אחרי משחק מותח הלילה באורקל ארינה, טורונטו זוכה באליפות ראויה. הווריורס יכולים להתנחם בזה שאף אחד כבר לא יפצע. אחרי שקווין דוראנט קרע את גיד אכילס במשחק 5, הלילה קליי תומפסון נוחת לא טוב ברבע השלישי והאבחנה היא קרע ב-ACL ברגל שמאל. האלופה לשעבר הגיעה לקו הסיום בלי קביים (כי כבר לא נשארו), ונכנעה לקוואי לנארד, קייל לאורי, FVV (להלן פרד ונווליט, וככה לא צריך להתלבט איך לכתוב את השם שלו) ושאר הדינוזאורים.

מהלך המשחק

קייל לאורי פתח את המשחק לוהט כשהוא קולע את 11 הנקודות הראשונות של הראפטורס. הסל הראשון שלו היה בחדירה עד הטבעת, אבל אחריו הוא קולע 3 שלשות רצופות וטורונטו עולה ל-11 – 2 בפתיחה.

https://twitter.com/NBA/status/1139341187092045824

אם זה לא מספיק, פסקל סיאקם שקלע עד כה בגמר 0 מ-12 לשלוש מוסיף 2 שלשות. הראפטורס שקלעו 8 שלשות במשחק הקודם עם 7 ברבע הראשון בלבד. נגד כל קבוצה זה היה מספיק ליתרון משמעותי, לא נגד הווריורס. גם קליי לוהט בצד שלו עם 10 נקודות ברבע

https://twitter.com/NBA/status/1139344810412859392

גרין מריץ את הקבוצה עם 5 אסיסטים ובסיום הרבע טורונטו מובילה רק בנקודה. לאורי מסיים את הרבע עם 15 נקודות ו-4 מ-4 לשלוש.

קליי מגיע לקו 8 פעמים ברבע השני וקולע משם את כל הנקודות שלו ברבע. אנדריי איגודלה מזכיר את צעירותו עם 7 נקודות, והסגל המשלים של גולדן סטייט מחפה על סטף קרי במחצית לא טובה. גם קוואי לא בשיאו ואיבקה, FVV ולאורי ממשיכים לעשות את העבודה בהתקפה. טורונטו עם יתרון 3 במחצית.

הספלאש ברודרס פותחים טוב את המחצית השנה ומשווים את המשחק. הווריורס נראים כל פעם על סף ריצה, אבל הראפטורס מתעשתים ומוצאים דרך לשמור על יתרון קטן. ברגע שהשלשות מתחילות להכנס זה כבר נראה בדרך להיות בריחה ווריורסית כמו פעם. קרי קולע ראשון, איגודלה שהיה מצויין הלילה קולע את השניה ואז קליי קולע 2.

https://twitter.com/NBA/status/1139363083992928258

קרי חוטף כדור ומוצא את קליי במתפרצת. כל הקהל מוכן להתפרץ, דני גרין מנסה לחסום את ההטבעה של קליי מאחורה ויש שריקה לעבירה, הכדור בחוץ, אבל יותר גרוע מזה, קליי על הרצפה מחזיק את ברך שמאל. הרופאים של הווריורס מלווים אותו לחדר ההלבשה ואז מזכירים לו שאם הוא לא זורק את העונשין הוא לא יוכל לחזור למשחק. קליי קולע את ה-2 מהקו, ורוצה להשאר, אבל בגולדן סטייט לא לוקחים סיכונים ושולחים אותו לחדר ההלבשה. בדיעבד מתברר שקליי קרע את ה-ACL. ממה הבן אדם עשוי?

קליי יורד 2:22 לסיום הרבע כשהווריורס ביתרון 5. המומנטום נעצר. יש קצת הלם, וטורונטו מורידה את היתרון ל-2 עד סוף הרבע.

בתחילת הרבע הרביעי זה התור של FVV ללהוט. הוא קולע 2 שלשות שנותנות לראפטורס יתרון.

הווריורס חוזרים ליתרון. FVV מקבל עבירה בזריקה ל-3 וקולע 3 פעמים מהקו כדי לקבוע שיוויון. השלשה השלישית שלו קובעת יתרון 3 לראפטורס. 12 נקודות ברבע שאף אחד לא הצליח לקלוע בו מעל 5 נקודות. גולדן סטייט נאחזת במשחק בציפורניים ולא מרפה. טורונטו כבר עולה ל-6, אבל גרין קולע שלשה ומחזיר את הווריורס למרחק פוזשן אחד. טורונטו מתמקדת בקרי ובהעדר יוצרים אחרים הכדור מגיע לקאזינס שנראה דיי חסר קואורדינציה בחלק מהרגעים. הוא יודע מה הוא רוצה לעשות, פעם הוא גם היה מסוגל לעשות את זה, אבל עם כל הפציעות ובכושר הנוכחי כבר לא. איכשהו מתחבר לו מהלך אחד בכניסה לסל והוא מוריד את היתרון של טורונטו לנקודה בלבד.

https://twitter.com/NBA/status/1139382414310907905

פסקל סיאקם במהלך ענק אחרי הימור לא מוצלח של גרין מחזיר את היתרון ל-3, וקרי מקבל עבירה ומחזיר ל-1, אבל יש רק 18.5 שניות לסיום המשחק. הראפטורס מוציאים כדור לקוואי שמקבל דאבל טים ומוסר לדני גרין. גרין בלחץ מנסה למסור לסיאקם והכדור יוצא החוצה. איבוד כדור קריטי 9 שניות לסיום. לווריורס יש צ'אנס. תרגיל מצויין של קר מצליח לסדר לקרי שלשה פנויה אבל זה בחוץ. במאבק על הריבאונד דריימונד משתלט על הכדור ומבקש פסק זמן כי יש רק 0.9 שניות על השעון, אבל לווריורס אין פסקי זמן וזו עבירה טכנית. לא שהייתה ברירה אחרת. משום מה ה-0.9 שניות האלה נמשכות לנצח כשהשופטים מתעקשים על עבירה על קוואי בזמן הזה וזריקות כשכולם רק רוצים לחגוג את הנצחון. 114 – 110 לטורונטו בסיום.

קייל לאורי הוביל את הראפטורס עם 26-7-10. סיאקם עם 26-10 משלו. קווי קלע 22, כמו גם FVV. איבקה הוסיף 15.

קליי הוביל את הווריורס עם 30. איגודלה קלע 22, קרי עם 21 ב-6 מ-17 מהשדה, 3 מ-11 לשלוש ו-7 אסיסטים. קאזינס עם 12 נקודות, וגרין עם טריפל דאבל מפלצתי של 11-19-13, וגם 8 איבודים.

מחשבות

1. מן הסתם יהיו הרבה אוהדים שישימו כוכבית על האליפות הזאת. בהצלחה עם זה. אין אליפות בלי כוכבית כי אין עונה בלי פציעות. פציעות זה חלק מהמשחק. לווריורס היה המון מזל ב-4 העונות הקודמות עם פציעות בפלייאוף (קצת פחות ב-2016), והשנה כל המזל הזה התהפך עליהם והם חטפו 2 פציעות קשות ל-2 כוכבים.

2. מכיוון שהם היו טופ האווי (רוב הכסף הולך לכוכבים), לא היה שום עומק ושום חיפוי מהספסל. מה שהספיק נגד פורטלנד לא יכל להספיק נגד טורונטו. זו לא אותה רמה.

3. גם על קרי עוד ירדו על ההחטאה שלו בסיום. נטיה שלנו לזכור רק אירועים עכשוויים. לקרי כבר היו שלשות גדולות בפלייאוף, וגם בגמרים. לפעמים קולעים, לפעמים מחטיאים. לפעמים מנצחים, לפעמים מפסידים. היה רק 1 שלא ידע להפסיד. תאכלס לא חושב שהווריורס רצו להמשיך את הסדרה המקוללת הזאת, כי עם הנאחס שיש עליהם במשחק הבא מישהו היה מת.

4. אפשר להגיד שנגמרה השושלת. גם אם קליי ודוראנט יחתמו, על העונה הבאה אין ממש מה לדבר. זה פציעות של 8-10 חודשים התאוששות ואחרי זה עד שיכנסו לעניינים, זה כבר יהיה עמוק בתוך הפלייאוף.

5. מבאס שככה זה נגמר, אבל פציעות זה חלק מהספורט.

6. כל הכבוד לטורונטו – הוכיחו היום אופי והאליפות הזאת מגיעה להם. יש להם כוכב על, צוות מסייע עם ביצים, מאמן מצויין והגנה נהדרת. הם שיחקו כדורסל הגנתי ממושמע, ועשו את מה שצריך. ברור לי שאם דוראנט היה בסדרה זה היה נראה אחרת, אבל להזכיר לכם שקוואי שמר על איגודלה? אם מכניסים את דוראנט למשחק, אני דורש את קוואי בריא ב-100%. איזה קרב זה היה יכול להיות.

7. קשה להאמין שFVV לא נבחר בכלל בדראפט והגיע לליגה דרך ליגת הפיתוח. איזה קליעות היום. ומה לעזאזל קרה לו מאז שאשתו ילדה? מדהים. אם אני הראפטורס אני מתאם כבר מעכשיו את ההריון הבא שהלידה תצא בפלייאוף.

8. ובכלל – אליפות בלי אף בחירת לוטרי. לאונרד נבחר הכי גבוה – בחירה 15. לאורי בחירה בחירה 24, איבקה בחירה 24, סיאקם 28, גאסול, גרין, פאוול בסיבוב שני. FVV בכלל לא נבחר. אז נכון שרובם הגיעו לטורונטו עם מעמד בטוח בליגה ולא הראפטורס בחרו אותם, אבל איזה יופי של צוות.

9. קוואי FMVP. ואנווליט בעיני FVVP (נו, מספיק קרוב). פלייאוף אדיר של קוואי. סחב את הקבוצה כשצריך.

10. ולזכור שפילדלפיה היו מרחק סל מלהעיף אותם. זה רק מעיד כמה זה קשה לזכות באליפות.

11. האליפות של קוואי והפציעות של דוראנט וקליי שינו לגמרי את פני הפרי אייג'נסי שהיה אמור להיות משוגע, ועכשיו אולי יהיה פחות משוגע. על זה ועוד בטור סיכום העונה שיגיע מתישהו בשבוע הקרוב.