לפני שנה כתבתי לכם שדראפט 2017 הוא דראפט עשיר ועמוק, עם פוטנציאל להיות היסטורי.

לאחר עונה אחת, אפשר לומר שבינתיים זה הכיוון. לא מעט שיאי רוקיז נשברו בעונה החולפת, גם כאשר אנחנו מוציאים את בן סימונס מהמשוואה (הרי הוא לא באמת שייך למחזור). הבולט שבהם הוא כמובן שיא השלשות לעונה לרוקי אותו קבע דונובן מיטשל. אבל בואו נשאר בשלשות רגע. לאורי מרקנן הפך בינואר השנה לשחקן המהיר בהסטוריה של הליגה להגיע ל-100 שלשות. מי יודע, אם הוא לא היה מחמיץ מספר דו ספרתי של משחקים בגלל פציעות, אולי היה למיטשל מתחרה על השיא העונתי. שניהם שברו שיאים של דמיאן לילארד. לונזו בול הפך לשחקן הצעיר בהסטוריה לרשום טריפל דאבל. הוא שבר את שיאו של אחד, לברון ג'יימס. ג'ייסון טייטום לא שבר שום שיא רוקי בעונה הרגילה, אבל הוא היה מרחק נקודת פלייאוף אחת מלהשוות את שיא ה-NBA לנקודות בפלייאוף ע"י רוקי, שיא בו מחזיק אחד, קארים עבדול ג'אבר. הוא גם הרוקי הראשון לקלוע 20 נקודות ומעלה בלפחות 10 משחקי פלייאוף מאז קארים. בקיצור, הבנתם, יש עוד שיאי רוקיז כאלו ואחרים שנשברו, היריעה קצרה מלהכיל.

שיאים זה טוב ויפה, אבל אנחנו באנו לדבר על פנטזי. כתגובה לכתבה משנה שעברה נשאלתי "כמה רוקיז סיימו בטופ-100 ב-10 השנים האחרונות?", התשובה היתה 20. 20 ב-10 עונות, כאשר באף עונה לא סיימו יותר מארבעה רוקיז בטופ-100. בעונה שעברה שישה סיימו בטופ-100 (כן, זה כולל סימונס, ידוע). עוד חמישה סיימו בטופ-200, וכל זה לא כולל שחקנים עם פוטנציאל אדיר כמו דניס סמית' ג'וניור, דיארון פוקס, ג'וש ג'קסון והבחירה מס' 1 בדראפט, מרקל פולץ אשר בלי ספק ישתפרו משמעותית בעתיד וחלקם השתפרו משמעותית כבר בחצי השני של העונה אשתקד.

אבל מספיק לדבר על הדראפט של עונה שעברה. הרי זה לא נושא הכתבה. ולמה בכל זאת עשיתי את זה? כי אני אומר לכם, כאן ועכשיו, שהעונה יש לנו דראפט שיכול להשתוות, ואולי אף להיות טוב יותר, מהדראפט של העונה שעברה.

יש מספר הבדלים מהותיים בין שני מחזורי הדראפט. בעוד אשתקד היה ברובו דראפט של גארדים עם 8 גארדים בלוטרי ורק 4 שחקני פנים, העונה מדובר בדראפט שנשלט ע"י שחקני פנים ופורוורדים עם 9 כאלו בלוטרי, כולל 5 שחקני פנים מתוך 7 הבחירות הראשונות. אבל שחקני הפנים של ימינו הם לא שחקני הפנים של פעם. הפעם האחרונה שהיו 5 שחקני פנים ב-7 הבחירות הראשונות היתה ב-2011, אז היו שישה, רק אחד מהם (דריק וויליאמס) ידע לקלוע שלשות ו-4 מתוכם בכלל באו מאירופה, אבל זה נושא אחר.כל 5 שחקני הפנים המובילים בדראפט העונה קלעו מספר דו ספרתי של שלשות בעונה היחידה שלהם בקולג'. כן, אף אחד מהם גם לא בא מעבר לים.

דראפט 2015 הביא לנו את מהפיכת שחקני הפנים קולעי השלשות עם טאונס, פורזינגיס וטרנר, ועושה רושם שהדראפט של העונה הנוכחית הוא מה שהולך לתת את הגושפנקא הסופית לכך שזהו הכיוון אליו ה-NBA הולך. שחקני פנים שיודעים לשחק גם בפנים וגם בחוץ (וחלקם יודעים אפילו לשמור!), ולא רק אחד מהשניים כפי שהיה מקובל בעשור הקודם

אז מכיוון שגם העונה יש לנו בציר רוקיז משובח, כמו בשנה שעברה אדרג את 20 הרוקיז המובילים ואיפה כדאי לבחור בהם, רק שהפעם אתייחס גם לפורמט של קיפרים/דיינסטי – פורמט שבו חלק (קיפרים) או כל (דיינסטי) השחקנים שנבחרו ע"י קבוצה כלשהי בדראפט ממשיכים איתה גם לעונות שלאחר מכן (אלא אם כן הם נזרקים לפול ה-FA). כמו כן, אנסה לחזות את התוצרת של כל שחקן בעונה הקרובה ולאורך הקריירה ע"י השוואה לשחקנים קיימים.

אז בלי גינונים נוספים, הרוקיז:

1. דיאנדרה אייטון (C, פיניקס, בחירה מס' 1 בדראפט, מקום 69 בדירוג טרום עונה של יאהו) – אייטון מגיע ל-NBA עם גוף מוכן ומשחק פוסט משובח, בשילוב יכולת קליעה לא רעה בכלל מחצי מרחק ואפילו מה-3. דווין בוקר אולי ירצה להתווכח, אבל אייטון בא להיות הפרנצ'ייז פלייר של פיניקס, והוא יקבל את כל הדקות איתן יוכל להתמודד כבר מהמשחק הראשון. אייטון יהיה איום דאבל-דאבל על בסיס יומי – בליגת הקיץ הוא רשם ממוצע דאבל-דאבל ב-27 דקות בלבד למשחק, הוא ייתן בוסט גדול באחוזי שדה ויתרום את שלו גם בגגות (אבל אל תצפו לנפלאות כאן). בנוסף הוא לא צפוי להרוס לגמרי את העונשין (73.3% בעונתו היחידה בקולג').
צפי עונת רוקי: בין ג'אליל אוקפור לאל הורפורד.
דירוג רידראפט: 70.
צפי קריירה: למרקוס אלדריג'.
דירוג דיינסטי: 40.

2. לוקה דונצ'יץ' (SG, דאלאס, בחירה מס' 3 בדראפט, מקום 98 בדירוג טרום עונה של יאהו) – הילד שכבש את אירופה עם הופעות MVP עם סלובניה באליפות אירופה ועם ריאל מדריד ביורוליג בשנה החולפת, מגיע לבמה הגדולה של ה-NBA. האם המשחק שלו יתורגם לליגה של הגדולים? צריך לראות איך הוא יתמודד הגנתית בליגה, אבל אין ספק שמדובר בכשרון האירופאי הכי גדול מאז דירק נוביצקי, והוא טוב ממנו כאשר היה בגילו. זה גם מרגיש כמו התערבות הגורל שדונצ'יץ' מתחיל את צעדיו ב-NBA לצידו של נוביצקי בערוב ימיו בליגה. דונצ'יץ' יודע לתרום כמעט בכל הקטגוריות, אבל הוא לא יצטיין באף אחת. מצד שני הוא גם לא ייפגע בכם. אמרנו נוביצקי?
צפי עונת רוקי: ראסל ווסטברוק עם שלשות.
דירוג רידראפט: 90.
צפי קריירה: ג'ימי באטלר (רק תחליפו בין השלשות והחטיפות).
דירוג דיינסטי: 30.

3. ג'ארן ג'קסון ג'וניור (PF, ממפיס, בחירה מס' 4 בדראפט, מקום 85 בדירוג טרום עונה של יאהו) – לעניות דעתי השחקן עם אפסייד הפנטזי הכי גבוה בדראפט. יודע לעשות הכל על המגרש, לא פוגע בשום קטגוריה, ונותן תרומה עילית בקטגוריה קשה כמו גגות. העונה ממפיס צפויה להכניס אותו אט אט לעניינים לצד מארק גאסול, אבל הוא יודע לתרום לא מעט גם בזמן קצר כפי שהדגים הן בעונתו היחידה בקולג' (11 נק', 6 ריב' , שלשה ו-3 גגות למשחק ב-51% מהשדה ו-80% מהקו ב-22 דקות למשחק בלבד) והן בליגת הקיץ (11 נק', 8 ריב' ו-4 גגות ב-24 דקות למשחק בלבד), כולל משחק של 8 שלשות.
צפי עונת רוקי: בין מיילס טרנר לקריסטאפס פורזינגיס.
דירוג רידראפט: 110.
צפי קריירה: סרג' איבקה לעשירים.
דירוג דיינסטי: 25.

4. טריי יאנג (PG, אטלנטה, בחירה מס' 5 בדראפט, מקום 109 בדירוג טרום עונה של יאהו) – יאנג התחיל את קריירת הקולג' שלו בסערה וגרר השוואות לסטף קארי, לפני שבחצי השני של העונה היכולת שלו ירדה. יאנג הוא רכז התקפתי נהדר הן עם קליעה מצוינת והן עם יכולת ניהול משחק מצוינת (27.4 נקודות כולל 3.7 שלשות ו-8.7 אסיסטים למשחק בקולג' וכן 17 נק' ו-7 אס' בליגת הקיץ ב-26 דקות למשחק), אבל סטף קארי הוא לא, ויכולת הקליעה שלו לא באמת ברמה העלית וכנראה שגם לא תהיה. בנוסף הוא מתקשה מאוד הגנתית. אטלנטה העונה מביאה לו את המפתחות ליד מהפתיחה אחרי שהעבירה את דניס שרודר לאוקלהומה, והוא צפוי לתרום את שלו בנקודות, שלשות ואסיסטים, ולהחריב את אחוזי השדה והאיבודים.
צפי עונת רוקי: ברנדון ג'נינגס.
דירוג רידראפט: 100.
צפי קריירה: בין די.ג'י אוגוסטין לדמיאן לילארד.
דירוג דיינסטי: 60.

5. וונדל קרטר ג'וניור (C, שיקגו, בחירה מס' 7 בדראפט, מקום 83 בדירוג טרום עונה של יאהו) – אולי השחקן הכי מרשים של ליגת הקיץ עם 14.5 נקודות, 9.5 ריבאונדים ו-3 גגות למשחק ב-55% מהשדה. קרטר ג'וניור הוא סנטר שיודע לשחק בשני צדי המגרש ולמעשה יודע לעשות הכל מהכל על המגרש. בעונת הקולג' היחידה שלו הוא קצת חסה בצילו של בייגלי בחצי המגרש ההתקפי, אבל עדיין סיפק שורה סטטיסטית מרשימה של 13.5 9 2 לצד 2 גגות בסה"כ 27 דקות למשחק. בשיקגו מאוד מתלהבים, ובקבוצה שנמצאת בבנייה מחדש הוא צפוי לפתוח בצבע לצד הרוקי המרשים מהעונה שעברה, לאורי מרקנן.
צפי עונת רוקי: מארק גאסול.
דירוג רידראפט: 100.
צפי קריירה: אל הורפורד.
דירוג דיינסטי: 60.

6. מרווין בייגלי (PF, סקרמנטו, בחירה מס' 2 בדראפט, מקום 134 בדירוג טרום עונה של יאהו) – איכשהו אני לא יכול לנער את התחושה שאנחנו צופים בסקנד קאמינג של מייקל ביזלי. המספרים שלהם בקולג' מאוד דומים (של ביזלי עדיפים במקצת), ושניהם זכו בתואר שחקן העונה בקונפרנס שלהם. ממש בייגלה וביסלי. גם הקבוצה שבא בייגלי נחת, סקרמנטו, לא תעשה יותר מדי טובות לפיתוח שלו, ויעידו על כך מספר הופעות מזעזעות בליגת הקיץ. לעניינו של בייגלי, מדובר בסקורר מעמדת הפורוורד עם יכולת ריבאונד טובה וטווח זריקה ל-3, אבל לא הרבה מעבר, ובנוסף אחוזי העונשין שלו לא טובים (63% בלבד בקולג'), כך שלדעתי התקרה שלו יותר נמוכה מהשחקנים הקודמים ברשימה.
צפי עונת רוקי: מייקל ביזלי :).
דירוג רידראפט: 110.
צפי קריירה: בין מייקל ביזלי למה שמייקל ביזלי יכל להיות. נו טוב, בין מייקל ביזלי לכריס בוש.
דירוג דיינסטי: 70.

7. קולין סקסטון (PG, קליבלנד, בחירה מס' 8 בדראפט, מקום 156 בדירוג טרום עונה של יאהו) – רכז קולע שקודם כל מחפש את הסל, ומצטיין בחדירות לצבע. הוא סחף את מכללת אלבמה הצנועה לביג דאנס ולנצחון ראשון בטורניר המכללות הראשי זה יותר מ-10 שנים עם כמה תצוגות אישיות באמת מדהימות. הבעיה העיקרית שלו היא שהוא ממעט למסור, ממעט לחטוף, וגם לא קלעי שלשות ברמה גבוהה במיוחד, כך שהמשחק שלו לא מתורגם לפנטזי טוב מדי, לפחות כרגע. עם זאת הוא צפוי לפתוח מהמשחק הראשון בקליבלנד של עידן פוסט לברון, ויהיה לו את כל האפשרות להוכיח שהוא ווינר גם בבמה הגדולה.
צפי עונת רוקי: קמבה ווקר.
דירוג רידראפט: 120.
צפי קריירה: לו וויליאמס.
דירוג דיינסטי: 90.

8. שיי גילג'יוס אלכסנדר (PG, קליפרס, בחירה מס' 12 בדראפט, מקום 192 בדירוג טרום עונה של יאהו) – לדעתי אחד השחקנים המרתקים שנבחרו בדראפט. הוא לא הגיע לקולג' בקול תרועה רמה והשתלט על עמדת הרכז הפותח בקנטקי במהלך העונה, וגם היה המנהיג האמיתי שלה על הפרקט. אלכסנדר הוא רכז מאוד גבוה, בעל יכול ניהול משחק טובה, יכולת חדירה מצוינת וגם שחקן הגנה מצוין. הבעיה הגדולה שלו היא הקליעה. בגלל זה ישר קופץ לראש אחד, מייקל קרטר-וויליאמס. אבל נראה שלאלכסנדר יש את הדבר הנוסף שהיה חסר לקרטר-וויליאמס, וזה מנטליות חזקה. העונה הוא צפוי לעלות מהספסל בקו האחורי העמוס של הקליפרס וצפוי לראות דקות באזור ה-20 וקצת למשחק, אבל לדעתי העתיד נוצר עבורו גדולות.
צפי עונת רוקי: ג'רו הולידיי.
דירוג רידראפט: 180.
צפי קריירה: בין מייקל קרטר-וויליאמס לראסל ווסטברוק.
דירוג דיינסטי: 60.

9. קווין נוקס (SF, ניקס, בחירה מס' 9 בדראפט, מקום 167 בדירוג טרום עונה של יאהו) – נוקס הוא סווינגמן סקורר. לא יותר ולא פחות. הוא הראה זאת בליגת הקיץ עם 21.3 נקודות למשחק ביעילות נמוכה (35%), וגם בקולג' הסיפור היה די דומה עם 15.5 נקודות למשחק ב-44.5% מהשדה. בניקס הוא צפוי לראות הרבה דקות כבר העונה, אבל תקרת הפנטזי כאמור נמוכה.
צפי עונת רוקי: בין ברנדון אינגראם לקייל קוזמה.
דירוג רידראפט: 140.
צפי קריירה: האריסון בארנס .
דירוג דיינסטי: 100.

10. מוחמד במבה (C, אורלנדו, בחירה מס' 6 בדראפט, מקום 122 בדירוג טרום עונה של יאהו) – חוסם בחסד עליון (3.7 למשחק בקולג'), וכשרון בוסרי. יש לו יכולת קליעה טובה מחצי מרחק ואפילו ל-3 (חצי שלשה למשחק בקולג'), אבל לא ממש יש לו משחק פוסט, ולא ברור איך זה יתפתח. יכול לרוץ את המגרש כמו גארד. העונה הוא לא צפוי לשחק יותר מדי בקו הקדמי העמוס של אורלנדו, אבל יכול לתת ערך גבוה בגגות בזמן קצר על המגרש, והוא פרוספקט מרתק לעתיד.
צפי עונת רוקי: סרג' איבקה.
דירוג רידראפט: 180.
צפי קריירה: בין ביסמק ביומבו לחסן ווייטסייד עם שלשות.
דירוג דיינסטי: 80.

11. מייקל פורטר ג'וניור (F, דנבר, בחירה מס' 14 בדראפט, מקום 599 בדירוג טרום עונה של יאהו) – הוויילד קארד האולטימטיבי של בציר הרוקיז הנוכחי, שבכלל לא בטוח שישחק העונה. נכנס מהתיכונים לקולג' כמדורג מס' 1, אבל החמיץ כמעט את כל העונה עם פציעת גב ועבר ניתוח נוסף הקיץ. מדובר בפורוורד סקורר שיודע לעשות פחות או יותר הכל על המגרש, והוא הושווה לקווין דוראנט, אבל מרחפת מעליו עננה גדולה מאוד עם הפציעה הזו. בפורמט רידראפט לא הייתי בוחר בו בליגות קטנות ואילו בליגות עמוקות רק בבחירה אחרונה.
צפי עונת רוקי: פול ג'ורג', אם תהיה בכלל.
דירוג רידראפט: 200+
צפי קריירה: בין גרג אודן לקווין דוראנט.
דירוג דיינסטי: 80.

12. מיקל ברידג'ס (SF, פיניקס, בחירה מס' 10 בדראפט, מקום 555 בדירוג טרום עונה של יאהו) – האיש שזכה עם וילאנובה ב-2 אליפויות NCAA ב-3 עונות, כאשר בעונה האחרונה היה האיש המרכזי, והשתפר מעונה לעונה ב-3 עונותיו בקולג'. יחד עם זאת הוא עדיין בעיקר D&3 מדופלם ויעיל שלא מצטיין ביצירת מצבי קליעה לעצמו או לאחרים. לא שזה רע, אבל זה מגביל מאוד את תקרת הפנטזי שלו. לא כ"כ ברור כמה דקות הוא יקבל ברוטציית הפורוורדים העמוסה של פיניקס העונה, כך שלא הייתי מבזבז עליו יותר מבחירה ספקולטיבית בסיום הדראפט.
צפי עונת רוקי: ניקולאס באטום.
דירוג רידראפט: 200+
צפי קריירה: בין קורטני לי לאוטו פורטר.
דירוג דיינסטי: 100.

13. מיילס ברידג'ס (SF, שארלוט , בחירה מס' 11 בדראפט, מקום 529 בדירוג טרום עונה של יאהו) – הברידג'ס השני של הדראפט הוא סוגיה מעניינת. יש כאן אפסייד, אבל בקולג' 2 העונות שלו היו מאוד לא קונסיסטנטיות אם תנודות גדולות באחוזים מכל הטווחים, ולא בהכרח לטובה – באוברול אפשר לומר שהעונה השניה היתה פחות טובה מהראשונה. אבל מדובר בשחקן שונה ממיקל ומגוון יותר, גם אם פחות מהוקצע, שיודע לקלוע במגוון דרכים וגם טוב הגנתית. העונה בשארלוט הוא יהיה מאחורי מספר שחקנים וקשה לראות אותו עושה יותר מדי, אבל מצד שני זה לא שהשחקנים שיש לפניו בעמדות הפורוורד טובים כ"כ, כך שיהיה לו סיכוי מסוים לפרוץ.
צפי עונת רוקי: ג'יילן בראון.
דירוג רידראפט: 200+
צפי קריירה: וויל בארטון.
דירוג דיינסטי: 100.

14. מיטשל רובינסון (C, ניקס, בחירה מס' 36 בדראפט, מקום 597 בדירוג טרום עונה של יאהו) – הוויילד קארד השני הגדול של הדראפט אחרי פורטר. רובינסון בחר לדלג על קולג', אבל גם לא הלך לשחק באירופה או ליגה אחרת, אלא פשוט התמקד בלהתכונן לדראפט, מה שכנראה גרם להדרדרות שלו לסיבוב השני בדראפט. מדובר בסנטר גבוה ואתלטי בטירוף שהרשים מאוד בליגת הקיץ עם ממוצע דאבל דאבל של 13 נק' ו-10 ריב' יחד עם 4 גגות ב-25 דקות בלבד למשחק. המשחק ההתקפי שלו בוסרי מאוד ואפילו אין לו קליעה כמו למשל למו במבה, והוא יהרוג לכם את העונשין, אבל ראינו גם שחקנים כאלו מצליחים בליגה. יש סיכוי שאפילו יתרום קצת העונה נטו על סמך תפוקת הגגות שלו.
צפי עונת רוקי: רודי גובר.
דירוג רידראפט: 200+.
צפי קריירה: בין האשים ת'אביט לדאנדרה ג'ורדן.
דירוג דיינסטי: 120.

15. לוני ווקר (G, סן אנטוניו, בחירה מס' 18 בדראפט, מקום 550 בדירוג טרום עונה של יאהו) – קלעי אקספלוסיבי שמשחק כרכז בגלל הגובה שלו. אישית אני לא יודע מה הספרס ראו בו, אבל אני סומך על הספרס כי הם ידועים ביכולת שלהם למצוא יהלומים בדראפט, ולכן הוא מדורג כאן. בעונתו היחידה במיאמי היה סביר עם 11.5 נקודות למשחק באחוזים סבירים ולא הרבה מעבר והמספרים שלו בליגת הקיץ היו העתק כמעט מדויק של מספריו בקולג'. המחסור בעומק בקו האחורי של הספרס משמעו שווקר יקבל את ההזדמנויות שלו כבר העונה, אבל אני לא רואה אותו מתפתח ליותר מקלעי חביב.
צפי עונת רוקי: ג'י.אר סמית'.
דירוג רידראפט: 180.
צפי קריירה: ג'ורדן קלארקסון.
דירוג דיינסטי: 150.

16. הארי ג'יילס (PF, סקרמנטו, בחירה מס' 20 בדראפט 2017, מקום 194 בדירוג טרום עונה של יאהו) – ג'יילס החמיץ את כל העונה הקודמת בגלל פציעה בברך, והדאגה לפציעה כרונית קיימת, אבל יש לו פוטנציאל גבוה והוא הדגים זאת בליגת הקיץ עם מספרים יפים, אם כי לא נוצצים, כמעט בכל הקטגוריות. מעבר לדאגת פציעות, הבעיה העיקרית שלו היא שהוא משחק בסקרמנטו והקו הקדמי העמוס שלה גם כך, שאליו גם התווסף הרוקי המבטיח מרווין בייגלי.
צפי עונת רוקי: מאריסי ספייטס.
דירוג רידראפט: 200+.
צפי קריירה: בין מייק מוסקלה לפול מילסאפ.
דירוג דיינסטי: 140.

17. קווין הוארטר (SG, אטלנטה, בחירה מס' 19 בדראפט, מקום 232 בדירוג טרום עונה של יאהו) – הוארטר הוא קלעי טהור, וזה כל מה שהוא. הוא לא שחקן הגנה טוב והוא לא ממש יוצר לעצמו או לאחרים. אבל גם לשחקנים כאלו יש מקום בNBA, ובפנטזי, במיוחד אם הם יודעים לפתח עוד כלי אחד או שניים, כפי שראינו בשנים האחרונות עם שחקנים כמו ג'י ג'י רדיק וקייל קורבר. הוארטר יפתח את העונה על הספסל של אטלנטה, אבל צפוי לקבל דקות משמעותיות כבר מההתחלה.
צפי עונת רוקי: רודני הוד.
דירוג רידראפט: 180.
צפי קריירה: בין ג'ימר פרידט לקייל קורבר.
דירוג דיינסטי: 160.

18. זאיר סמית' (SG, פילדלפיה, בחירה מס' 16 בדראפט, מקום 563 בדירוג טרום עונה של יאהו) – זאית סמית' הוא אתלט בחסד עליון, אבל יש לו 2 בעיות – אין לו קליעה בעמדה וגובה שמצריכים קליעה, והוא נפצע הקיץ פציעה קשה ברגלו, אותה פציעה ממנה סבל בעבר קווין דוראנט אשר גרמה לו להחמיץ את רוב עונת 2014-15, מה שאומר שככל הנראה הוא לא ישחק העונה. שחקנים פשוט צריכים להתפלל שפילדלפיה לא תיקח אותם בדראפט. יחד עם זאת יש לו פטנציאל מאוד גבוה, אותו הוא הדגים בעונתו היחידה בקולג' בה נתן מעל חטיפה וגג ב-28 דקות למשחק בלבד, וייתכן שבליגות דיינסטי הוא שווה בחירה מאוחרת אפילו אך ורק בגלל זה.
צפי עונת רוקי: –
דירוג רידראפט: –
צפי קריירה: בין ווסלי ג'ונסון לדני גרין.
דירוג דיינסטי: 140.

19. טרוי בראון ג'וניור (SF, וושינגטון, בחירה מס' 15 בדראפט, מקום 569 בדירוג טרום עונה של יאהו) – וושינגטון אוהבת לקחת פרויקטים. כ"כ אוהבת שהיא חושבת שהגיע הזמן להחליף את הפרויקט הנוכחי בעמדת הסמול פורוורד (קלי אוברה) בפרויקט חדש. בראון הוא שחקן ורסטילי עם פוטנציאל ויכולת הגנתית מעל הממוצע, אבל מאוד בוסרי התקפית. היתה לו עונה בינונית בקולג', אבל עם מספרים אקרוס דה בורד, ובליגת הקיץ המספרים היו דומים. אין מה לצפות העונה, אבל בעתיד אולי ייצא ממנו משהו יותר טוב ממה שיצא מאוברה (בינתיים).
צפי עונת רוקי: קלי אוברה.
דירוג רידראפט: 200+.
צפי קריירה: בין טוני אלן לטרבור אריזה.
דירוג דיינסטי: 150.

20. דיאנטוני מלטון ואלי אוקובו (SG ו-PG, פיניקס, בחירות מס' 31 ו-46 בדראפט, מקום 580 ו-547 בדירוג טרום עונה של יאהו, בהתאמה) – שני שחקנים מעניינים מאוד שכנראה יריבו כבר העונה על הדקות שדווין בוקר ישאיר בעמדות הגארד בפיניקס, ובעלי פוטנציאל גבוה לעתיד. מלטון הוא קלעי ורסטילי ששיחק שנה במכללות ב-2017, אבל נאלץ לשבת את השנה האחרונה בחוץ בגלל חקירה נגדו, כמו גם נגד עוזר המאמן שלו במכללת USC, בחשד למוערבות בסקנדל השחיתות הגדול במכללות. מלטון הרשים מאוד בליגת הקיץ עם יוסטון לפני שהועבר לסאנס כאשר תרם 16.5 נק', 7 ריב', 4 אס', 3 חט' ו-2.5 שלשות למשחק. אוקובו מגיע מצרפת ופרץ בשנה האחרונה במדי פו אורטז, היה שותף בזכיה של צרפת במדליית הארד באליפות אירופה עד גיל 20 בשנת 2017 (אחרי הפסד לישראל בחצי הגמר) והספיק לייצג כבר את נבחרת צרפת הבוגרת. הוא אתלט מצוין, בעל קליעה טובה ויכולת ניהול משחק לא רעה.
צפי עונת רוקי: אלי אוקובו – סי.ג'י מקולום, דיאנטוני מלטון – פטריק בברלי.
דירוג רידראפט: 200+.
צפי קריירה: אלי אוקובו – טיילר ג'ונסון, דיאנטוני מלטון – קנט בייזמור.
דירוג דיינסטי: 150.