בזמן שישנתם הוא טור יומי המסכם את אירועי הלילה בפלייאוף הNBA.

 

אטלנטה הוקס (4) 108 – קליבלנד קאבלירס (1) 121 (קליבלנד מובילה 3-0 בסדרה)

 

התוצאה סיום קצת מרמה, במשך 42 דקות אטלנטה הייתה במשחק ולמעשה גם נראתה כאילו זה הלילה שלה. הבעיה עם קליבלנד זה שבניגוד לקבוצת העונה הסדירה שקלעה 36% מהשלוש, קבוצת הפלייאוף של קליבלנד קולעת 46% מהשלוש ויותר גרוע מזה הם קולעים 53% מול אטלנטה. הלילה היה להם עוד משחק מטורף עם 21 שלשות ומשחק אדיר של צ'אנינג פריי שהפציץ 27 נק' עם 7-9 מהשלוש. בנוסף קליבלנד שלטה לחלוטין בריב' וככה אין שום סיכוי אמיתי לנצח אותה. 

קליבלנד הנוכחית נראית טוב, וזה לא מפתיע. הטריו שחיכה עונה שלמה כדי לשחק ביחד בפלייאוף כבר מזמן הוריד את החלודה ושלושת הטנורים מתפקדים מצויין, אליהם צריך להוסיף ספסל עמוס יותר מהעונה שעברה ומעל לכל הקלעים שלהם איפסו את הידיות. מול קבוצה כזו, אטלנטה שעשתה הלילה לא מעט התאמות לא ממש יכולה להפתיע. 

 

אטלנטה ניסתה לעשות התאמות ושינויים הלילה ולכן העלתה את ספולושה בחמישייה במקום קייל קורבר. ספולושה שנחשב שחקן הגנה מצויין איכשהו השפיע עליהם דווקא בצד ההתקפי ואטלנטה פתחה את המשחק בסערה ועלתה ליתרון מוקדם 8-3. 

למי שחשב שהנה זה קורה סוף סוף נקבל משחק פלייאוף תחרותי, אז זה היה רק למראית עין. קווין לאב עלה רותח וקלע 13 מתוך 13 הנקודות הראשונות של קליבלנד. שימו לב איך קליבלנד גם יודעת למצוא את לאב חופשי לחלוטין ממהלך פיק את רול בסיסי:

הרבע הראשון הפך לקרב יריות ושתי הקבוצות קולעות באחוזים גבוהים ובסיום הרבע 31-28 לקליבלנד. קליבלנד המשיכה לרוץ, וגם שחקני הספסל שלה נתנו דקות טובות, כאשר שאמפרט מראה שהוא לא רק שחקן הגנה:

למרות זאת, ההגנה של קליבלנד שהייתה מאוד אגרסיבית בתקופתו של בלאט לא הייתה רכה מאוד הלילה. אטלנטה חתכה אותם שוב, אם זה בפיק אנד רול:

או במתפרצות, ושימו לב לשחקן של קליבלנד שמחליק שם, כי קצת לאחר מכן גם קווין לאב מחליק:

ואם זה במהלכי 1 על 1 שפשוט ניצלו את השמירה החלשה של קווין לאב:

במחצית אטלנטה יורדת ביתרון מפתיע של 63-55. קווין לאב שפתח את המשחק בסערה נשאר עם אותן 13 נק' וצ'אנינג פריי כבר מאותת מהספסל שזה הולך להיות הלילה שלו עם 9 נק'.

 

גם ברבע השלישי אטלנטה מכתיבה את הקצב ומסיימת אותו ביתרון מפתיע 91-85. גם לברון שומר פשוט לא טוב, שימו לב איך הוא בורח בפיק אחורה, במקום לקחת צעד קדימה ומהמר על השלשה של בייזמור. טריסטן לא מספיק להגיב ובייזמור חופשי לחלוטין:

ואז סוף סוף קליבלנד לקחה את עצמה בידיים וניצלה את הלילה האדיר של צ'אנינג פריי. פריי קולע עד לסיום המשחק עוד 13 נק' באחוזים נפלאים. זה קורה בפיק אנד רול עם דלבדובה שמרים לו לדאנק וזה קורה בהמון שלשות מבחוץ:

 

לברון שעד אותה נקודה היה קצת רדום, לוקח את המשחק על עצמו ובדאנק + שלשה הופך את התוצאה וקליבלנד ביתרון 104-103. 

קליבלנד לא מסתכלת יותר לאחור, פריי ממשיך לקלוע שלשות, אטלנטה מאבדת את הראש והמשחק המצויין של אטלנטה במשך 3 רבעים פשוט הולך לטמיון.

בסיום פריי מוביל את הקלעים של קליבלנד עם 27 נק' (7-9 מהשלוש), לברון קולע 24 עם 13 ריב' ו 8 אס', גם קיירי מוסיף 24, קווין לאב 21 ו 15 ריב' ולמעשה 4 הקלעים המובילים של קליבלנד הגיעו ל 96 נק'. קליבלנד כולה קולעת 21 שלשות ב 53% וזה פשוט יותר מדי. אם זה לא מספיק אז קליבלנד מנצחת מתחת לסלים 55-28 בריב'!!!

ככה יוצא שהמשחק ההתקפי המצויין של אטלנטה פשוט הולך לטמיון. 

הורפורד מסיים עם 24 נק' אבל ריב' בודד. אז אולי הוא הצליח להוריד על קווין לאב דאנק לא נעים, אבל ריבאונד בודד. ג'ף טיג עם 19 נק' ו 14 אס', קייל קורבר מגלה שמהספסל הוא הרבה יותר יעיל עם 19 נק' (5-9 מהשלוש), מילסאפ קולע 17 נק' ו 8 ריב. 

 

לתקציר המשחק באתר ה NBA.

 

אוקלהומה סיטי ת'אנדר (3) 96 – סן אנטוניו ספרס (2) 100 (סן אנטוניו מובילה 2-1 בסדרה)

הסדרה של הסיבוב הראשון מגיעה למשחק מספר 3. במשחק הראשון הספרס פשוט פירקו את הת'אנדר, לא הייתה לזה שום השפעה על המשחק השני שבסיומו הת'אנדר הצליחו להשוות את התוצאה ל 1-1. לא לפני שפטי מילס הספיק להחטיא זריקת מאני חופשית לחלוטין. הלילה קיבלנו עוד מותחן, אבל בסיומו הספרס מחזירים לעצמם את יתרון הביתיות ועולים ל 2-1.

 

ראסל ווסטברוק פתח את המשחק מצויין, אבל למרות המהלך הבא היה לא טוב הלילה. הוא לקח על עצמו יותר מדי ולא הצליח למצוא את החברים שלו:

 

בצד השני לספרס יש יתרון בלתי נתפס בעמדה מספר 4. אף שחקן של הת'אנדר לא מסוגל לשמור על אולדריג'. הלילה הוא לא היה כל כך חם כמו בשני המשחקים הראשונים, אבל עדיין הגיע ל 24 נק' שלו, כשהוא עושה את מהלכי הפוסט הרגילים שלו מההתחלה:

הספרס לוקחים את היתרון מהר מאוד ופשוט עושים מה שהם רוצים, כמו תמיד הנעת הכדור שלהם פשוט מושלמת:

אם את הנעת הכדור קשה מאוד לעצור, אז על מהלכי הפוסט של למרכוס אין מה לומר. הספרס הולכים אליו שוב ושוב במשך 3 משחקים, והת'אנדר מתקשים להגיב. בפתיחה זה היה על איבקה ואח"כ הם מזהים שבצורה לא ברורה קאנטר מגיע לשמור על אולדריג' שמנצל את זה שוב:

ועוד הפעם אולדריג':

הת'אנדר נשארים בעניינים, כאשר ווסטברוק מנהל את המשחק שלהם באופן כמעט אבסולוטי, כאשר המילה אבסולוטי מתכוונת לכך שהכל עובר דרכו, לא בהכרח למשחק טוב במיוחד. הוא מחטיא לא מעט, מגיע לטבעת לא מעט וגם מוסר:

 

העניין הוא שכל המשחק של הת'אנדר מבוסס עליו באופן כמעט בלעדי, והלילה הוא זורק 31 זריקות מהשדה וקולע רק 10 מהן. בזמן שדוראנט זורק רק 18 ולמעשה כל שאר השחקנים בחמישייה ביחד זורקים 31 זריקות גם כן. אז ווסטברוק אולי מוסר בסוף 8 אס', אבל זורק יותר מדי, בטח בערב שהוא פשוט לא פוגע. 

הספרס יורדים למחצית ביתרון 47-42.

 

במחצית השנייה הת'אנדר משנים את האגרסיביות שלהם בכל הנוגע לאולדריג' ואפשר לראות המון מהלכים שבהם דוראנט פשוט עוזב את השומר שלו ומגיע לדאבל טים על אולדריג'. בנוסף הם מנצלים את העובדה שדאנקן פשוט לא נמצא בכושר טוב כרגע ומסיים עוד ערב חלש עם 2 נק' בלבד, 1-4 מהשדה (אמנם 13 דק', אבל אנחנו רגילים לפלייאוף אחר מצידו של דאנקן). 

הת'אנדר נצמדים, אבל הבעיה עם הספרס של השנה זה שיש להם הרבה יותר כלים מעונות קודמות. קוואי לנארד שהעונה הזו הוא המנהיג והשחקן מספר 1 של הספרס לוקח על עצמו את האחריות ושומר אותם מקדימה:

פופ גם לא מהסס לספסל את דאנקן ולנצל את העובדה שהעונה יש לו את דיוויד ווסט ובוריס דיאו שמחכים על הספסל. אז דיאו עושה מהלך הגנתי מצויין שמתורגם לשלשה קלה של פארקר בצד השני. גם פארקר סוף סוף נותן משחק פלייאוף טוב הלילה:

ראסל ווסטברוק היה הלילה הכל כאמור עבור הת'אנדר והוא גם לא רצה להפסיד את המשחק הזה. אולי קבלת ההחלטות שלו לוקה בחסר, אבל אי אפשר שלא להתפעל מהרצון שלו והאופן שבו הוא תוקף את הסל שוב ושוב:

 

אז ווסטברוק גם אחרי למהלך המרהיב של הלילה שכמעט הפך את הקערה:

בסיום זה לא מספיק, כי בין היתר הת'אנדר גם עשו טעויות מהסוג הבא. שימו לב לאופן שבו ההגנה שלהם פשוט לא מתארגנת נכון ואיך הם שולחים את אדאמס לשמור על פארקר. אז פארקר קולע 2 חופשיות לחלוטין:

לנארד היה מצויין כאמור עם 31 נק', 11 ריב' עבור הספרס. אולדריג' קלע 24 ו 8 ריב', פארקר עם 19 נק', 8 ריב' ו 5 אס' אבל מלבד שלושתם לא היו עוד קלעים בדאבל פיגרס. הסיבה העיקרית היא הקצב הנמוך שהספרס מכתיבים שמצד אחד מבטיח יעילות התקפית גבוהה (52% מהשלוש, 43% מהשדה) אבל מצד שני מוריד את הסקור. כן ראוי לציין שאחוזי העונשין של הספרס הלילה לא היו טובים במיוחד (70%) ומאנו הפתיע עם 3-6 מהעונשין.

 

בצד השני ווסטברוק מסיים בתור הקלע המוביל עם 31 נק', 9 ריב' ו 8 אס' אבל רק 10-31 מהשדה. דוראנט עם 26 נק', איבקה עם 15.

 

לתקציר המשחק באתר ה NBA.

 

טופ 5 מהלילה:

 

https://www.youtube.com/watch?v=sssAM4Q-1Ys