לקראת פתיחת פלייאוף 2022, אנחנו מביאים פה את הפריוויו שלנו לסדרות הפלייאוף במתכונת חדשה. אתם מוזמנים להביא את ההימורים שלכם בתגובות.

פילדלפיה 76 (4) – טורונטו ראפטורס (5)

יותר מדי שחקנים מהסדרה של 2019 כבר לא כאן, אבל הסגנונות נשארו. אמביד יסתער על הפלייאוף כשלצידו כוכב חדש. טורונטו עם האורך האינסופי שלה תנסה לעצור אותו.

סיפור העונה של פילדפיה

העונה של הסיקרס התחילה ברגע שהעונה הקודמת נגמרה. אמביד ודוק ריברס ענו תשובות כנות, אך לא דיפלומטיות, לשאלות ששאלו אותם, ובן סימונס נעלב והחליט שהוא לא חוזר לשחק בפילדלפיה. דאריל מורי ידע מה הוא רוצה בתמורה ועם המון סבלנות התיישב ליד הטלפון. הסאגה נמתחה ונמתחה ובזמן שכולם המליצו למורי להתפשר, הוא חיכה. פילי בינתיים נאלצה להסתדר בלי סימונס, והציגה לראווה את טייריס מקסי הנפלא לצידו של ג'ואל אמביד. הפציעות והקורונה פגעו בה, אבל רוב הזמן היא נשארה קרובה לצמרת המזרח. ואז הגיע הרגע של מורי. הארדן החליט שלא מתאים לו בברוקלין ומורי מיהר לאסוף את הקולגה הותיק שלו, השחקן ששיחק תחתיו ביוסטון מ-2012. סימונס חיש קל נשכח, והצמד קיבל את הכינוי אמבירד. מקסי המשיך להפגיז. פילי הגיעה לפלייאוף אמנם רק מהמקום הרביעי, אבל עם אותו מאזן של מקום 2-3.

סיפור העונה של טורונטו

אחרי עונה רעה רחוק מטורונטו, הויתור על לאורי בקיץ, והפציעה של סיאקם בתחילת העונה, רבים חשבו שהראפטורס הולכים לבניה מחדש. אבל הראפטורס לא חשבו על זה בכלל. סקוטי בארנס התגלה כשחקן נהדר, והראפטורס הציגו חמישיה ורסטילית של שחקנים ארוכים שיכולים לעשות הכל על המגרש. סיאקם חזר מהר ובכושר מצוין. ונוליט היה בכל מקום על המגרש. אחרי שסיימו את החצי הראשון של העונה במאזן של 50% הראפטורס רצו בחצי השני בצורה מצויינת כדי לסיים אותו עם מאזן של 27-13 ומקום חמישי במזרח. הם מאמינים שהכל פתוח.

המפגשים

3-1 לקנדים. הראפטורס ניצחו פעמיים את אמבירד אחרי הטרייד דד ליין, פעם אחת בלי ונ וליט.

הכוכבים

ג'ואל אמביד שוב עלול למצוא את עצמו במקום השני במאבק ה-MVP, אבל לכולם ברור שהוא אחד השחקנים הכי טובים בליגה. מדובר בשחקן שנותן הכל על המגרש, גם בפלייאוף. עכשיו השאלה היא רק מה יצטרף. הארדן אחד הסקוררים הכי גדולים בליגה, אבל בפלייאוף שעבר היה נראה שהגיל ואורח החיים הלא ספורטיבי משיגים אותו. צריך לזכור שלהארדן אין הצלחות פלייאוף רשומות על שמו. הוא עשה צ'ק אאוט מוקדם מדי יותר מדי פעמים. בצד השני ונוליט וסיאקם היו נהדרים בעונת האליפות של הראפטורס, אבל אז היה את קוואי שלקח על עצמו את הזריקות הקשות, ואת לאורי עם המנהיגות. הפעם אין מי שייקח את האחריות, והשניים יצטרכו לא רק לספק נקודות ולשמור, הם יצטרכו גם להנהיג ולהוביל. גדול עליהם?

פוטנציאל הפתעה

לפילי יש 2 דמויות מרכזיות שלא מצליחות פלייאוף אחרי פלייאוף. דוק ריברס שמחזיק במאזן הלא מחמיא של הכי הרבה הפסדים אחרי שהוביל 3-2 וגם 3-1. הארדן כאמור עשה צ'ק אאוט ביותר מדי מצבים. האם הוא ייתן לאמביד להוביל את הקבוצה? טורונטו קבוצה עם אורך בלתי נגמר, הגנה מצויינת, ומאמן מצויין. עדיין זה תלוי יותר בפילדלפיה שכבר הוכיחה בעבר שיש לה את מה שצריך בשביל להפסיד את זה.

מה יהיה הישג של טורונטו?

3 ניצחונות יהיה נהדר. 4 יהיה מדהים. הראפטורס ירצו לראות את סיאקם מתפקד כמנהיג, ואת סקוטי בארנס לא נעלם בפלייאוף. אם זה יקרה, אפשר לראות עתיד ורוד בקנדה.

תחזית: 4 – 3 פילדלפיה

אמביד אחד השחקנים הטובים בליגה, וזה בפני עצמו אמור להספיק לסיבוב ראשון.