חודשיים מפתיחת העונה, הדברים מתחילים להתבהר, הקבוצות תופסות את מקומן בדירוג, ואפשר להתחיל לדבר על שינויים. איזה קבוצות נמצאות בשוק ומה הן רוצות.

 

אבל רגע לפני שמתחילים, בואו נוריד רגע את דמארכוס קאזינס מהשולחן. קאזינס הוא הכוכב הכי גדול שאולי יעבור קבוצה העונה. יש מספיק קבוצות שחושבות שהן יצליחו לשכנע את סקרמנטו להעביר להן אותו. מערכת היחסים בין הקבוצה לשחקן לא יציבה עם המון עליות וירידות. זה עדיין לא מבטיח שזה יקרה. מה גם שעם ההנהלה של סקרמנטו אי אפשר לחזות שום דבר. קשה גם לראות אופציה שהקבוצה תרוויח מטרייד כזה, בודאי לא בהווה. כרגע למרות המיקום יש לה סגל שמושך קהל. תוציאו משם את קאזינס ונשארתם עם רודי גיי ורונדו (שספק אם ישאר שם בקיץ), והמון החטאות שאף אחד לא רוצה לראות.

 

1. שיקגו בולס

לדף הקבוצה

 

הבולס עם עודף רציני של גבוהים. פאו גאסול, ג'ואקים נואה, טאג' גיבסון, ניקולה מירוטיץ' ובובי פורטיס הרוקי. פורטיס מראה ניצוצות של שחקן שיכול לתרום עכשיו, אבל לא מקבל הזדמנויות עקב רביעיית הותיקים. בנוסף, נואה ופאו יכולים לעזוב בקיץ כשחקנים חופשיים והבולס יאבדו אותם בלי תמורה. מעבר לזה ישנם שמועות רבות על מערכת היחסים הרעועה בין דרק רוז וג'ימי באטלר. מצד אחד לרוז אין ערך בשוק הטריידים (2 של 20 מליון דולר לעונה), מצד שני מי בשיקגו יסכים להעביר את באטלר? צריך לזכור שהבולס חיים בהרגשה שהם חסרים גרוש ללירה, ושסה"כ מבחינת הכשרון הסגל שלהם מספיק. הם לא יעשו משהו גרנדיוזי במהלך העונה, וכנראה ינסו להחליף את אחד הגבוהים בשחקן כנף, עם עדיפות לנואה. נואה אחרי עונה מזעזעת וגם פתיחת העונה הזו לא היה משהו. יש לו חוזה נגמר של 13 מליון דולר, אבל עם הקפיצות של הגג לא ברור כמה ערך יש לזה. מי מחפשת גבוה הגנתי מוכשר? לא ברור, אבל אני חושב שנואה מאוד יתאים לקבוצות כמו אורלנדו, מיניסוטה, ניו אורלינס. קבוצות צעירות שצריכות מנהיג קולני.  הבעיה העיקרית של הבולס היא שהם יתקשו מאוד למצוא את מה שהם מחפשים בשוק. מבחר הD&3 הטובים קטן, וקשה לראות אותם עוברים עכשיו בטרייד (שחקנים כמו קראודר, דני גרין, ועוד).

 

2. מיאמי היט

לדף הקבוצה

האם חסן וייטסייד שווה חוזה מקסימום? זו השאלה שבהיט מתחבטים בה. השחקן שהיה אלמוני עד לפני חצי שנה מרוויח כיום שכר מינימום, אבל החוזה שלו נגמר בקיץ, ומישהו כבר יזרוק עליו המון כסף. אם לפחות הוא היה שחקן חופשי מוגבל, ההיט היו יכולים להשוות עליו הצעות, אבל וייטססייד לא מוגבל, ואם ההיט ימצמצו הם עלולים לאבד אותו. זו הסיבה שלפי השמועות ההיט מחפשים להעביר אותו. הם מוכנים להוסיף את ג'אסטיס ווינסלו המבטיח, לחבילה הכי טובה שתמצאו בשוק. למה? כי ריילי תמיד האמין בהווה ולא בעתיד. בגלל זה הוא ויתר על שתי בחירות סיבוב ראשון לפיניקס. זו החבילה הכי טובה שאפשר למצוא בשוק, אבל בתמורה ההיט רוצים לכל הפחות אול סטאר. נראה שהם הציעו את זה לסקרמנטו בשביל קאזינס, כרגע אין שחקנים אחרים ששווים את החבילה הזו. יש שמועות שהם יתפשרו על הווארד, אבל אישית זו נראה לא לא מציאותי. הווארד מבוגר, וההיט רוצים קצת עתיד.

 

3. בוסטון סלטיקס

לדף הקבוצה

לסלטיקס יש אוסף נכסים מרשים, והם ישמחו לתת את רובם עבור השחקן הנכון. יש להם שורה של שחקנים צעירים טובים, אף אחד מהם לא יוצא דופן, וחבילת בחירות סיבוב ראשון. איינג' רק מחכה לקבוצה שהכוכב שלה יתייאש ממנה, סטייל גארנט 2007, או שמה צריך כבר לומר קאזינס 2016? איינג' היה מוכן לתת חבילה יפה עבור ווינסלו, אבל מיאמי לא מעוניינת במה שיש לו לתת. בוסטון אולי יתערבו בטרייד משולש אם מיאמי תמצא מטרה טובה לוייטסייד ווינסלו.

 

4. דטרויט פיסטונס

לדף הקבוצה

ברנדון ג'נינגס חוזר מפציעה, אבל לפיסטונס אין ממש תפקיד בשבילו. רג'י ג'קסון תפס את תפקיד הרכז הפותח, וג'נינגס הולך בעיקר לגבות אותו. קשה לראות איך הפיסטונס יוכלו לשחק עם שניהם ביחד על הפארקט, כששניהם לא שומרים גדולים. מצד שני לפיסטונס חסר עומק, והם ישמחו להחליף את ג'נינגס בעומק מהספסל. סטנלי ג'ונסון תורם לפעמים, טוליבר נותן משחק טוב על 5 שבהם הוא לא עושה כלום. לג'קסון ודראמונד יש להם מחליפים סבירים (בלייק וביינס), אבל לא כאלה שמסוגלים לקלוע, הם צריכים סקורר מהספסל. בעקרון ג'נינגס מתאים לזה, אבל לא בטוח שהוא יהיה מוכן להמשיך לעלות מהספסל, וצריך לזכור שהוא מסיים חוזה בקיץ, והסיכויים שישאר בדטרויט לא גבוהים.

 

5. ניו יורק ניקס

לדף הקבוצה

הניקס ישמחו לכל טרייד שמשפר את מצבם, אפילו אם מדובר בכרמלו. ללא בחירת דראפט השנה (לדנבר יש את הזכות להחליף בחירות, אבל כאן לא הבעיה, כיוון שגם דנבר יסיימו בלוטרי. הבחירה שתשאר בידי הניקס בכל מקרה הולכת לטורונטו, כחלק מהטרייד שהביא לניקס את…אנדראה ברניאני. שווה אה?), הניקס יתקשו לחזק את הסגל. פורזינגיס נראה כמו הדבר היחיד הבטוח בניקס. הם ישמחו להביא חיזוק לידו וליד כרמלו, אבל אם תהיה להם הצעה שמערבת את כרמלו ועתיד טוב יותר, הם יכולים לקחת אותה.

 

6. יוסטון רוקטס

לדף הקבוצה

הרוקטס נראים רע בהגנה כל הזמן, וחלק מהזמן גם בהתקפה. לא ברור מה גרם לנפילה משנה שעברה, כשהסגל התחזק, והווארד בריא. כבר דיי ברור שגמר המערב אליו הגיעו בעונה שעברה, היה הגג של הקבוצה הזו. מורי כנראה לא ישקוט על השמרים. הארדן בודאות ישאר ביוסטון, אבל יכול להיות שהגיע הזמן להפרד מהאוורד. להאוורד יש אופציית שחקן לעונה הבאה על 23 מליון דולר. הוא כבר מעבר לשיא, אבל סביר להניח שיצא מהחוזה בקיץ, בשביל לקבל עוד חוזה גדול. אני מניח שלשחקן במעמדו יהיו הצעות מקסימום. אם למורי תהיה הזדמנות טובה, הוא עשוי ללכת עליה.

 

7. ניו אורלינס פליקנס

לדף הקבוצה

כשסיפרו לרוב אוהדי הNBA על החוזים שהפליקנס נתנו לאשיק (52 מליון ל5 עונות) ואג'ינסה (20 מליון דולר ל4 עונות), הם תפסו את הראש ושאלו מה לעזאזל הם עושים שם. חודש אחרי פתיחת העונה דל דמפס תופס את הראש וגם הוא לא מבין מה הוא עשה שם. אשיק לא נראה כמו סנטר פותח בNBA, בטח לא אחד שמרוויח 8 ספרות. השמועות הן שהפליקנס מחפשים קונים לאשיק, אבל מי ירצה לקנות את החוזה הזה בדיוק? היחיד שיהיה מוכן הוא מישהו שייתן חוזה גרוע יותר, וכרגע אין הרבה כאלה.

 

8. מיניסוטה טימברוולבס

לדף הקבוצה

לטימברוולבס יש את אנדרו וויגנס וקארל-אנתוני טאונס, אבל בדיוק על אותן עמדות נמצאים גם ניקולה פקוביץ' (עוד 36 מליון דולר ל3 עונות) וקווין מרטין (14 ל2 עונות, אופציית שחקן בקיץ). מיניסוטה תשמח להפטר מהם. כדי להמתיק את העסקה עבור מי שייקח אותם, היא יכולה להציע כפיצוי מגוון צעירים נחמד (שאבאז מוחמד, אדריאן פיין, תיוס ג'ונס).

 

9. לוס אנג'לס קליפרס

לדף הקבוצה

לוס אנג'לס מחפשת נואשות 3 פותח. יש לה את פול פירס, לאנס סטיבנסון, ווסלי ג'ונסון ולוק אמבה אמוט שמאיישים את התפקיד, אבל אף אחד מהם לא טוב מספיק בשביל השאיפות שלהם. כשעל אותה עמדה בדיוק עומדים כמה מהכוכבים של היריבות (קווין דוראנט, קוואי לנארד, לברון ג'יימס) הם חייבים למצוא שחקן טוב יותר. חוץ מה4, הם מוכנים להציע גם את ג'אמאל קרופורד וג'וש סמית'.

 

10. פיניקס סאנס

לדף הקבוצה

הסאנס בדרך לבחירת דראפט גבוהה, ותקועים עם מארקיף מוריס כמו עצם בגרון. מוריס רוצה לעוף משם אחרי שעשו טרייד על אחיו בקיץ, אבל כרגע הערך שלו ברצפה, והסאנס לא ממהרים. במקרה הרע הם פשוט ישלחו אותו הביתה, אבל הם מעדיפים להחזיר אותו למשחק, ולנסות להעלות את הערך שלו.