריורס יש מספיק זמן להבריא עכשיו זה כבר גבולי, והם זקוקים יותר לשחקן כמו קוק. הוא לא קרי, ואפילו לא קרוב. ועדיין נראה שהוא צריך להיות ברוסטר. אז מה האופציות של הווריורס?

קודם כל בוא נראה מי בטוח בסגל: קרי, תומפסון, דוראנט, גרין, איגודלה, ליווינגסטון, פאצ'וליה, ווסט, בל. השישיה הראשונה היא הבסיס של הקבוצה. פאצ'וליה ו-ווסט הם חלק חשוב מהגרעין. בל צעיר מבטיח עם חוזה זול להמשך, מה שאומר שאין סיכוי שהווריורס יחתכו אותו. לאור מצב הגארדים קשה לראות אותם חותכים את יאנג, או את מקו. מקו מאוד מוערך בווריורס. הוא אמנם הופך לחופשי מוגבל בקיץ, אבל הווריירס ישמחו להשאיר אותו אם יוכלו לעשות זאת בזול. זה מביא אותנו ל-11 שחקנים. נשארנו עם ארבעה: מקגי, לוני, ג'ונס וכספי. מקגי לא יחתך כיוון שבסיטואציות מסויימות יש לו ערך מאוד גבוה.

ג'ונס שיחק מעט מאוד העונה, אבל הוא צעיר, וחתום על חוזה זול (ומובטח) לעונה הבאה. הווריורס השקיעו שנתיים בפיתוח שלו, ואם היו חושבים שהוא לא שווה את ההשקעה, כבר היו חותכים אותו.

ללוני אין חוזה לעונה הבאה אחרי שהווריורס ויתרו על האופציה שהייתה להם. עדיין, במהלך העונה הוא הראה חיוניות ובהתחשב במצבת הסנטרים, קשה לראות את קר מוותר עליו.

ונשארנו עם כספי. לכספי היו הופעות טובות מאוד במהלך העונה מצד אחד. מצד שני היו יותר מדי פציעות, וחלק מהדברים שציפו שהוא יביא (שלשות) לא הגיעו. מצב הפציעות בהחלט חמור – החל מבעיות גב, ועכשיו קרסול מדאיג (באתרים באמריקה כתוב שיש לו שבר מילדות בקרסול ימין שלא החלים לחלוטין). גם כספי חיוני מכיוון שהקבוצה מוגבלת בכמות ה3-4 שיש לה. העניין הוא ששני השחקנים שמשחקים בעמדה 4, ואוכלים כמעט את כל הדקות בעמדה הם גרין ודוראנט. יאנג, תומפסון, איגודלה, ליווינגסטון יכולים לשחק 3 ככה שאין בעיה שם. במקרה הצורך, איגי יכול לשחק גם 4.

אז מה הולך לקרות? נראה שהווריורס ידחו את ההחלטה לכמה שיותר מאוחר. הם יקוו שכספי יחזור בקרוב כדי שיוכלו לראות אותו לפני שמחליטים. בעיניי, ההחלטה תהיה בין לוני וכספי, והשאלה היא על מי קר לא יוותר. אני מתקשה לראות את הווריורס משאירים את קוק מחוץ לסגל.

הנציג הישראלי נשאל בנושא ואמר שהוא לא מודאג. בינתיים רק התקשורת מדברת על הנושא, בזמן שמהקבוצה לא נשמעו יותר מדי קולות בנושא. מצד שני הוא אמר את הדברים לפני הפציעה של קרי בשישי. אלו בהחלט יהיו שבועיים+ מתוחים עבור הנציג הישראלי והקהל. צריך לזכור שגם אם יהיה בסגל לפלייאוף, בשביל הופעת הפלייאוף הראשונה הוא צריך להכנס למשחק, ככה שהסגל הוא לא המשוכה האחרונה.